Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Изобщо не е "много ясно". Ти обаче нали си навътре с мрежите ще те оставя да помислиш какъв/ви други варианти има.

netroot, знаеш ли, честно омръзна ми да споря с теб за разни глупости, и на всяко мое мнение да си винаги на линия да ме коментираш иронично. Никъде не съм казал, че съм навътре в мрежите (ако си направиш труда да видиш на колко места съм го повторил).

И поне тука Лановете не знам да ползват друг метод освен по MAC. Или сега ще започнеш нов задълбочен теоретичен спор как можело и как не можело. Тук са по МАК, ако ми покажеш един Плд доставчик, който да не е така, ще си върна думите! Или просто за спорта ме коментира, с цел да не "подвеждам" останалите?! То пък дето някой ще се подведе..

Освен това забелязвам, че доста други пишещи пишат, при това откровени глупости понякога, друг път преувеличават до крайности в твърдения, но не, ти само мен коментираш в този аспект! Едва ли е от загриженост към моята особа да си повиша степента на знания.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няколко пъти се опитах да ти обясня да не се изказваш неподготвен, но ти не четеш явно какво ти се пише. Иначе по - горе имах на предвид pppoe. Аз лично не ограничавам интернет познанията си до границите на града ;). И това че не си добре осведомен какви услуги се предлагат в Пловдив е твой проблем. Има доставчици които използват pppoe.

Link to comment
Share on other sites

Това е пълна глупост за суичовете. Звъниш за МАК-а, ако те мързи да потърсиш в Google как да си смениш MAC- адреса. Аз лично, никога не съм им звънял. Това за настройките е несериозно - Windowsa ми е на две години. За две години мога да отделя 5 мин да си настроя интернета. За лаптопа - погледни второто. Файда да ми звънят вечерта да ме питат защо не ме засичали.

Не казвам нищо лошо за Coolbox, просто не мога да разбера защо се говорят глупости за Лангейм.

 

Добре тва го разбирам ти и аз.Ама съм сигурен че едно 70%, които ползват интернет не знаят кво е тва МАК адрес и има ли то почва у нас.Ако съм такъв и искам само да е "ръгне и тръгне" кво правим? Хич няма да се сетя да търся в интернет. Ако нямам приятел, който разбира и трябва всеки път да давам на няква фирма пари за там нужната ми услуга? Съвсем си е сериозно.На теб бозата може да ти е на 2 години, има хора които я скапват за броени дни и има такива, които незнят как се правят настройки.На тях им трябва да ръгнат кабела и да тръгне.Не е нужно като имам интернет у нас да съм ИТ специалист.

 

Познавам няколко човека, който са на Лангейм и искат примерно да въртят на няколко компа нета ама незнаят как.Аз трябва да им го направя.Е може да го направят да не е така ама не.

 

Нали знаеш, че копирането на МАК е престъпление? Или ся ще ми обясниш, как кой щял да ме хване. Може никой, но закво да трябва да го правя като спокойно може да не е по МАК.

 

Има файда.Грижат се за клиентите и услугите, които ползват.Ето за това казвам и аз като другите, че Кулбокс са Н1 в момента.Не е нужно аз да им звъня да им рева ако имам проблеми, а те самите се интересуват дали съм доволен, как е качеството и т.н. Тва никой друг доставчик го няма!!!

 

Да не казвам и тва "билетче" дето дават Лангейм за платена такса кво може да се прави с него.Дори гъза немога си избтърша...Тва за мен е толкова несериозно, че няма на къде повече.

 

 

При ЛАН-овете много ясно че по МАК се засича. А който свързва лаптопи и изобщо различни устройства, има рутер, така че и този аргумент много много не важи.

 

Ами ако ми се е прецакал компа и искам да си ръгна лаптопа към нета?Или пак ще ми кажете, че трябва да си клонирам МАК-а?Или пък незнам кво е тва МАК.Слагам си лаптопа и нет не върви?Тва не е ли усложняване?

 

Ми не искам да давам 60 лв. за рутер.Скръндза съм да кажем.Кво праим всеки път звъня, въпреки че може да не е така?

?

 

И поне тука Лановете не знам да ползват друг метод освен по MAC. Или сега ще започнеш нов задълбочен теоретичен спор как можело и как не можело. Тук са по МАК, ако ми покажеш един Плд доставчик, който да не е така, ще си върна думите! Или просто за спорта ме коментира, с цел да не "подвеждам" останалите?! То пък дето някой ще се подведе..

 

Е тва пък ако е довод....Тва значеше ли, че като никой доставчик не предлагеше "оптика до дома" в Пловдив трябваше и Кулбокс да не я предлагат?Тва звучи по същия начин: "Щом в Пловдив всички са по МАК закво да си играем да правим друг вид сиситема?!?!"

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че копирането на МАК е престъпление?

 

Моля? Я пак? Да не се бъркаш със смяната на IMEI на мобилен телефон?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Колкото и доста хора по различни прични да плюят по ITD и услугата им тук, истината, е че няма друг доставчик (от да ги наречем местните) към момента в Пловдив, който първо да има финансов ресурс да направи това което те правят и второ, което вече опира до култура - никой няма подобно ниво на обслужване. :)

 

И дори не става дума за технологията, която си има нейните предимства.

