Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

7 minutes ago, vikktor said:

Имам Philips OLED 7xx с Андроид. Пиши ако имаш въпроси.

На кратко: Амбилайта е 3-странен, за мен не е проблем. Андроида мен ме дразни супер много! Стартира някак бавно. Сравнявам го с един QLED, който ми се струва, че работи по-бързо. Но собственика на QLED-а каза, че дистанционното на филипса вкъщи е много бързо. Дистанционното е много грозно. За щастие в днешно време повечето телевизии идват с settop box, който има дистанционо. Той пък е андроид, така че с едно дистанционно лесно могат да се командват 2 устройства.

 

Чудесен коментар. Поздрави за детайлите.

Задължително ще искам да видя дистанционните какви са и как се работи с тях.

Дават ти допълнителен бокс с телевизора ли? Или това е тук там някаква "прИмоция". Защото между дистанционно на бокс и на сегашния ми андроидски (Сони) ползвам разните мултимедийни и цифрите нон стоп. Ако е някое рязано дистанционно, ще се замисля.

 

23 minutes ago, The AnGeL said:

За филипс с андроидтв в момента се търси 85xx или 9xxx за LED. Осма серия са upper mid-range и обикновено са най-добри откъм цена-качество. Последните 2 цифри се променят според годината - 06 е за 2021/2022, 07 е за 2022/2023 моделите, които май използват един и същи чипсет. При девета серия обикновено имаш възможност за четиристранен амбилайт. Имай предвид че май повечето панели на лед тв-тата са VA, разгледай ревюта ако си се спрял на конкретен модел.

OLED-овете на филипс са всичките добри.

Филипс нямат QLED, но ако изборът ти е между LED и QLED, то QLED-а обикновено е по-добър. От друга страна ако гледаш QLED на TCL заради андроид тв-то, разгледай ревюта, защото там съм чувал че не е много стабилна системата.

Може и да съм объркал OLED или QLED имат. Помня, че гледах нещо кръгло преди LED :) В момента в техния сайт гледах един 857 модел, но май е много нов и го няма по магазините. Видях на 1 място 856 модел.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mIRCataбокса е на виваком, но софтуера му е андроид и работи с дистанционното на телевизора. Обратното също важи, но няма копче за амбилайт. Е, ама ти щом ползваш андроид, няма да имаш проблеми с друг андроид. Аз минах от LG на Android. И оглеждах QLED-а също. В крайна сметка, след дискусия с @w00x стигнахме до извода, че новата технология си е нова. Защо да купуваш морално остарял телевизор, при положение, че за приблизително същите пари можеш да вземеш модерна ОЛЕД технологиа?! 

Link to comment
Share on other sites

Ето за какво ми е андроид бокс допълнителен като телевизора е с андроид? Аз затова си търся и андроидски телевизор да избегна допълнителни устройства.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ся, това наистина ли е добро:

https://www.philips.bg/c-p/55OLED707_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv/overview

Искам 55-ца, с андроид. И да не го мисля следващите десет години. Сегашното ми LG e вече на 7 години и отива в друга стая... сложил съм му един Amazon Fire 4К (че е смарт, смарт е, ама е много стар и не мисли много бързо :bgrin:) и успях да инсталирам няколко андроидски приложения, които ги нямат в амазона..та работи перфектно LG-то..  И сега е време за нещо ново. Самсунг и Сони не желая да чувам.

 

Или да налазвам този Шарп:

http://sharpbg.com/index.php?item=652&group=1

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ами, добро е.  Май е много сходно със **6-та серия обаче. Ако можеш потърси 55OLED8*6 за по-малко пари.

Единственото ми по-сериозно оплакване е към дистанционното. Евтино е. На 8-ма серия е по-луксозно. Виж за 8*7 ако ти се вписва в бюджета.
Също така четох за проблеми с HDMI CEC, eARC и т.н., но не съм ги пробвал на този етап, защото не съм го свързал към ресивер, а към усилвател през оптичния изход.


Другото е, че докато гледам телевизия, виждам прескачане на картината на моменти. Не мога да разбера дали е от начина, по който вградената ОС/чип се справят със съдържанието или нещо друго. Същите приложения/услуги, пак на Андроид ТВ, но през друг плейър и на друг телевизор (плазмен) - нямат насичане. Чакам да ми дойде новия Nvidia Shield, за да го свържа и да видя дали ще остане насичането или ще се оправи.
При гледане на филми (торенти, стрийминг) и игра на игри - няма прескачане.


Аз имам 65OLED706.

 

Нещо конкретно интересува ли те?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Не мисля, че има нещо конкретно. Аз така или иначе телевизия не гледам. Ползвам HBO Max, много рядко на Bulstacom приложението, YouTube и стримя през мрежата със Serviio чат-пат някой нов филм/сериал... За музиката си имам усилвател и колони. Като гледам филми пускам през Denon-а...:) Бюджет не съм слагал, но с оглед, че се ползва рядко не мисля че трябва да давам 3к лева... В момента 707-цата в емаг даже е на лизинг без лихва...което ме устройва. Не ми се дава толкоз пара кеш за ТВ.:lol:

 

Само от любопитство, за Шарповете нещо да кажеш? :)

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Приложението на HBO Max за телевизора поне върви с Dolby Vision, към този момент. На Chromecast с Google TV, Dolby Vision на HBO Max не тръгва...

 

Ютуб си върви без проблем и си е напълно използваем. Няма някакъв лаг или забавяне.

 

Е, да де. Ще свържеш Denon-а за музика и кино, но четох, че има проблеми с eARC по едно време (като го купувах Май месец) и може да имаш проблеми със звука ако не са го оправили. Това в случай, че искаш да ползваш Android TV-то на телевизора, а не отделен плейър.

