Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Ще да го видим колко струва у нази. 

 

ЕДИТ: 'Бах маа му 300 леа!!!  :sad2:

 

Мисля, че по време на черния петък рутерът беше намален на 150-170лв ако не се бъркам (в емаг). Може да изчакаш да видиш дали няма да го намалят за коледа ако искаш него да вземеш. В офиса сме с такъв рутер и сме доста доволни :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И цялата дандания за да гледаш манипулаторските американски бози :D .... Сериозно говоря. Макар че и аз правя постъпки по отношение развиването на гледането на филми, осъзнавам колко безсмислено е всичко, като 95% от всичко, което съм гледал последните години е тотална щета за ценното житейско време. Дотолкова, че не съм почувствал нужда и не съм гледал филм от доста месеци вече, въпреки целия сетъп, който съм правил, включително VPN за шерване на филмите към друга точка в града за гледане директно на смарт ТВ.

Недей така крайно. Доста неинформирано мнение относно филмовото изкуство. И в книгите, и в музиката, и в игрите има клоака. Просто трябва да се подбира.

Link to comment
Share on other sites

Недей така крайно. Доста неинформирано мнение относно филмовото изкуство. И в книгите, и в музиката, и в игрите има клоака. Просто трябва да се подбира.

Това по спомен сме го дискутирали.

Краен съм, защото аз обичам да подбирам (по ревюта, по imdb, по историята на филма, режисьори, актьори).... може би съм прекалено взискателен, не знам, но филм, който да оценя с над 3/10 последните години ми се случва по-рядко от идването на високосна година.

"Обикновеният" човек дали би имал пък още повече време да "подбира"... Докато не го гледаш, подбирането е на база други мнения, фактори като режисьори, актьори, и т.н. А точно тези фактори последните години съм видял за себе си че вече нямат Никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

 

Буквално се оказваш изключително прав :D

И да си нямал това предвид, все още има толкова много спортни предавания, заради които си струва полагането на усилия по HD и 4k

 

 

Свършил си най-важната част.

И най-скъпият рутер няма да осигури еднакво покритие във всички части на жилището.

Щом имаш положени кабели, по-добрият вариант е рутер + разхвърляни n на брой, свързани по кабел аксеспойнтове (показвал съм го).

Ако няма специални изисквания, 1043 продължава да е достатъчно добър вариант за рутер

Най-евтиното и добро решение, което съм намерил за аксеспойнтове, с поддръжка на 802.11ac 1300 е BT HomeHub 5.

С малко усилие и късмет, може да се купи на цени от £0.99 до към £5 - £6 - £7. С доставката излиза 10-20 лв. + левче за UK-адаптер

Пренастройва се за 5 мин. и забравяш!

Като плюс ще имаш свободни RJ45 портове на съответните места и възможност да шерваш през мрежата USB устройство към всеки аксеспойнт. 

Вкъщи подмених n-рутерчетата, които ползвах като аксеспойнтове с четири такива, на работа сложих десетина и още няколко при приятели.

От над двадесет, досега само един е дал фира и то най-вероятно от токов удар.

Следващата версия 6 е по-бърз, но значително по-калпав като хардуер (с ефекта "Green light of death") и затова не го препоръчвам на никого.

 

EDIT: Отказвам да нося отговорност за евентуално увеличение на цените на BT Home Hub 5, вследствие на повишеното търсене заради този пост  :lol:

 

Тука си признавам, че гледам и не вярвам на ушите си - в смисъл гледам като тръба и много малко разбирам  :laughing: 

 

Не че нещо, но ти един декар къща ли имаш за покриване, та такова брутално разпределение си направил?  :shy: 

 

