Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Здравейте,днес си прекарах интернет от куулбокс и имам някои въпроси.Ето резултата от спиидтестнет 514676613.png.Приблизително същия е и на сайта на доставчика.Малко е далечко от договорените скорости?!!Най интересното е,че ползвам безжичен рутър и на лаптопа скоростите ми са двойно по-високи.Тоест колкото трябва да са.Помислих,че проблема е в рутера и включих кабела директно в компа(без да минава през рутера)скороста обаче си остана пак наполовина по-ниска!?? :?: Може ли някой да ми обасни на какво се дължи това и как мога да го оправя?Благодаря предварително!!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някакъв проблем с компютъра имаш. Евентуално може мрежовата карта да ти е настроена на Half Duplex. Веднага бих ти казах да пробваш като махнеш рутер-а, но ти вече си го провал. Направи си тест да включиш лаптоп-а директно в кабела и да видиш какви ще са скоростите.

Link to comment
Share on other sites

Спокойно колега и при мен проблема е същия и от 1 седмица им запалих телефоните на коолбох. След посещение и на техник от ИТД ми бе обяснено че от този месец вкарват шейпари за ограничаване на скоростта на нета и при някои абонати се получавало това което и при теб пинг 22 23мс и нет до 10мегабита. Звъни яко на 0700 45 0 45 те ще ти запишат проблема и ще работят по отстраняването му.

 

При мен при постоянен пинг кам дир.бг абв.бг гмайл.ком имам 3 4% загуби. Добре дошли в оптичната мрежа :laughing: :angry1

Link to comment
Share on other sites

След посещение и на техник от ИТД ми бе обяснено че от този месец вкарват шейпари за ограничаване на скоростта на нета и при някои абонати се получавало това което и при теб пинг 22 23мс и нет до 10мегабита.

Все си мислех, че още преди включването на първия абонат шейпърите са въвеждат и се тестват в мрежата. Явно не си разбрал какво са искали да ти кажат техниците.

Link to comment
Share on other sites

Все си мислех, че още преди включването на първия абонат шейпърите са въвеждат и се тестват в мрежата. Явно не си разбрал какво са искали да ти кажат техниците.

 

За съжаление много добре съм разбрал какво са изскали да ми кажат понеже когато си пуснах нета спокоино достигах до 60мегабита но от 1.07.09 започват въвеждането им с цел гарантиране на нета а именно на тарифа 24.90лв да си е 20мегабита денем и вечер след 24ч. те падат. Дори техниците не могат да кажат защо се появява този проблем но при мен за около седмица го поизчистиха и вече е горе долу добре. И както те казаха случеите са изолирани и малко на брои. Аз когато говорех с оператора каза че до момента само на 5 човека в града го има този проблем но явно бройката ще нарастне. Тъпо но факт. Чакане му е майката.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо! Аз имам два акаунта и те от самото начало са шейпнати на 20 мб/с, а локалния е на 100 мб/с Пинга до мой сървър в София ми е 3 мс (пак е в тяхната мрежа) Или нещо не си разбрал или ни вземаш за канарчета.

 

Едит: Сега се сетих и нещо друго. Т.к. е хардуерно лимитирано на 100 мб/с при доставчика, ако се ползват две три стб-та на различни канали, скоростта на локалната свързаност може да падне доста, но 20-те мб си остават резервирани

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

Даа явно проблема е при мен!Включих лаптопа с кабелче и нета хвърчи!!Ще пробвам да преинсталирам операционата система.Дано се оправи!

Link to comment
Share on other sites

514941052.png

 

Тва е скоростта при мен, въпреки че компа ми сега е яко бъгнат....

 

Иначе ако наистина има проблем той ще бъде остранен.Малко чакане ще има, но ще го оправят.След това задължително ще се обадят да питат решен ли е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Проблема се оказа в Аваст!!Дадох на пауза интернет щита на Аваст и скороста е такава 514976462.pngА като го изключих вообще скороста е тази 514980100.png :rolleyes: Само ьплоуда още е нисък?!!

Само дето си играх да преинсталирам!! :confused Интересното е ,че на лаптопа не съм изключвал щита а не ограничава скороста там?!!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо! Аз имам два акаунта и те от самото начало са шейпнати на 20 мб/с, а локалния е на 100 мб/с Пинга до мой сървър в София ми е 3 мс (пак е в тяхната мрежа) Или нещо не си разбрал или ни вземаш за канарчета.

 

Едит: Сега се сетих и нещо друго. Т.к. е хардуерно лимитирано на 100 мб/с при доставчика, ако се ползват две три стб-та на различни канали, скоростта на локалната свързаност може да падне доста, но 20-те мб си остават резервирани

 

Не знам дали те взимам за канарче или не но човек колкото и да иска да ви обесни нещо вие си знаете ващо си. Отдавна си бях казал да не пиша повече тук защото има само дьрвени философи според които щом при тях няма проблем значе никаде няма!!!

 

Живи и здрави и всеки да се спасява по еденично!

Link to comment
Share on other sites

Gyumishev, зависи и от операционната система. На XP обикновено са по-слаби резултатите отколкото при Vista/Win7 и всички Linux-и. Това го бяхме дъвкали в една друга тема преди време. Всъщност ако има само 1 връзка скоростта е по-бавна, но ако сваляш с flashget примерно тогава пак ще постигнеш максималните резултати ако сваляш едновременно на 5 части файла.

