Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@fabric-чудя се за какво ги постна тези линкове?

 

 

Недей се чуди, има за какво. Трябва да има актуални тестове на доставчика, плюс това аз го бях помолил да ги постне.

Link to comment
Share on other sites

@fabric-чудя се за какво ги постна тези линкове?

За да се види, че скоростта към Пловдив вече е 65 мегабита а не 100... предполагам.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш спирачки ей!!!

Спирачки за какво? За това, че беше 100 а сега е 40 ли?

1290726496.png

За това, че преди 2 седмици (когато е бил скъсан някакъв оптичен кабел и нямах нет почти целия ден) теглех от торент мрежата с почти 45 мегабита (извън БГ) а сега (след отстраняване на аварията) едва стигам 20-25. Не аз, други нямат спирачки.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Спирачки за какво? За това, че беше 100 а сега е 40 ли?

1290726496.png

За това, че преди 2 седмици (когато е бил скъсан някакъв оптичен кабел и нямах нет почти целия ден) теглех от торент мрежата с почти 45 мегабита (извън БГ) а сега (след отстраняване на аварията) едва стигам 20-25. Не аз, други нямат спирачки.

 

Аз пък се чудя, като не ти отърва, какво правиш още при тях?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се чудя, като не ти отърва, какво правиш още при тях?

Чакам да дойдат Мегалан в Пловдив. Надявам се да стане до няколко месеца. Предпочитам да плащам на тях 30-35 лева на месец и да знам, че имам добър нет и перфектен съпорт, вместо да ходя за още няколко месеца при друг и да подпиша договор за минимум година.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Обикновен "уиндосджия" с големите претенции за разбиращ от нещо. Не може собствения си компютър да оправи. Вземи потърси професионална помощ. Поддръжката на ИТД не се занимава с потребителски компютри. И вземи сложи един линукс да си направиш тестовете. Едно и също вече толкова месеци се приказва. Добре, няма проблем. Ще приказваме колкото искаш. :)

 

И само тези, които нямат силата за промяна се оправдават вечно.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Спирачки за какво? За това, че беше 100 а сега е 40 ли?

1290726496.png

За това, че преди 2 седмици (когато е бил скъсан някакъв оптичен кабел и нямах нет почти целия ден) теглех от торент мрежата с почти 45 мегабита (извън БГ) а сега (след отстраняване на аварията) едва стигам 20-25. Не аз, други нямат спирачки.

Не мога да не призная, че си талантлив. Пак използваш торенти за сравнение на скоростта. Дали пък случайно не е имало български пиър? От цялата тема само ти и NetZombie пискате за проблеми с интернет-а. На NetZombie се оказа предмониторен проблем. 99.9% съм сигурен, че и при теб е така ;).

 

Чакам да дойдат Мегалан в Пловдив. Надявам се да стане до няколко месеца. Предпочитам да плащам на тях 30-35 лева на месец и да знам, че имам добър нет и перфектен съпорт, вместо да ходя за още няколко месеца при друг и да подпиша договор за минимум година.

Ще докачаш Мегалан някой дръг път. От няколко месеца вече са собственост на Мтел.

Link to comment
Share on other sites

Чакам да дойдат Мегалан в Пловдив. Надявам се да стане до няколко месеца. Предпочитам да плащам на тях 30-35 лева на месец и да знам, че имам добър нет и перфектен съпорт, вместо да ходя за още няколко месеца при друг и да подпиша договор за минимум година.

 

 

Чакай :) само ми е интересно като и там имаш същите проблеми какво правим ? :lol:

 

ти не беше ли в кичука ? ... ще си почакаш :beer:

Edited by pavlan
Link to comment
Share on other sites

Чакам да дойдат Мегалан в Пловдив. Надявам се да стане до няколко месеца. Предпочитам да плащам на тях 30-35 лева на месец и да знам, че имам добър нет и перфектен съпорт, вместо да ходя за още няколко месеца при друг и да подпиша договор за минимум година.

 

 

А ако и там имаш проблеми? Защо реши, че при положение, че тук имат проблеми само шепа хора, там няма да си пак от същата шепа хора?

 

Ще докачаш Мегалан някой дръг път. От няколко месеца вече са собственост на Мтел.

 

Мегалан си търсят персонал за Пловдив, защото ще изграждат мрежа. Така че, ще ги дочака.

Или ти не това искаше да кажеш?

Link to comment
Share on other sites

@victory ето ти резултати от кичука 1290812207.png

 

Да не си взел на netzombie компютъра за тест?

Не, не съм. Ето актуален тест в реално време от 4 големи тракера с минимум 100 сийдъра онлайн нa торентите, включени в теста:

 

http://arenabg.com/
http://www.torrentbytes.net/
http://www.demonoid.me/
http://rutracker.org/

 

Само да вметна: Не съм правил никакви промени в системата от 3 години, включително и по време когато правех тестовете, които са в 1-ви пост на тази тема. Единствено съм обновил торент клиента, но преди няколко месеца и след обновяването му постигах същите скорости, че и по-високи (от арена свалях с почти 72 мегабита през WiFi). Ето и теста две седмици след отстраняване на аварията в моя район, т.е. от днес:

 

download [3.01 MB]:

http://rghost.net/5902331

Само да напомня , че срещу фактите... всички мълчат. Теста е правен с изключена АВ.

 

А ако и там имаш проблеми? Защо реши, че при положение, че тук имат проблеми само шепа хора, там няма да си пак от същата шепа хора?

Надявам се. Както знаеш: човек предполага... Господ - разполага.