Опеделено обаче си вземам бележка. Преди малко повече от 10 години по време на последния основен ремонт реших предвидливо да си реша проблемите с всякакви кабели от стая в стая, тъй като тогава почти всичко си беше кабелно. Съответно награбих машината и разпробих всички таванни плочи ввъв всяка стая на места, където отдолу ще има съответни уреди. Раздънил съм до максимума, който можах - бургия 24. Респективно във всяка стая има по една декоративна "колонка" по стената - в хола и спалните - на местата над телевизорите, при компютъра пък с чужда помощ дупката е много по голяма и в нея върви сериозен сноп. Викам му утилизация на въздушното пространство над апартамента ми. Та към онова време разпусках коаксиали за телевизия и 4 лентов кабел с чинчове за аудио/видео връзка от компютъра къмто бъдещите телевизори. Чинчовият кабел така и няма да доживее ползване като гледам, но си стои, впоследствие пуснах едно 10 метра HDMI директно от машината до телевизора, което ползвах докато изпатка плазмата. Сега както споделих, този кабел на подава сигнал по някаква причина, все още неизвестна за мен. Трябва да се кача да го проверя, понеже не е невъзможно да е прегризан от шибани плъхове като отходната тръба на обратната ми осмоза, която добре че продече през един дюбел в тавана, че кой знае какво наводнение щях да си спретна отгоре. В тоя ред на мисли утилизацията отгоре е пълна, като кабелите са дребна работа - над мен съм изнесъл 120 литра бойлер, хидрофора ми с буферен съд 80 литра, горе върви и тръбна разводка, доставяща вода през тавана в хола за аквариумите ми и т.н.

 

Общо взето който ви разправя, че е зле да си на последния етаж не е сред особено умните.  :laughing:

 

Мисля, че по време на черния петък рутерът беше намален на 150-170лв ако не се бъркам (в емаг). Може да изчакаш да видиш дали няма да го намалят за коледа ако искаш него да вземеш. В офиса сме с такъв рутер и сме доста доволни :)

 

Стаси, аз този рутер не го видях в Емаг в петъка, иначе отдавна щеше да е у нас. Имаше друг, намален на 90 лева откъм 140, който купих, но за къщата в Банкя, не за тук. 

Link to comment
Share on other sites

Тука си признавам, че гледам и не вярвам на ушите си - в смисъл гледам като тръба и много малко разбирам  :laughing:

 

Спокойно, не ти е за пръв път, но те разбираме и искрено ти съчувстваме. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, не ти е за пръв път, но те разбираме и искрено ти съчувстваме. :laughing1:

 

Изключително редки са подобни ситуации - дишай дълбоко. И забележи, че когато ги има, не се притеснявам да си кажа, че е така. Останалото е птеромисирстване. Не разбирам защо се пънеш да бъдеш трол - не ставаш съм ти казал отдавна. Чудя се как не се уморяваш срещу течението в кафявата река...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, но ти един декар къща ли имаш за покриване, та такова брутално разпределение си направил?  :shy:

 

Нищо особено като площ, но разпределението от гледна точка на Wi-Fi покритие е кофти, а аз съм максималист по отношение на изискванията за скорост...

От входната точка до най-отдалечената в А е около 16-17м по права линия, но има много стени, част от които са носещи, вкл. и асансьорна шахта. 

D е таванска стая и затова не е отбелязана тук: 

Untitled-01.png

Всички положени кабели (през 1997-а) се събират в A.

Пробвал съм какво ли не, но това се оказва най-доброто решение.

 

EDIT: Отбелязах и точките, в които излизат кабелите.  

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Пречетох дискусията отгоре-отгпре и направо ви се възхищавам, че имате толкова свободно време да гледате филми и четете книги...

Що? Ти живееш в някакво капиталистическо общество и работиш по 18 часа на денонощието ли?

Link to comment
Share on other sites

Това по спомен сме го дискутирали.

Краен съм, защото аз обичам да подбирам (по ревюта, по imdb, по историята на филма, режисьори, актьори).... може би съм прекалено взискателен, не знам, но филм, който да оценя с над 3/10 последните години ми се случва по-рядко от идването на високосна година.

