Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Към raspberry-то вързал ли си хард или си имаш отделна машина за сървър? Full HD филмите вървят ли както трябва, защото бях прочел някъде, че засичат и се отказах от този вариант ?

Няколко варианта има. На единият телевизор съм сложил 64gb micro sd карта. Направо вътре си копирам филмите. На едно друго съм сложил по - малка карта и филмите ги копирам на флашка. Няма абсолютно никакъв проблем с full hd филми. Аз от години не свалям нищо по - малко от 1080p. Гледам и да е минимум 7-8gb като размер. Накъсване не съм имал никога. Едното raspberry е модел 2, другото 3. На 2-ката съм гледал над 90% от всичко и точно на него няма накъсване. 3-ката е даже и по - бърза.

 

edit:

Да обяс я това и за картите. Трябва ти micro sd карта на която да качиш OS-а. Просто на едното съм сложил голяма карта и вътре си копирам филмите. Може и по мрежата да си ги дърпа. Примерно шерваш някоя папка на компютъра и от там може да си ги стриймва. Самото raspberry също шерва в мрежата. Когато искам да копирам нещо го правя през мрежата, не вадя sd картата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да обяс я това и за картите. Трябва ти micro sd карта на която да качиш OS-а. Просто на едното съм сложил голяма карта и вътре си копирам филмите. Може и по мрежата да си ги дърпа. Примерно шерваш някоя папка на компютъра и от там може да си ги стриймва. Самото raspberry също шерва в мрежата. Когато искам да копирам нещо го правя през мрежата, не вадя sd картата.

 

Значи ако съм разбрал правилно когато сложа флашка на телевизора raspberry ще има достъп до нея, защото е в локалната мрежа :) (досега не се бях замислял над това). В този вариант нещата наистина изглеждат доста лесни и приятни. Скоро ще го пробвам и ще кажа какъв е резултата :) Благодаря :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Значи ако съм разбрал правилно когато сложа флашка на телевизора raspberry ще има достъп до нея, защото е в локалната мрежа :) (досега не се бях замислял над това). В този вариант нещата наистина изглеждат доста лесни и приятни. Скоро ще го пробвам и ще кажа какъв е резултата :) Благодаря :)

Не си ме разбрал. Флашката я слагам на самото raspberry и на нея си слагам филмите които си пускам пак през самото raspberry. В телевизора не слагам нищо освен hdmi кабела. Самото raspberry може да се настрои да шерва файловете си по мрежата. Така можеш да копираш филми или каквото там ти трябва. Примера с флашката беше понеже някой попита дали може да закачи хард диск: може.
Link to comment
Share on other sites

Ако ви се играе с дедикейтед устройства като rapsberry-то, инсталирайте му един Deluge и си сваляйте торентите директно чрез него. В този случай си струва да му сложите един по-големичък диск.

Така няма да си играете да ги копирате :)

За 4К телевизорите - rapsberry-то няма ли да се справи да рънва minidlna? Тогава няма да се интересувате от поддържаната от него резолюция. 

Не е оптимално за тези с по-бърз от 100Мбита интернет, но за останалите трябва да е ОК :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал. Флашката я слагам на самото raspberry и на нея си слагам филмите които си пускам пак през самото raspberry. В телевизора не слагам нищо освен hdmi кабела. Самото raspberry може да се настрои да шерва файловете си по мрежата. Така можеш да копираш филми или каквото там ти трябва. Примера с флашката беше понеже някой попита дали може да закачи хард диск: може.

 

Вече е разбрано :) Като ми остане малко повече свободно време ще се заиграя да го направя :)

Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал. Флашката я слагам на самото raspberry и на нея си слагам филмите които си пускам пак през самото raspberry. В телевизора не слагам нищо освен hdmi кабела. Самото raspberry може да се настрои да шерва файловете си по мрежата. Така можеш да копираш филми или каквото там ти трябва. Примера с флашката беше понеже някой попита дали може да закачи хард диск: може.

 

Защо копираш филмите на флашката, а не ги стриймваш просто? Това лишава смисъла на Коди като цяло, защото ти го използваш само като плейър, а не като каталог. Ако ще се копира на флашки и няма да се ползва каталогизирането, по-добре да се слага флашката направо в телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Защо копираш филмите на флашката, а не ги стриймваш просто? Това лишава смисъла на Коди като цяло, защото ти го използваш само като плейър, а не като каталог. Ако ще се копира на флашки и няма да се ползва каталогизирането, по-добре да се слага флашката направо в телевизора.

