Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

По всички параграфи, но това не е съществено в момента. Важно е колко нагла и тъпа е рекламата им. Важно е преди всичко, че нищо от нея те не оправдават като доставчик. И се търти на тая пуста оптика, която нищо не означава в случая. Това е важното. Мразя нагли нахалници и изхвърлячи. Първо направи нещо наистина работещо и стабилно и СЛЕД това се бий в гърдите и рекламирай. Както винаги в нашенска среда е обратното.

Не знам защо си решил, че не е стабилна връзката и не предлагат отлично качество.

 

Защо и как - не знам. Не си единствен, всеки някога някъде е имал проблеми. Факт е обаче, че в момента (разбирай последните 4 години) този доставчик е номер едно в града. И за да не стават спорове по въпроса (това е обръщение към всички) правите следната проста справка - влизате в темата на Лангейм, връщате минимум една календарна година назад и търсите оплаквания. В темите на всеки друг доставчик ще ги откриете на последната страница. biggrin1.gif

и нас е редовна практика.

Единствената разлика между двата доставчика е, че victory е клиент на Cooolbox. Ако беше на Langame щеше да наблюдаваш същите глупости в другата тема. Прегледай назад за да видиш кой само се оплаква. Аз затова и вече му трия голяма част от мненията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам защо си решил, че не е стабилна връзката и не предлагат отлично качество.

 

Единствената разлика между двата доставчика е, че victory е клиент на Cooolbox. Ако беше на Langame щеше да наблюдаваш същите глупости в другата тема. Прегледай назад за да видиш кой само се оплаква. Аз затова и вече му трия голяма част от мненията.

Ванка, разсъждавам четейки тази тема. Като изключим цикличните повторения на 1-2 души, ако се завърнеш по-назад ще видиш, че далеч не само те се оплакват от съпорта на Куулбокс. А за скорости няма какво да говорим - работата е ясна. Иначе отдавна съм казал, че от това, което виждам тук поне, доставчиците които могат да застанат след номер едно са Н3 и Куулбокс. За скорости и стабилност между тях не може да се прави твърдо сравнение, но май Фуриозо сам е по-добър съпорт от целия такъв на Куулбокс. laughing.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ванка, разсъждавам четейки тази тема. Като изключим цикличните повторения на 1-2 души, ако се завърнеш по-назад ще видиш, че далеч не само те се оплакват от съпорта на Куулбокс. А за скорости няма какво да говорим - работата е ясна. Иначе отдавна съм казал, че от това, което виждам тук поне, доставчиците които могат да застанат след номер едно са Н3 и Куулбокс. За скорости и стабилност между тях не може да се прави твърдо сравнение, но май Фуриозо сам е по-добър съпорт от целия такъв на Куулбокс. laughing.gif

 

 

 

Чудесно оспамихте темата просто невероятно. Очевидно правилата за всички но за модераторите не важат. Аз също ще ползвам промоцията да поспамя. Използвал съм услугите на Нетгруп за 7 – 8 месеца след което се махнах поради постоянните спирания на услугата за по час два денонощие или повече - непрекъснато и ред други проблеми. Доста си комуникирахме по въпроса със нетгруп и Гаров но нямаше решение и естествено уважаемия Гаров изсипваше купища лъжи по мой адрес. Той „милия” когото му е угодно винаги лъже ако знае че трудно ще го хванат. Отидох при dcc и се „родих”- интернета бе постоянна услуга, но като е известно и при тях нещата се скапаха. От тогава съм при cooolbox и мога да кажа че интернета им с класи над Нетгруп. За тези пари скоростите са едни от най високите в страната. Съпорта е много отзивчив и почти винаги се опитва да помогне независимо къде са проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Чудесно оспамихте темата просто невероятно. Очевидно правилата за всички но за модераторите не важат. Аз също ще ползвам промоцията да поспамя. Използвал съм услугите на Нетгруп за 7 – 8 месеца след което се махнах поради постоянните спирания на услугата за по час два денонощие или повече - непрекъснато и ред други проблеми. Доста си комуникирахме по въпроса със нетгруп и Гаров но нямаше решение и естествено уважаемия Гаров изсипваше купища лъжи по мой адрес. Той „милия” когото му е угодно винаги лъже ако знае че трудно ще го хванат. Отидох при dcc и се „родих”- интернета бе постоянна услуга, но като е известно и при тях нещата се скапаха. От тогава съм при cooolbox и мога да кажа че интернета им с класи над Нетгруп. За тези пари скоростите са едни от най високите в страната. Съпорта е много отзивчив и почти винаги се опитва да помогне независимо къде са проблемите.

