Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mordeath,

това, което виждам при теб е следното:

От двата БГ пиъра сваляш с не-повече от 6,5-7,0 мегабайта/с... демек с около 55-57 мегабита, което е доста под 100 мегабита локална свързаност. Пиково, кратковременно стигаш до 70-72 мегабита, но то е за няколко секунди, след което спадаш до 20-22 мегабита, пак нагоре до около 50-55 и т.н. От мен лично сваляше с пикова стойност от 40-41 мегабита, но кратковременно, иначе скоростта ти плуваше около 15-30 мегабита. Гледах те от моя клиент, твоя го доказа.

Отвън сваляш по същия начин: пиково стигаш до 32-34 мегабита, но средната скорост ти е около 30, което не е 40 мегабита. При включени всички торенти с два локални пиъра закова на около 65 мегабита (локален плюс международен), а би трябвало да отидеш на около 90-100 (заради локалните).

Резултатите ти се различават много малко от моите, отпреди 3 дни.

Ако греша нещо - поправи ме.

 

Благодаря ти за отделеното време :beer:

 

edit:

Тъй като sharkbg промени изцяло съдържанието на поста си... незнайно по какви причини (вероятно защото го докладвах), публикувам шот на поста му преди редакцията:

 

18123129.jpg

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Явно пробите довечера ще са излишни.

Картинката при мен е същата когато свалям.

Не съм виждал да хване 10МБ/с и там да си остане.

Винаги е било на пикове.

Но все пак ще ги пусна,но такова красиво видео едва ли ще имам :music

Link to comment
Share on other sites

Не съм гледъл клипа, но сигурно ли е, че пиърите са локални? НМай трябва да се тества с пиъри на същия доставчик, така ми се вижда най-достоверно. Е стига да има хора, на които им се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Не съм гледъл клипа, но сигурно ли е, че пиърите са локални? НМай трябва да се тества с пиъри на същия доставчик, така ми се вижда най-достоверно. Е стига да има хора, на които им се занимава.

Ако трима потребителя на кулбокс от пловдив не са локални пиъри... здраве му кажи. Аз ще сийдвам поне до 22.00 часа днес.

 

@pAbLo_, ето ти програмката за красивите клипчета, но експортвай в .EXE, защото така качеството се запазва 100%, както и няма нужда от допълнителни кодеци:

 

BB FlashBack Pro v2.8.2.1782:

http://rghost.net/6048721/private/dd85b7471833245ca38027891e6662c0

 

едит:

 

Да редактирах си поста. Беше грубичък, И глупака заслужава да диша, какво да се прави. Смотана планетка сме :) Лек ти трябва на теб. Че и шотчета си прави :) Мамоооо обидиха ме ;) Ти обиди няколко човека като ги нарече клакьори. Не съм те докладвал, понеже имам поне малко чест :)

 

Гледам че постоянно си позволяваш да даваш съвети. Моля те недей ;)

За последен път ти отговарям. Правя го единствено с цел да те ограмотя, нещо което в училище на са успели да направят.

 

Клакьор:

1. Наето срещу заплащане лице да ръкопляска или да освирква публични изяви. Клакьорите от първия ред бяха много шумни.

2. Преносно: Лице, което с користни цели одобрява или възхвалява някого/нещо.

 

Справка: http://bg.wiktionary.org/wiki/клакьор

 

Предполагам... позна се и в двата случая. Лошата новина за теб е, че дори не ти плащат. Изводите си прави сам.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Да редактирах си поста. Беше грубичък, И глупака заслужава да диша, какво да се прави. Смотана планетка сме :) Лек ти трябва на теб. Че и шотчета си прави :) Мамоооо обидиха ме ;) Ти обиди няколко човека като ги нарече клакьори. Не съм те докладвал, понеже имам поне малко чест :)

 

Гледам че постоянно си позволяваш да даваш съвети. Моля те недей ;)

Link to comment
Share on other sites

Отново стигнахте до крайности. Тъй като вече силно ми омръзна да обяснявам, да увещавам и да предупреждавам, което явно няма ефект, казвам следното за последно:

 

Оттук нататък наказанията ще бъдат сериозни и без предупреждение. Обяснения на ЛС не желая и няма да чета.

 

Първият, който очевдидно не разбира от дума - sharkbg - напуска Булфорум за срок от един месец.

 

Следващият ще започне минимум от такова наказание.

 

------------------------------

 

victory - по един или друг начин, този панаир бе предизвикан от твои публикации. Които пак дублират по-стари твои публикации. Които вече пояснихме, че целият антураж на Булфорум не може да разреши. Оплакваш се на грешното място на грешните хора. Ние тук не можем да влияем на Куулбокс, противно на мнението, че някои от нас са техни кадри. Оплакванията и претенциите - на офис телефоните им. Ако не подейства - за такива оплаквания има КЗП, където се подава жалба и онлайн, без да се излиза от къщи - ТУК. И преди някой да е казал, че няма полза от това - аз лично успях да издействам солидна глоба на IMAX София, като и на Netzombie пратих копие от документа.

