Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

22 hours ago, vikktor said:

ALLGSM и BUY BEST са едно и също. В страницата на ALLGSM пише "ние от buybest" ....

QN85A е хубав телевизор. Ще им кажа да го поръчват от където сметнат за добре. В крайна сметка това със сервизите така или иначе е на късмет. 

 

Гледах сутринта 8ма серия на TCL.... има бая работи включително и DTS кодек :punk

@w00x виж колко обнадеждаващи екстри има: Телевизор TCL 55C821 55" (139 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Mini LED, Клас G - eMAG.bg

 

Не е задължително да са едно и също. Може просто да са си откраднали описанието и потребителското споразумение. Много често го правят. Зелка бяха откраднали на АренаБГ потребителското съгласие и навсякъде пишеше АренаБГ.

 

Да. Телевизорите с AndroidTV имат DTS.

Не съм го гледал в детайли. Дори за технологията не съм разглеждал подробно. Гледал съм други техни модели и за цената си бяха много добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Филипсът е по-висок клас телевизор. Сравнявай го с C1, не с B1. От тези двата, аз бих взел Филипс.

 

Аз имам още опит с разопаковани от емаг. Един приятел си взе  55" C1 за 1780лв. Телевизорът в кашона беше чисто нов със защитното фолио по всичките панели. Пакетът с аксесоарите беше непокътнат.

Link to comment
Share on other sites

И двата ползват панел на LG. Как така е по-висок клас? Малко не ми се иска андроид тв. Ти беше писал за един Филипс 706. Как му е звука?

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Ми то един телевизор не е само матрицата. Останалата електоника, теоретично качеството на асемблиране, допълнителни функции, входове едно друго.

Какво им е на АндроидТв-тата?

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mIRCata said:

Ми то един телевизор не е само матрицата. Останалата електоника, теоретично качеството на асемблиране, допълнителни функции, входове едно друго.

Какво им е на АндроидТв-тата?


много им е тъп дизайна и менютата им са завряни в …. отзад. Поне бокса на Виваком е такъв. Пък колкото видях във видеата на филипса менютата са същите. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

За хубав звук  - саундбар + суб или ресйивър с подходящи тонколони. На почти всички телевизори вградените им говорители са колкото да има. Филипс имат някои модели с вграден саундбар, но не знам дали са добре, а и явно си алергичен към андроид.

Link to comment
Share on other sites

Слушах Самсунг а85, който беше с мхого добър звук на стойка в домашни условия. Саундбар не искам. Не искам и външни колони. Филипса -oled806, може би и другите пъ серията- имат субуфер според продавача в магазина. Не бе, не съм алергичен. Просто ми е грозен. Но той не се ползва кой знае колко. YouTube, emby/plex това ползвам. 

Link to comment
Share on other sites

Подвел съм те. Мислех, че Б1 е по-близо до А1 и няма 120Хц екран, но има. Ако ти харесват телевизорите, не ти харесва Андроид ТВ и не те интересува Амбилайт, няма да сбъркаш с Б1.

 

За звук не мога да кажа. За мен всички телевизори са с гаден звук. Филипсите имат субвуфер, да. Колко е ефективен обаче, не мога да кажа. За мен не е.

Link to comment
Share on other sites

И аз се очудих. 
и като каза 120 херца - Б1 е от 40 до 120 херца, а Филипса е 100-120 херца. Тва ако беше телефон щях да разбера защо е - да пести батерия. Ама защо е такъв голям диапазон при Б1? 

Link to comment
Share on other sites

Variable Refresh Rate. Philips-ът също го има. Добавиха го със софтуерен ъпдейт, но ако смяташ да го ползваш, при LG-то е по-надежден.

Link to comment
Share on other sites

Предпочитам да ползвам 120 хз. Навсякъде пише, че който е видял 120 хз повече не иска да види друго. За съжаление обаче навсякъде където чета пише “не се занимавай, вземи си lg c1”. Дали форуми, дали статии. И сега се колебая адски много.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

Те о двата имат 120Хц панел. 

Ама, нали трябва да има и съдържание 120Хц, което да гледаш? Иначе си работи на 60.

О, да. Сайта, в който съм гледал, ме е подвел - и двата са от 40 до 120. Съдържание - сигурно нещо от YouTube. Може би няква конзола вързана на hdmi 2.1. Ти кой ще препоръчаш между C1, който сега е 1999 лв и Филипса, на който беше хвърлил око преди известно време - oled806?