 

Модераторите не оспамват темата, те просто се включват в полемиката, относно това колко "качествена" реклама са пуснали в нета...

 

Не знам, може би лош късмет си имал, но аз вече 4-та година съм супер доволен от нета и откакто се махнах от Евроком, нямам грижи. Преди съм писал негативно към ЛГ, но това е било поради проблем, който трудно установих че е в във вградената гигабитова ЛАН карта.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Ванка, разсъждавам четейки тази тема. Като изключим цикличните повторения на 1-2 души, ако се завърнеш по-назад ще видиш, че далеч не само те се оплакват от съпорта на Куулбокс. А за скорости няма какво да говорим - работата е ясна. Иначе отдавна съм казал, че от това, което виждам тук поне, доставчиците които могат да застанат след номер едно са Н3 и Куулбокс. За скорости и стабилност между тях не може да се прави твърдо сравнение, но май Фуриозо сам е по-добър съпорт от целия такъв на Куулбокс. laughing.gif

То хубаво разсъждаваш, но действителността е коренно различна от това което пишат 2-3 образа в темата. Връзката и услугите които предоставят са перфектни. В случая обаче аз съм им клиент и имам преки впечатления. Ти обаче разсъждаваш на базата на това какво са писали 2-3-ма с предмониторен проблем ;). Над мен гледам и други хора са потвърдили мнението си за услугите им.

Link to comment
Share on other sites

Надявам се знаеш преди да се разпаднат ДЦЦ от кой взимаха интернет...

 

Да зная, когато съм пускал трейсрутове трафика минаваше през novatel и bix.bg – говорим за 2009 и 2010 докато нещата се скапах. Чувал съм, че преди това интернета им бил от Гаров но това могат да кажат по „старите” им клиенти.

Link to comment
Share on other sites

Иване, моля те - подценяваш ме. Разсъжденията ми далеч не се базират на разсъжденията на точно тези или онези юзъри, а на съдържанието на тази тема като цяло. И да - знам че Куулбокс не е лоша услуга, но явно съпорта им накуцва.

 

Ovid - при други условия щях да съм те игнорнал много отдавна. Лозунги и реклами на Куул видяхме достатъчно, включително и тая последната - некадърно наглата. Ползвай си там услугата със здраве, а ако си агентче като Шарк - съобрзявай се с Правилата по тоя въпрос. Относно Нетгруп - нека да позная - жвееш в гетото, Тракия, затова си имал проблеми. Всички там имаха проблеми с Нетгруп, така и не можаха да си направят мрежата. Аз в Центъра 3 години нямах нито един проблем. И не намесвай Гаров в Нетгруп и не се изказвай неподготвен, че става смешно. Мрежата, изградена от Нетгруп, Уинет, Асилан и т.н. няма нищо общо с Гарови - набийте си го това в главите. Те им предоставяха само и единствено трафик. Всичко друго по мрежата и съпорта си е на съответния ползвател. И никой не е отричал че проблеми е имало. Ама не си спомням нито Гарови, нито ползвателите на трафика им да са пускали нагли реклами из нета. Гарови са със силно завишено самочувствие, което пък с годините се видя че взе да има и покритие и ако си се правил на интересен и са те отсвирили отнякъде, това си е лично твой проблем. И няма НИЩО общо с предоставяната услуга от тях, която спокойно мога да кажа, че все още е номер едно в Пловдив.

 

------------------------------------------------------------

 

Сега в момента не мога да си спомня на кои наглеци зарових шахтата - дали бяха DCC или ITD. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Иване, моля те - подценяваш ме. Разсъжденията ми далеч не се базират на разсъжденията на точно тези или онези юзъри, а на съдържанието на тази тема като цяло. И да - знам че Куулбокс не е лоша услуга, но явно съпорта им накуцва.

