Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

1 hour ago, Ferante said:

Честито, от Бол-а ли го поръча в крайна сметка?

Не. Имаше промоция в един друг сайт:

https://el-vidas.nl/

Ползвам сайт подобен на pazaruvaj.com и показва къде има промоции:

https://tweakers.net/

Излезе ми 1589 евро.

 

Нямах много време да правя тестове, че го доставиха в 21 часа. Утре ще си играя да му направя препоръчителните настройки.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Идва момента и аз да сменям телевизор. Мястото спокойно отговаря за 55" и ще е на кантар за 65". 
Гледам в емаг без промоция
LG C2 e 2240 https://www.emag.bg/televizor-lg-oled-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-100hz-klas-g-oled55c21la/pd/D6R6MVMBM/ . 
Sony X90 e 2000 https://www.emag.bg/televizor-sony-led-55x90k-55-139-sm-smart-google-tv-4k-ultra-hd-klas-g-xr55x90kaep/pd/DF3RPVMBM/
Дали могат да паднат на по-ниска цена и да започвам да ги дебна?
Тъй като не съм се интересувал от ТВ едно 6-7г какво се случва с Phillips, Sharp? Нещо хич ги няма по ревютата, а забелязвам да се препоръчват TCL , Hisense.

Link to comment
Share on other sites

Вземи това преди да са го взели. 700лв е под другите разопаковани, не знам причината. Ще разбереш като го отвориш.

 

https://www.emag.bg/televizor-sony-55a90j-55-138-8-sm-smart-google-tv-4k-ultra-hd-oled-klas-g-xr55a90jaep/pd/D376WTMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

 

Screenshot_20230521-105455.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, w00x said:

Вземи това преди да са го взели. 700лв е под другите разопаковани, не знам причината. Ще разбереш като го отвориш.

Пише, че има 3 изгорели пиксела, надраскване по екрана и не ми допада идеята. Това с вземане, оглед и връщане също не е по моята част. Досега само 1 продукт съм връщал и повече нямам желание.
Не е спешен от днес за утре, та може да поизчакам.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Да. Разопакованите са със статут на нормални по отношение на връщане и гаранция.

 

До момента съм купил 5. 4 oled и един Qled. Два от тях никога не бяха отваряни. Другите си бяха отваряни, но бяха без забележки.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте - дали някой знае как се прави Factory reset с/без дистанционно за телевизорите Horizon? Точният модел е 50HQ8590U/C. Android 11
Пробвах с задържане на ОК и меню назад и след това включване, но не се получи. Като се включи телевизора, казва, че няма място и нищо повече не може да се направи, нe може да се иде до менюто за "официален ресет". Ще се радвам някой да сподели опит. Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

И аз имам една питанка - нашият Самсунг получи ъпдейт и браузъра повече не може да пуска клипове от определена страница, които буквално до вчера са работили. 
 

Имате ли някаква идея за някакъв Chromecast със подръжка за смислен браузър? 

Link to comment
Share on other sites

На google tv with chromecast имаш 8гб място да си имсталираш приложения. Та все някой FF, Brave, chrome ще работи.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Chromecast/ Гугъл ТВ не позволява инсталиране на браузър... или поне не по официалният начин.

 

Всъщност реших проблемът - оказа се, че страницата, която искам да достъпя си има приложение в Апп Стора на Самсунг, та през него всичко заработи...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Привет,

някой дали може да ми обясни с думи прости като на малоумник що за животно е това QNED, което виждам напоследък в моделите на LG? 

По-конкретно гледам примерно ей ТОВА . Има го същия и 55 инча за 1560лв. При положение, че най-евтиният ОЛЕД е малко над 2 бона, при същия размер и сходни параметри се зачудих на какво се дължи тази  съществена разлика в цената? 

Link to comment
Share on other sites

Лично нямам идея QNED какъв маркетингов трик е, но за 1500лв бих взел това: https://www.emag.bg/televizor-samsung-55qn90a-55-138-sm-smart-4k-ultra-hd-neo-qled-qe55qn90aatxxh/pd/DF12YTMBM/#used-products

 

Разопакованото отдолу.

 

Иначе за 1600лв взех 55" ОЛЕД преди година. За 2000лв взех 65" ОЛЕД същия модел.

 

Най-просто казано, разликата между LED/QLED/QNED и OLED е в контраста и яркостта. Първите са по-ярки, второто е по-контрастно. В тъмно помещение, OLED е по-впечатляващ от LED вариантите.

 

ЕДИТ: Сега видях, че този е написан "със серозни следи от употреба". Разгледай другите Разопаковани QLED варианти на Самсунг от 9-та серия.

Например този:
https://www.emag.bg/televizor-samsung-55qn90b-55-138-sm-smart-4k-ultra-hd-100hz-neo-qled-klas-f-qe55qn90batxxh/pd/DH7PWJMBM/#used-products

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е то не че е фиксирано 1500лв като цена, просто ръчках из емаг и ми стана интересно що за чудо е това, така щото при еднакви инчове и почти еднакви (на пръв поглед) параметри има 25% разлика в цената.

