Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

ПРИНЦЕСА!!!!!!!!1111111111 :)

Я пак? :P

 

 

 

 

И не съм принцеса. Но скоро смятам да стана. :lol:

Явно действам пагубно върху останалите хора от форума :lol:

 

Искаш ли да ми дойдеш на гости в Офиса да ти покажа още няколко удобства без които не си бил наясно че е невъзможно да живееш, но след това няма да можеш да спиш от мъка докато не си ги направиш?

 

 

Я кажете някоя хубава мишка но с размерите на Logitech AnywhereMX. Експериментално установих че този размер са ми идеални, по-големите ми натоварват пръстите а обичам да държа мишката с палеца, безименния и кутрето а не с цялата шепа.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Я пак? :P

 

 

 

 

Явно действам пагубно върху останалите хора от форума :lol:

 

Искаш ли да ми дойдеш на гости в Офиса да ти покажа още няколко удобства без които не си бил наясно че е невъзможно да живееш, но след това няма да можеш да спиш от мъка докато не си ги направиш?

 

 

Я кажете някоя хубава мишка но с размерите на Logitech AnywhereMX. Експериментално установих че този размер са ми идеални, по-големите ми натоварват пръстите а обичам да държа мишката с палеца, безименния и кутрето а не с цялата шепа.

Аз приемам всякакви идеи, мениджъра ми и без това е решил да ми угажда :D

Logitech M705 или по-малката M525, безжични с мноого дълъг живот на батерията   :)

@Psihara - щом казваш ;) 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аз приемам всякакви идеи, мениджъра ми и без това е решил да ми угажда :D

Logitech M705 или по-малката M525, безжични с мноого дълъг живот на батерията   :)

Не говоря за мишка а за 3 броя 27 инчови монитора (примерно, моите са малко по-различни щото така се получи през годините). 4 броя са много (четвъртия идва много настрани или назад направо) но 3 са идеално.

 

Освен това на бюрото се прави с една специфична форма така че да "влезеш" в него и да си подпираш лактите не на облегалката на стола а на самото бюро. И не на последно място една тапицирана с кожа плоскост под бюрото, с около 45 градуса наклон, на която да си качваш краката за да се полу-излегнеш така.

 

Единствено не съм намерил правилния стол засега. Имам 2 броя и ги сменям но нито един от 2та не ми е достатъчно удобен - всеки има кусури :)

 

Но като цяло трябва да се пробва на живо тази постановка - така от обясненията добиваш само бегла представа. До момента не е имало случай да го пробва някой и да не издава нечленоразделни звуци в продължение на 5 минути

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

За протокола - аз използвам мишка по 12 часа на ден (доле-горе, понякога и повече). Преди да започна да купувам качествени мишки, сменях по 1 десетлевова на месец. От ОфисЕкспрес си знаеха, с всеки кашох хартия и кламери, носеха и по 1 мишка.

След това си взех Razer. Ефтината, Абисус. (ефтина, ефтина - 80 лева) Скролера ѝ започна да скърца, крачетата започнаха да се откачат. Но работеше. И така работеше 8 месеца, което е рекорд!

После си взех малко по-качествена, но този път от Roccat. (Продукти на Razer повече NEIN!) Тя ме избута една година. Още работи перфектно. Просто ми омръзна.

И сега използвам Roccat Kone XTD. Няма такъв звяр. Нереално удобна, страхотна, макросите са гениални, и не, не я ползвам само за игри. Ползвам я в офиса. И върши страхотна работа. Убеден съм, че 150-те лева, които дадох за нея, ще се избият.

 

Мишка през живота си не съм сменял....а излъгах. Само 1. Махнах тая с топчето и взех няква лазерна и от тогава няма смяна. Ама когато играех игри - мишка не ми трябваше :D :D, а волан и педали(такива съм сменил 4) :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Абе...не искам с лошото, ама злобарката има опасност да сдаде багажа дръжката така, както си я направил... Има ли уплътнители между сегментите, че от снимката нищо не става ясно...

Link to comment
Share on other sites

Абе...не искам с лошото, ама злобарката има опасност да сдаде багажа дръжката така, както си я направил... Има ли уплътнители между сегментите, че от снимката нищо не става ясно...

