Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, w00x said:

Ще ти го илюстрирам.

 

MKV DTS > NVIDIA SHEILD с MX PLAYER > MKV PCM (няма вече DTS) > PC MONITOR през HDMI

Изключително благодарен съм.

 

Да обобщим:  "Да пусне директно DTS-а", всъщност означава PCM. 

Забележителен принос в терминологията!

Няма как с начина ти на изразяване да се разбере, че искаш да кажеш "декодираното съдържание на DTS стрийма"

 

И сега ако се сетиш, че PCM е lossless формат, надявам се ще схванеш най-накрая, какво означава multistream lossless аудио след декодиране на DTS.

Link to comment
Share on other sites

Означава разкодирането на DTS аудио потокът да се извърши в устройството, което проиграва файла.

Повтарям се за 4-ти път поне... В един момент като видя, че с повтарянето на едно и също нещо не се случва, трябва да импровизирам.

 

Защо си изгубихме времето в буквочоплене отново, като нищо ново не научихме?
Скучно ли ти е?

Link to comment
Share on other sites

Ти научи, че Firestick не е точно решението, което предполагаше.

Надявам се, да си научил и малко терминология.

 

А аз научих, че имаш собствена интерпретация на терминологията.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, за какво спорите изобщо? DTS по начало е безсмислено да се поддържа от телевизор и затотва не се прави. Какъв е смисъла, след като сигнала има минимум 5.1 аудио канала? DTS е за минимум 5.1 рисивър! Точка! :)

Link to comment
Share on other sites

Представете си хард диск. На хард диска има 1 филм. Филм с DTS audio codec. Ако свържете хврд диска към телевизора, който не поддържа DTS и пуснете филма от хард диска на телевизора с неговия вграден плейър, аудиото няма да тръгне. И това го пише навсякъде в интернет. И това силно ме разочарова. 
 

Не ми се връща назад да видя какъв ми беше въпроса, но това, което в момента е важно е кой тв след 2020 година има DTS, защото не намерих списък на телевизори с филтър по поддържани формати. 
 

не ми трябват никакви стикове, защото ползвам raspberry pi 4, който се грижи за това винаги да имам това, което гледам или искам да гледам. Без да задълбавам. 
 

сега, това което ми дава някаква надежда е, че няколкото филма, които цъкнах произволно имаха 2 аудио пътечки. Една DTS и една ac3. Минималистичният дизайн вкъщи отхвърля саундбар. Както и жена ми, за съжаление :busted2:  Реално аз не мрънкам за DTS понеже нямам нужда от долби саунд. Слушам си звука от колоните на телевизора и така смятам, че ще е и за в бъдеще. Но за да гледам филми с по-добро качество, трябва задължително (освен, когато има 2-ра аудио пътечка) да транскодирам, което понякога е свързано с насичане на филм. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Пичове, за какво спорите изобщо? DTS по начало е безсмислено да се поддържа от телевизор и затотва не се прави. Какъв е смисъла, след като сигнала има минимум 5.1 аудио канала? DTS е за минимум 5.1 рисивър! Точка! :)

 

Не съм сигурен за какво точно спорехме, но ти пък сега нищо не каза... :D 

Как ще е безсмислено като повечето релийси в торентите са с DTS? Приложенията не го ползват - да, но warez групите го ползват.

 

 

Каква връзка имат каналите? Нищо не пречи DTS съдържание да се гледа и на стерео, съответно. Няма такива изисквания за "минимум".

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktor said:

Не ми се връща назад да видя какъв ми беше въпроса, но това, което в момента е важно е кой тв след 2020 година има DTS, защото не намерих списък на телевизори с филтър по поддържани формати. 
 

не ми трябват никакви стикове, защото ползвам raspberry pi 4, който се грижи за това винаги да имам това, което гледам или искам да гледам. Без да задълбавам. 
 

сега, това което ми дава някаква надежда е, че няколкото филма, които цъкнах произволно имаха 2 аудио пътечки. Една DTS и една ac3. Минималистичният дизайн вкъщи отхвърля саундбар. Както и жена ми, за съжаление :busted2:  Реално аз не мрънкам за DTS понеже нямам нужда от долби саунд. Слушам си звука от колоните на телевизора и така смятам, че ще е и за в бъдеще. Но за да гледам филми с по-добро качество, трябва задължително (освен, когато има 2-ра аудио пътечка) да транскодирам, което понякога е свързано с насичане на филм. 

 

Ще се потретя.

От големите марки - Sony и Philips. :) HiSense мисля, че също поддържат, но говоря наизуст. Провери ги.

 

Raspberry-то ти е сървър, освен ако не съм разбрал грешно, а кутийките/телевизорът са плейър. Моето предложение с кутийките целеше подмяната на един плейър, който не поддържа ДТС, с друг, който поддържа.
Реално като user experience няма да усетиш разлика, защото и на двете ще използваш Emby.

 

DTS не ти дава Dolby звук. Dolby Digital ти дава Dolby звук, а той си е там, независимо дали имаш или нямаш нужда. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ще прочета за матриците, които използват Sony.

Но жена ми харесва Samsung. Аз попрницип харесвам LG, но съм навит да пробваме малко Samsung :D 

Link to comment
Share on other sites

Какво означава "Харесвам Samsung" и "Харесвам LG"?
Коя част от продукта харесвате? Операционната система? Гаранционния сервиз? Дистанционните? Или просто идеята да имате дадена марка в дома си?
Никога не съм го разбирал този подход и предубеденост. Той вреди единствено на нас самите.

