Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Ок, това с местата на кабелите го разбрах и се съгласявам - Гаров тук куца, но N3 са също като Кулбокс за всеки вход си излиза кабел, но момента със суичовете го има и се чудя защо не ги вкарват вътре във входовете? Така ще са защитени от гръмотевици и т.н. А не е ли също толкова вероятно да те тресне гръмотевица и през Cooolboxa? В смисъл и те имат кутии отвън и кабелите им минават по фасадите на сградите. А относно скоростите - тези, които са на скрийншотовете ли са, или има и по-високи? :)

 

"Далаверата" на оптиката е пълната липса на каквито и да било смущения и проблеми - гръмотевици, бури и тн.:
1) не ти спира интернета на всяка капка дъжд (както е при "другите" ISP-та с "теловете за пране" между блоковете);
2) не ти изгаря НИЩО при поредната буря (както при онези с "теловете");
3) показва ПРОФЕСИОНАЛНО отношение на фирмата (което всеки може да се сети какво означава за клиента).

Няма нищо друго, което по-добре да показва професионалното или аматьорското отношение на фирмата към тази дейност, от КЕБЕЛИТЕ. Това е най-важното нещо - оптика до входа и прокарване през шахтите. Всичко останало е СЛЕДСТВИЕ от това как и какви "кабели" са прокарани.

Нямам нищо общо с обсъжданата тук фирма и не знам как се справят - аз съм клиент на друга фирма, но при подобни условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лъки, по оптичния кабел могат да се предоставят доста повече и по-качествени услуги, така че не всичко е свързано с гръмотевици, бури и прочие атмосферни условия, където пак оптиката е с класи напред :rolleyes: От тази гледна точка N3 и coolbox са си направили инвестицията за няколко години напред, където други доставчици евентуално може тепърва да започнат нещо подобно, а може би не.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

само дето кабелите на ИТД (и на Н3) са с метални носещи елементи и/или метална(алуминиева) хидроизолационна обвивка под външния HDPE слой, вследствие и в тях се индуцира ток и има вероятност да прегарят на местата на пречупване/прегъване при разряд на кръмотевица наблизо. не съм видял никъде да ги заземяват или дори да пренасят галваничната връзка в муфите ако евентуално в централата имат истински заземители, което пък при дължини повече от километър няма никакъв смисъл - трябва да се заземи и в двата края. това което ги спасява е че оковават кабелите по по-ниските нива (между партерния и първия етаж) и самите сгради си имат обикновено мълниезащити които успешно отвеждат и разпиляват големите токове без да индуцират силни токове в сградната елинсталация.

със самото решение за използване на кабели, които не са изцяло диелектрични инженерите им са се отказали от независимостта от електромагнитните смущения, но пък явно са им били на промоция и са ги доставили на ниска цена, което не е без значение при количествата с които работят.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Lucky Luciano, вече дори аз спрях да се чудя. Истината е, че всеки доставчик си има и привърженици и недоволни. Пък и влизащите в този форум не мисля, че биха могли да сформират достатъчно представителна извадка за който и да е доставчик.

Плюсовете и минусите и на технологиите, и на реализацията, и на поддръжката, и на прекъсванията, вече до болка са обсъждани във форума.

Всеки доставчик малко или много си има и недоволни клиенти в различни части на града и даже в даден квартал. Така че аз затова вече не споря с никого по този въпрос кой бил най-най.

За мен си фактът че нямам сериозни проблеми и съм Много доволен, вкл. познатите и приятелите около мен, които са на Лангейм или някой от дериватите му, не би ме накарал скоро да се изкуша от оптиката на Кулбокс, или N3 примерно. В същото време други хора е ясно че пишат и за проблеми с прекъсвания след дъждове и т.н.

Видяхме, че същото се случва вече и с другите доставчици, вкл. Кулбокс.