 

Та да уточня и още нещо: в момента изобщо не говоря за проблем/и! Отчитам само ниската скорост и я доказвам с факти в реално време.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Мегалан си търсят персонал за Пловдив, защото ще изграждат мрежа. Така че, ще ги дочака.

Или ти не това искаше да кажеш?

Не знаех, че си търсят хора, но това друго имах в предвид. След покупката им не можеш да очакваш предишното качество. Вече се развиват с управление от страна на Мтел. Друг момент е, че не виждам какво повече ще предложат от другите доставчици. Имаме ITD, Langame и N3 които покриват целият град. С кой от тях ще успеят да се преборят?

Link to comment
Share on other sites

. . . Друг момент е, че не виждам какво повече ще предложат от другите доставчици. Имаме ITD, Langame и N3 които покриват целият град. С кой от тях ще успеят да се преборят?

 

Да припомня, че един от слуховете за разпада на DCC беше за тайни разговори за покупка от страна на М-тел.

Такива смени на собственост и сега не са изключени.

 

Паралелно с изграждането на мрежата на "М-Нетуърк" може да се случат и други придобивания на доставчици, каза още Кичев.

Link to comment
Share on other sites

Стига с този speedtest. Ала бала е. На мен ми показва всеки път различно, от пинг 0мс до 5 мс, даунлоуда е около 2-5 Мб/с, само ъпа го отчита горе долу коректно. Това за сървъра от Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Стига с този speedtest. Ала бала е. На мен ми показва всеки път различно, от пинг 0мс до 5 мс, даунлоуда е около 2-5 Мб/с, само ъпа го отчита горе долу коректно. Това за сървъра от Пловдив.

 

Отгоре на всичко няма вече тест до Sofia. Аз отдавна съм го отписал този тест... Показва ми 90Mbits/sec, ама само на картинка, реално никога не съм дигал повече от 4,5МB/Sec.

Link to comment
Share on other sites

"Той настоя да се приемат промени в Наредба 17 за полагането на кабели в каналната мрежа. Сега тя позволява ползването само на мрежата на "Виваком", което затруднява конкурентните оператори. Паралелно с изграждането на мрежата на "М-Нетуърк" може да се случат и други придобивания на доставчици, каза още Кичев."

 

Тоя е нагъл за 5ма както и самите Метел.

1)во ЕК и ДСС имат собствена кабелна мрежа, освен споменатите Виваком, ама за да се ползва трябва да се плаща наем.А как Метел ще плаща на някой?!?Те само раздуват сметки за да може да си платят калпавия софтуер на индийците.

2)ро мн ме съмнява, че качеството на услугите на прехваления Мегалан ще са същите както в София.А и да не забравяме едни оядени момченца дето се разхождат по шахтите и си режат да им е весело.

 

И за да не е офтопик: все пак някой няма ли да каже какво става с това покритие?

Link to comment
Share on other sites

Стига с този speedtest. Ала бала е. На мен ми показва всеки път различно, от пинг 0мс до 5 мс, даунлоуда е около 2-5 Мб/с, само ъпа го отчита горе долу коректно. Това за сървъра от Пловдив.

Нали по тази причина дадох реален тест от торент мрежата. Всъщност, при мен разликата между двата теста е от порядъка на 5-7%. За другите абонати - не знам.

 

Отгоре на всичко няма вече тест до Sofia. Аз отдавна съм го отписал този тест... Показва ми 90Mbits/sec, ама само на картинка, реално никога не съм дигал повече от 4,5МB/Sec.

Което напълно се покрива и с тестовете при мен, което означава че скоростта не при всички абонати е 100 мегабита а реално е 35-40. Което от своя страна трябва да накара някои хора да млъкнат, а други - да спрат да заблуждават.

 

Използвам този пост, за да помоля модераторите да премахнат старите ми тестове (всичко до демонстрацията на симетричността, която е на plameni) в първия пост на темата и да сложат (ако желаят) сегашният ми реален тест:

 

http://rghost.net/5902331

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Може и аз да бъркам, ама скоростта на стандарт не е ли 40 Мб/с, само локалната е 100. От нашите тракери редовно съм на над 10 МБ/с, което си е над 80 Мб/с, ако липства локален сийд съм на 4,5-5 МБ/с. От демонойда също правя около 4,5 МБ/с, което според мен са си почти обявените скорости. Трябва да се има в предвид, че те не са гарантирани или поне така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Може и аз да бъркам, ама скоростта на стандарт не е ли 40 Мб/с, само локалната е 100. От нашите тракери редовно съм на над 10 МБ/с, което си е над 80 Мб/с, ако липства локален сийд съм на 4,5-5 МБ/с. От демонойда също правя около 4,5 МБ/с, което според мен са си почти обявените скорости. Трябва да се има в предвид, че те не са гарантирани или поне така мисля.

Така е, но аз лично не достигам и 30 мегабита. Пиково за няколко секунди - стига до 35-36, но средната скорост е около 20-25. Дали от БГ или отвън - все тая. Освен това (по спомени от преди няколко месеца) трябваше и международната скорост да е 80 мегабита. Имал съм случаи да свалям с 65+ мегабита отвън (от същите тракери, с далеч по-малко пиъри). От две седмици насам скоростта е далеч по-ниска. Факт.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Забелязах ги тези спадове при теб от арената, остатъка от клипа не го гледах. При мен такова нещо няма. Само в началото тръгва да се дига, намаля малко и след това отново се дига и се застопорява, докато не се свали. Е разбира се има и изключения, но това зависи и от сиййда. Проблем със скоростта на интернета при мен не виждам, ама АТА-та на телефона се предава и ще трябва да я сменям някога.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...