Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вярно... Айфона няма Chromecast, няма как да кастне към телевизора. Така че ако магданоза е с айфон, няма да се случи тая хава. Apple TV трябва да си купиш.

Link to comment
Share on other sites

iPhone може да каства снимки/видео през google photos. Естествено се губи качеството.

Не съм пробвал за допълнителен софтуер, който позволявя директен каст. 

Link to comment
Share on other sites

Какви са възможностите на LG телевизор модел 2022 да има звук от DTS през вградения DLNA плеър? Повечето филми от мрежата ми нямат звук заради това че са с DTS аудио.

Това eARC ли какво е, ако купя някакъв външен саундбар някакъв с дтс декодер?
Не ми се взима и борави с външен плеър/сеттопбокс само за филмите от мрежата или да транскодирам всички филми с друг аудио кодек (ac3 се плейва, предполагам и мп3). Не ме интересува surround и т.н., само стерео.

Link to comment
Share on other sites

Значи да, от длна сървъра (сервио ползвам) ще видя какви опции има за прекодиране само на аудиото в реално време.

Препоръчайте саундбар, сигурно се свързва по хдми. Да е сравнително евтин , не се търси особено качество.

Последен вариант да прекосирам филмите.

Външен плеър не е опция.

Link to comment
Share on other sites

Има опции за прекодиране в реално време, но не съм сигурен доколко са удачни. В моя опит всякакви такива прекодирания, развалят качеството до някаква степен. Някои повече от други. PLEX например изобщо не се справя добре, когато трябва да се справя. Мачка динамиката на звука и диалозите звучат сякаш се водят в някоя баня.

 

Може и по оптичен да го свържеш тоя саундбар, но повечето модерни си имат HDMI.

Link to comment
Share on other sites

Опцията на моето Сервио за транскодинг нещо не работи. Сигурно защото е някаква по-стара версия, има само един профил LG TV/player, и не работи транскодинга. Предполагам трябва за конкретния ТВ да има профил с това какви кодеци поддържа (или версията на WebOS), но не ми се занимава сега да ъпдейтвам сервиото. Пробвах с един филм, за няколко минути транскодирах ръчно аудиото до МП3 и си бачка.

Та или ще видя за саундбарове, или просто преди да се гледа някой филм, ще го пускам да се прекодира аудиото (видеото се копира unchanged) за 4-5 минути колкото е скоростта на харддиска там.. и готово.

Да пукнат дано с тия тъпи лицензи, dts-и и глупости вече.

Освен да видя и дали може да се инсталира някакво приложение на самия ТВ с тоя web os.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с Plex. Може да се справи по-добре с транскодирането. Използването на DLNA сървър на телевизор, който поддържа Plex, е малко безсмислено според мен.

Link to comment
Share on other sites

@w00x, плекс съм го пробвал преди години, видя ми се много тежко и странно нещо и не го харесах, предвид че харесвам по-простите неща като Сервио. Филми доста рядко се гледат през мрежата, не ми се иска да товаря и сървъра си с Плекс. Тоя плекс не беше ли и той DLNA вътрешно и се инсталира и сървър, и на самия телевизор?

Може би и санудбар няма да купувам, освен ако беше 50-100 лв и даваше по-добър звук от на телевизора (който има учудващо добър такъв), а по-скоро ще обработя филмите, дори да не е преди самото гледане, малко по малко, те са ми само стотина. Командата за целта е една с ffmpeg, щото примерно с Handbrake не видях как може да се зададе да копира видеото и да обърне само аудиото.

Link to comment
Share on other sites

Ами, той си е DLNA сървър с клиент, да. Няма да товари повече от Serviio, а телевизорът ти е достатъчно бърз, за да се справи с клиента.

Link to comment
Share on other sites

Може по някое време да го погледна пак.

Между другото погледнах някои саундбарове и нещо не съм очарован. Разни по около 200 лв гледам в списъка с декоири, не пише да поддържат dts, поддържат аац, мп3, вав, флак, и още някои, но не и дтс. Майната му, или ръчно ще оправя филмите, или ще видя пак плекс.

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Jellyfin има хардуерно декодиране през видеото, което в плекс е платено. За 4к филми е хубаво да се ползва, че поне при мен товари вко иначе всички ядра на процесора. Поне плекс-а беше така и лагваше яко.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Трябва да си взимам нов телевизор. Като размер си мисля да е 75 инча. Като цяло предпочитам да е LG, понеже нямам никакви ядове с телевизори от тази марка. Другият момент е, че приложението на Нетера работи идеално с WebOS. Някакви препоръки относно модел. Има ли голяма разлика между OLED, QNED и NANO? Планирам след няколко месеца да му добавя някакво външно озвучаване. Ще го ползвам за гледане на филми и сериали. Спорт не гледам.