 

Ovid - при други условия щях да съм те игнорнал много отдавна. Лозунги и реклами на Куул видяхме достатъчно, включително и тая последната - некадърно наглата. Ползвай си там услугата със здраве, а ако си агентче като Шарк - съобрзявай се с Правилата по тоя въпрос. Относно Нетгруп - нека да позная - жвееш в гетото, Тракия, затова си имал проблеми. Всички там имаха проблеми с Нетгруп, така и не можаха да си направят мрежата. Аз в Центъра 3 години нямах нито един проблем. И не намесвай Гаров в Нетгруп и не се изказвай неподготвен, че става смешно. Мрежата, изградена от Нетгруп, Уинет, Асилан и т.н. няма нищо общо с Гарови - набийте си го това в главите. Те им предоставяха само и единствено трафик. Всичко друго по мрежата и съпорта си е на съответния ползвател. И никой не е отричал че проблеми е имало. Ама не си спомням нито Гарови, нито ползвателите на трафика им да са пускали нагли реклами из нета. Гарови са със силно завишено самочувствие, което пък с годините се видя че взе да има и покритие и ако си се правил на интересен и са те отсвирили отнякъде, това си е лично твой проблем. И няма НИЩО общо с предоставяната услуга от тях, която спокойно мога да кажа, че все още е номер едно в Пловдив.

 

------------------------------------------------------------

 

Сега в момента не мога да си спомня на кои наглеци зарових шахтата - дали бяха DCC или ITD. laughing.gif

 

 

 

О велики Рапторе, агентче не съм и ако благоволиш да загубиш няколко минути от невероятно ценното си време и върнеш няколко страници назад в темата ще видиш че и при мен имаше проблеми с интернета но съпорта ги разреши. Изключително много ме дразнеше факта че „и куцо и сакато” се изреди да пише че Нетзомби и Виктори си измисляли проблеми и затова се опитах да ги защитя и имахме спречкване с теб. Това че голям брой потребители в една мрежа нямат проблеми не означава, че един или двама или двадесет нямат проблеми.

Цялата история на Гарови я знам, не съм се правил на интересен и не са ме отсвирвали. Но те предпочетоха да защитят Нетгруп независимо че отлично знаеха за проблемите им. И да наистина не съм богопомазан като теб и живея в гетото - Кючук Париж.

Относно рекламата като техен клиент мога да кажа ,че нищо нагло няма това си е действителността. Но наистина старият сайт беше с много по добра визия.

Link to comment
Share on other sites

О велики Рапторе, агентче не съм и ако благоволиш да загубиш няколко минути от невероятно ценното си време и върнеш няколко страници назад в темата ще видиш че и при мен имаше проблеми с интернета но съпорта ги разреши. Изключително много ме дразнеше факта че „и куцо и сакато" се изреди да пише че Нетзомби и Виктори си измисляли проблеми и затова се опитах да ги защитя и имахме спречкване с теб. Това че голям брой потребители в една мрежа нямат проблеми не означава, че един или двама или двадесет нямат проблеми.

Цялата история на Гарови я знам, не съм се правил на интересен и не са ме отсвирвали. Но те предпочетоха да защитят Нетгруп независимо че отлично знаеха за проблемите им. И да наистина не съм богопомазан като теб и живея в гетото - Кючук Париж.

Относно рекламата като техен клиент мога да кажа ,че нищо нагло няма това си е действителността. Но наистина старият сайт беше с много по добра визия.

 

Нетзомби доказано нямаше НИКАКВИ проблеми и това го видяха ВСИЧКИ, освен тебе.

 

Относно действителността - да си жив и здрав и да си ползваш услугата. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Много ми е смешно като почне да се сравнява квартален доставчик, с такъв който "дава" интернет на половин град и доста корпоративни клиенти!

Нали се сещаш, че от 5000 - 6000 клиенти я има 20 които влизат във форума, я няма.Докато от 30000-40000 влизат 100.

Единия има 5 недоволни във форума, другия има 25.

 

Като се закачат 10 такива като @quovadis дето за 1д правят 230Gb трафик, не мога да разбера какво искате.Всъщност то е ясно де ама не може хем душата в рая, хем х*я докрая.

 

Хора без работа...

 

ЕДИТ:

Обещавам повече да не сийдвам толкова много, че да може на всички останали да им е една идея поне по-хубав интернета ?!?!

 

За хора без работа имах на идея тези където спамят с глупости темата.

Иначе щом можеш, сийдваи на воля.Все пак няма нищо лошо в това, но явно някой хора завиждат на скоростите на другите.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Обещавам повече да не сийдвам толкова много, че да може на всички останали да им е една идея поне по-хубав интернета ?!?!

Link to comment
Share on other sites

По всички параграфи, но това не е съществено в момента. Важно е колко нагла и тъпа е рекламата им. Важно е преди всичко, че нищо от нея те не оправдават като доставчик. И се търти на тая пуста оптика, която нищо не означава в случая. Това е важното. Мразя нагли нахалници и изхвърлячи. Първо направи нещо наистина работещо и стабилно и СЛЕД това се бий в гърдите и рекламирай. Както винаги в нашенска среда е обратното.

