Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Даваш 300лв. за рутер :grin:

 

@Rumbata - защото изискват НАДЕЖДНА връзка, а не зависеща от 50 променливи.

Пробвай да подкараш 4К филм/канал на въздух, познай...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ще да го видим колко струва у нази. 

 

ЕДИТ: 'Бах маа му 300 леа!!!  :sad2:

Ми карай си с мисирски рутери и продължавай да се чудиш що мрежата ти кляка, мисир. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Даваш 300лв. за рутер :grin:

 

@Rumbata - защото изискват НАДЕЖДНА връзка, а не зависеща от 50 променливи.

Пробвай да подкараш 4К филм/канал на въздух, познай...

Аз го правя ама от нетфликса... Крада нет от комшийката. Тя има такъв рутер с 3 антенки. Какъв е и що е... Нямам идея
Link to comment
Share on other sites

Ми карай си с мисирски рутери и продължавай да се чудиш що мрежата ти кляка, мисир. :lol:

 

Мрежата ми никога не е клякала, мисир, пък кабел дал Господ с километри. 

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно чак 300 лв. Примерно произволен микротик, или дори 1043..

Но то почти няма значение ако прекараш кабел, но пак, да не е 740, а нещо ако гледаме само ценово - около 100-те лв.

За кабела, да, и освен това при трансфер има голямо напрягане на полето, не е същото ако просто си стои свързан телефон. При бързи трансфери ми е спирала безжична мишка да работи. Като спра трансфера, заработва нормално. Е, това при 300мбит режим (при 150 почти не се усещаше проблема , но въпроса е принципен.

Link to comment
Share on other sites

Да, и си го дублирай, тоест пусни си още един за телевизия по-нататък. Не за друго, ами така и така ще пуснеш нормална телевизия и ще се чекнеш да прекарваш кабел за нет на ТВ-то...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

То си има коаксиали ако това имаш предвид. В момента вървят коаксиал, HDMI и 4 лентов чинч... Чинчовете може би вече трябв ада ги махна. Докато река да ги ползвам и се измениха технологиите  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Мрежата ми никога не е клякала, мисир, пък кабел дал Господ с километри.

 

Мисире, ако не разкараш това подобие на рутер, никакви кабели няма да те оправят. Не мога да разбера защо се стискаш за най-важния елемент от домашната мрежа.
Link to comment
Share on other sites

Мисире, ако не разкараш това подобие на рутер, никакви кабели няма да те оправят. Не мога да разбера защо се стискаш за най-важния елемент от домашната мрежа.

 

Да бе, как ли не се е изръсил с триста кинта за свестен рутер...че това са си близо 850 кила царевица при текущите цени на фуражната царевица - ще му стигнат за цяла зима, че и за пролетта ще му остане да си кълве и да се чуди защо аджеба филмите му буферират през 30 секунди. :laughing1:

 

Майтапа настрана, но ако аз щях да си купувам телевизор и непременно държах връзката ми да не е през кабел, първото нещо, което щях да направя още преди да го купя, щеше да бъде да си ъпгрейдвам рутера с някой модел, който със сигурност знам, че ще ми върши работа за следващите 5 години...

Link to comment
Share on other sites

Да бе, как ли не се е изръсил с триста кинта за свестен рутер...че това са си близо 850 кила царевица при текущите цени на фуражната царевица - ще му стигнат за цяла зима, че и за пролетта ще му остане да си кълве и да се чуди защо аджеба филмите му буферират през 30 секунди. :laughing1:

 

Майтапа настрана, но ако аз щях да си купувам телевизор и непременно държах връзката ми да не е през кабел, първото нещо, което щях да направя още преди да го купя, щеше да бъде да си ъпгрейдвам рутера с някой модел, който със сигурност знам, че ще ми върши работа за следващите 5 години...

 

Остави на птеромисир да ръси небивалици... Аз нямам НИКАКЪВ проблем връзката ми да е през кабел, а разбиращите тук - не мисирите - вече споменаха, че е за предпочитане. При мен още преди повече от 10 години е мислено за окабеляване от моя милост и съм се погрижил дори да положа кабели, които не съм ползвал никога - така и не се стигна до тях. Та не разбирам защо е това настоятелно плуване в лайняната река срещу течението... Ама който го влече... 

