Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Не знам на колегата каква е, но на мен ми дават 5600лв. Харабийка.

Конгратулейшън... дет' вика бат' Бойко.

За годишна никак не е зле... за кулбокс :laughing:

 

... та за рекламата:

Не знам за кого е насочена, може би не точно към обикновения потребител, защото той не е толкова тъп, колкото го мислят от кулбокс.

Та... кулбокс са взимствали са темата от Междузвездни войни..., обаче... там носители на новото и прогресивното (в техниката) са именно лошите. И, накрая те губят.

Та... не знам какво имат в предвид с тяхната реклама..., че ще загубят битката или нещо друго?

 

@victory - А на теб колко ти плащат cooolbox ? ;)

Покрай твоите оплаквания им се получи такава реклама... ;)

Не бих се унижил чак толкова, че да започна работа при тях :)

Аз за хора, които не могат да извадят 1000 евро за подмяна на дефектен суич... не бих работил. Харабия :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@victory - А на теб колко ти плащат cooolbox ? ;)

Покрай твоите оплаквания им се получи такава реклама... ;)

 

- Щом казваш ;))

 

@gado - Под "среда" нямам предвид, че е някъде посредата, а като environment

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

 

А куулбокс ... защо решихте, че баш оптиката създава проблемите ? То оптиката е средата до дейта центъра им... пък там кфо се случва вече ... какво общо има с оптиката ?

Лично за мен са много полезни, защото си им ползвам международният ъп, вярно през VPN„ но работи ... :)

Бъркаш. Оптиката им влиза в домът ти. В моят случай, медия конверторът ми е на двадесетина санта от компютъра. От както съм им абонат (три години), вече съм забравил какво беше това явление да ти изчезне нетеца... или пък половината ми сметка за телефон да е от разговори със съпорт, чийто дежурен отговор е - Ами какво да ви кажем... работи се по проблемът. Няма да коментирам качеството на услугите на предишните ми доставчици, защото фактът, че вече не съм им абонат говори достатъчно, сам по себе си.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Аз друго не мога да разбера... Защо храните троловете?

Link to comment
Share on other sites

Факт е че Кулбокс е номер 1 в Пловдив а по мое мнение и в България :) като качество, цена и съпорт !

За малко да се задавя!!

Не ми трябват 40 мегабита - по-лоу кост пакет има ли?

НЕ!

И тъмната страна катери жиците по дърветата.

Ама и "светлите" не им остават длъжни :laughing: :laughing:

Стига превъзнасяния!

Link to comment
Share on other sites

по-лоу кост пакет има ли?

НЕ!

Има, брит'чед. Делкаш с кошията/те и ето ти лоу кост пакет. Така цената става поносима и откъм качество и откъм количество.

Link to comment
Share on other sites

 

Между другото каква ти е заплатата при тях?

 

измисли нещо друго, 'щото не си оригинален, а досаден ... "харабия" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За колко време ви зарежда този клип в youtube?

 

На мен в периода 22:10 (днес) при 360p, не на Full screen ми отне 2 минути и 32 секунди за да ми зареди клип, който е дълъг 3 минути и 30 секунди. И това не е единичен случай...

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

За колко време ви зарежда този клип в youtube?

 

На мен в периода 22:10 (днес) при 360p, не на Full screen ми отне 2 минути и 32 секунди за да ми зареди клип, който е дълъг 3 минути и 30 секунди. И това не е единичен случай...

 

Може ли youtube да бъде критерий за скорост на връзката?

Интересно е, че 1080p се изтегли два пъти, а 720p клипа 4 пъти по-бързо от 360. . .

Link to comment
Share on other sites

За колко време ви зарежда този клип в youtube?

 

На мен в периода 22:10 (днес) при 360p, не на Full screen ми отне 2 минути и 32 секунди за да ми зареди клип, който е дълъг 3 минути и 30 секунди. И това не е единичен случай...

На мен под минута ми зарежда на 1080p. Явно има проблем при теб.

 

П.п. Между другото го свалям с 3,8-4,2 мб/с

Edited by Wispera
Link to comment
Share on other sites

На мен под минута ми зарежда на 1080p. Явно има проблем при теб.

 

П.п. Между другото го свалям с 3,8-4,2 мб/с

360 и при мен се зарежда по-бавно. Явно е въпрос на организация на сървърите на youtube.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът всъщност е, че по някога се улучва някой от силно натоварените сървъри на тубата... и точно тогава се наблюдават тези ефекти.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът всъщност е, че по някога се улучва някой от силно натоварените сървъри на тубата... и точно тогава се наблюдават тези ефекти.