 

 

Гаров има много добра услуга и добър съпорт. Знае за какво става въпрос - не е от вчера в бизнеса.

 

Само че не разбирам защо сравняваш тройна услуга като тази на Кулбокс с неговата ?? и как разбра че първата не работи ??

Търти се на оптиката защото тя продава ! И то с право. Според теб защо се развиват оптични мрежи , няма значение ли... ?

 

Има и то голямо :) питай колегата netroot , ако не друг :)

 

Кулбокс имат правото си на агресивна реклама. Изтъкват си оптиката защото това им е т.нар. selling point с което се отличават от другите доставчици.

Услугите им РАБОТЯТ и не е нахално и изхвърляне да го рекламират.

 

И обърни малко повече внимание на обективно пишещите по темата, защото Викторито се е пуснал пак и бълва небивалици. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Единствената разлика между двата доставчика е, че victory е клиент на Cooolbox. Ако беше на Langame щеше да наблюдаваш същите глупости в другата тема. Прегледай назад за да видиш кой само се оплаква. Аз затова и вече му трия голяма част от мненията.

 

Е, като бях клиент на ДСС преди разпада им... да не би да съм писал в тяхната тема?! А не съм писал, защото нямаше причина.

Що се отнася до това, че триеш мненията ми... поне да си беше направил труда да ме уведомиш с ЛС. Аз пък мислех, че Раптор-а ми ги трие и даже го бях обвинил. Бъди малко мъж бе, майна.

Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Гаров има много добра услуга и добър съпорт. Знае за какво става въпрос - не е от вчера в бизнеса.

 

Само че не разбирам защо сравняваш тройна услуга като тази на Кулбокс с неговата ?? и как разбра че първата не работи ??

Търти се на оптиката защото тя продава ! И то с право. Според теб защо се развиват оптични мрежи , няма значение ли... ?

 

Има и то голямо :) питай колегата netroot , ако не друг :)

 

Кулбокс имат правото си на агресивна реклама. Изтъкват си оптиката защото това им е т.нар. selling point с което се отличават от другите доставчици.

Услугите им РАБОТЯТ и не е нахално и изхвърляне да го рекламират.

 

И обърни малко повече внимание на обективно пишещите по темата, защото Викторито се е пуснал пак и бълва небивалици. :lol:

 

Аз говоря единствено и само за интернет. Другото няма отношение към този разговор и не е нужно да ми обясняваш очевидни неща. А относно "оптиката" - дъвкали сме го достатъчно. И оптиката на Куулбокс все още далеч не работи така добре, както се опитва да се покаже в тази просташка реклама. Навремето Топор Софт бяха пуснали подобна реклама, но по радиото - по големите помнят - "Аз, истинският хакер се заклевам да ползвам най-добрата услуга: Винаги и само Топор нет!". Админът на Техно Линк в София учтиво ги помоли да я свалят или поне променят и като нагло му се изсмяха им съсипа сървърите laughing.gif

 

В момента всички пишем обективно в темата, така че не виждам какво те тревожи. А Виктори да го изгоним защото на теб не ти харесва ли? Не стоят така нещата в Булфорум.

 

Аз прекратявам писането тук, вече неколкократно казах мнението си - просташка и нагла реклама. Толкоз.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че ще си рекламират агресивно мрежата и използваната технология :)

А това, че други използват допотопна такава, която в крайна сметка са накарали да работи що годе - ми супер, но технологията си им остава допотопна :)

И аз си имам перфектен лан нет, ама 100-те мегабита дето са за целият лан просто не стигат да ми прекарат обещаните скорости, които за съжаление са около 200/100 (бг/инт) мегабита за 2те IP-та ... Хитричко, нали ? :)

 

Гаров вероятно пуска някаква готина услуга, но след като преди години ми обясни, че няма причина да искам ниско латенси към бнет защото тези които играели в бнет от вкъщи го правели с крадени кийчета .... мии не става пича :) Да не говоря за другите му изцепки пред мен ....

 

А куулбокс ... защо решихте, че баш оптиката създава проблемите ? То оптиката е средата до дейта центъра им... пък там кфо се случва вече ... какво общо има с оптиката ?

Лично за мен са много полезни, защото си им ползвам международният ъп, вярно през VPN„ но работи ... :)

Link to comment
Share on other sites

А относно "оптиката" - дъвкали сме го достатъчно. И оптиката на Куулбокс все още далеч не работи така добре, както се опитва да се покаже в тази просташка реклама.