Бъди ра'ат :))

По гърба и коремчето на дръжката (не се виждат на снимката) има едни, като да са декоративни, ромбчета от червеникава сплав. Всъщност са фиксатори, които блокират отделните чепчета. А дървото нема да мръдне изобщо! толкова масло изпи във вакуумната камера, че ти е бедна фантазията. Иначе, между рога и дръвцата има кожичка за обиране на разширенията. Има и още няколко хитринки скрити в дръжката, ама тях ще си ги пазя като ма'сторлък :D

Остриетата и на двете са от оня жесток ламинат, хром-молибден в хирургична стомана ;)

Link to comment
Share on other sites

8391945afe.jpg8391914kln.jpg51WUaTlmjHL._SY450_.jpg
 

Определено съм изненадан от резултатите. Дори ако кажа, че съм страшно доволен - няма да излъжа. Аромата на този крем е толкова деликатен и специфичен и определено е запомнящ се.

Като за първи път държащ в ръцете си такова чудо се изненадах, че не пролях кръв и не си свалих половината лице. Вярно е, че изгледах доста филмчета из тубата, където най-важното правило бе да не се натиска и да движиш бръснача бавно, придържайки го само с връхчетата на пръстите си.

Тези дни чакам да ми дойде и Muhle Fine badger четката и ще съм напълно оборудван.

 

И както казва Geo от Shaving nation - Have a great shave, have a great day!

Link to comment
Share on other sites

И както казва Geo от Shaving nation - Have a great shave, have a great day!

Айде честито! И аз бях удивен от качествата на сапуна от сандалово дърво, но все още не съм се престрашил да си взема истински бръснач. :lol:

 

ПП. А имаш ли всички аксесоари за бръснача? Нали знаеш, че за идеално бръснене трябва бръснача да се подготви с онзи специален кожен колан (не знам какъв е термина на български, ако има такъв), който подравнява микроскопичните зъбчета на ръба на бръснача.

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че се води бръснарски каиш.Аз другата седмица ще пробвам с бръсначка като тези,които показахте в другата тема.

Link to comment
Share on other sites

ПП. А имаш ли всички аксесоари за бръснача? Нали знаеш, че за идеално бръснене трябва бръснача да се подготви с онзи специален кожен колан (не знам какъв е термина на български, ако има такъв), който подравнява микроскопичните зъбчета на ръба на бръснача.

Това не е точно истински бръснач. Този използва бръснарски ножчета. Любо реши да пробва как ще е преди да си вземе нормален. Това на снимката обаче не е сапун а крем. Имат разлика. Ти май не се включи в споровете по тази тема преди време?
Link to comment
Share on other sites

Това не е точно истински бръснач. Този използва бръснарски ножчета. Любо реши да пробва как ще е преди да си вземе нормален. Това на снимката обаче не е сапун а крем. Имат разлика. Ти май не се включи в споровете по тази тема преди време?

А, то тази тема няма нужда от спорове, нещата там са ясни. :lol:

Иначе имах предвид, че аз основно ползвам сандаловите сапуни, но предполагам аромата и качествата би трябвало да са подобни. А с истински бръсначи не ми се занимава на този етап. Стига ми ефекта на Merkur Futur Adjustable Safety Razor! :punk

Link to comment
Share on other sites

Има разлика спрямо кремовете. Сапуните не са толкова ароматни колкото кремовете. Другата разлика е, че с кремът е по - "хлъзгав" ако мога така да се изразя. Малко по - мека е кожата. Не всеки обаче му е комфортно с толкова силен аромат. Най - добрата пяна я водят от смесване на сапун и крем. Все се каня и един сапун да си поръчам за да я пробвам. Иначе съвсем скоро мисля да мина на бръснач. Малко над 100 паунда са добрите моделите на DOVO.

 

edit:

Сега видя самобръсначката. И ти си ползвах бръснарски ножчета. В пъти по - добре от боклуците на Жилет и компания. Да не говорим пък за пяните и геловете им. Друго си е хубавият крем/сапун и хубавото ножче. А и самият ритуал с приготвянето на пяната е много приятен.

Link to comment
Share on other sites

Ами ще трябва да ми кажеш какво да гледам, че не съм навътре с четците. На пръв поглед е много приятен и лекичък. Кейса е страхотен. Взех го ей така просто, без да имам реална нужда, но съм много доволен от покупката си за момента. Не съм го пуснал още, че му се зарежда батерията.

Link to comment
Share on other sites

Еми така е в Щатите, ние тука сме друга класа хора и имаме много пари, и сме много богати, и можем да си плащаме много и да плащаме големите надценки.. :angry1

 

Ами к'во да гледаш, контраст, скорост, възможности за управление на папки/файлове...Общо взето е това е по-важното..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...