 

Щом ти е в бюджета, не мисля, че ще съжаляваш. Само в сенките ми се губи детайл на моменти, но не мога да разбера дали е от съдържанието или телевизора. Накрая ще ми писне, ще си купя един калибратор и ще си го настроя. :D 

 

Нямам наблюдения над Sharp от тогава, когато бяха пуснали панелите с допълнителния пиксел за жълтия цвят. 10 години. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ясно, благодаря! Поръчвам го.

Денона (1080R аналогова машина) ще върви през слушалковия изход. Ползвам система HiFi 2.0, така че HDMI, eARC, ARC, MHI, CEC и всичко такова не ме интересува....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Аааа, ясно. Реших, че ресивър. За аналогов провери дали има обаче!

Моят е свързан през оптиката и има lipsync проблем. Компенсацията на телевизора за малко не е достатъчна, за да коригира, затова си гледам с леко разминаване..

Link to comment
Share on other sites

Има слушалков изход, проверено. Но като цяло музиката ми е съвсем отделна бира от телевизията... Ресивъра седи стречован и още се чудя дали да го продам или да го пусна да свири с едни стари колони на Сони в някоя стая....

Както и да е. Благодаря за инфото. Ще споделя впечатление като дойде..не че съм разбирач де, ама....:D

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2022 at 4:46 PM, Mockingbird said:

Ся, това наистина ли е добро:

https://www.philips.bg/c-p/55OLED707_12/oled-7-series-4k-uhd-oled-android-tv/overview

Искам 55-ца, с андроид. И да не го мисля следващите десет години.

 

Преди няколко месеца взех 706. Виждам тук, че основата е една и съща. Има някакви благинки в полза на 707, по-нов е и има по-нов Android. Ако имаш някакъв въпрос, мога да се опитам да ти помогна.

Не виждам обаче как така няма да го мислиш 10 години? OLED може да не го мислиш, факт е че веднъж OLED, винаги OLED :D 

Link to comment
Share on other sites

Ами, за серията е, но не задължително за годината.

707/807/907 бяха обявени малко след началото на 2022, но станаха налични на нашия пазар преди 1-2 месеца максимум. Когато гледах аз да купувам през Май месец, 707 бяха вече обявени, но не се предлагаха никъде. Появиха се Ноември. Още малко и за 2023 щяха да станат.

Link to comment
Share on other sites

Изказването ми да не го мисля е в посока да не го сменям следващите 10 години, поне. Сегашното LG ( имам го от 7 години и е чудесно) се наложи да отиде в друга стая. Аз хич нямаше да купувам, ама женското тяло вика как така без телевизор….та се наложи да купя. 
Първи впечатления:

1. Трябваше да взема 65-цата…:lol:

2. Картината е чудесна! HBO Max, тубата, даже Булшит фюжън е супер. Не съм пускал 4к 120Hz, но предполагам ще е отлично.

3. Телевизора е красив. Добре направен, метална рамка и задна част. Крачетата също са готини, а специално за тях бях скептик.

4. Не знам как до сега съм гледал без Амбилайт! Това е бахти яката ра’лта… Просто е съвсем друго изживяването. Браво! Повече ме кефи даже от самата картина….:grin:

5. Звука е много приятен за телевизор. Браво, постарали са се!

6. Дистанционното, ахххх…. Значи лесно се работи, интуитивно е, но е наистина грозно, гадно и голямо… защо по дяволите е толкова голямо….?!?! Можеше да е поне с 4 сантиметра по-късо… и тея бутони отгоре на ракутен тв, нетфликс и не знам си още какво са абсолютна безсмислица. 
7. Телевизора е мнооооооого бърз. Имам чувството че е по-бърз от въй 13-ката ми.

8. Нещо не можем да се разберем с безжичното прожектиране от телефона и лаптопа към тв, но не съм и ровил дали има нещо специфично.

 

Препоръчвам! Филипс (Вестел) са направили чуден телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Честито!

 

Връщай го и взимай 65" докато си в срока. :D 


3. Крачетата са готини, да, но моя е пластмасов отзад.

4. Ако не си разцъквал настройките на Амбилайта, погледни настройката за цвета на стената зад телевизора, както и препоръчвам да гледаш в режим Natural, вместо Standard. При Standard, при черна картина свети бяло отзад. При Natural свети само там, където има цвят, а при черното изгасва.

8. Няма. При мен си работи. Каствам си табове от Хром без проблем. Или ти искаш да прожектираш целия екран на Уиндоус?

Link to comment
Share on other sites

Мързи ме да го връщам…. След десет години направо ще мина на 100” :lol:

Не съм цъкал още Амбито… ще го побъзикам следващите дни….

Искам да проектирам примерно телефона, за да си гледам снимки и/или видеа… екрана на лаптопа за по-голям монитор примерно….да си гледам презентации и други тъпотии от работа примерно…. Не че нямам голям и хубав монитор, ама като ме мързи да слизам в кабинета, да си гледам на ТВ-то….:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

И снимките от телефона съм проектирал без проблем. Трябва и при теб да работи. Разцъкай му настройките на андроида, може там да има нещо, което е изключено.

Link to comment
Share on other sites

Току що пробвах да кастна към телевизора от телефона и стана без никакъв проблем. От раз.

 

Filmmaker mode като начало.

После пипни настройките леко по твой вкус, ако нещо не ти допада.

 

Мога да ти кажа моите, но ти си с различен модел, та може да не са удачни. Май ги бях написал някъде..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...