Би ли ми обяснил как точно работи тази оптика? Как прецени, че не е така добре както в рекламата?

Link to comment
Share on other sites

lmao :D

 

Честно казано не мога да разбера какъв е проблемът на някои хора? Чисто по български е редно да се оплюе всичко хубаво. Разбира се, че ще си правят реклама на оптиката, не веднъж се е писало какви са предимствата пред обикновения ЛАН. И, разбира се, че сериозните доставчици ще се стремят към новите технологии, а не към такива от преди 50 години. Щом като сте си доволни от ЛАН-чето стоите си на него, но неминуемо до няколко години тази технология ще "отеснее" и тогава тези, които са инвестирали ще бъдат с едни гърди напред.

 

 

Искам да подчертая, че по горе говоря само за технологията, а не за поддръжка и организация на мрежата на даден доставчик.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Би ли ми обяснил как точно работи тази оптика? Как прецени, че не е така добре както в рекламата?

и аз съм любопитен да чуя :rolleyes:

 

п.п. винаги ми е било интересно как някои хора съдят за дадено нещо на базата на приказките на други хора и примерно на това, че за 2-3 ч. са го "пробвали" в някой приятел.

Link to comment
Share on other sites

Факт е че Кулбокс е номер 1 в Пловдив а по мое мнение и в България :) като качество, цена и съпорт ! Че то това е първия доставчик в Пловдив който има реален съпорт бе майна... Истината е че показаха как трябва да се работи и всички други доставчици се опитват да ги "копират" когато видяха че умират и няма да оцелеят ако продължават да правят нищо. Вдигна се качеството на услугите и на ланаджиите но винаги вървят са с крачка назад и догонват вместо да конкурират... Нямам търпение да покрият и моя квартал въпреки че съм предоволен от сегашния си доставчик но по доброто си е по добро ;)

 

пс. Рекламата наистина е адски тъпа и ламерска :D

Link to comment
Share on other sites

Факт е че Кулбокс е номер 1 в Пловдив а по мое мнение и в България :) като качество, цена и съпорт ! Че то това е първия доставчик в Пловдив който има реален съпорт бе майна... Истината е че показаха как трябва да се работи и всички други доставчици се опитват да ги "копират" когато видяха че умират и няма да оцелеят ако продължават да правят нищо. Вдигна се качеството на услугите и на ланаджиите но винаги вървят са с крачка назад и догонват вместо да конкурират... Нямам търпение да покрият и моя квартал въпреки че съм предоволен от сегашния си доставчик но по доброто си е по добро ;)

 

пс. Рекламата наистина е адски тъпа и ламерска :D

хехе, като не ги ползваш, как разбра какво са? Номер 1 в България... ахаха, хубав виц разказа. С техните има-няма 10к абонати... може да бъдат добър, дребен квартален доставчик, но чак пък номер 1 в държавата...

Както писа и samkijot:

 

п.п. винаги ми е било интересно как някои хора съдят за дадено нещо на базата на приказките на други хора и примерно на това, че за 2-3 ч. са го "пробвали" в някой приятел.

Между другото каква ти е заплатата при тях?

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Е тва че нямам техен нет вкъщи не означава че нямам достъп другаде ;) Както и да е това е мнението ми което съм си изградил...

 

А това че били с 10к абоната.... важно е качеството на услугата.. Защо пък ако станат и със 100к да не са на същото ниво че и по добри :)

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

шш а стига СПАМ де... вече 10 страници едно и също .Имам чуството че някои хора седят и си губят времето тук само за да нареждат, и помпят copy / paste :confused

 

... недоволни винаги ще има

 

Btw,я си спомнете 2008-2009 година,когато при една силна буря евроком-а сдаваше багажа,и нямахме интернет дни наред ! И сега си помислете какво е - FTTH.

През оная работa ми е, че скороста не се задържа на 12 MB ,и лакатуши от 5 до 8 и нагоре.

 

Няма перфектни неща !

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Рекламата е насочена към нормалния потребител, който не знае точно за какво става въпрос. Играещата думичка в случая е "оптика". Както при телевизорите са "Full HD" и "контраст", а при апаратите "мегапиксел".

 

Не виждам някой да се е вдигнал срещу рекламите на Samsung, Sony и т.н.

 

Между другото каква ти е заплатата при тях?

 

Не знам на колегата каква е, но на мен ми дават 5600лв. Харабийка.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...