Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Чудя се защо ли пускат тв реклами по бтв?! :blink: По отношение на бизнеса им с COOOLBOX услугата се развива само в 2 града-Пловдив и Велико Търново,може би частично и в София,а те пропагандират в национална медиа :huh:

Доколкото знам услугата е валидна за цяла София, но само за бизнес клиенти.

Edited by Wispera
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да не забравяне все пак кои са ITD... Хората са се доказали с годините, макар че вече на няколко пъти в Пловдив, доказали се доставчици о*ират нещата :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аха,толкова си и гледал,като си поотвориш очите тогава ще коментираш.

Е, обясни ми де. Какво друго има за гледане? Току що свалих един 174 мегабайтов (174 MB (183 082 957 bytes)) клип от ютуб за 20+ минути (1200 секунди)... за проба. Може сам да пресметнеш каква е скоростта, че аз с такива малки числа не мога да работя.

Ето ти линка:

http://www.youtube.com/watch?v=NS8cbFJcZDk

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

То и аз това го правя с програмата HiDownload Platinum по същия начин като извлича видеосъдържание в отделен прозорец,само че файла на клипа е точно горепосочения линк на mordeath

http://o-o.preferred.itdnet-sof1.v9.lscache2.c.youtube.com/videoplayback?sparams=id%2Cexpire%2Cip%2Cipbits%2Citag%2Cratebypass%2Coc%3AU0hPS1RPTl9FSkNOOV9MSVJB&fexp=913102&itag=37&ipbits=0&signature=BA775175F7ADB8488DB0DC69A0439FC7DDD52FEB.5B9442C26080A6498AC26D0E8883BA7DC59702B2&sver=3&ratebypass=yes&expire=1306440000&key=yt1&ip=0.0.0.0&id=352f1c6c525c6439&begin=12124

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Именно, де. Но, като гледаш клип от youtube (или друг онлайн ресурс), клипа се сваля директно от сървъра на копйто е качен, а не от кеша на доставчика ти.

Защото ако това, което показва mordeath е истина... то вервай ми, няма да има никакви оплаквания за ниска скорост на сваляне от youtube, насичане на клипове и т.н. Ако може да сваляш с постоянна скорост от 10-12 мегабита... няма да има никакви проблеми с което и да е онлайн видеосъдържание от който и да е доставчик, дори от БТК :)

Това е истината.

 

едит:

но клипа от mordeath илюстрира, че дори в момента максималната скорост от кеша на ITD не превишава 32-34 мегабита, което е доста под 40 международна и 100 локална.

Така, че благодаря му. Има една бира от мен :)

 

Абе, приятел ти няма ли да мирясаш и да си намериш някаква друга работа, с която да ни занимаваш... И хлапетата вече знаят, че сървърите на youtube са ограничени, според това на каква резолюция се зарежда първоначално и т.н. Ти може и със 100 Терабайта да сваляш, ама ако от сървърите има наложено ограничение, какво правим?

 

Същото е като да се оплакваш, че скоростта ти е ниска, при сваляне на драйвъри от официалния сайт на Gigabyte...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Към виктори - надникни в темата на N3, там Furiozo е обяснил доста изчерпателно каква е ситуацията с тубето :))

Не смятам, че е необходимо да се плаща на някого, че да ти отговаря във форума. ;)

Иначе по твоята логика - на теб кой ти плаща ? ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

. . . Казвам само, ЧЕ Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ СВАЛЯ КЛИП ОТТАМ С 40 МЕГАБИТА и "теста" на mordeath е пълна измишльотина и евтина манипулация. . .

И моите тестове ли са невъзможни и манипулирани?

Link to comment
Share on other sites

Много ми е весела тая тема и всеки ден с кеф влизам за да прочета поредния пост на @victory :bgrin:

 

Гледам са обновили сайта, но форум все още няма.Да не говорим за покритието... Ще взема аз да ида на място в офиса да питам какво се случва, че то вече се не търпи :)

Link to comment
Share on other sites

captureeh.jpg

 

 

 

 

@victory, сигурно ще се изяде, като разбере, че това е на AngeloSoft за 20лв. Но не е от сървърите на youtube, а от кеша на доставчика. :laughing:

 

Към модератора, извинявам се, че "не е" по темата.

Link to comment
Share on other sites

Новият сайт на cooolbox, вече е функционален и изглежда доста добре. Интерсното е че за домашни клиенти се предлагат само премиум пакетите (Вероятно още се работи по сайта), а и форумът е изчезнал.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Новият сайт на cooolbox, вече е функционален и изглежда доста добре. Интерсното е че за домашни клиенти се предлагат само премиум пакетите (Вероятно още се работи по сайта), а и форумът е изчезнал.

 

Всички пакети се появиха.

 

Вече има покритие и в София.

 

EDIT:

Не виждам никъде CooolNET Extra, който беше с 1 GB/s локална скорост . . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Новият сайт на cooolbox, вече е функционален и изглежда доста добре. Интерсното е че за домашни клиенти се предлагат само премиум пакетите (Вероятно още се работи по сайта), а и форумът е изчезнал.

На мен не ми изглежда да е много функционален :blink:

Няма това,което ползваше абонатите им-излязли фактури,плащания,изобщо акаунта.Засега новия вид на сайта е единствено с офертно-информативен характер.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми изглежда да е много функционален :blink:

Няма това,което ползваше абонатите им-излязли фактури,плащания,изобщо акаунта.Засега новия вид на сайта е единствено с офертно-информативен характер.

Е всичко си го има, току що си влезнах в акаунта и си прегледах фактурите.

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми изглежда да е много функционален :blink:

Няма това,което ползваше абонатите им-излязли фактури,плащания,изобщо акаунта.Засега новия вид на сайта е единствено с офертно-информативен характер.

my.cooolbox.bg

Ако не го намираш иначе :bgrin:

АААА ТАЯ НЯМА ДА Я БЪДЕ!!!!

Тъкмо обмислях опцията служебен куулбокс и гледам заклаха ме с цена.

Кви са тея тарифи 100 лв бре :confused :confused

И то за 30 мегабита - ще се обичаме с БТК още дълго време явно :cry

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...