Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз имам поне десетина мак адреса зад рутера, с тенденция да станат 30-40 и досега никой не ми е направил забележка :)

 

за офиси мисля бяха 10, като на 11тия рутъра ( този от тарифата COOOLBOX Office Wi-Fi ) не дава ИП.Кофтито е, че при него са и филтрирани портовете и трябва за всяко едно нещо което искаш да се базкне по него да се обадиш ( праща се е-мейл заявка ) на съпорта.

Иначе ако зад сапунката сложиш твой рутър, мисля няма да има проблеми с броя на машините.

Link to comment
Share on other sites

Пак казвам, че е според зависи.За домашни абонати ми казаха, че това е ограниченито. Сега за фирма сигурно не е така.

Никъде в договора и условията не е споменато за никакво ограничение по бройка.

Link to comment
Share on other sites

Никъде в договора и условията не е споменато за никакво ограничение по бройка.

 

Знам много добре, чел съм го. Но специално съм питал в офиса където явно ти не си.

Link to comment
Share on other sites

Думата на мацето от офиса няма никаква тежест, когато в договора ти не е изрично написано, че имаш ограничение. Аз моят не съм го чел, но ако не е написано, не могат да ми кажат и копче. А ако пусна на 10 човека и ме изключат, защото виждали много мак-адреси или квото там им хрумне, ще ги съдя и ще ги осъдя поради горната причина. Аз естествено не бих си споделил интернета с други хора, достатъчно ми е, че вкъщи съм навързал 3 компютъра...

Link to comment
Share on other sites

Думата на мацето от офиса няма никаква тежест, когато в договора ти не е изрично написано, че имаш ограничение. Аз моят не съм го чел, но ако не е написано, не могат да ми кажат и копче. А ако пусна на 10 човека и ме изключат, защото виждали много мак-адреси или квото там им хрумне, ще ги съдя и ще ги осъдя поради горната причина. Аз естествено не бих си споделил интернета с други хора, достатъчно ми е, че вкъщи съм навързал 3 компютъра...

Мисля, че в договора пише, че нямаш право да го споделяш с други лица, но ако си пуснеш 20-30 машини у вас за кеф - копче не могат да ти кажат.

Link to comment
Share on other sites

Да, вероятно като се има предвид едно домакинство.

Само дето без проверка на място няма начин да се разбере дали даваш на трети лица (разбирай извън твоето жилище). ЛАН кабелът, който свързва комп в другата стая на 15 метра, като нищо може да слезе и на друг етаж. Да не говорим за wireless-a, където е въпрос просто да дадеш една парола на съседа си.

Но това важи за всички.

Един друг доставчик преди време май не даваше нито рутери да имаш, нито да споделяш от компа с други. Но вече е ясно, че почти всеки, или поне огромна част от абонатите вече са с повече от една машина в тях.

Link to comment
Share on other sites

Да, вероятно като се има предвид едно домакинство.

Само дето без проверка на място няма начин да се разбере дали даваш на трети лица (разбирай извън твоето жилище). ЛАН кабелът, който свързва комп в другата стая на 15 метра, като нищо може да слезе и на друг етаж. Да не говорим за wireless-a, където е въпрос просто да дадеш една парола на съседа си.

Но това важи за всички.

Един друг доставчик преди време май не даваше нито рутери да имаш, нито да споделяш от компа с други. Но вече е ясно, че почти всеки, или поне огромна част от абонатите вече са с повече от една машина в тях.

Не помня дали имаше и такава клауза в договора, която да те задължава да допускаш технически лица за проверка, но аз лично нямам против да проверяват ако решат. Въпросът е, че ако ща и 100 РС-та ще включа мои у нас и не би следвало да ми правят проблем щом са си мои и у нас. Иначе да, много безжични мрежи са незащитени (а и защитени също) и напрактика постоянно се използват от Н-потребителя без знанието на собствениците им.

Link to comment
Share on other sites

Знам много добре, чел съм го. Но специално съм питал в офиса където явно ти не си.

 

В офиса може много неща да ти кажат, но в сила са само написаните в договора!

 

На кулбокс не им е в приоритетите да дебнат кой си споделя нета. Би им струвало много повече отколкото са им загубите. Пък и то що за клиент ще е да се задоволява със споделен нет? Той ако беше клиент да си плаща - щеше да си пусне услугата

Link to comment
Share on other sites

По-нагоре се каза.Няма никав проблем да си пускаш В КЪЩИ машини.Никой не те спира и тва не е Лангейм да ти изписва съобщение "Засякохме друг комп в мрежата барай си ушите".

 

Иначе сега има толкова голям избор от доставчици и цени трябва някой да е луд да си споделя нета.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

На Лангейм като бях и повече компютри съм връзвал и ушите си ги бараха те. Даже като минах на CooolBox пуснах AP с SSID "GaroV miNet" със свободен достъп от техния кабел, че имах още време до края на месеца ;)

Link to comment
Share on other sites

По-нагоре се каза.Няма никав проблем да си пускаш В КЪЩИ машини.Никой не те спира и тва не е Лангейм да ти изписва съобщение "Засякохме друг комп в мрежата барай си ушите".

