Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

- Защо единичните услуги COOLNET (15 mbit/s) и COOLTV поотделно струват по 27 лв, а в пакета DUO тези 2 услуги струват заедно 24 лв, па и интернета е по-бърз (20 мбит/с).

- Какво представлява TV set top box-a им и телевизиите HDTV ли са или обикновенно DVB. Как се свързва set top box-a към телевизора - чрез HDMI или Scart?

- Как ще прекарат кабела към апартамента ми? EVROKOM и DCC използваха съществуващия коаксиален кабел на общата антена на сградата и само свързаха отвънка кутията в стената и ми доиде сигнал в жака зад секцията. Coolbox като са с оптичен кабел трябва ли да се пробиват или пилят отдолу врати и ще ми се мандахерца ли кабела им по пътя от входната врата до ТВ-то ми?

 

- щото да си купиш пакета

- представлява една черна кутия с дистанционно.Има 4 HDTV канала ( поне последно като гледах ).Връзва се както ти е кеф, даже и камбанани има :) Но само приемника за едното ТВ има възможност за HDTV.

- Споко, техниците са участвали в заснемането на "Топло"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ахам, файъруола хич не го хареса, админска забрана за постване във форума на линкове с резултати.... хич не му е чиста работата, мен ако питаш!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако има някой който да ползва Cooolbox в Пловдив, и по-точно цифровата телевизия през компютър (т.е. HTPC, и то не SDTV-то през аналогов тунер) и има желание да сподели опит за използвания хардуер/софтуер (за предпочитане Линукс), да драсне едно ЛС. Черпя бира, скара, кафе... каквото трябва :) Тук визирам по-специално AlBundy, той имаше по едно време едни такива питания за по-специални Ethernet bridges... :)

Link to comment
Share on other sites

Ще споделя когато го направя. В момента в къщи има само един ТП Линк вързан, да имам нет на лаптопа докато надзиравам майсторите. Като се нанесем след ремонта ще видя как ще стане. Между другото видях, че има направо пакет в новото Убунту за L2 bridge и първо него ще пробвам. Но само с тяхното стб става, няма софтуерен начин да се гледа направо на писито

Link to comment
Share on other sites

А тяхното стб какви изходи има?

 

Чакам с нетърпение да завършиш ремонта :) Аз така или иначе съм прикован още 1-2 месеца за Еврокома :(

 

Ще споделя когато го направя. В момента в къщи има само един ТП Линк вързан, да имам нет на лаптопа докато надзиравам майсторите. Като се нанесем след ремонта ще видя как ще стане. Между другото видях, че има направо пакет в новото Убунту за L2 bridge и първо него ще пробвам. Но само с тяхното стб става, няма софтуерен начин да се гледа направо на писито
Edited by MacGyver
Link to comment
Share on other sites

Ха да ми е честит и на мен новият нет от Cooobox ! :)

Върхът е за момента , а за подръжката .... думи нямам , по-бързи пичове от тези не съм виждал заклевам се ! Пуснаха ми нета вчера, вечерта спря услугата нещо , гледам лапмата на едното устройство не свети постоянно , обадих се в центъра ( от телефон на БТК ) , обясних какъв е проблема , помолиха ме да рестартна устройствата , след малко те самите ми се обадиха за да ми обяснят че проблемът е при тях и ще бъде оправен възможно най-бързо.......... леле....... ха познайте колко пъти са ми се обаждали от Визио, Гигабит или Евроком за да ми кажат че проблемът е техен и че ще го оправят възможно най-бързо ! Николко ! :laughing: Ако щете вярвайте......не знам дали минаха и 20 минути и пак ми се обадиха от Cooolbox , за ми кажат че проблемът е разрешен и да си използвам спокойно интернета ! Направо паднах от стола , съвсем сериозно ! И всичкото това стана в 10 вечерта !!!!! Просто думи нямам ! А скороста .......... такова нещо като тяхното с връзка от Гигабит и Визио ( не споменавам изобщо модема от Евроком ) ....... само съм сънувал ( пуснах да свалям един филм от английски тракер ...... все едно си го дърпам от БГ пийринга - а нямаше БГ сийдъри проверих нарочно ) , а за пинга........... паднах от коня като пуснах да поиграя малко на CS:S в обичайните си сървъри и се оказа че нямам ни един пакет загуба ! Най-сериозният доставчик в Пловдив , просто думи нямам за тия момчета от Cooolbox ! Съжелявам само за едно : че не се появиха по-рано в моя район , а трябваше една камара време да си тровя нервите с Визио, Гигабит и тем подобни шитни !

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

При Coolbox TV има ли го ето това явлеие ? Накратко става въпрос за брум (фонов шум) и светли линии, които ясно се виждат като пуснеш цифровия приемник на празен черен канал. Подробно съм обяснил явлението в тази тема .

Надявам се че го няма при Куулбокс, защото там кабелите са оптични. Мнения?

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Брум има ли?