Link to comment
Share on other sites

Тя смята, че картината на Samsung не може да се сравнява с картината на другите марки. Сигурен съм, че познаваш такива хора :D Аз не държа на марката, честно казано ми харесва идеята за sony bravia. Не харесвам  LG, не се изразих правилно. По-правилно е да кажа, че няма нищо против LG и до момента съм долу-горе доволен. В общи линии ако има нещо изгодно, бих се възползвал, макар до сега често да съм си патил от това. 

Link to comment
Share on other sites

Познавам, да. И всички те нямат никаква идея за какво говорят. :D 

Телевизорите на Сони в ценовия клас, който гледаш, са добри. 9та серия е там.

 

Това при положение, че ти е важно да имаш поддръжка на DTS.


Моето предложение е да се поинтересуваш от това как взаимодейства Емби с телевизорите, които не поддържат DTS. Може да са намерили начин да го заобиколят без транскодиране. Плекс например, бяха правили някакви магии за определени чипсетове и бяха успели да заобиколят бъгавата ДТС поддръжка в определени модели кутийки.

 

Ако настояваш да имаш ДТС и не желаеш отделно устеойство (плейър), то тогава изборът ти се свежда до Сони и Филипс, като за цената на този Q90, можеш да вземеш 8 серия ОЛЕД на Филипс. Жена ти драстично ще размисли по въпроса дали картината на Самсунг е най-добра. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

И аз да се включа в дискусията. Не знам дали знаете, но OLED панелите като цяло се произвеждат от LG. Сони купуват от тях.

Сега малко по темата. Трябва да купя един 65" телевизор. Като цяло съм фен на LG телевизорите понеже нямам никакви грижи и проблеми с тях през годините. Отделно WebOS-а е бетон. Двуомя се между Nanocell технологията им или да скачам направо на OLED.

Link to comment
Share on other sites

Nanocell е подобрение на LCD технологията, но е едно ниво по - ниско от OLED. Съответно и цената е между двете. Потребителите на въпросното ТВ ще го гледат основно за телевизия и може би малко youtube.

Link to comment
Share on other sites

понеже от няколко месеца чета по тая тема ще ти кажа каквото съм запомнил

nanocell е LCD с още един слой, който затъмнява белите петна, които остават, когато има светла картина. Ако си представиш черна сцена с едно бяло квадратче ще видиш, че по вертикалата, където е бялото квадратче, има бели отенъци. В nanocell има лейър, който затъмнява тези петна като подобрява контраста.

oled-а го знаеш

препоръчва се nanocell за по-светли помещения, а oled за по-тъмни. Също има разлика и в ъгъла на виждане, но т.к. това не ме късае, не съм му обърнал много внимание.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

И аз да се включа в дискусията. Не знам дали знаете, но OLED панелите като цяло се произвеждат от LG. Сони купуват от тях.

Сега малко по темата. Трябва да купя един 65" телевизор. Като цяло съм фен на LG телевизорите понеже нямам никакви грижи и проблеми с тях през годините. Отделно WebOS-а е бетон. Двуомя се между Nanocell технологията им или да скачам направо на OLED.

 

Аз говорех за LCD-тата на Sony. ОЛЕД-ите са много скъпи.

 

50 minutes ago, netrootbg said:

Nanocell е подобрение на LCD технологията, но е едно ниво по - ниско от OLED. Съответно и цената е между двете. Потребителите на въпросното ТВ ще го гледат основно за телевизия и може би малко youtube.

 

Според мен е доста нива по-ниско от ОЛЕД.... Но ако потребителите са непретенциозни, аз бих взел LCD.

1. По-малко пари.

2. Няма опасност от повреда на екрана като го оставят на някой канал за дълги периоди от време.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че олед е по-високо от ЛСД. nanocell е вдин вид ъпгрейднат ЛСД. Аз се спрях на него, защото вкъщи постоянно се гледа на светната лампа. Говорят, че в светли помещения е по-добре от oled. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, netrootbg said:

Nanocell е подобрение на LCD технологията, но е едно ниво по - ниско от OLED. Съответно и цената е между двете. Потребителите на въпросното ТВ ще го гледат основно за телевизия и може би малко youtube.

Аз си взех преди повече от година 8К Наносел и съм много доволен. Естествено има си ги проблемите на "цъфтящия" бял текст на черен фон, и други подобни артефакти, свързани с ограниченията на local dimming, но това не ми пречи пък и досега не съм го виждал да се проявява в нормално видео и дори в игра. По-важното е, че в добре осветена през деня стая не се налага да дърпам щорите, за да мога да гледам нещо, както е при ОЛЕД, да не говорим за прогарянето от статични образи. Жената има навика да пуска някакви плейлисти със статични картинки и ако бях взел ОЛЕД, досега екрана щеше вече да се е напълнил с "духове", да не говорим като почна да играя с часове на него. Разправят, че новата QD-OLED технология на Самсунг уж се справяла с този сериозен проблем и даже давали някаква дълга гаранция, но пък цената на това нещо е 3 хилки в зелено за 65'' модел преди таксите.

Link to comment
Share on other sites

Как десетки години = 3 като в клипа?

И като се замислиш логично - това не е технология на десетки години, а вече има много такива случай. Няма как телевизора да работи повече време от колкото е технологията. Нали?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

 

Значи ще е Nanocell. Бях се спрял на такъв модел. Ще се гледа в светла стая. Ако бях аз, даже щях да мисля как да я затъмня. Не обичам светлите помещения.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...