Така че прехвалване мисля отдавна няма. За всеки доставчик се намира по някой да го защитава по-ревностно и да няма проблеми, аз съм известен за ЛГ, jozo за кулбокс, stenli по едно време беше за БТК ако не се лъжа, и така.

Така че питането ти е по-скоро провокативно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

E, защо да не се хвали след като хората, които ползват услугата са доволни?! Аз съм от 4 месеца на кулбокс и нямам нито едно прекъсване докато съм бил на компа, скоростта от както минах на тях не е следа, защото всичко е достатачно бързо (без значение дали ще сърфирам, свалям 10 ГБ блу-рей филм или пробвам някоя онлаин игра). За обслужването не мога да коментирам, защото просто не ми се е налагало да ги викам. Единственото което ме дразни при тях е, че след като премина препоръчителната дата за плащане и почват да ми звъннят, та се наложи да си променя навиците да плащам в края на месеца. :rolleyes:

 

Сигурно има и други добри доставчици, но бил ли е някой на всички за да коментира?! Изобщо, това цялото мерене "моя нет е по-як" ми се вижда безмислено.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

stenli по едно време беше за БТК ако не се лъжа

даже бая време изкарах на БТК (2.5 години) и мога съвсем отговорно да заявя, че съм бил доволен до последните 3-4 месеца, когато скоростта драстично падна вечерта, пинга значително се вдигна и се разделих с тях. Така ще е и със сегашния ми доставчик, докато ми предоставят добра услуга ще съм им абонат, ако качеството се влоши все ще се намери някой друг, който да ме иска :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Всеки доставчик малко или много си има и недоволни клиенти в различни части на града и даже в даден квартал. Така че аз затова вече не споря с никого по този въпрос кой бил най-най.

За мен си фактът че нямам сериозни проблеми и съм Много доволен, вкл. познатите и приятелите около мен, които са на Лангейм или някой от дериватите му, не би ме накарал скоро да се изкуша от оптиката на Кулбокс, или N3 примерно. В същото време други хора е ясно че пишат и за проблеми с прекъсвания след дъждове и т.н.

Видяхме, че същото се случва вече и с другите доставчици, вкл. Кулбокс.

Куулбокс прекъсва при дъждове? Само яки лафове ръсиш напоследък. Колко недоволни клиента има писали в тоя форум от кулбокс? Честно казано ми писна да ти чета постовете лишени от смисъл и клонящи към сектанство към Гаров.

Ако имаш 2 поста в тоя раздел в който не споменаваш Jesusgame пак ще е добре -_-

Link to comment
Share on other sites

<offtopic, в отговор на злия хакер>Хубаво ама при мен "ултра насрания" и изпълнен в стил ТНТМ Лангейм не е прекъсвал изобщо (освен ако забравя да си платя). Айде кажи ми как се случва това след като имаше и гръмотевици и какво ли не пък евтините суичове за по 10лв взеха че не се скапаха? Още ли някой си мисли че Jesusgame не ползват оптики изобщо? И че това с гръмотевиците и дъжда гарантирано прекъсва всички ланки? Куриоз но при мен не е така...

 

Скоростите не виждам някой да предлага гигабитова връзка до щатите и скоро няма да има... отделно че цялата работа с тези скорости е силно надценена. На кой нормален човек му се НАЛАГА и му ТРЯБВА да обменя гигабайти информация със сървър в другия край на света. На мен ми се е налагало няколко пъти но определено не е нито всеки ден нито нещо. Торентите са за между другото и не са сериозна работа така че не влизат в графата на необходимостите а игрите обикновено не консумират много трафик - там трябва стабилна и бърза връзка (т.е. нисък пинг).</offtopic>

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Куулбокс прекъсва при дъждове? Само яки лафове ръсиш напоследък. Колко недоволни клиента има писали в тоя форум от кулбокс? Честно казано ми писна да ти чета постовете лишени от смисъл и клонящи към сектанство към Гаров.

Ако имаш 2 поста в тоя раздел в който не споменаваш Jesusgame пак ще е добре -_-

Ако искаш ми чети постовете.