Link to comment
Share on other sites

като гледам как се развиват нещата с куулбокс (поне за мен) май се разколебах и ще се пусна на Angel Soft.Понеже ... ми дадоха нова дата за включване ,и то чак Октомври месец :angry: ,поради това че нямали тресе до моята улица ... wtfvjn.th.jpg за 300-400 метра разтояние още 2 месеца чакане...от 2 изминали :D

Link to comment
Share on other sites

вчера докато си проверявах сметките е epay.bg, забелязах че може да се плаща през техния сайт месечната такса.Някой да е пробвал?
Къде по-точно видя това? Половин час търсих и не го намерих нито при интернет, нито при VoIP доставчиците.
Link to comment
Share on other sites

Къде по-точно видя това? Половин час търсих и не го намерих нито при интернет, нито при VoIP доставчиците.

 

Явно хората следят форума и бързо го покриха :) И аз сега не го виждам, предполагам, че не е работело та и за това са го махнали ;)

Link to comment
Share on other sites

Гаров пък изобщо не е прекъсвал...

Чай ся, това къде? При мен (Нетгруп) им трябваха 3 дни, за да отстранят повреда след бурята онзи ден.

 

@Vetim, поддръжката на Ейнджълсофт и Нетгруп се прави от различни хора, може би това е имал предвид Lucky Luciano.

Ами всъщност той слага нета на Гаров общо, не е споменал Асилан, Нетгруп и т.н. Тъй че не навсякъде опънатите кабели по дърветата издържаха ;)

Тъй че нета си е хубав, но да не ти се налага "поддръжка" :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че не е необходимо и в тази тема да започнат спорове, чий доставчик е най-добър!

 

@Vetim, поддръжката на Ейнджълсофт и Нетгруп се прави от различни хора, може би това е имал предвид Lucky Luciano.

Link to comment
Share on other sites

Ами тя цялата технология "оптика до дома" е прехвалена. Друго си са жиците и свичове за по десет лева
Усещам леко ироничната нотка ;)

Колкото до предимствата на оптичната технология - вече сме го обсъждали назад в темата (хм... дали не беше в друга тема, за доставчиците в Пловдив). Нямам нищо против жиците - стига да са вътре в сградата и поради това гръмозащитени, а между сградите с индиферентна към атмосферното електричество преносна среда.

Освен това тая история за абсолютна липса на проблеми в мрежата на Гаров (след бурята) ми се струва меко казано невероятна. То дори да няма директно попадение, на 50 метра от мястото на гърма в околните мрежови кабели се индуцира такова напрежение, че ти е бедна фантазията.

Link to comment
Share on other sites

Lucky време е да се намеса.Мегалан нямат нищо общо с оптика до дома :laugh: те са една ланка.

 

П.п. Между другото ИТД-колбокс са много напред сравнение с мегалан.

Link to comment
Share on other sites

...Какво искаш да кажеш прибрани кабели? ...
Става дума за преносната среда. Да има LAN мрежа в една сграда е нормално, но между сгради по въздух...

Това имам предвид, като казвам "индиферентна към атмосферното електричество преносна среда". В този ред на мисли единствената прилика между оптичния и медния кабел може да се търси на базата на т. нар. корпускулярно-вълнов дуализъм, който разглежда светлината и като електромагнитна вълна ;)

Link to comment
Share on other sites

Спорете си, аз виждам на БТК обаче, "правилно" направената мрежа колко държи... Cooolbox-a засега са прекалено "млади" като фирма за да има отрицателни отзиви, дай боже след година-две да е всичко все така перфектно - ще ги взема за 2ри доставчик... само че ми се ще да направя някакъв load balancing примерно с mikrotik или друго........... няма ли желаещи (и знаещи как се прави) да помогнат в начинанието пък после колкото и каквото могат да изпият е от мен :)

 

bold-вам горното за да се забелязва по-лесно :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Лъки, основно преносната мрежа на ИТД е под земята, изкарани са само кутии на границата на собствеността и от там са пуснати въздушно оптически кабели до къщите. Нали не мислиш, че някой ще тръгне да копае в частни имоти с един клиент? За кооперации кабелите се вкарват под земята или излизат на границата на собствеността. Отделно от мен до доставчика ми върви едно мое си оптично влакно от начало до край и никъде не го споделям с който и да е. Стараят се да правят всичко както трябва да е в 21 век. А и май са първите, които предлагат масово "Оптика до дома" за крайни частни клиенти. И не бъркай услугата с "Оптика до сградата"

Link to comment
Share on other sites

Защо ми се струва, че Cooolbox e леко прехвален? Какво като са с оптика до входа ми? Пак прекъсват и имат проблеми. С какво са по-добри от N3 или от Гаров? По време на бурите последните дни N3 прекъсна за 1 час. В същото време в Кючука не е имало Cooolbox също 1 час... Гаров пък изобщо не е прекъсвал... Цените на Cooolbox са по-високи като гледам. Изобщо защо толкова ги хвалите? Питам сериозно, не правя опити да се заяждам :rolleyes:

 

AlBundy, остави настрана умниченето и ми обясни това, което питам ;)

 

Vetim, Тракия и Кючука. Районите, за които говоря Тракия - SPS и Кючука - Камела.

 

Един път и аз да съм на едно мнение с AlBundy :)

Друго си е да има УТП по което да се разхождат грамотевици и слуйчове за по 10лв :) vs "светлинни" кабели и цицко цлуйчове :bgrin:

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

...
Стискам палци да се запази и повишава доброто качество на услугите на ITD. Доволен съм от тези, които ползвам. Не казвам, че няма и други добри доставчици - просто ITD ме устройва напълно.
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...