 

Imate prekaleno mnogo svobodno vreme...ot tova vi e problema ;)

 

И бира! Пък и сме притежатели на отклонения, Стефче, не забравяй!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И цялата дандания за да гледаш манипулаторските американски бози :D .... Сериозно говоря. Макар че и аз правя постъпки по отношение развиването на гледането на филми, осъзнавам колко безсмислено е всичко, като 95% от всичко, което съм гледал последните години е тотална щета за ценното житейско време. Дотолкова, че не съм почувствал нужда и не съм гледал филм от доста месеци вече, въпреки целия сетъп, който съм правил, включително VPN за шерване на филмите към друга точка в града за гледане директно на смарт ТВ.

Link to comment
Share on other sites

Чек'са - кво да гледам? Биг брадър? Захари Бахаров? Фермата? Колоаката на Слави? Блатото на малоумието? Оня дебил на Катето Евро с тирантите? Гала? Турски сериал? Индийски сериал? Еми, брат, по-скоро ще си прережа вените!

Link to comment
Share on other sites

Бре, бре...колко добре си бил запознат с телевизионните предавания - аз половината не ги и знаех даже. :lol:

 

 

 

Турски сериал? Индийски сериал?

 

Я чакай да те питам щом си такъв спец и се интересуваш - едно време даваха "Робинята Изаура" и разни други латино-сериали, тях спряха ли ги вече и ако не, може да споделиш кой ти е любимия... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ми тва дето ще го свалиш от замунда, няма да е по-различно от споменатите :) .

Всичко изредено са някакви малоумни предавания по ТВ (наистина ги знаеш доста добре), а филмите са терминатор, непобедимите, транспортер и общо взето тях (ще) въртят с десетилетия to come, така че телевизиите изобщо не ги споменавам :) .

Евентуално някой друг сериал си заслужава до някаква степен.

Просто всичко което правим е по-скоро... за спорта, нали тъй. Също както като чеквам някой сайт докато вървя по улицата, на смартфона. Не че ми е спешно, даже хич, ама нали трябва да изразходя и малко data, щото плащам за гигабайти, а накрая едвам минавам 200МБ :Р . Мисля е ясна тезата ми :D .

Link to comment
Share on other sites

А аз си мисля, че почна малко да ми писва от тоя гастрогрип дето ми го метнаха децата, писва ми от Лопедиум и други хапове, силно съм изнервен днес и затова си пекнах едни филии селски хляб, половината с маслинова паста, другата с масло и аншоа... И сега си взимам страхотната ракийка, която съм сварил и всички идиоти по тоя свят могат да ме фанат за чепа...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чек'са - кво да гледам? Биг брадър? Захари Бахаров? Фермата? Колоаката на Слави? Блатото на малоумието? Оня дебил на Катето Евро с тирантите? Гала? Турски сериал? Индийски сериал? Еми, брат, по-скоро ще си прережа вените!

Не гледай бе човек,чети...книги :-)

Link to comment
Share on other sites

...Просто всичко което правим е по-скоро... за спорта, нали тъй...

 

Буквално се оказваш изключително прав :D

И да си нямал това предвид, все още има толкова много спортни предавания, заради които си струва полагането на усилия по HD и 4k

 

... При мен още преди повече от 10 години е мислено за окабеляване ...

 

Свършил си най-важната част.

И най-скъпият рутер няма да осигури еднакво покритие във всички части на жилището.

Щом имаш положени кабели, по-добрият вариант е рутер + разхвърляни n на брой, свързани по кабел аксеспойнтове (показвал съм го).

Ако няма специални изисквания, 1043 продължава да е достатъчно добър вариант за рутер

Най-евтиното и добро решение, което съм намерил за аксеспойнтове, с поддръжка на 802.11ac 1300 е BT HomeHub 5.

С малко усилие и късмет, може да се купи на цени от £0.99 до към £5 - £6 - £7. С доставката излиза 10-20 лв. + левче за UK-адаптер

Пренастройва се за 5 мин. и забравяш!

Като плюс ще имаш свободни RJ45 портове на съответните места и възможност да шерваш през мрежата USB устройство към всеки аксеспойнт. 

Вкъщи подмених n-рутерчетата, които ползвах като аксеспойнтове с четири такива, на работа сложих десетина и още няколко при приятели.

От над двадесет, досега само един е дал фира и то най-вероятно от токов удар.

Следващата версия 6 е по-бърз, но значително по-калпав като хардуер (с ефекта "Green light of death") и затова не го препоръчвам на никого.

 

EDIT: Отказвам да нося отговорност за евентуално увеличение на цените на BT Home Hub 5, вследствие на повишеното търсене заради този пост  :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...