В предния ми пост, както всеки нормален човек би схванал, но не и ти, не клоня никъде към сектанство. Ако обичаш коментирай текущите ми постове, а не някаква история от стари постове. Или си злопаметен.

Относно яките лафове. От самия дъжд, ако не ти е ясно, ланките не прекъсват. както и кулбокс едва ли би прекъснал. Има поне 10 други причини и следствия, от които вкл. супер-кулбокса може да прекъсне, прекъсвал е, и Lucky Luciano също сподели за тва, ама нали трябва да позагърбиш малко хейтърстването си, и да прочетеш кой какво е писал, ти виждаш само това, което искаш да видиш в моите постове. Ето още един твой безсимслен и лишен от онтопик пост, който предизвика и аз да напиша такъв. Личи си кой е хейтъра, даже не можеш да напишеш името на доставчика, който ненавиждаш ;) . Ясен си.

Link to comment
Share on other sites

Ненавиждам? Колкото пъти съм изказвал пряко мнение за лангейм /конкретно лангейм/ съм казвал само хубави думи. Не ме дразни доставчика,дразни ме твоето нон стоп хулене на другите доставчици,изкривявайки факти и измисляйки си глупости. Още повече сектанската защита на лангейм която прилагаш във всеки 1 спор,още повече спорейки с хора правили мрежи (дхцп темата визирам).

Куулбокс може да прекъсне естествено, но първо не прекъсва на квартали,прекъсва целия, и второ не прекъсва от бури -_-

Не съм хейтър към доставчика,хейтър съм към слепите потребители

едит;

Дядомраз изобщо не се заяждам за лангейм, дразни ме генерализирането на теди,че и кулбокса не виждаш ли спирал при буря. Факт е,че лангейм са окей,друг факт е,че 50% от мрежите на нетгруп са напълно осрани и като приемем,че града си го разделят 2те компании и още няколко не може да се говори изобщо за някакъв еднакъв стандарт.

Не може да се твърди,че на Гаров полу-оптиката спира по-малко от бури,от FTTH -_- Стига вече глупости ><

ЕДИТ2:

Забелязах още един напълно малумен аргумент

Има поне 10 други причини и следствия, от които вкл. супер-кулбокса може да прекъсне, прекъсвал е, и Lucky Luciano също сподели за тва, ама нали трябва да позагърбиш малко хейтърстването си

Ти някъде видя ли,той да казва че е потребител на тая услуга? Постовете са му напълно теоретични,да не говорим че имат запитващ характер -_-

 

--------------

А за Lucky Luciano - първо n3 и cooolbox покриват напълно различни квартали и нямат застъпни точки,така че няма да имаш дертове с избора. Другата основна разлика е cooolbox-а предлага телефония,и 3тата разлика е,че цялата им среда е оптична,т.е телевизията е ИП,не кабелна/цифрова.

Като цени са еднакви кажи речи/в твоя пост не отбелязваш факта,че в пакетите на кулбокс има телефон/. Общо взето зависи трябва ли ти телефон,ще ти пречат ли хилядата кабела на кулбокса /които примерно в нас ако си го пусна няма къде да ги завра,а за сметка на това имам прекарани в стената медни кабели за тв-тата/. Който и доставчик да избереш няма да сбъркаш,то е до предпочитания,а за момента и до къде живееш основно :bgrin:

 

Относно различните покрития,много ясно го има изразено на 1 карта където показах преди 2-3 страници.А до причината:

Услугата е Оптика до Дома(Клиента) и няма суичове по трасето.

Съответно когато е извън зоната на покритие влакната са ограничени и неможе да се пуска на ред.