 

Под "тъмно помещение" естествената светлина ли имаш предвид, или просто ако гледаш филм на загасена лампа? 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, deus_pld said:

Под "тъмно помещение" естествената светлина ли имаш предвид, или просто ако гледаш филм на загасена лампа? 

Конкретно за OLED мога да дам мнение и то за LG 65C22.
При мен е монтиран на Източна стена, а на западната и южната имам прозорци. През деня ако са отворени завесите се виждат отражения на ТВ. Самия екран не е матов и при по-силна/ярка светлина се виждат отражения на екрана при вглеждане. Споменавам вглеждане, защото едната причина е, че имаш черен цвят на екрана не е сиво, сивкаво, бледо черно и сие нюанси. Вижда се черен наситен цвят в комбинация с леко отразяващия екран води до виждане на сенки през деня. Това е минус, който трябва да се знае въпреки, че е причинен от плюса на наситените цветове. 
Изгледах наново Властелина на пръстените и Хобит просто да се уверя колко много детайлите не помня или не съм видял, говорим за 4К филми.
Предишния ми опит е с разни Лед ТВ от най-нисък клас, които черен цвят нямат, ако го има то нищо не се вижда освен черно петно. 


Един друг минус на ЛГ е операционната система и това, че не можеш да включиш коя да е безжична клавиатура и да тръгне, при Сонито е чист андроид и тръгва всичко.

 

Дали ако се развали ще взема пак ОЛЕД за тези пари зависи. Нямам еднозначен отговор:
- Картината заслужава ли си: Да 
- Звука: Може би да, тука е доооста дълга тема
- Бих ли гледал по-евтини алтернативи: Да, средния потребител вижда ярки цветове и ахва, аз виждам отражения през деня и се дразня 

 

Имам HBO акаунт и смея да твърдя, че качеството е добро дали ще е ХД или 4К, трябва да си върл фен, който е гледал филма много пъти та да видиш разликите. Всички останали остават очаровани от картината. 

Link to comment
Share on other sites

Покритието против отражения е най-добро на ОЛЕД телевизорите на Сони и видокия клас на ЛГ. За Самсунг не съм сигурен, но вероятно и там.

 

И стига сте ползвали звука на телевизора, то е несериозно това. :D

Като минимум някакъв саундбар. И 400лв да е, ще е по-добре от вградените тонколони в телевизора. Дори стерео колонки за 150лв са по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Привет отново, пак съм аз с въпрос :)

Оставам с впечатление, че всеобщото мнение е за неглижиране на телевизорите Филипс. Като съм чел/питал и тук и на други места, масово се препоръчват LG/Samsung, понякога и Сони. Филипс никога или много рядко.

Сега например гледам ТОЗИ модел- има го разопакован за 1520лв. Има си всичко необходимо за телевизор 2023-та година + амбилайт. Да не говорим, че предходия на този модел от 2022г. със същите параметри в момента е 1200лв 

Аз ли пропускам нещо?

С какво този модел е по-кофти примерно от препоръчания от @w00x  Самсунг 3 поста по-нагоре?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо си останал с такова впечатление, при положение, че аз съм с Филипс ОЛЕД и препоръчах такъв на Магданозчо, и на vikktor.

 

На този телевизор от линка картината му е по-лоша от Самсунга. Препоръчания от мен Самсунг е най-високия QLED модел на марката.
Все пак сравняваш телевизор, който е бил 3500лв нов с такъв, който е 1600лв нов.
Самсунгът е от 2021-2022 година, просто това са застояли бройки, затова са на такава цена.

 

Какви са аргументите на хората, които не препоръчват телевизори Филипс? Защото аз по същия начин мога да НЕ препоръчам повечето модели на Самсунг и ЛГ. С право при това и то единствено от лични наблюдения.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз имам 50" QN90A от 2 години и съм доволен от към картина и перформънс, откакто съм го купил почти не ползваме Nvidia Shield-a за Нетфликс и подобни стрийминг, аповете за самсунг са си ок. Ако някой купува този модел, въпреки че вече е стар, да има в предвид, че 50" и 85" са с VA матрица, а 55,65,75" са с ADS(IPS)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Какви са аргументите на хората, които не препоръчват телевизори Филипс? Защото аз по същия начин мога да НЕ препоръчам повечето модели на Самсунг и ЛГ. С право при това и то единствено от лични наблюдения.

Ами не мога да кажа конкретно нещо, просто оставам с такова впечатление като цяло. Аз също имам един старичък филипс вкъщи и си е ОК, така че бих си взел пак такъв. А и ме блазни идеята за амбилайт, признавам.

 

Друг е въпросът, че вкъщи телевизия не се гледа по принцип. Нито пък филми особено много. И никога на тъмно :)

В общи линии нямаше да си правя труда изобщо да се занимавам с нов телевизор, ако детето не беше открило Ексбокса и вече натискът е осезаем :)

 

Така че аз пречупвам търсенето през призмата на гейминга: 50-55', 4К, 100 херца, HDMI 2.1 и добър контраст. Въпросният Филипс за 1500лв ги има тия работи. Че даже и стария модел за 1200 ги има. 

Затова питам дали не пропускам нещо? 

Ти лично кой модел на Филипс препоръчваш?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...