Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Този от твоя скрийншот не е Dolby Vision. Нормален HDR е, дори не 10+.

Лесно можеш да разбереш. Пусни го на компютъра и ако е Dolby Vision, картината ще е лилава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Ferante said:

От чисто любопитство колко често имате възможност да гледате филми на телевизорите си?

Много често. Всеки ден поне по час средно, може и повече. Говорим и за сериали, не само филми.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Този от твоя скрийншот не е Dolby Vision. Нормален HDR е, дори не 10+.

Лесно можеш да разбереш. Пусни го на компютъра и ако е Dolby Vision, картината ще е лилава.

 

https://imgur.com/a/JWaVbtw това ми показва Plex.

Като го гледах на ТВ излезе логото на Dolby Vision, но картината НЕ Е лилава на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Може да има 2 hdr потока и на компютъра да е пуснало нормалния hdr, затова да не е лилава. Нищо не мога да разбера от информацията за файла. Обикновено в релийсите с Долби Вижън пише DV.

Link to comment
Share on other sites

Ще ми отнеме 2 часа + да го прехвърля от plex-а на компютъра за да му проверя mediainfo-то.

Но виждам, че е свален от Арена, там инфото го има тук

Link to comment
Share on other sites

Не ми се отваря нищо с този линк, а този релийс не ми излиза в Арена-та изобщо. Ще го сваля от друго място, така или иначе го нямам този филм.

 

Ето така изглежда Dolby Vision на Windows.

 

image.png

image.png

image.png

 

Без значение е. Аз го публикувах, за да покажа, че този конкретен филм го има и в 3-те формата на HDR. Много други неща също ги има в трите формата, но други ги има само в Dolby Vision, защото са Web Rip-ове от разни сървиси, които предлагат само Dolby Vision.

Link to comment
Share on other sites

Да, значи правилно предположих. Има и HDR 10 съвместимост. Затова не излиза лилаво. Сега пробвах един от моите филми, който има HDR 10 Compatible редом с Dolby Vision и не излиза лилав.

Link to comment
Share on other sites

Финално реших да взема LG C2. Причината да го избера пред Самсунг-а са няколко. Няма определено нещо което да е повече спрямо другите и просто ще ги изреждам в реда в който ми хрумват.

Наличие на Dolby Vision. При Самсунг липсва.

Операционната система. WebOS е бетон, но чета за страшно много оплаквания за Tizen и за прословутите им ъпдейти.

Качеството на изработката.

Проблем със разминаването на звука при Самсунг. Преди няколко месеца го забелязох при една бройка. Явно е нещо по - често срещано и специално за този модел има оплаквания.

Доста се двуомях между двата. Първоначално бях решил да взема LG. След това доста внимание обърнах на Самсунг и имаше момент в който бях решил да е той. След повече четене и най - вече на мнения на хора които имат и двата модела, се спрях финално на LG.

Link to comment
Share on other sites

Всичките изброени проблеми с изключение на Dolby Vision-а се решават срещу 150-200 евро във формата на външен плейър.
LG C2 също е добър телевизор. Ще останеш доволен.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

Всичките изброени проблеми с изключение на Dolby Vision-а се решават срещу 150-200 евро във формата на външен плейър.
LG C2 също е добър телевизор. Ще останеш доволен.

Факт!

Изключението е изработката. Не ми се занимава обаче с допълнителен плейър. Разликата в картината е минимална. На живо като ги гледах беше 50 на 50. В дадени моменти всеки предава по - добре от другият.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да се съглася, че разликата в картината е минимална. В детайлите в сенките, Самсунгът се представя много по-добре заради по-високата си яркост. Освен това го няма ето този проблем, който е там при всички OLED телевизори.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 11:45 PM, w00x said:

Каквото и да избереш, няма да сбъркаш. Но ако имаш възможност, вземи удължена гаранция. Особено за Самсунга. Нямам им доверия на тия типчета... Въпреки че купих Самсунг на родителите си преди седмица, но то беше защото беше неустоима оферта и нямаше как да пропусна просто.

Предател! А ми три сол миналата година! :moon:

И мен тогава цената ме поблазни, въпреки че бях отписал Самсунг. Сега поне си знам - преди да изтече гаранцията, добавям още 2 години, че точно някъде след 3-тата започна да прави номера стария ми телевизор. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sothbiss said:

Предател! А ми три сол миналата година! :moon:

И мен тогава цената ме поблазни, въпреки че бях отписал Самсунг. Сега поне си знам - преди да изтече гаранцията, добавям още 2 години, че точно някъде след 3-тата започна да прави номера стария ми телевизор. 


Топ моделът за 2020 на цена от 1300лв за 55". Няма как да я изпусна тая оферта. :D 
И аз ще добавя 2 години със сигурност. Нямам им доверие на тия измекяри.

Link to comment
Share on other sites

Преди час поръчах финално LG-то. Не мога да се прежаля със Самсунга. От тях си взех саундбар-а, но за тв...

Link to comment
Share on other sites

LG също не се славят с особено много надеждност, затова си добави гаранция ако можеш.

 

Да дадеш отзиви. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ами, аз имам едно на 6 години, което започна да предава лилаво. Знам за още 2 на приятели, които направиха същото. Всички марки се дънят вече…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ами, аз имам едно на 6 години, което започна да предава лилаво. Знам за още 2 на приятели, които направиха същото. Всички марки се дънят вече…

Моят дългогодишен опит с LG e още от времето, когато марката се наричаше Goldstar. Нямам точната бройка на телевизори и монитори, които ми минаха през ръцете, но всички до един надживяха с много и без проблеми самите технологии, на които бяха базирани. Няма да обяснявам за един стар 55'' телевизор с 3D технологията на LG през какви премеждия премина без да каже гък и продължава да работи. Навремето го дадох на сина да го ползва по разни ергенски квартири, минал през какво ли не местене, партита и прочие. Това чудо продължава да работи като пушка до дълбока старост, без нито един видим проблем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами, говоря за телевизори произведени през последните 5-6-7 години. Основно от ниските и средните класове, но съм виждал хора да се оплакват и от ОЛЕД-ите. Предимно от изгорели пиксели и това как гаранцията на LG не ги покривала.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ами, говоря за телевизори произведени през последните 5-6-7 години. Основно от ниските и средните класове, но съм виждал хора да се оплакват и от ОЛЕД-ите. Предимно от изгорели пиксели и това как гаранцията на LG не ги покривала.

Сега, нали се сещаш, че има огромна разлика между гаранция и гаранция в зависимост от това на коя географска ширина си позициониран. Аз нямам никакъв проблем със замяната на телевизор/монитор с изгорели пиксели в гаранционен срок. Не знам дали съм споделял следния куриозен случай. Не е свързан с хардуер на LG, а на Dell, но то това няма връзка с производителя, защото е важно кой всъщност е ритейлъра. Един извит монитор на Dell ми се пукна по средата в гаранционния срок и естествено трябваше да бъде сменен. Направо ми изпратиха нов и даже не поскаха да върна прецакания, та се чудих какво да го правя. Накрая го разкостих и изхвърлих всичко, освен електрониката, която ползвам за всякакви части в момента. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Последните ми 2 LG-та имаха проблеми със звука. За това и жена ми повече не иска и да чува за LG...... Аз не съм изцяло убеден, че няма да се появи някое C2/C3 в бъдеще..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2023 at 8:09 PM, netrootbg said:

Преди час поръчах финално LG-то. Не мога да се прежаля със Самсунга. От тях си взех саундбар-а, но за тв...

Честито, от Бол-а ли го поръча в крайна сметка?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...