Това с флашката го правя рядко. По принцип си копирам вътре в самото raspberry през мрежата. Каталог не ползвам. Но наистина си го ползвам просто като плейър. Мога да го пусна и да си дърпа файловете от компютъра, но така трябва да е включен винаги когато гледам нещо. По - удобно ми е да са вътре в самото raspberry и да не завися от друга техника покрай него.
Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Gigabyte Brix за медия център, на който има закачени 6TB за библиотеките (филми, сериали, музика, снимки). Машината е пълнофункционално РС с Windows 10, на което Коди се управлява с дистанционното чрез джиджавката Flirc. Ползвам тази конфигурация вече доста години и съм повече от доволен, защото така всеки в семейството може да се оправя много лесно с библиотеките. За 4К обаче ще трябва да ъпгрейдна кутията, но така или иначе времето за ъпгрейд наближава, защото тази кутия работи нонстоп мисля над 5 години!

 

0524-news-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Gigabyte Brix за медия център, на който има закачени 6TB за библиотеките (филми, сериали, музика, снимки). Машината е пълнофункционално РС с Windows 10, на което Коди се управлява с дистанционното чрез джиджавката Flirc. Ползвам тази конфигурация вече доста години и съм повече от доволен, защото така всеки в семейството може да се оправя много лесно с библиотеките. За 4К обаче ще трябва да ъпгрейдна кутията, но така или иначе времето за ъпгрейд наближава, защото тази кутия работи нонстоп мисля над 5 години!

 

На мен май ми е рано за такива работи...  :laughing:

 

Какъв е проблема?

 

Никакъв, естествено. Няма как да има проблем. 

Link to comment
Share on other sites

Ти си се извратил бе, човек. Има ли дори едно устройство у вас което да не е под Windows?

Телевизора ми е 3D, та прозореца поне навремето беше единствената платформа под която можеха да се подкарват 3D ISO имиджи. Иначе имам една камара малинки, както у нас, така и на няколко места в България. Хостинг платформите ми онлайн всички са под Дебиан. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Иначе имам една камара малинки, както у нас, така и на няколко места в България. Хостинг платформите ми онлайн всички са под Дебиан. :lol:

 

Напълно те разбирам. При мен е абсолютно същото положението - само дето моите калинки са си цели бръмбари (http://www.fit-pc.com).

Link to comment
Share on other sites

Днес се появи за пръв път проблем, който мисля, че иде от скапания ТЪПЛинк рутер. Преглеждам голямата част от любимите си филми и честно да си кажа някои (като Кинг Конг) все едно виждам за пръв път. Болшинството гледам за 720р, но днес сутринда понечих да си пусна Тумбстоун и като почна едно ми ти буфериране - на всеки 30 сек...  Га погледнах - ми той 1080р и близо 14гб. Греда. Пуснах си оная глупост с йегирте срещу кайджу - също 1080р, но няма и 5 гиги. Е мина с няма и два пъти буфер. Явно ще трябва да изхвърлям рутера къмто село и да взимам нов. Нали в него е причината?  

Link to comment
Share on other sites

А, ся кажи, че е по въздуха връзката... Вероятно кляка, да. Дори и по кабел може да кляка. Не му е силата в това точно на тоя рутер. Той е за телефони и ровене само. Вземи си по-висока серия. Примерно 1043ND. В оня сайт, дето сутрин поръчваш от него, го имаше на 65лв., в Ера е 75. Ама гледай да е с версията с USB, че са пуснали и нова без USB. За парите си е идеален. Иначе минаваш 150лв. за рутер, пък колко смисъл има...

Link to comment
Share on other sites

Доста се учудих като прочетох, че си с най-калпавия и евтин рутер съществуващ някога :) - 740.

Май имаше един по-калпав от него, за който някъде бях чел в дълбокия интернет :D .

И телевизор - само с жица. Уайфая е за лаптопи и телефони, т.е. мобилни устройства. Плеъри, телевизори, земята ще изровя, но ще намеря как да прекарам кабел до тях.

Link to comment
Share on other sites

Тедсън, на харизан кон зъбите не се броят... до днес. Днес му ги преброих всичките.  :laughing: 

И при мен не е до ровене в земята - аз съм пробил таванната плоча във всяка стая по тоя повод.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, не може топ мисира да раздава такива послания - не се връзва!  :laughing:

 

И докато мисирстваш на линия, я ми припомни какъв точно беше оня Асус, който купи преди време? 

Link to comment
Share on other sites

Хах, ми тоя 740 достоен за уважение, бе. От читавите версии, ще да е. Повечето като видят зор и блокират. Тоя щом се бори, читав е. Да го пазиш. И както са ти казали - телевизори и приемници - ПО КАБЕЛ!

Link to comment
Share on other sites

Рутерчето принципно си работи отлично. Мани ги мисирите да си мисирстват! Просто никога не е бил натоварван по този начин. Освен това да повторя като за мисирки - подарък ми е. За пръв път гледам модела... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...