Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Принципно е така, виртуалното общуване ни дава това право. Само че то идва с един голям проблем, поне аз го виждам така. Като се изолираш от всяко нещо, което по някакъв начин не ти харесва - се изолираш в един социален балон, в който си заобиколен само от цветенца и розовоко. А мен това не ми харесва - предпочитам да съм заобиколен и от хора, които ме дразнят. Примерно ти, Видене, често ме дразниш, (като съм сигурен, че чувствата ни са взаимни :) ), но това не ти пречи да казваш и смислени неща, които, ако те изолирам бих пропускал. Старая се да чуя/прочета мнението на всеки човек, не само на тези от моя балон, така си мисля, че имам малко по-адекватен поглед над нещата...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Адмирации за тоя пост. 

 

ЕДИТ: Обаче, Пешо, докато тебе I can read like a fuckin STOP sign, Пламен ме озадачи, удряйки ме в гръб, и то repeatedly...  :laughing1:  

Link to comment
Share on other sites

Понеже Виден спомена, че ме е отсвирил, а и аз му предложих да не комуникираме писмено на този етап (който може да се окаже доста дълъг), обяснявам на Пешо, че докато начинът на отношението му при писане е този, с който той е свикнал и си му харесва, моят начин на отговор ще е адекватен на неговия...и никога не удрям в гръб, а винаги заставам лице в лице и го казвам директно, но явно това понякога се третира с полукръг на 180 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Принципно е така, виртуалното общуване ни дава това право. Само че то идва с един голям проблем, поне аз го виждам така. Като се изолираш от всяко нещо, което по някакъв начин не ти харесва - се изолираш в един социален балон, в който си заобиколен само от цветенца и розовоко. А мен това не ми харесва - предпочитам да съм заобиколен и от хора, които ме дразнят. Примерно ти, Видене, често ме дразниш, (като съм сигурен, че чувствата ни са взаимни :) ), но това не ти пречи да казваш и смислени неща, които, ако те изолирам бих пропускал. Старая се да чуя/прочета мнението на всеки човек, не само на тези от моя балон, така си мисля, че имам малко по-адекватен поглед над нещата...

Не е проблем да изолираш някого, който само се заяжда и обижда, прекрачвайки всякакви граници, включително и морални.

Такъв човек наистина може да каже нещо смислено, но докато стигнеш до това му смислено изказване (което може и изобщо да не се появи), и което в никакъв случай няма да е нещо безценно като информация, нормалният човек трябва да изтърпи купища обиди и да си разстрои излишно нервната система. Отгоре на всичко, търпейки такъв индивид, четейки заядливите му и лишени от всякакъв смисъл и здрав разум постове, човек безсмислено подхранва болното му его и ниско самочувствие.

Човек трябва да се уважава! След това да уважава другите, но не по презумпция, че този другия е някакъв временно властимащ, а защото си го е заслужил. 

От тази моя гледна точка, аз не съм съггласен с теб, че слагам розови очила или се изолирам. Аз изолирам от мен хора, които съм преценил, че не само не са полезни, но напротив. И това е станало поне месец след като съм изтърпял арогантното поведение.

Да попитам аз: какво полезно бих научил от горната персона?

Как се измазва стена? Не ме вълнува. Какви мезета обича? Не ме интересува. Как да пазарувам онлайн? Знам повече от него. Как да се държа нагло? Виж, това го мога и то по-добре от него. Но, понеже той е от т.н. група на "мисирите" (както писа днес в една друга тема) - няма как да стане, защото ще ме банне. И това не е проблем за мен. Но, това ще нахрани его-то му, нещо което нямам намерение да допусна.

Така, че дори и да си прав донякъде, то е само донякъде и не се отнася до хора като мен. Мен не ме интересуват зидаро-мазаческите дейности, сварената в двора на село ракия, мезетата на прабабите, В и К ремонтите, как да си поправиш сам парното и т.н.

Не ме интересува и какво мисли за мен, нито как ме квалифицира. За мен това е личност с посредствено ниво на интелигентност и доста високо ниво на власт тук. Това го казвам като моя констатация, а не като опит за обида или личностна нападка. И ще видиш, че съм прав. След този мой пост ще последва буря от необуздани страсти и море от обиди от негова страна :lol:

 

Ти да видиш!

Link to comment
Share on other sites

Да попитам аз: какво полезно бих научил от горната персона?

...

 Мен не ме интересуват зидаро-мазаческите дейности, сварената в двора на село ракия, мезетата на прабабите, В и К ремонтите, как да си поправиш сам парното и т.н.

Е,хубаво де.Той си комуникира по тези теми с ДРУГИ хора.Сега какво да забраним комуникациите тук ли?

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам biodesign иска само да го слушат, но не и да имат мнение срещу него.

 

Бих му предложил да си направи един блог, а не да ползва форуми.

 

Ако не знае как става, с удоволствие ще му помогна. В картинки.

Link to comment
Share on other sites

Ей двамата модератори...я по кротко да не ви привикам пред форума в Тракия  :CryBaby: Пичове, майтапа на страна ама от толкова години сте приятели, вършили сте си услуги, вземете се стегнете и не се карайте за глупости. Не са хубави тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Така като гледам biodesign иска само да го слушат, но не и да имат мнение срещу него.