@cooolbox forums

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

По темата, аз също мога да гарантирам. Гаров при мене не спря, при която и да е буря. Не знам как и какво са си прекарали, но факта си е факт. Интернет има постоянно. Спомням си на Визио за какво ставаше въпрос - при всяко прокапване по 3 дни без нет. Целия спор е малко излишен. Както казва Стенли - докато нямам проблеми, ще съм на тях. Таксата ме удовлетворява, качеството също. Ако почнат да се дънят - ще ги сменя. Засега обаче, подобни признаци няма.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но аз сериозно започвам да се дразня когато някой ми вкарва думи в пръстите, които нито съм казал, нито съм мислел :blink: .

Не се дразня ако някой ревностно защитава кулбокс или тия или ония, ама хич. Дразня се на такива постове които са откровено лъжовни и с цел да охулят някого.

Evil_Hacker, поспри се пич. Аз отдавна съм спрял в темите за доставчиците да защитавам когото и да било толкова ревностно колкото преди. Темата за дхцп не ми я хвърляй в очите, и там нещата се изродиха и се изместиха от дхцп след определени постове нататък. Затова и спрях да водя безсмислените спорове там. Защото хуленето там не беше от моя страна към някой друг доставчик, а от други хора, към един такъв. Разбираш ли разликата, или трябва да ти я опиша и с рисунки за да я схванеш?

...дразни ме твоето нон стоп хулене на другите доставчици,изкривявайки факти и измисляйки си глупости.

Покажи ми в тази тема напоследък, още повече в днешния ми пост, за какво хулене говориш. Няма да можеш, защото явно просто виждаш нуждата да се изсереш срещу мен като цяло, и тук, без конкретен повод.

Куулбокс може да прекъсне естествено, но първо не прекъсва на квартали,прекъсва целия, и второ не прекъсва от бури -_-

Не съм хейтър към доставчика,хейтър съм към слепите потребители

Настрана, че с това директно казваш, че изпитваш някаква омраза към мен; явно ти си слепия, защото никъде не съм казал на какво прекъсва, дали на квартали. И си сляп, защото игнорираш мнението на Lucky, който сподели, че в поне два квартала след бурите е имало прекъсвания. Въпреки това аз нито те мразя, нито съм хейтър към теб.

Започваш ти да се излагаш с глупостите, които започваш да пишеш и да предизвикваш поредни безсмислени спорове.

Толкова и по въпроса дали прекъсва след бури. Казах че ако прекъсва, може да е от последиците от бури. Не знам тъп ли си или се правиш, или си мислиш, че оптиката е непрекъсваема от нищо на тази земя, не е като да няма примери за прекъсвания от различен вид. Оставам на теб да се сетиш какви може да са причините.

Дядомраз изобщо не се заяждам за лангейм, дразни ме генерализирането на теди,че и кулбокса не виждаш ли спирал при буря. ...

Не може да се твърди,че на Гаров полу-оптиката спира по-малко от бури,от FTTH -_- Стига вече глупости ><

Да, и аз викам същото - стига глупости.

Генерализиране? Ти знаеш ли смисъла на тази дума изобщо :laughing: . Не се излагай, защото звучиш като някой хлапак, който само гледа да нахули другия в даден спор, не че имаше изобщо спор в темата днес, ти го започна.

"Не може да се твърди,че на Гаров полу-оптиката спира по-малко от бури,от FTTH -_-"

- :blink: WTF?! Това какво общо има в случая и кой го е твърдял, ако можеш да посочиш, моля.

Забелязах още един напълно малумен аргумент ..

Ти някъде видя ли,той да казва че е потребител на тая услуга? Постовете са му напълно теоретични,да не говорим че имат запитващ характер -_-

Не, не е казал, и?

Кое от поста му, че е видял прекъсването на дадения доставчик в няколко квартала, е теоретично?

В тази връзка добавения израз "запитващ характер" звучи леко смешно от твоята уста.

 

Започна напълно необоснована лична нападка към мен в темата. Ако модераторите ще трият постове, моля да изтрият и неговите, и моите.

 

Повече коментар не мога да имам по поста ти :laughing:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Всеки доставчик малко или много си има и недоволни клиенти в различни части на града и даже в даден квартал

Пишеш в темата на кулбокс,къде си чул делене на квартали по спирания? Недоволни клиенти?