 

Мернах доста защитници на Гаров и ко, :lol: майчице мила, ми по-трагично обслужване, може би единствено от БТК (за тебе е) съм виждал, но там поне може и нищо да не правят, ама са учтиви. Докато Гаров имаше някакъв бек, който вдигаше телефона и който едва не ми каза да се фана за палците, че съм го притеснявал. Смехоранска работа е като цяло. Не стига, че няма дори финасов ресурс да инвестира както ITD ми и обслужването му е комично чак.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

@jozo малко пауара му е дошъл в повече, но с повечето неща и аз съм съгласен :)

 

П.С. Идеята на МАК-а, основно беше ( в началото на ерата на ЛАН-ките ) да не се краде интернет :) Не, че това спасяваше положението, но просто беше по-трудно ;)

Link to comment
Share on other sites

Докато Гаров имаше някакъв бек, който вдигаше телефона и който едва не ми каза да се фана за палците, че съм го притеснявал.

 

Ааа знам го това момче - разбираше си от работата но комуникацията му куцаше. Вече не работи там но и мен ме беше нервирал един път... после се запознахме и се промени отношението му но помня че и на мен ми беше направило кофти впечатление. Иначе вършеше работа като разбере за какво става дума.

 

Идеята на МАК-а, основно беше ( в началото на ерата на ЛАН-ките ) да не се краде интернет

 

А имаше времена когато VPN-а товареше процесора... а преди това 640кб стигаха на всички и дискове по 20мб бяха от големите пък сега 4гб рам вече се счита за нормално.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

и не забравяйте ... ползването на оптика до дома гарантира удължаване на пишката с 2 до 3 сантиметра !

 

По скоро неползването води до скъсяване. Нали знаеш, че точно от теб този коментар е неуместен!

Link to comment
Share on other sites

Недей така, ще изложим доставчика и ще се смали с 5 санта...

 

 

едит:

 

518686887.png518685368.png

518690555.png

 

и издънката на деня:

518687564.png

 

Трябва през нощта да се пробва, нали знаете кви космически стават към 2-3 часа.

Edited by PiToMeN
Link to comment
Share on other sites

Аз ли нещо недовиждам или тестовете са все към сървъри на Cooolbox? Frankfurt и той е техен ако някой не е забелязал...

 

Тук вече на завист ми се струва, че избива. ;)

Link to comment
Share on other sites

Пловдив, София, Велико Търново и Франкфурт се хостват от itdnet, което напрактика прави тези тестове доста съмнителни.. пускайте тестове към други места в България например Бургас и Русе, в европа към Амстердам, Лондон и Париж за щатите Далас, Чикаго и Лос Анджелис. Така ще е по-коректно когато се говори за тестове.

Link to comment
Share on other sites

Ей ся тръгнах да ги гледам кой на кого е.

 

Съмнява ме да не си направил към Париж, Нюрнберг и някой друг ама айде да се спра че ще излезе че се заяждам а го казах с друга цел.

 

Тук вече на завист ми се струва, че избива. ;)

 

Кое те навява на тази мисъл? Другия месец мисля да сменя БТК-то с Cooolbox, a в къщи с по-малко от 2 нета няма да стоя дори единия да не го ползвам...

Link to comment
Share on other sites

Може и да се съмняваш, ама не бях. От както промениха speedtest.net, все по-трудно уцелвам пирамидките.

518737125.png518739998.png

 

Иначе кое колко е реално и кой кого се опитва да изкара голям или малък не ме интересува. Ако някой си мисли, че искам да правя реклама, греши. Просто да каже от къде иска тест и по кое време на деня.

 

На малката тарифа съм, през рутер TP-Link, тестовете обаче не ги правя по въздуха, щото wireless-a не ми е N. Пък и повчето народ си ползва жицата все пак.

 

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

...]

 

Тоя Париж ми се видя малко и аз пуснах един:

 

518747955.png

 

пак на малката тарифа, от първия опит.

 

Мери нещо тоя спиийдтест, ама и аз не знам какво.

 

А и каквото и да си говорим като насложим скорости, uptime, технология, ОБСЛУЖВАНЕ и др. подобни мога да заявя, че няма друг подобен доставчик в Пловдив.

 

П.П. Долу-горе се получи това което се очакваше да стане, ако Мегалан бяха дошли в Пловдив - всички други изглеждат... архаично.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Не съм се занимавал да правя много опити, за да отделя най-добрите, това е запазена марка на разни псевдо-тийн фенчета на Лангейм и Визио :)

 

Иначе аз минах на Cooolbox най-вече заради гаранцията, която дава самата технология на мрежата, тъй като нямам доверие на човешкия момент в случай на авария и предпочитам авариите да са трудно постижими от ежедневни опасности като гръмотевици и разни малоумници от енергото. За моя радост, не ми се е налагало още да търся помощ от съпорт. Не ме интересува колко са добри, не ща да ми се случват.

 

Преди това бях на Нетгруп и си имах собствено шоу "Всяка неделя"...всяка неделя със стълбата ходих да им рестартирам суича долу.

Edited by PiToMeN
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...