Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, netrootbg said:

Според това което четох, основата разлика между C2 и C3 е цената. Другото са толкова минимални разлики, че даже не си струва да се споменават. Основната разлика е подръжката на DTS от C3. Явно ще е C2. Единствено ме притеснява стойката. Планирам да купя някаква мебел върху която да го сложа. Не искам да дупча стената, че някой ден като си тръгвам от квартриата и трябва да я издам във вида в който съм я получил. Въпросната стойка е доста ниска. Дано бъдещият soundbar не е прекалено голям. С оглед на това, че искам хубаво озвучаване, вероятно ще е голям и ще имам проблеми, но ще го мисля това допълнително.

 

Почти сигурно един саундбар ще ти скрие долната част на телевизора ако е на същата секция, а може да ти блокира и сигналта от дистанционното.

 

38 minutes ago, netrootbg said:

Много скъпо в Германия. В Холандия е 1750. Яд ме е, че имаше снощи flash sale в сайта на LG и излизаше 1650 евро...

 

Виж цените на Samsung S95B, Sony A90K и Sony A95K.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ferante said:

На всякъде проверих, само за Бол не се бях сетил... Мерси.

12 minutes ago, w00x said:

 

Почти сигурно един саундбар ще ти скрие долната част на телевизора ако е на същата секция, а може да ти блокира и сигналта от дистанционното.

 

 

Виж цените на Samsung S95B, Sony A90K и Sony A95K.

Samsung S95B излиза даже малко по - евтино от LG-то. Като тестове гледам са еднакви горе долу. WebOS обаче е бетон. Как се представя Tizen си нямам на идея. Това със саундбар-а е проблем. За капак и стойката на LG-то е малко смешна.

Link to comment
Share on other sites

По-добре вземи Самсунга. Не знам какви тестове си намерил, но е много по-добър продукт откъм качество на картината.
Не бих гледал операционната система при покупка на телевизор, при положение че поддръжката след няколко години ще спре, а един отделен Андроид/Епъл бокс е 200 евро.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

По-добре вземи Самсунга. Не знам какви тестове си намерил, но е много по-добър продукт откъм качество на картината.
Не бих гледал операционната система при покупка на телевизор, при положение че поддръжката след няколко години ще спре, а един отделен Андроид/Епъл бокс е 200 евро.

LG C2 OLED vs Samsung S95B OLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

Тази марка хич не я обичам. Даже я избягвам за каквито и да е неща. Сега ще трябва да мисля пак...

Link to comment
Share on other sites

Аз също не я обичам и я избягвам, но в случая имат по-добър продукт и няма как да си изкривя душата.

 

Виж двата модела на Сони също, но предполагам, че ще са значително по-скъпи от LG-то.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, w00x said:

Аз също не я обичам и я избягвам, но в случая имат по-добър продукт и няма как да си изкривя душата.

 

Виж двата модела на Сони също, но предполагам, че ще са значително по-скъпи от LG-то.

Много по - скъпи са. Като цена ЛГ-то и Самсунга са на подобна цена. Ще взема да отида да някой магазин после да видя дали ще мога да видя двата модела на живо. А за саундбар според rtings този модел бил много добър: Samsung HW-Q990B...

Link to comment
Share on other sites

Като отидеш да ги тестваш ги пусни и двата на Filmmaker mode за картината и пусни едно и също съдържание.

Иначе ако ще им гледаш демо съдържанието на магазинния режим, все едно не си ходил.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ще имам такава възможност. Да им сменя режима ще мога, да пусна някакво съдържание не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да ти позволят да пуснеш една флашка с твои файлове.

Свали си от тук.

 

https://www.demolandia.net

 

Избери си нещо шарено, нещо с бързо движение на него и нещо снимано през нощта. Пусни и трите файла на двата телевизора и гледай за разликите. Ако можеш и са един до друг, пусни ги на двата едновременно.
Намери някакъв филм с ниско качество в някой торент - 576p, 720p, свали му Sample-а, за да ти е по-малък файла и да не се налага да превърташ/режеш основния, и виж как upscale-ват двата телевизора съдържание с ниско качество.

Тези тестове би трябвало да са ти достатъчни, за да направиш преценка.

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2023 at 4:44 AM, netrootbg said:

LG C2 OLED vs Samsung S95B OLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

Тази марка хич не я обичам. Даже я избягвам за каквито и да е неща. Сега ще трябва да мисля пак...

Между точно тия двата аз взех Самсунг. Изгоря на 10тия ден. Смениха ми го безплатно, че се бях засилил здрасти колата да влизам и от тогава бачка 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DON_CHEFO said:

Между точно тия двата аз взех Самсунг. Изгоря на 10тия ден. Смениха ми го безплатно, че се бях засилил здрасти колата да влизам и от тогава бачка 

Аз днес ходих в един магазин да ги гледам и двата. За късмет бяха почти един до друг. В определени моменти Самсунга беше по - добре, в други бешe LG-то. Като цяло обаче самият телевизор на LG ми харесва повече. Над 90% съм сигурен, че ще е той.