"Обикновеният" човек дали би имал пък още повече време да "подбира"... Докато не го гледаш, подбирането е на база други мнения, фактори като режисьори, актьори, и т.н. А точно тези фактори последните години съм видял за себе си че вече нямат Никакво значение.

 

Затова намираш някой, чието мнение и оценка за филмите съвпада с твоето и гледаш това, което ти препоръча. :)

 

Аз съм си намерил начин да си избирам филмите и съм с определени очаквания. Ако някой филм надскочи очакванията ми - супер. Препоръчвам го и на други хора.

 

Има достатъчно добри филми, за да гледаш по един всяка вечер. В един друг пост някъде, бях написал на NEO около 30 филма. Ако ти се търси, може да го намериш. :)

Link to comment
Share on other sites

То с кабели и баба знае.

 

Ами не всеки знае.

Познавам хора, които, докато си строяха къщите, ги предупреждавах да полагат докато е време, ама ми викаха: "К'во толкова. Нали вече има безжични... А пък то всички сме с лаптопи", а после се тюхкаха и псуваха...

 

Ако нямах кабели, най-вероятно щях да слагам AC-екстендъри или бриджове.

Като този. Добре че не го продадох, защото се оказа, че трябва да го сложа на място, на което върши отлична работа.

 

Пробвал съм и Powerline адаптери. За сет-топ-боксовете на телевизията вършат работа, за браузване - горе-долу бива, но за по-сериозни скорости - забрави...

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето е Li-Fi, има вече и продукти на пазара...скорости 100X по-бързи от wi-fi

И един мърмот завива шоколада, нали?

Няма как да се случи това. Трябва да има пряка видимост иначе скоростта пада изключително много. Не преминава през стени и врати. Има много лимитирано приложение тази технология. Домашните мрежи не са едно от тях.

Link to comment
Share on other sites

То с кабели и баба знае. Кво прайм ако няма кабели? 

 

Събираме пари за рутери по 300 ле'а  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Бъдещето е Li-Fi, има вече и продукти на пазара...скорости 100X по-бързи от wi-fi

 

Руми, моля ти се. Аз още не мога да осмисля трансфера на огромни количества информация "по въздуха", ти ме вкара в крушките...  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Много бъдеще има в тази технология и тя ще се развие, и крайния потребител няма да разбира кога се сменят източниците, да речем в апартамента ти. Все едно сега разбираш кога мобилна мрежа сменя кулите...Като се погледнат парите от компаниите който инвестират в R&D ще стане ясно дали има бъдеще или няма.

Link to comment
Share on other sites

... и крайния потребител няма да разбира кога се сменят източниците, да речем в апартамента ти.

 

Това става и сега с Wi-Fi. Просто трябва да се вложат повече кинти, но така като гледам Plameni как си е опасал апартамента с устройства, сумата ще е подобна.

Link to comment
Share on other sites

Що? Ти живееш в някакво капиталистическо общество и работиш по 18 часа на денонощието ли?

Ами той май живееше в Щатите, ако не се бъркам и там особено ако си в някой голям град, една не малка част от денонощието ти минава в задръствания по пътищата...

Link to comment
Share on other sites

Що? Ти живееш в някакво капиталистическо общество и работиш по 18 часа на денонощието ли?

Ами Да, работя в капиталистическо общество - определено  не е социалистическо. Когато се работи - работим здраво,  е не е 18 часа, а нормално е между 10 и 12. То не е толкова важно колко часа дремеш в офиса, а какво постигаш за това време. През работните дни нямам много време за забавление освен да се проверят няколко сайта и да прекарам пълноценно време със семейството. За щастие, всеки ден не прекарвам повече от 20 минути на магистралата. 

 

С натрупаното отработено време като дойде почивка се почива интензивно - някак си не си се представям да дрема и да гледам филми докато съм в хотел на Карибите.   :online2long:

 

Последните години зарязах и книгите... ползвам единствено аудио-книги тъй като е лесно да се слушат докато се пътува. 