Link to comment
Share on other sites

YouTube няма 120Hz. С конзолата ще стане, но само ако е от последно поколение, а и не съм сигурен дали има игри, които поддържат 120Hz. 

 

Про положение, че не се интересуваш от Андроид и Амбилайт, и при положение, че разликата е 300лв в полза на LG-то, аз бих взел него. Разлика ако има, ще видиш само ако ги сравняваш директно един до друг.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Дайте насока за 32" телевизор. Samsung или LG или Philips? QLED на Samsung отпада, че става много пари.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И аз да споделя кофти случай..LG55UP75003VA..купен от ex.... digital..за 2 месеца тв-то приключи..първо си заминаха двата HDMI порта..след няколко дена напълно угасна..приключих с марката LG..сега го опаковах и пратих в Унгария в оторизирания сервиз на LG..препоръчайте нещо бюджетно..смарт..цена под 1000 лв.

Edited by bahretin
Link to comment
Share on other sites

Ами, ако не искаш LG, нямаш особено много варианти. Аз лично не бих ти препоръчал и Самсунг в този ценови диапазон. Другите no-name марки пък отпадат изцяло с оглед неизвестното им качество.

 

Може да видиш моделите на Hisense като вариант. U7, U8.
Другата ти възможност е Sony.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 7:03 PM, bahretin said:

И аз да споделя кофти случай..LG55UP75003VA..купен от ex.... digital..за 2 месеца тв-то приключи..първо си заминаха двата HDMI порта..след няколко дена напълно угасна..приключих с марката LG..сега го опаковах и пратих в Унгария в оторизирания сервиз на LG..препоръчайте нещо бюджетно..смарт..цена под 1000 лв.

Взимай Sharp, имам три техни телевизора и никога не са ми създавали проблеми (да чукна на дърво). Последния го купих преди 2 и половина години 50 инчов смарт 4К, за мен е перфектен.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам каква къса клечка е изтеглена с това LG, но скато човек с няколко десетки телевизора в диапазона 42-70 инча спокойно мога да кажа, че те са ми най-добрите и стане ли въпрос за някоя от къщите ми купувам само тях. Разбира се си дебна промоции и големи намаления без да се изхвърлям с излишности. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Андроидски 4к Philips с амбилайт - някакви препоръки, че не мога да им се ориентирам в номерациите и сериите. И не знам още LED или QLED е по-добре.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Андроидски 4к Philips с амбилайт - някакви препоръки, че не мога да им се ориентирам в номерациите и сериите. И не знам още LED или QLED е по-добре.

 

За филипс с андроидтв в момента се търси 85xx или 9xxx за LED. Осма серия са upper mid-range и обикновено са най-добри откъм цена-качество. Последните 2 цифри се променят според годината - 06 е за 2021/2022, 07 е за 2022/2023 моделите, които май използват един и същи чипсет. При девета серия обикновено имаш възможност за четиристранен амбилайт. Имай предвид че май повечето панели на лед тв-тата са VA, разгледай ревюта ако си се спрял на конкретен модел.

OLED-овете на филипс са всичките добри.

Филипс нямат QLED, но ако изборът ти е между LED и QLED, то QLED-а обикновено е по-добър. От друга страна ако гледаш QLED на TCL заради андроид тв-то, разгледай ревюта, защото там съм чувал че не е много стабилна системата.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mIRCata said:

Андроидски 4к Philips с амбилайт - някакви препоръки, че не мога да им се ориентирам в номерациите и сериите. И не знам още LED или QLED е по-добре.

 

Имам Philips OLED 7xx с Андроид. Пиши ако имаш въпроси.

На кратко: Амбилайта е 3-странен, за мен не е проблем. Андроида мен ме дразни супер много! Стартира някак бавно. Сравнявам го с един QLED, който ми се струва, че работи по-бързо. Но собственика на QLED-а каза, че дистанционното на филипса вкъщи е много бързо. Дистанционното е много грозно. За щастие в днешно време повечето телевизии идват с settop box, който има дистанционо. Той пък е андроид, така че с едно дистанционно лесно могат да се командват 2 устройства.

 

15 minutes ago, The AnGeL said:

 

Чудесен коментар. Поздрави за детайлите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...