 

Точно!

 

За колко време ви зарежда този клип в youtube?

 

На мен в периода 22:10 (днес) при 360p, не на Full screen ми отне 2 минути и 32 секунди за да ми зареди клип, който е дълъг 3 минути и 30 секунди. И това не е единичен случай...

 

Абе хора, стига сте се вманиачавали бе майна...Аз съм на Ейнджълсофт и се зарежда бавно, но ако дам на 1080p, се зарежда бързо!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

За колко време ви зарежда този клип в youtube?

 

На мен в периода 22:10 (днес) при 360p, не на Full screen ми отне 2 минути и 32 секунди за да ми зареди клип, който е дълъг 3 минути и 30 секунди. И това не е единичен случай...

 

Конкретният клип при мен се зарежда бързо. Но за проблема с бавното зареждане от youtube си говорим със съпорта от вчера. Въпреки че снощи имаше 1% загуби към сапуниерката ми, днес загуби няма но проблемите си останаха и вероятно вината е в youtube.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Може ли youtube да бъде критерий за скорост на връзката?

Интересно е, че 1080p се изтегли два пъти, а 720p клипа 4 пъти по-бързо от 360. . .

 

 

Предполагам не е кой знае какъв критерии, но при положение, че в 70%(примерно) от случаите ми зарежда бавно става проблемно, особено като прибавим и факта, че плащам по 90 лева на месец, някак си не ми звучи хич добре.

 

 

Както казах в повечето ситуации ми зарежда бавно youtube, не съм толкова неук или хейтър, че да пиша празни приказки.

Edited by INCINERATOR
Link to comment
Share on other sites

Тогава гледай по-високото качество. Очевидно е, че забавянето не идва от мрежата на Cooolbox.

 

EDIT:

На мен самия ми стана интересно и направих няколко експеримента - сваляне на различни резолюции на този клип с Youtube Downloader.

 

Ето и резултатите:

 360p - v21.lscache3.c.youtube.com -   75 -  80 KB/s
480p -  v9.lscache2.c.youtube.com -  105 - 120 KB/s
720p -  v5.lscache3.c.youtube.com -  4.4 - 4.2 MB/s
1080p - v19.lscache1.c.youtube.com -  4.9 - 4.5 MB/s

 

youtube_360p.jpg youtube_480p.jpg youtube_720p.jpg youtube_1080p.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ниските резолюции са направени да се свалят със скорост малко по-голяма от нужната за да се гледат.

Това е с цел да се пести трафик, представете си ситуацията - пускаш видео, гледаш го 10 секунди, разбираш че не ти е интересно и го махаш. Всичко заредено след десетата секунда е прахосан трафик, и ако се сваля с висока сорост прахосания обем данни би бил голям.

Всеки който ползва сайта редовно знае колко често се случва да не гледаш цялото видео.

Няма смисъл да се прехточват данни които не се ползват.

 

Високите резолюции изглежда го нямат това ограничение, но предполагам е въпрос на време и за тях да бъде въведено.

Link to comment
Share on other sites

Сещам се за поне още една причина сървърите, отговорни за клиповете с ниска резолюция, да са по-натоварени.

Нали по подразбиране почти винаги първо се стартира 360p, а и колко са тези потребители, които веднага превключват на по-високата?

 

btw, вече и форума на Cooolbox не работи :huh:

 

forum_cooolbox_bg.png

Link to comment
Share on other sites

Сещам се за поне още една причина сървърите, отговорни за клиповете с ниска резолюция, да са по-натоварени.

Нали по подразбиране почти винаги първо се стартира 360p, а и колко са тези потребители, които веднага превключват на по-високата?

 

btw, вече и форума на Cooolbox не работи :huh:

 

forum_cooolbox_bg.png

 

На мен като цяло ми мирише на продажба! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

На мен като цяло ми мирише на продажба! :unsure:

Издухай си носът и ще спре да ти мирише на такива работи!

Link to comment
Share on other sites

Чудя се защо ли пускат тв реклами по бтв?! :blink: По отношение на бизнеса им с COOOLBOX услугата се развива само в 2 града-Пловдив и Велико Търново,може би частично и в София,а те пропагандират в национална медиа :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...