 

Всички имаме 24 часа в денонощието. В крайна сметка всичко е въпрос на приоритети...  :santa:  Ако имах на разположение 30 часа в денонощието, сигурно щях да помисля и за телевизор и евентуално какви филми да гледам. 

Link to comment
Share on other sites

На 1043 не му ли мина времето? За малко повече се взима рутерче с AC, от което повечето нови устройства биха се възползвали. 

TP-LINK Archer C1200 примернo e с 40 лева по-скъп при нас, но поне имаш AC. 

 

От друга страна, при хубав N сигнал спокойно се гледа и Нетфликс 4К по wi-fi ;) Стига стряскахте човека. 

Link to comment
Share on other sites

Ами Да, работя в капиталистическо общество - определено  не е социалистическо. Когато се работи - работим здраво,  е не е 18 часа, а нормално е между 10 и 12. То не е толкова важно колко часа дремеш в офиса, а какво постигаш за това време. През работните дни нямам много време за забавление освен да се проверят няколко сайта и да прекарам пълноценно време със семейството. За щастие, всеки ден не прекарвам повече от 20 минути на магистралата. 

 

С натрупаното отработено време като дойде почивка се почива интензивно - някак си не си се представям да дрема и да гледам филми докато съм в хотел на Карибите.   :online2long:

 

Последните години зарязах и книгите... ползвам единствено аудио-книги тъй като е лесно да се слушат докато се пътува. 

 

Всички имаме 24 часа в денонощието. В крайна сметка всичко е въпрос на приоритети...  :santa:  Ако имах на разположение 30 часа в денонощието, сигурно щях да помисля и за телевизор и евентуално какви филми да гледам. 

Виж сега, не ми обяснявай неща които не сме видели. Сестра ми живее 21 години в Далас, професор по матиматика е и е зам. директор на университет и съм напълно на ясно как стоят нещата. Да не говорим, че и аз съм прекарал не малко време там. Чак да нямаш време за филми и книги...нали се сещаш, че едно е да сме канарчета, едно е да се правиш на някъв велик. И вземи се спри с тая глупост за социалистическото мързеливо общество, щот нещо се изтърква тва клише.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, дишайте дълбоко и не се разправяйте за глупости. Никой от вас няма повече свободно време от мен.  :laughing:

 

За тебе знаем по отзивите във филмовия раздел, но в някои периоди от живота ми мен не мож' ме стигна и срещу мен да тичаш - всеки ден 100% свободно време с което да разполагам. :) Жалко, че е само за някоя и друга година, а не постоянно. а сега пък е точно обратното - декември не мога да се наспя и не се сещам как и дали ще успея да свърша всичко. дето има за свършване до 22-ри...

Link to comment
Share on other sites

Ами Да, работя в капиталистическо общество - определено  не е социалистическо. Когато се работи - работим здраво,  е не е 18 часа, а нормално е между 10 и 12. То не е толкова важно колко часа дремеш в офиса, а какво постигаш за това време. През работните дни нямам много време за забавление освен да се проверят няколко сайта и да прекарам пълноценно време със семейството. За щастие, всеки ден не прекарвам повече от 20 минути на магистралата. 

 

С натрупаното отработено време като дойде почивка се почива интензивно - някак си не си се представям да дрема и да гледам филми докато съм в хотел на Карибите.   :online2long:

 

Последните години зарязах и книгите... ползвам единствено аудио-книги тъй като е лесно да се слушат докато се пътува. 

 

Всички имаме 24 часа в денонощието. В крайна сметка всичко е въпрос на приоритети...  :santa:  Ако имах на разположение 30 часа в денонощието, сигурно щях да помисля и за телевизор и евентуално какви филми да гледам. 

20 минути ти е на ден пътуването до работа и обратно? Ти си наистина голям късметлия явно! Къде живееш?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...