Link to comment
Share on other sites

victory стига с глупостите които пишеш. Спомням си, че си зад рутер. При това безжичен. Колко скорост искаш да вдигнеш през него? За какво изобщо ни занимаваш. Още веднъж ще ти го повторя от къде ти е проблема, но този път по друг начин. Между монитора ти и стола в който седиш е ;).

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg - без да го приемаш за заяждане,КОЛКО е максимума на безжичен рутер според теб?

Виж шотовете в първия пост на темата - те са мои, през същия рутер, който е 300 мегабита по WiFi и на двата стандарта : 2,4 и 5 MHz и 1 гигабит по жицата.

Ей туй чудо е от същия рутер, отпреди няколко месеца (аз друг нямам):

 

coolboxarenabg.jpg

 

И едно уточнение за RaptoR:

Никакъв панаир няма, проблема е, че "защитниците" на кулбокс се чувстват ненаказани и в повечето случаи, да не кажа 100% проблемите в темата идват от тях. Ще ти задам един простичък въпрос: Да видя някой от тях да се включи в теста и да покаже резултати? Не. Пишат наизуст, което няма как да не предизвика ответна реакция. Освен това, както си забелязал... аз никъде в последните си постове не съм писал, че имам проблеми (не, че са ги оправили). Но сега да орежат и скоростта... е то бива наглост, но тяхното минава всякакви граници.

Надявам се да ме разбереш правилно.

 

Поздрави и ти благодаря за адекватната и бърза реакция.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

victory напълно те разбирам. Плащаш за нещо, а не го получаваш. Аз бях така с предишния ми доставчик, ама то едни срочни договори, то едно чудо. Бил съм проспал срока, та трябвало на предния ден или на следващия да ида и така ме мотаха, но накрая се откачих. Не виждам какво го мислиш толкова, като не си доволен от ITD си биеш камшиците, предполагам нямаш срочен договор. Аз, ако бях на твое място до сега да съм сменил половината доставчици в града (стига да не подписвам срочни договори), докато не си намеря някой, от който съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg - без да го приемаш за заяждане,КОЛКО е максимума на безжичен рутер според теб?

Няма еднозначен отговор. Зависи от толкова много фактори, че няма как да ти кажа със сигурност. Аз лично съм работил няколко месеца с насочена безжична връзка използваща A стандарта. Прекарваше близо 50 мегабита на 20+ километра разстояние. Нямаше загуба на пакети и пинга беше уникално нисък. Използваше се Микротик за ОС и нормален компютър за рутер. В България използвам един рутер с който безжично не вдигам повече от 15 мегабита. Тук по - скоро проблемите идват от wireless картата на лаптопа.

 

Виж шотовете в първия пост на темата - те са мои, през същия рутер, който е 300 мегабита по WiFi и на двата стандарта : 2,4 и 5 MHz и 1 гигабит по жицата.

Ей туй чудо е от същия рутер, отпреди няколко месеца (аз друг нямам):

Това че стандарта поддържа 300 mbit/s не означава, че ще успееш да ги вдигнеш. Да не говорим дали самият хардуер на рутера може да прекара толкова информация. Намери и втори лаптоп. Свържи ги с кабел на 1 gbit и ми кажи каква скорост вдигаш между двете машини. Дали ще успееш да докараш 100+ MB/sec? Не ме занимавай повече с твоите глупости!

Link to comment
Share on other sites

victory напълно те разбирам. Плащаш за нещо, а не го получаваш. Аз бях така с предишния ми доставчик, ама то едни срочни договори, то едно чудо. Бил съм проспал срока, та трябвало на предния ден или на следващия да ида и така ме мотаха, но накрая се откачих. Не виждам какво го мислиш толкова, като не си доволен от ITD си биеш камшиците, предполагам нямаш срочен договор. Аз, ако бях на твое място до сега да съм сменил половината доставчици в града (стига да не подписвам срочни договори), докато не си намеря някой, от който съм доволен.

Абсолютно си прав. Това е вторият доставчик след евроком/близу, с който водя повече спорове, отколкото да ползвам това, за което плащам. Че ще им бия шута... не трябва и да се съмняваш. Просто ще изчакам няколко месеца докато стъпят Мегалан в квартала. Но, дотогава държа да получавам това за което плащам.