@w00x предлагат като услуга професионално калибриране на телевизора от магазина. Искат обаче 100€...

 

 

Куриозен момент е какво вървеше като демо.

 

 

IMG_20230509_192717.jpg

 

IMG_20230509_192720.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Куриозен момент е какво вървеше като демо.

Това демо върви от доста време, май е продукция на Сони защото като че ли от там тръгна, но не съм 100% сигурен. Въртят го масово по нашите магазини.

Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2023 at 11:31 AM, netrootbg said:

На всякъде проверих, само за Бол не се бях сетил... Мерси.

цената на Бол изглезда, че се променя всеки ден - в момента е 1630...

миналият ден беше около 100 евро отгоре.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ferante said:

цената на Бол изглезда, че се променя всеки ден - в момента е 1630...

миналият ден беше около 100 евро отгоре.

Тя е за отворен телевизор. Някой го е поръчал и върнал и затова е такава. Все още не мога да реша финално кой модел да поръчам и затова се бавя с поръчката, но ги следя.

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да избереш, няма да сбъркаш. Но ако имаш възможност, вземи удължена гаранция. Особено за Самсунга. Нямам им доверия на тия типчета... Въпреки че купих Самсунг на родителите си преди седмица, но то беше защото беше неустоима оферта и нямаше как да пропусна просто.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, w00x said:

Каквото и да избереш, няма да сбъркаш. Но ако имаш възможност, вземи удължена гаранция. Особено за Самсунга. Нямам им доверия на тия типчета... Въпреки че купих Самсунг на родителите си преди седмица, но то беше защото беше неустоима оферта и нямаше как да пропусна просто.

Ако купя допълнителна гаранция  на Самсуна, запопвам доста да се доближавам до цените на G2...

Link to comment
Share on other sites

И на LG-то бих взел допълнителна гаранция. Въпросния Samsung на нашите го купих, за да сменя едно LG, което започна да предава лилаво. Знам за още 2 такива бройки, които направиха същия проблем след различен период от време.

Link to comment
Share on other sites

В какъв формат са повечето HDR рипове? Dolby Vision или HDR10+? Има ли някакво предимство в единият спрямо другият формат?

 

Има промоция за Samsung + HW-Q990B с 300 евро отстъпка. Ще излезе точно 2490евро общо... С 200 евро по - евтино отколкото ако е LG + същият саундбар. Обаче на LG-то чета страхотни неща за HDR-а....

Link to comment
Share on other sites

Dolby Vision. В HDR10+ съм виждал доста малко съдържание. Не бих казал, че има толкова осезаема разлика в качеството. Прост Dolby Vision е доста по-разпространено по стрийминг платформите.

 

Самсунгът е доста по-ярък и ще имаш много по-добър HDR, когато го има. :D Липсата на Dolby Vision е недостатък със сигурност.
Без Dolby Vision, ще трябва да гледаш нормален HDR10.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

 

Още повече се усложнява всичко...

По принцип държа доста тъмно вкъщи и ще се гледа на тъмно почти винаги.

Link to comment
Share on other sites

Ефектът от HDR идва не от логото HDR, което излиза като тръгва филма, а от яркостта на изображението.

Някои сцени са мастерирани с 4000 nit яркост. Игри са мастерирани с 10000 nit. Това е някаква лудост просто. Първо, че е недостижимо и второ, че е некомфортно за гледане, защото е страшно ярко.
И въпреки това, ако искаш HDR, трябва да има капацитет на яркост. Не си спомням замерванията, но мисля, че QD-OLED-а има доста по-висока яркост от LG C2.

Замисли се колко често ще гледаш в HDR и дали си заслужава да му отдаваш чак такова значение.

А и както споменах, липсата на Dolby Vision не означава, че няма да гледаш HDR, а че ще ти е по-трудно да намираш съдържание в HDR10+, отколкото в Dolby Vision.
Не споменавам чистия HDR, защото HDR10+ и Dolby Vision са доста по-добри от HDR.

Ето ти сравнение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица гледах Pope's Exorcist с Dolby Vision (17ГБ беше торента) и изглеждаше превъзходно. Междудругото е първият филм, на който попадам, с Долби Вижън. За сметка на това не съм попадал на филм с HDR. Миналата седмица жена ми пусна някъв сериал от Apple TV и беше с Dolby Vision (и Dolby Atmos, ако имаш подходящ ресийвър за такова съдържание). И ми направи впечатление, че там почти всичко е така. А HDR съм виждал само на Xbox-а. 

 

едит: това, което исках да кажа е, че аз съм за Dolby Vision пред HDR.

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...