Не, както и предполагах :) Друго си е, когато няма мед в проводника:)

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Момчета..... от октомври месец съм абонат на Cooolbox-a........ по-сериозен доставчик не съм срещал ( от тези на които съм бил : Евроком ,Гигабит, Alien, Визио ) . За толкова време абонат на cooolbox - съм се обаждал 2 пъти за проблеми - единият беше решен за 20 минути ( !!!!! ) от техните хора ( съпорта, към 11 вечерта !!! ) , а другият........ срам ме е да кажа ,ама беше по моя грешка и хората пак помогнаха :D ( правих малко ремонти у дома и бех разкачил кабеляците, а след това бях включил кабела от преобразувателя във LAN порта на АТА-та , а не във WAN-a , а от там във WAN-а на рутера :lol: ) .Tова за мене направо си е рекорд, като се знам какво капризно говедо съм за интернета си ! :) Просто за информация : само да ми се появи пакет загуба нанякъде ..... и звънкам за проблем :laughing: Тука........ шапка им свалям на тия момчета , че за толкова време към тях един-единствен път съм имал проблем и го оправиха за 2 цигари време ! Та въпросът ми е следният : понеже съм супер мега доволен от нета и телефона им ( по отношение на телефона са толкова коректни , че направо незнам какво да кажа - мога да си гледам всеки ден какво съм говорил , с кого и колко време, и колко евентуално е струвало ако не е било към тяхната мрежа или стационарен номер ) , сега искам да си пусна и телевизията от тях и да резна Еврокома . Тоест : искам да се възползвам вече от тройната им услуга ( в момента ползвам нета и телефона ) . Въпросът ми е : ще трябва ли да се прекарва ново влакънце при мен за тая работа ....или как ? И друго : как е телевизията им - по-добре ли е от еврокомската и има ли проблеми с нея ? Имат ли БТВ синема ? :rolleyes:

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е : ще трябва ли да се прекарва ново влакънце при мен за тая работа ....или как ? И друго : как е телевизията им - по-добре ли е от еврокомската и има ли проблеми с нея ? Имат ли БТВ синема ? :rolleyes:

Няма да ти прекарват други кабели. Всички си върви по един кабел. Това е едно от удобвствата на оптиката. Много капацитет има. За качеството не мога да ти кажа. Аз все още ги чакам за да се вържа към тях. Вече над година стана, но аз съм упорит и ако трябва още толкова ще изчакам.

Link to comment
Share on other sites

Момчета..... от октомври месец съм абонат на Cooolbox-a........ по-сериозен доставчик не съм срещал ( от тези на които съм бил : Евроком ,Гигабит, Alien, Визио ) . За толкова време абонат на cooolbox - съм се обаждал 2 пъти за проблеми - единият беше решен за 20 минути ( !!!!! ) от техните хора ( съпорта, към 11 вечерта !!! ) , а другият........ срам ме е да кажа ,ама беше по моя грешка и хората пак помогнаха :D ( правих малко ремонти у дома и бех разкачил кабеляците, а след това бях включил кабела от преобразувателя във LAN порта на АТА-та , а не във WAN-a , а от там във WAN-а на рутера :lol: ) .Tова за мене направо си е рекорд, като се знам какво капризно говедо съм за интернета си ! :) Просто за информация : само да ми се появи пакет загуба нанякъде ..... и звънкам за проблем :laughing: Тука........ шапка им свалям на тия момчета , че за толкова време към тях един-единствен път съм имал проблем и го оправиха за 2 цигари време ! Та въпросът ми е следният : понеже съм супер мега доволен от нета и телефона им ( по отношение на телефона са толкова коректни , че направо незнам какво да кажа - мога да си гледам всеки ден какво съм говорил , с кого и колко време, и колко евентуално е струвало ако не е било към тяхната мрежа или стационарен номер ) , сега искам да си пусна и телевизията от тях и да резна Еврокома . Тоест : искам да се възползвам вече от тройната им услуга ( в момента ползвам нета и телефона ) . Въпросът ми е : ще трябва ли да се прекарва ново влакънце при мен за тая работа ....или как ? И друго : как е телевизията им - по-добре ли е от еврокомската и има ли проблеми с нея ? Имат ли БТВ синема ? :rolleyes:

Абе телевизията не им е още както трябва!Аз лично съм им абонат от 8 месеца,но още се въздържам да пусна и телевизия.За справка виж форума на Кулбокс.
Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, телевизията наистина има някои проблеми, като "замръзване" от време на време и мудни менюта, но като цяло е добра. Да не говорим, че аз поне включих два телевизира за 21лв на месец отгоре над нета и телефона. Картината е идеална, но като звук има още какво да се желае от някои канали. BTV cinema го има вече :) Аз лично не съжалявам, че съм избрал тази услуга, особено при положение, че гледам 2 телевизора за 21 лв. :D

Link to comment
Share on other sites

На кинескопен телевизор проблемите с качеството въобще не се забелязват, а накъсването поне при мен е доста рядко - с дни не го забелязвам. На LCD е друга бира, обаче аз лично нямам много избор за друг доставчик и избрах Cooolbox пред ЕК (които след поредните проблеми с качеството на телевизията ми казаха, че в този квартал ще е така).

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...