 

Бих му предложил да си направи един блог, а не да ползва форуми.

 

Ако не знае как става, с удоволствие ще му помогна. В картинки.

 

Помощ от теб? Ти се шегуваш! Първо се опитай да помогнеш на себе си. После се насочи към други. И гледадай да са такива, които искат такава. Защото иначе е малко нахално :)

Вие сте притежатели на големи отклонения

 

Само единия. Този, дето го не чета. Другия е пич и знам това, защото го чета с кеф!

Е,хубаво де.Той си комуникира по тези теми с ДРУГИ хора.Сега какво да забраним комуникациите тук ли?

 

Комуникира се по телефон, чрез поща, съобщения и т.н.

Темите се обсъждат. А той не може да обсъжда. Само обижда противника си. И то доста грубо и твърде елементарно, демек - колкото си може. Лично мнение.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Помощ от теб? Ти се шегуваш! Първо се опитай да помогнеш на себе си. После се насочи към други. И гледадай да са такива, които искат такава. Защото иначе е малко нахално :)

 

Ти май не знаеш кога да спреш, а? Твариш ме с тъпотиите и необоснованата си надменност.

И не, помощ се предлага и без да ти я искат, ако видиш, че някой има нужда от нея.

Ако видиш умиращ на улицата човек, ще го изчакаш да те помоли за помощ ли?

Случая в момента е същия.

Ако щеш - оправяй си блог-а сам.

 

А той не може да обсъжда. Само обижда противника си. И то доста грубо и твърде елементарно, демек - колкото си може. Лично мнение.

 

Доста лицемерно изказване с оглед това твое мнение.

 

Помощ от теб? Ти се шегуваш! Първо се опитай да помогнеш на себе си. После се насочи към други. И гледадай да са такива, които искат такава. Защото иначе е малко нахално :)

Link to comment
Share on other sites

Вие сте притежатели на големи отклонения

 

Стефче, това го повтаряме вече над 5 години, а е валидно от поне 30  :laughing1:

 

Ей двамата модератори...я по кротко да не ви привикам пред форума в Тракия  :CryBaby: Пичове, майтапа на страна ама от толкова години сте приятели, вършили сте си услуги, вземете се стегнете и не се карайте за глупости. Не са хубави тези неща.

 

Нали? Но понякога се случват, какво да се прави... 

 

Само единия. Този, дето го не чета. Другия е пич и знам това, защото го чета с кеф!

 

РЕВА!!! Тоя грам си няма понятие за кво иде реч...  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

 

Аз смятам, че света не е пълен само с хора, които ме кефят. Смятам, че светът не е създаден за мое удоволствие. Това, да "търпя" и хора, които ме дразнят във виртуалното общуване си е от една страна каляване, от друга - дори и най-голямия дразнител, най-големия трол може да каже нещо, което да ми е полезно, нещо, което да ми помогне да науча нещо. За мен лично, да се изолираш от нещата, които не те кефят те изнежва и те превръща точно в тия, дето искат safe space, дето съм ги изнасилил вербално, щото недай си боже - съм споделил мнението си, което не съвпада с тяхното. И докато маниера ми на "общуване" често е агресивен, рязък и арогантен, това не ми пречи да се старая да чуя какво казва човека отсреща. Понякога ако ядосаш достатъчно събеседника си, можеш да чуеш доста истини. Или шамари :lol:

Link to comment
Share on other sites

Шамарите не се точно чуват, освен ако не си отстрани  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

 

ЕДИТ - и предимно пред форума в Тракия - ебати иронията!!! ХАХАХА

 

ЕДИТ 2: Не мога да повярвам, че го казвам, но Пешо кефи днес. Не знам с коя самоличност е, но дано е правилната. 

Link to comment
Share on other sites

Ще ти мине :P Тамън си допивам предпоследната чашка от едно прекрасно 18 годишно single malt glenfiddich и ми е много трудно да се натоваря в тоя момент :lol: И си мисля, че отдавна не сме се събирали.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти мине :P Тамън си допивам предпоследната чашка от едно прекрасно 18 годишно single malt glenfiddich и ми е много трудно да се натоваря в тоя момент :lol: И си мисля, че отдавна не сме се събирали.

 

Аз също го мисля това откъм месец насам, но вече за да събера ХОРАТА се налага да ползвам ФБ и телефон. 

 

И внимавай - втори път ти казвам вече!  

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ти май не знаеш кога да спреш, а? Твариш ме с тъпотиите и необоснованата си надменност.

И не, помощ се предлага и без да ти я искат, ако видиш, че някой има нужда от нея.

Ако видиш умиращ на улицата човек, ще го изчакаш да те помоли за помощ ли?

Случая в момента е същия.

Ако щеш - оправяй си блог-а сам.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qJpILWcBJuE

Link to comment
Share on other sites

Явно е на доктор :D

 

Всеки ден по 2 часа при пълна тишина, минимум месец. После нищо няма да му има. Може и него да го няма. Така каза доктора.

 

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...