 

Иначе сега има толкова голям избор от доставчици и цени трябва някой да е луд да си споделя нета.

 

Ей jozo, много си се фанатизирал на тема cooooooolbox и другите доставчици :) Разни хора са така на тема коли - мерцедес и другите марки, ферари и останалите, bmw uber alles и прочее

 

Та това горното как си го съчини не знам. В къщи имам няколко машини и работим без проблем... защото съм с връзки сигурно, а?

Link to comment
Share on other sites

Да, наистина странно ми се струва това с "барането на ушите" - аз лично бих предпочел да "духам супата", ама жената напоследък нещо не ще да прави супи, та и това не става... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ей jozo, много си се фанатизирал на тема cooooooolbox и другите доставчици :) Разни хора са така на тема коли - мерцедес и другите марки, ферари и останалите, bmw uber alles и прочее

...

<offtopic>

Няма нищо, jozo явно преминава през етап, през който много хора ме обвиняваха, че минавах аз преди време по повод определени доставчици. :bgrin: , ще се успокои след време. Но нали затова са другите, да поохлаждат понякога глупостите които се говорят :) . Всеки е говорил глупости по някое време в съществуването си. Аз вече се стремя да съм обективен (не че преди не съм бил де), надигам се само ако чуя някоя колосална глупост да се говори за доставчик, който по принцип защитавам, не само за ЛГ, дори за Кулбокс да се каже глупост, но и за него се намират хора, които да защитят в такива случаи.

</offtopic>

 

И все пак някой знае ли каква е причината за последното ви прекъсване от около час тия дни? Интересно ми е просто, не искам нови спорове.

Link to comment
Share on other sites

И аз като бях на ЕК едно време споделях и те си бараха ушите ама не е там въпроса.Стига се давайте за пример вие с обикновените "юзъри".Знам как става, ти знаеш как става, другият колега също знае как става, теди знае и т.н. ама 90% от абонатите им НЕ.Тва мога да го гарантирам.Щото са ми звъняли сума народ да ме питат що им излиза такъв надпис и що нямат нет.Или като си вържели другият комп пак спирало или като изгоряла ЛАН-ката.Не е нужно като ползваш интернет да си ИТ специалист също така като си шофиор не трябва да си майстор.Дано сте разбрали.

 

При мен тея дни не е имало прекъсване.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

@jozo, не искам да споря, но да ти напомня по повод кое писахме последните няколко души тука:

 

<цитат>"Няма никав проблем да си пускаш В КЪЩИ машини.Никой не те спира и тва не е Лангейм да ти изписва съобщение "Засякохме друг комп в мрежата барай си ушите".</цитат>

Никой не разбра за какви барания на уши става дума след като сигурно 90% (примерно) от абонатите са с рутери и/или имат по повече от един комп. И не съм видял нито едно оплакване че не се разрешават рутери или по-вече компове.

Единствено за ггбит и Визио преди години чувах че имало някакви дърления и проблеми относно пускането на нет на още един комп, но отдавна мисля това не важи, кой е луд да не позволява това след като отдавна са доста хората с повече от 1 комп у тях. И такива много бързо щяха да останат без абонати.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Е да ама аз съм чувал оплаквания главно от колегите ми в унито, които са на Лангейм и от няколко познати.Никой от тях нямаше рутер пък и идея си нямаха кво е тва и има ли то почва у нас.И пак казвам сега ако дойда във вас примерно и си ръгна лаптопа в кабела директно преди рутера най-вероятно ще ми изпише точно тва съобщение, че били засякли друг компютър.Може вече да са го махнали, не съм проверявал близките 3 месеца.

 

Наистина, луд трябва да е някой да забранява вързването на повече от 1 комп сега.Нагоре съм писал какво има предвид с критиките си за Лангейм, а тази тема е за Кулбокс.Споровете за доставчиците нека са в други теми. На всеки в тоя форум мисля му е ясно, че тук всеки е от разбирач нагоре и на никой акъл неможе да се даде.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Не, никой не казва че всеки е супер разбирач.

Но да се говорят неща и да се повтарят едни и същи неща, някои от които неверни, не може да остане така. Аз като говорех сума време за ЛГ мен никой не ме остави "на мира" и постоянно имах опоненти, нали така.

Много ясно, че ако ръгнеш преди рутера лаптопа си, няма да имаш нет, MAC-а ти е друг. Откакто съм на тях, съм пробвал тази ситуация, няма нет, но и никакви такива съобщения не са ми излизали. А и да ти излизат на теб, още по-добре, съобщават ти че са засекли друга машина, която я нямат в базата си данни, какво чудно има в такова съобщение?!