 

edit:

След определено търсене се спрях на този модел:

LG OLED77B26LA

Ще ми излезе 2400 евро. Гледам обаче в единият от магазините е изчерпан, а в другият са останали 4 бройки. Отделно е модел от 2022-ра. Дали няма да излизат нови модели на пазара и да си струва да изчакам месец примерно?

 

edit2:

Ако смъкна размера на 65" и излиза C модел на LG за доста по - малко пари... :CryBaby:

Link to comment
Share on other sites

Може би погледни rtings за ревюта. Оледите на ЛГ са невероятни, но за съжаление панелите май не изкарват дълго. Ако така или иначе сменяш ТВ на няколко години, направо го вземи и не се чуди.

 

Верно, че всичко е въпрос на лично предпочитание, но имай също впредвид, че при нас дивана е около 7 метра от телевизора и 75” ми се струва твърде голям.


Ние сме с високите класове на  Qled Самсунг и съм много доволен. На времето цената му беше на половина на Олед-а, така че за такива пари изобщо не го мислех.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

LG OLED77B26LA

Ще ми излезе 2400 евро. Гледам обаче в единият от магазините е изчерпан, а в другият са останали 4 бройки. Отделно е модел от 2022-ра. Дали няма да излизат нови модели на пазара и да си струва да изчакам месец примерно?

 

edit2:

Ако смъкна размера на 65" и излиза C модел на LG за доста по - малко пари... :CryBaby:

Ванка, тя тазгодишната В3 серия излезе вече, но ще трябва да сложиш още един бон отгоре. Аз лично бих заложил на варианта 65'' и С клас, който е далеч по-добрия вариант за HDR, а ти каза, че основно филми ще гледаш. Според мен 77'' не си струва, ако трябва заради това да минаваш на по-ниския клас.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ferante said:

 

Измерих си разстоянието в хола. Ще гледам телевизора от около 4.5 метра разстояние.

3 hours ago, Godfather said:

Ванка, тя тазгодишната В3 серия излезе вече, но ще трябва да сложиш още един бон отгоре. Аз лично бих заложил на варианта 65'' и С клас, който е далеч по-добрия вариант за HDR, а ти каза, че основно филми ще гледаш. Според мен 77'' не си струва, ако трябва заради това да минаваш на по-ниския клас.

Снощи доста потърсих информация преди да легна. Това видях и аз за C3. Разликата обаче е над 1000 евро. Някак си не виждам да има толкова голяма разлика, че да си струва разликата в парите. Явно ще е C2 модел. Спрях се на този модел:

LG OLED65C24LA

Ще потърся още малко информация и ще го поръчам някой от следващите дни.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, netrootbg said:

Измерих си разстоянието в хола. Ще гледам телевизора от около 4.5 метра разстояние.

Снощи доста потърсих информация преди да легна. Това видях и аз за C3. Разликата обаче е над 1000 евро. Някак си не виждам да има толкова голяма разлика, че да си струва разликата в парите. Явно ще е C2 модел. Спрях се на този модел:

LG OLED65C24LA

Ще потърся още малко информация и ще го поръчам някой от следващите дни.

Не съм гледал подробно какви са разликите между С2 и С3, но не мисля да са чак толкова за да се оправдае разлика в цената от хилядарка. Новите модели винаги ги надуват задраво. Направо взимай С2 и хич да не ти пука, че е модел от миналата година.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Godfather said:

Не съм гледал подробно какви са разликите между С2 и С3, но не мисля да са чак толкова за да се оправдае разлика в цената от хилядарка. Новите модели винаги ги надуват задраво. Направо взимай С2 и хич да не ти пука, че е модел от миналата година.

Според това което четох, основата разлика между C2 и C3 е цената. Другото са толкова минимални разлики, че даже не си струва да се споменават. Основната разлика е подръжката на DTS от C3. Явно ще е C2. Единствено ме притеснява стойката. Планирам да купя някаква мебел върху която да го сложа. Не искам да дупча стената, че някой ден като си тръгвам от квартриата и трябва да я издам във вида в който съм я получил. Въпросната стойка е доста ниска. Дано бъдещият soundbar не е прекалено голям. С оглед на това, че искам хубаво озвучаване, вероятно ще е голям и ще имам проблеми, но ще го мисля това допълнително.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ferante said:

Гледам, че 65-цата е на промоция в медиаМаркт. Да не вземеш да се излъжеш да платиш цялата цена :)

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65c24la-lg-oled-evo-tv-flat-65-zoll-164-cm-uhd-4k-smart-tv-webos-22--2868373.html

Много скъпо в Германия. В Холандия е 1750. Яд ме е, че имаше снощи flash sale в сайта на LG и излизаше 1650 евро...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...