За мен си фактът че нямам сериозни проблеми и съм Много доволен, вкл. познатите и приятелите около мен, които са на Лангейм или някой от дериватите му, не би ме накарал скоро да се изкуша от оптиката на Кулбокс, или N3 примерно. В същото време други хора е ясно че пишат и за проблеми с прекъсвания след дъждове и т.н.

Пак,кои са тея хора които са клиенти и пишат за проблем от прекъсвания от дъждове/бури или каквото искаш да кажеш изобщо? Ама все пак не изпусна възможност пак да споменеш лангейм и как при теб никога не спират

Видяхме, че същото се случва вече и с другите доставчици, вкл. Кулбокс.

????

Така че прехвалване мисля отдавна няма.

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Как наричаш изказване на факти без аргументи ? Да нямаш някаква кръвна връзка с мечката? Подобни аргументи като неговите взе да вадиш с подобна идея :angry:

"Не може да се твърди,че на Гаров полу-оптиката спира по-малко от бури,от FTTH -_-"

- blink.gif WTF?! Това какво общо има в случая и кой го е твърдял, ако можеш да посочиш, моля.

 

Някак след 1500я ти пост как лангейм не прекъсват и как всички други прекъсват общо взето тва излезе?

 

 

Пиши си квото си искаш в темата на лангейм,ама недей да спамиш по другите теми информация от 17та ръка как доставчика прекъсвал заразлика от лангейм,като нямаш абсолютно никакви преки набллюдения

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Как наричаш изказване на факти без аргументи ? Да нямаш някаква кръвна връзка с мечката? Подобни аргументи като неговите взе да вадиш с подобна идея :angry:

Каква мечка, кви 5 леа. Продължаваш да сееш глупости. Явно се опитваш с нещо да изпъкнеш. Само дето и ти се вкарваш в неаргументиран спор, за който обвиняваш мен. Аз вече бях спрял да споря по темите в този раздел, обаче теб явно те държи нещо необяснимо за да започнеш да изкарваш някакви въображаеми кирливи ризи.

И някак не върви в цитат на мои думи така да вкарваш свои коментари, не мислиш ли? Представи си че бях удебелил части от моя пост?! Но то се иска малко мозък. Поне да беше сменил цвета.

И за теб явно само мнението на влизащите тук на хора от кулбокс, е меродавно. Ок, твое право, само не говори от твоята ограничена гл. точка.

И нещо интересно за размисъл. AssassiN след мен също сподели мнение за непрекъсванията му на Лангейм напоследък. Него защо не го нападнеш за това, а?! Или пак ще се измъкнеш с поредните безпочвени подхвърляния в твой стил?! Ако обереш пяната от устата си, ще можеш да видиш, че днес, както и последните дни и седмици, в тази тема нито съм писал, нито споменаването на Лангейм е било обтрузивно в днешните ми постове. Ти си този, който кладеш спор на база мои предишни защити на Лангейм ;) . Споменал съм ги бил и не съм пропуснал. Е и какво? Забраняваш да ги споменавам дори като име в други теми ли? Защото като има връзка, ще ги споменавам където си искам, Ок?

Някак след 1500я ти пост как лангейм не прекъсват и как всички други прекъсват общо взето тва излезе? Пиши си квото си искаш в темата на лангейм,ама недей да спамиш по другите теми информация от 17та ръка как доставчика прекъсвал заразлика от лангейм,като нямаш абсолютно никакви преки набллюдения

Темата има няма 1000 поста, за какъв 1500-ти пост стана дума, не разбрах. Или пак говориш на база други теми? Ако имаш нещо да кажеш , пиши в другите теми, не тук.

Мога да те уверя, че говоря от най-много 2-ра ръка, и нямам причина да смятам, че познатите и приятелите ме лъжат. 17-та ръка би означавало да живея някъде извън Земата, така че коментарът ти е меко казано глупав.