Това е от мен засега :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав. Това е вторият доставчик след евроком/близу, с който водя повече спорове, отколкото да ползвам това, за което плащам. Че ще им бия шута... не трябва и да се съмняваш. Просто ще изчакам няколко месеца докато стъпят Мегалан в квартала. Но, дотогава държа да получавам това за което плащам.

Това е от мен засега :)

 

Нищо лично, ама ония от Близу сигурно банкет са дали като си се махнал от тях. :rolleyes:

п.п. Викни някой приятел с лаптоп с LAN 1G да ти пробва връзката и като покаже нормални стойности, излез на балкона и го метни тоя твоя компютър с псувня на уста. Пак ти казвам НИЩО ЛИЧНО ама от както влизам тука само ти се жалваш през ден.

Link to comment
Share on other sites

Защо не отидеш и не разбереш за какво плащаш според куулбокс ? :) А след това се посъветвай и с адвокат, как трябва да бъде тълкуван договора ти. И ще разбереш за какво точно плащаш. :)

Всички разбрахме какво ти се иска на теб лично да получаваш за парите които плащаш, но дори на мен ми писна да чета едно и също :))

А да си мериш скоростта със спийдтестове и торенти и да ги даваш като 100% сигурно доказателство е смешно, да показват нещо си там, но не са напълно точни :)

Link to comment
Share on other sites

victory, в крайна сметка пробва ли как е положението без да използваш рутер? От личен опит ти казвам - Wireless мрежите не винаги са достатъчно надеждни - днес вдигаш 4,4 MB/sec през нея, утре 5 съседа ти развалят радио ефира с техните мрежи на същия канал и започват загуби и дропвания без видима причина :D.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

не съм чел последните мненията в темата, но мога да потвърдя за това, което казва the_mouse. аз ползвам предимно wifi router и връзката през повечето време ме удовлетворява. свалям с 4-5MB/s, понякога е било и по-малко, но като цяло 4-5 е максимума на рутера, който ползвам(а може и да е от wifi картата на лаптопа или usb stick-чето при настолния). като бодна жицата директно в компа, скоростта стига 7-8, та дори и 9MB/s. това го пробвах веднъж, но ми е достатъчно за да си направя изводите. същото така точно миналата седмица бях седнал да гледам мач с приятели през интернет, та първото полувреме имаше голямо насичане, буфериране и общо взето трудно се гледаше. тогава ползвах usb wifi джаджата на компа. за второто решихме да боднем кабела и стрийма не прекъсна нито веднъж, а и той си беше задоволителен - 1500kb/s(за мач през интернет това не е малко) ... та така, по отношение на wifi-то и "жицата". :beer:

Link to comment
Share on other sites

При нас са двама - одеве на wi-fi свалях със 8,4МБ/с

Просто торента беше къс и не можа да развие максимално :bgrin:

А като гледам пика на ъплоад-а е имало около 4,5МБ/с за момент

 

В същото време 1125884234.png

Спийдтест...

1125887864.png

Това като стар коментар по темата за рутерите.

Снощи пуснах дадените торенти - 6,1-3МБ/секунда като максимум,с двама локални даващи по 1,2МБ/с.

Link to comment
Share on other sites

Тоя спиидтест е пълна глупост и резултатите ти зависят от компютъра. две различни пц вързани в един рутер и двете с кабел през интервал от 1 минута дават коренно различни стойности, като на по слабия теста му е на половина.

 

1296745026.png - 1

 

 

 

 

 

1296744248.png -2

Link to comment
Share on other sites

Някой друг да има проблем с телефона – насичане и прекъсване на връзката?

 

Edit: проблема е отстранен, обадиха ми се от съпорта да проверят дали всичко е наред и при мен.

 

 

Малко офтопик – по повод предстоящото идване на Мегалан в Пловдив. Четох техният форум и честно казано отношението им към клиентите понякога е доста „твърдо”.

 

Знае ли колко неща можем да си правим сами и без посредници? Включитвелно готвене, ремонт на автомобили, снимане на ТВ предавания и т.н. Правим обаче единствено и само това което можем най-добре и разбираме. Стига си мрънкал щото вече ми писна от тебе. Работи се нон стоп по подобряване на свързаността, но за последен път те предупреждавам всякакъв коментар различен от това дали в момента ти е добре или не ще ти донесе бан. И имаш 5 мин да си изтриеш подписа!

 

Ето и линк към темата http://forums.megalan.bg/index.php?showtopic=29766&st=320

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

За да кажеш че това отношение е "твърдо", не си влизал май в на Булсат форума.Там са още на тоталитарна система :D

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик – по повод предстоящото идване на Мегалан в Пловдив. Четох техният форум и честно казано отношението им към клиентите понякога е доста „твърдо”.

Ето и линк към темата http://forums.megala...ic=29766&st=320

 

Професионалисти от всякъде. Victory ще е много щастлив при тях :)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...