Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

Аз лично, Филипс бих гледал единствено ако:

 

1. търся ОЛЕД

2. търся телевизор в ниския ценови диапазон

3. държа на Амбилайт.

 

Иначе не бих. Телевизорите са с Андроид, но не са особено надеждни откъм софтуерна поддръжка. Лично аз не бих разчитал на който и да е телевизор за нещо различно от това да изобразява картина, но това съм само аз. Нито смарт функционалност ме интересуват, нито аудио възможности, нито приложения, нищо. Та аз съм малко по-различен тип потребител на подобна техника.

 

При положение че този Самсунг е под 1500лв, за мен всеки друг телевизор (който не е ОЛЕД, MiniLED или конкурентен най-висок клас на друга марка (Като Сони серия 95, например)) просто губи смисъл. Цветовете са перфектни. Не съм гледал филми на него и не съм го гледал за по-продължителни периоди, тъй като не е купуван за мен, но всеки път като го видя включен през деня, оставам изумен от картината. Страхотна е. За мен на дневна светлина е по-добра от тази на OLED. Ярка, наситена, дори на телевизия. Моят е предния модел, преди QN. Q95.

Единственият проблем при мен е, че има някакъв бъг с този One Connect бокс и понякога телевизорът просто отказва да се включи. Трябва да се изключи бокса от тока и да се включи пак, за да тръгне. За 6 месеца се е случило 2 пъти. Ще му взема една удължена гаранция все пак.

Ти този проблем не би го имал, защото QN90 няма такъв бокс и портовете са на телевизора. QN95 е с бокса. Наистина е страхотна иновация, много е удобен, но явно си има проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой имал ли е проблеми със стерео-то през оптичният изход на телевизора? 
 

От време на време ми се губи единият канал и не мога да разбера дали е от телевизора, DAC-а, кабелите,  или говорителите… тъй като нищо никога не е местено ме  свежда до мисълта, че не са кабелите. 

Link to comment
Share on other sites

Не ми се вярва да са телевизора или дака.

 

Един и същи канал ли прекъсва?

За да го тестваш, може да размениш ляв и десен в усилвателя. Така ще изключиш тонколоните и кабелите към тях като проблем.

 

Следващата стъпка ще е да изкараш звукът през аналогов изход от телевизора.

 

Имаш ли друг източник към този усилвател? Ако не, можеш ли да закачиш, за да тестваш дали пак прекъсва единия канал.

Така ще изключиш и веригата преди усилвателя.

Link to comment
Share on other sites

Да, един и същи канал прекъсва.  Телевизора няма аналогов изход, за да го пробвам, ми хрумна да закача едни слушалки на изхода на DAC-a. 
 

Дано да не са ми изгорели говорителите, тъй като те са активни и доста дупчих стената за да скрия всички кабели към тях.

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за телевизорите Hisense, примерно ей ТОЗИ модел? За тия пари има ОЛЕД модели и на Samsung и на LG. Заслужава ли си изобщо, спрямо тях? 

Аз лично сигурно преди 2-3 години разбрах, че въобще съшествува тази марка, но се оказва че в Англия и западна Европа са доста популярни. По всички стадиони, мачове и спортни мероприятия вървят техни банери.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам преки наблюдения над HiSense и Mini LED телевизори като цяло.

 

Чел съм добри отзиви за качеството на картината на няколко модела, включително и този от линка. Не съм чел отзиви за надеждността през годините обаче.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

По всички стадиони, мачове и спортни мероприятия вървят техни банери.

Това не е мерило за качество. То кренвиршите Леки имаха супер много реклама, но знаем що за боклуци са.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Това не е мерило за качество. 

Да, естествено. Тя и Кока-кола е боклук, ама е навсякъде, буквално. Не е мерило за качество, мерило за популярност е. Това имах предвид, че по западна Европа марката е известна. Тук не е все още.

Link to comment
Share on other sites

Те имат доста Р&Д центрове в централна и западна Европа и вероятно за това използват бранда на компанията майка. 
 

Май в източна Европа са по-популярни през дъщерните си брандове - Гориене и Тошиба.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ferante said:

Те имат доста Р&Д центрове в централна и западна Европа и вероятно за това използват бранда на компанията майка. 
 

Май в източна Европа са по-популярни през дъщерните си брандове - Гориене и Тошиба.

Не го знах това, сега като се зачетох те тия притежават хиляда марки, Шарп също от по известните, освен Горение и Тошиба. Освен електроника, правели и хладилници, климатици и какво ли още не под различните си марки. 

Между другото, като казахте Тошиба се сетих че навремето 2010-2011 първите два телевизора, които си купих сам със собствени средства бяха Тошиба- 32-иночви HDReady някакви. Към момента единият е у баба ми, другият на село, и двата са живи и здрави и все още работят безпроблемно и без никога да се серивизирани. Куча марка излязоха и двата.  Сега, доколко онази Тошиба има нещо общо като качество на изработка с днешните- нямам идея. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Куча марка излязоха и двата

Аз точно с Тошиба тв ми изгоря на 2-та седмица подсветката :) В Техномаркет опитаха да изклинчат няколко дена, че идваха празници, пък аз се правих на луд. беше забавно.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След два месеца чудене и мотане, днес се възползвах от черния петък и грабнах това: Samsung Neo QLED 50QN90C 

По-принцип много се колебаех и по-скоро клонях към този :LG OLED 55B33LA  , но докато взема решение, ЛГ-то свърши, та в крайна сметка останах със Самсунга. По-принцип като размер 50-те инча ме устройват повече, покрива изискванията за гейминг, а и @w00x ми беше препоръчал подобен. 