Още от първия си пост днес започна лично да ме нападаш без никаква причина (а да, споменал съм Лангейм, забравих за това престъпление). Ако е във възможностите ти, можеш да се замислиш малко над това, което казах, и да спреш да сереш в темата. Модераторите спокойно могат да изтрият всичките наши постове след моя първи тук.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, чудя ти се на упорството и като че ли някой ти е хакнал акк и пише вместо теб. Умно момче си, ама напоследък нещо не си себе си. Разсъди коя е тази неземна сила, която може да ти спре интернета при положение, че ти си на единия край на влакното, а на другия е доставчика. Няма нищо комутируемо, захранвано, зависещо от трети сили между вас. Няма прекъсвания от типа - ЕВН прави профилактика на еди кой си квартал, дето трасето ти минава през него. Няма еди кой си свич или опт. конвертор оставен на покрива го треснал гръм. Единствено ако някой багер загребе кабела с оптиката ще иде коня в ряката. (В този смисъл Кулбокс да се самосезират, че в махалата почват да копаят Ситигаз и ще има изровени кабели.) Тогава Теди ще бъдеш щастлив, защото поне един ден няма да имаме нет. Теди, напоследък ми се събират към 30 съоражения пръснати из цялата страна на различни доставчици. Повяврай ми Кулбокс наистина са от най най стабилните и непрекъсващи. Жалко, че ftth имам само тук и в София

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

AlBundy, съгласен съм, с теб като че ли по-културно може да се разговаря.

Не, не е упорство. Но съгласи се, че тия дни в тази тема не съм казал нищо, заради което Евил Хакер да се заяде с мен и да започва да се напъва кой знае за какво. За какво упорство говориш? Посочи ми. Визирам първия ми пост за последните дни тук, който беше от снощи май.

И да, ти сам го каза, в държава като нашата, където се строи и копае на поразия, неведнъж е имало случаи на скъсани оптики от строителни работи. А дали е копано след други проблеми, възникнали след бури или кой знае какви причини, това няма значение. Паднали дървета върху опънати навън кабели. И други такива. Не е като да кажеш, че никога не прекъсва. Дори най-големите привърженици тук преди месеци съм срещал, че признават, че поне повече от веднъж е имало прекъсване примерно за час-два. Не ми се рови да търся. Разбира се, от гръмотевици, бури и т.н. директно няма да те порази или да прекъсне. Освен ако мълния не мине през кабела, и не го стопи, не знам дали може ;) . Но да се твърди че като е оптика, нищо и никога не може да стане и да се прехвалва... Аз това коментирах, заедно с нападките лично към мен.

Не, няма да бъда щастлив някой да няма нет, не съм такъв. Жалко че така си ме разбрал. Аз обикновено се горещя и споря когато някой почне без причина да напада "моя" доставчик, ако си забелязал. Много рядко, и то в недалечното минало, съм пускал коментари и съмнения относно някои нови доставчици.

Освен това не само пътя до оператора ти и оптиката определя качеството. Поддръжка, техника, софтуер, всичко се смята.

Аз на това се дразня, като почне да се плюе нещо безцеремонно, и да се отрича, в същото време да се твърдят глупости видите ли нещо не прекъсвало при никакви ситуации!

Затова спрях и да се пеня за ЛГ, защото наистина има хора в някои места, които са с лош нет. И за какво пак се започна безсмисления спор тук не знам. Не си спомням да съм нападал лично някого или да обиждам само защото той е доволен от нета си било на кулбокс или друг, и ги е защитавал ревностно.

AlBundy, и ти си умен (за мен си не съм много сигурен :) ), но и ти започваш да ми вкарваш думи в пръстите :) .