Пък и е ясно, че които сте с модем или конвертор оптичен и т.н., ви засичат по това устройство, ЕК, ДЦЦ, вас, и т.н. Когато кабел ти идва директно отвън, в компа, как да те засекат иначе? Освен по MAC или pppoe.

Т.е. опитваш се тънко да повтаряш едни и същи неща хиляди пъти, като недостатъци или предимства на едните/другите. Който е с модем или друго устройство, по него си го засичат, това е. БТК също. На същия принцип аз си слагам устройство (рутер) и вече си ръгам компютри в него без да мисля за MAC (даже рутера си има MAC clone и в тоя случай за мак не съм се обаждал), е, не е ли почти същото?! А сега ти си смени твоето устройство (конвертора) с някакво друго и да видим ще имаш ли нет без да се свържеш с кулбокс ;) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Повтарям някой неща, защото все се явява някой който е "неразбрал" или просто се прави на такъв.

 

Както казах ми излезна последно преди 3 месеца такова съобщение при един приятел, защото докато му преинсталирах компа си сложих лаптопа и си направих съответните настройки.Пускам мозилата и го изписва.

 

Да имаме такива устройства.Даже миналата седмица ми смениха едното от тях, точно конвертора, не защото аз исках, а защото излезнал нов модел и те самите ми се обадиха.Ето за това казвам, че Кулбокс са Н1 в момента.Няма никой друг доставчик, който да се грижи така за клиентите си!!И да обадиха се да съобщят за новият адрес на устройството, не щото нямаше да имам нет.Тва го казвам със сигурност, защото докато се свързваха с централата да диктуват новият номер ме накараха да пробвам има ли нет, да не е дефектно нещо устройството.

 

Виж ти самият казваш, че има друг начин освен МАК.Друг е въпроса, че ако е сериозен доставчика ще го промени, но не.

 

Поне сега доставчици дал господ.Всеки има право да избира каквото намери за добре.Аз изобщо нямам намерение да се махам от Кулбокс.Изключително съм доволен!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

jozo, имам въпрос към теб - оптичния кабел който идва отвън влиза ли директно в компютъра ти или минава през някакво устройство което са ти дали? И вкарваш ли някъде потребителско име и парола? Отговори ми на този въпрос и сам ще се сетиш поради каква причина колегите ти от унито не може да им тръгне нетя като ръгнат кабела в другия си компютър...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Та това горното как си го съчини не знам. В къщи имам няколко машини и работим без проблем... защото съм с връзки сигурно, а?

Айде моляти се недей да отричаш, че си гаден връзкар! :bgrin:

 

И нека ти отговоря аз, оптиката влиза в т.н. медия конвертор от там тръгва обикновено УТП към ВоИП гейтуея и накрая ланката. И не, пароли не се въвеждат.... От кулбокс си слушат конвертора, а настройките са по ДХЦП така, че не би трябвало да има проблем като ръгнеш друг компютър.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

jozo,

Това, което ти казваш, че били дошли и те задължават да ти сменят устройството щото видиш ли бил излязал по-нов модел, за мен си е по-скоро минус. Колкото и бързо да става, това си е вид неудобство и притеснение за спокойствието на човек, да се разберете кога да дойдат, най-малко 15-20 минути да се занимават, да им седиш диванчапрас, да се обаждат тук таме за адреси. Понеже тръгна да мериш отново плюсове и минуси.

Пак казвам, не искам да споря, а просто коментирам изказванията ти, че почти на всяко нещо, което ти виждаш като плюс, може да се намери някой и нещо да го види като минус.

Пак не каза, ако решиш ТИ да си смениш самоинициативно крайното си устройство с някакво друго дали ще се налага да се обадиш на Кулбокс. Не само ще се наложи, но ще се наложи да идват те да слагат ТЯХНО такова.

Така че бъди си доволен, сигурно си, и ние сме си, а кое е предимство или недостатък да гледаме обективно :) . За всичко ще се намери опонент.

 

Айде моляти се недей да отричаш, че си гаден връзкар! :bgrin:

 

И нека ти отговоря аз, оптиката влиза в т.н. медия конвертор от там тръгва обикновено УТП към ВоИП гейтуея и накрая ланката. И не, пароли не се въвеждат....

Дядомраз точно това имаше предвид, че като има устройство, пароли не са нужни, също както при модемите на бтк и ек.

А че е връзкар, .. той си знае :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Дядомраз точно това имаше предвид, че като има устройство, пароли не са нужни, също както при модемите на бтк и ек.

А че е връзкар, .. той си знае :bgrin:

Така де! А конвертори сменяха на тези абонати които си пуснаха и телевизия, но машинките им бяха от старите. Аз си карам с моята, а тя е точно от тези старите и до сега не съм имал проблем заради нея. Относно прекъсването тези дни, на мене ми казаха (от офиса), че била някаква голяма авария, но я отстраниха за около 20 - 30 минути.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...