Дано да ми е на късмет и следващите поне 6-7 години да не ми се налага да избирам телевизор, щото ми дойде малко в повече сравняването на различни модели (мразя да чета ревюта по принцип). 

Link to comment
Share on other sites

Аз ти бях препоръчал 55" за 1400лв. :D 

 

Ще останеш доволен от телевизора със сигурност, но просто не смятам, че цената е добра.

Особено като се има предвид, че 55" LG OLED C2 беше на същата цена (1699) сутринта.

 

На твое място бих добавил още 2 години гаранция. Може да ги добавиш до 3 месеца преди изтичането на оригиналния гаранционен период.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Аз ти бях препоръчал 55" за 1400лв. :D 

Да, разопакован и надран целия :lol:  Освен това беше по-старият модел на този, който поръчах.

 

Гледах ги и LG-тата, и въпросното C2, и това от моя линк, но, както казах, докато взема решение, ЛГ-тата бяха свършили. Хвана ме малко яд, но това е положението. Просто късно седнах да гледам офертите. 

Link to comment
Share on other sites

Да бе, надран той. :D Със сигурност не е бил.

 

Няма защо да те е яд. ЛГ-то е намалено на тази цена всеки път, когато излезе новия модел. Когато излезе C2, C1 беше 1699лв в продължение на месеци. Сега излезе C3 и C2 е намален на 1699лв. А хората купуват като обезумели, все едно не е 1699, а 699лв.

 

Виж това: https://www.technopolis.bg/bg/Televizori/Televizor-PANASONIC-TX-55LZ980E-4K-Ultra-HD-OLED/p/16731

В момента с промоция за 5 години гаранция.

 

Като добавиш и цената на допълнителната 2 години гаранция за Самсунг-а, сумата се доближава доста. По-голям е също.

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2023 at 12:09 PM, w00x said:

ЕДИТ: Сега видях, че този е написан "със серозни следи от употреба". Разгледай другите Разопаковани QLED варианти на Самсунг от 9-та серия.
 

32 minutes ago, w00x said:

Да бе, надран той. :D Със сигурност не е бил.

Беше, пишеше че има драскотини по екрана. Ти сам го видя и редактира линка след това.

 

Както и да е. Нищо повече не гледам, каквото-такова, достатъчно време отделих за избора на една домашна вещ. За целта, за която ми трябва: ексбокса + някой и друг филм мисля, че е идеален. Не ме разубеждавай, моля, че съм податлив :lol: 

А и това, че е 50' не ме притеснява, даже е по-добре. За 55' имаше шанс да не се събере на секцията, а ако трябваше и да премебелираме хола, заради телевизора вече щеше да ми дойде малко в повече. :) 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Първо избираш телевизор за да може после по него да си избереш секцията.:lol: Аз като купувах секция за хола твърдо исках да има "дупка" в средата, защото бях решил да слагам 65". За щастие намерихме точно каквото търсим, да заеме цялата свободна стена и да има място за 65" (даже скоро мерих има по сант два от ТВ-то може май и 70 да бях сложил). Тогава бях с 42" и малееше докато купя 65", но като взех новия го сложих на стената, отдолу остана място за саунбар, който също добавих. Получи се учудващо както желая да стане. Жена ми мрънкаше в началото що искам 65" ама свикна и е доволна.

 

Иначе аз на тема ТВ съм сектант и гледам само LG, другите не ги и поглеждам. ОЛЕД беше твърдо извън бюджета, та се спрях на LG NanoCell.  Оплаквания нямам, ама то и много претенции нямах освен да е LG и да е 65".

Link to comment
Share on other sites

В ниския сегмент всичките са един дол боклуци. Затова е хубаво да им се взимат допълнителни гаранции.

 

Масово вече си отиват на по 2 години и няколко месеца.. Имам примери за 3 Самсунга и 2 ЛГ-та.

Link to comment
Share on other sites

Аз за сега оплакване от LG нямам и дано е така. Моя 65" е най-нов и е баш на 2 години и нещо вече. Стария ми 42" е на над 10 години и скоро ще е редом новите мебели в спалнята. Нямам намерение да слагам друг там, той си вади супер картина за нуждите ми. Много е бавен като смарт, само FullHD, но това не ми е фактор за спалнята и без друго качеството от ТВ приемника не е на най-високото ниво. Картината му ми харесва.

 

Отделно LG съм купил на майка ми, на тъщата и на сестра ми. За сега както казах, дертове нямам с нито единия.

Link to comment
Share on other sites

Замислям се леко да ъпгрейдна телевизора в хола от 50 на 55, че вече навъртя 7 години. Няма да е веднага, но към кои марки/ серии бихте ме насочили при условие, че ще се ползва само за дисплей - картината идва от епъл тв, звука ще е към саундбар. Затова операционни системи, смарт функции и други не ме интересуват, само хубава картина

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...