Link to comment
Share on other sites

Незнам кво толкова има за чудене, що Кулбокс....На Гаров да минем тъй ли?Всеки път да гърмят сиучове при буря?Или като си сменя Лан-ката все да съм длъжен да им звъня да ми настройват МАК-а?При всяка преинсталация да трябва да въвеждам ръчни настройки, като могат те да са автоматични. Или като си закача кабела на лаптопа да неможе да тръгне нета щото е с друг МАК адрес?

 

Или пък сигурно като Кулбокса ще ми се обадят в 10 часа вечерта, да ме питат що не ми засичат устройствата и дали нямам някакъв проблем?А те не ги засичаха, защото нямах ток.

 

От октомври както съм на Кулбокс нета ми е спрял 2 пъти.В кичука може да спира щото там им е най-новта мрежа както знаете.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Моля, Midex да изтрие всички мои поустове в тази тема /включително и този/! Не съм искал да предизвикавам никакви спорове и конфликти! Извинявайте, колеги! :unsure:

Абе що точно Midex, все едно че е единствен в тоя форум...ама карай, щом искаш - ще ги махна....то малко след дъжд качулка, ама карай... ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо ми се струва, че Cooolbox e леко прехвален? Какво като са с оптика до входа ми?...

 

да речем че е единствения читав броудбанд в града. екк - но комент, бтк особенно кат почна промоцията "пробвай за месец" направо се накендзаха, от н3 немам наблюдения, но предполагам че пинга на тяхния е малко по-висок, въпреки че съм убеден че сървиса е на ниво.

Link to comment
Share on other sites

Незнам кво толкова има за чудене, що Кулбокс....На Гаров да минем тъй ли?Всеки път да гърмят сиучове при буря?Или като си сменя Лан-ката все да съм длъжен да им звъня да ми настройват МАК-а?При всяка преинсталация да трябва да въвеждам ръчни настройки, като могат те да са автоматични. Или като си закача кабела на лаптопа да неможе да тръгне нета щото е с друг МАК адрес?

 

Или пък сигурно като Кулбокса ще ми се обадят в 10 часа вечерта, да ме питат що не ми засичат устройствата и дали нямам някакъв проблем?А те не ги засичаха, защото нямах ток.

 

От октомври както съм на Кулбокс нета ми е спрял 2 пъти.В кичука може да спира щото там им е най-новта мрежа както знаете.

 

Това е пълна глупост за суичовете. Звъниш за МАК-а, ако те мързи да потърсиш в Google как да си смениш MAC- адреса. Аз лично, никога не съм им звънял. Това за настройките е несериозно - Windowsa ми е на две години. За две години мога да отделя 5 мин да си настроя интернета. За лаптопа - погледни второто. Файда да ми звънят вечерта да ме питат защо не ме засичали.

Не казвам нищо лошо за Coolbox, просто не мога да разбера защо се говорят глупости за Лангейм.

Link to comment
Share on other sites

Това е пълна глупост за суичовете. Звъниш за МАК-а, ако те мързи да потърсиш в Google как да си смениш MAC- адреса.
ХАХАХАХА

Нали старата ланка е изгоряла. Как ще търсиш в Google без интернет :P

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХА

Нали старата ланка е изгоряла. Как ще търсиш в Google без интернет :P

Закакво са верните приятели :rolleyes:

 

Иначе при ЕК и БТК също понеже са с модем, след него може да си слагаш лаптопи, компютри, ланки, понеже те засичат по модема.

При ЛАН-овете много ясно че по МАК се засича. А който свързва лаптопи и изобщо различни устройства, има рутер, така че и този аргумент много много не важи.

Разбира се има по-голяма вероятност да изгори ланка. Има си протектори, който ползва такива, доста рядко би се случило толкова лошо попадение, че да изгори ланка.

За настройките се съгласявам с AssassiN, но и да не забравяме, че дхцп има (темата за дхцп-то още е жива) :) .

Link to comment
Share on other sites

При ЛАН-овете много ясно че по МАК се засича.

Изобщо не е "много ясно". Ти обаче нали си навътре с мрежите ще те оставя да помислиш какъв/ви други варианти има.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...