Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

6 hours ago, Mockingbird said:

Всъщност този амбилайт наистина ли е нещо приятно и ефективно?

Не съм гледал никога такъв телевизор.... 

 

Да. Много е ефектен и ако свикнеш с него, няма да искаш да гледаш без. Просто трябва стената отзад да е светла и едноцветна, за да има ефект.

 

Сравненията с диодна лента или катодна лампа са налудничави.

 

Иначе можеш да го монтираш и сам на всеки друг телевизор/монитор - да. Цената е към 500лв.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@RaptoR избягвам да ти противореча, но в този случай не мога да се сдържа да не напиша, че тези сравнения са голяма глупост. Светлините зад телевизора - Ambilight, са патент на Philips. Ефекта според мен е най-добър на широка бяла стена. Няма да стане ако го вкараш в дупка в секция. Тази светлина трябва да се разгърне и идеята е телевизора ти да стане като в кино салон. Светлината не е статична, променя се спрямо картината. Изглежда, че филипс много си я харесват тази система, защото са свързали осветлението на стаята, посредством техни смарт крушки, разбира се, с това осветление на телевизора. 

На мен тази система ми харесва, но отгоре и отдолу имам шкафове и стената ми е бледо синьо.... Не мисля, че ще се получи добре. Все пак @w00x ще очаквам мнение за матрицата.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktor said:

@RaptoR избягвам да ти противореча, но в този случай не мога да се сдържа да не напиша, че тези сравнения са голяма глупост. Светлините зад телевизора - Ambilight, са патент на Philips. Ефекта според мен е най-добър на широка бяла стена. Няма да стане ако го вкараш в дупка в секция. Тази светлина трябва да се разгърне и идеята е телевизора ти да стане като в кино салон. Светлината не е статична, променя се спрямо картината. Изглежда, че филипс много си я харесват тази система, защото са свързали осветлението на стаята, посредством техни смарт крушки, разбира се, с това осветление на телевизора. 

На мен тази система ми харесва, но отгоре и отдолу имам шкафове и стената ми е бледо синьо.... Не мисля, че ще се получи добре. Все пак @w00x ще очаквам мнение за матрицата.


Викторе, хайде да почнем простичко - за чий чеп е амбилайта? След това ще коментираме. И не се притеснявай да ми противоречиш , все пак си говорим нали. 

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност успокоява очите така, както лед лента от 2 лв/м от Практикер. Но идеята съвсем не е такава.

Представи си гледаш клип на акула в океана. При добре разположен телевизор, голяма част от стената ти ще светне в синьо като продължение на телевизора. На светло няма никъв ефект. 

 

Виж жена ми веднага ще каже "ба'ти циганията". И вероятно за това все още нямаме такъв телевизор :D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktor said:

Виж жена ми веднага ще каже "ба'ти циганията". И вероятно за това все още нямаме такъв телевизор :D

 

И на светло има ефект.

Ще каже така, защото не го е виждала. :D 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Купуваш телевизора, слагаш го, пускаш го и като каже, каже. После ще свикне.

 

И лъжеш, че не може да се изключва. :D 

 

-----------------------

 

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vikktor said:

Със сигурност успокоява очите така, както лед лента от 2 лв/м от Практикер. Но идеята съвсем не е такава.

Представи си гледаш клип на акула в океана. При добре разположен телевизор, голяма част от стената ти ще светне в синьо като продължение на телевизора. На светло няма никъв ефект. 

 

Виж жена ми веднага ще каже "ба'ти циганията". И вероятно за това все още нямаме такъв телевизор :D


Само тънко ще ти кажа, че в моя дом телевизорът не се гаси - ама никога. Тва с акулата много ще те помоля да го видиш, па да го преживееш, па ако можеш и да ни го снимаш


ЕДИТ: Ангелчо, НИКОГА, ама НИКОГА не си позволявай да ползваш моя образ и подобие, понеже и без това съм на ръба - ще те попилея. Не ме предизвиквай, че ще ревеш! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Ясно, разбрахме се. Няма да ти падам на нивото и няма да ти припомням някои неща. Ако обаче още веднъж споменеш името ми или се лигавиш с образа ми, ПАЛЯЧО, ще трябва да сменя картите

Link to comment
Share on other sites

И аз тази година ще трябва да сменям телевизор, че на моя след 3-тата година, започнаха да се появяват (лилаво-сини) петна по дисплея. Забелязват се само на светли сцени, но дразни.

 

Доста тъпо, при положение, че телевизорът е взиман лятото на 2018-та.

 

PS колажите :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sothbiss said:

И аз тази година ще трябва да сменям телевизор, че на моя след 3-тата година, започнаха да се появяват (лилаво-сини) петна по дисплея. Забелязват се само на светли сцени, но дразни.

 

Доста тъпо, при положение, че телевизорът е взиман лятото на 2018-та.

 

Така е вече, за съжаление. И на моя приятел Самсунга е от 2018.
Какъв е твоят? Нисък клас ли е? Все се надявам, че високия клас телевизори ще изкара повече от 4 години..

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея какъв клас е, но ми върши/вършеше прекрасна работа. Ето го - Samsung ue65mu6102k.

 

Като се наканя да взимам, ще е или 65 инча (пак), или ще е 75. За марката вече не знам. След неприятния опит със Самнсунг, не знам дали пак ще е на тази марка. 

Link to comment
Share on other sites

Явно Самсунзите от онази година наистина не струват. Аз бях видял няколко дефектни в магазина и споделях на хората, но те като искат Самсунг, та Самсунг...

Link to comment
Share on other sites

Цената тогава ме поблазни, имаше някакво зверско намаление в Емаг точно на тази марка. А и все пак е Samsung, а не Starlight. Уж трябваше да е по-качествено...

Link to comment
Share on other sites

Ами, на база моите наблюдения, бракът за 3-4 години при Самсунг е 2 от 3. Бракът при Старлайт е 1 от 1.

Самсунг отдавна свалиха качеството, предимно при ниските серии. Затова е добра идея да се инвестира в по-високите с надеждата, че поне компонентите ще са по-издръжливи.

Link to comment
Share on other sites

Дойде телевизорът (Philips 55OLED706/11) и днес бях да го видя, и да го настроим.

 

Първо за разопакованите телевизори на еМАГ. Телевизорът е бил без найлони в кашона и без фолиото пред екрана. Само със стиропор, което за мен е просто мърляво от страна и на този, който го е връщал, и на този, който го е прегледал, и го е одобрил за пре-продажба. Аз бих го върнал още като видя това.

В резултат на липсата на найлон, на 2 места горе и долу на панела, има следи от стиропора. Не можах да разбера дали при контакта е добавил от своето покритие върху панела на телевизора или е отнел от покритието на панела, но седи там и не може да се махне. Не се вижда, когато се пусне телевизорът обаче, което е добре. Седи като намазано с пръст. Това, че не се вижда, е и причината моят приятел да реши да задържи телевизора, вместо да го връща.

 

За самия телевизор - страшно бърз по менютата и Андроид-а. Не знам от какво се оплакват някои хора, но аз лично проблем не видях. Скоростта е почти същата като на nVIDIA Shield. Нарочно скролирах бързо из HBO Max и не се замисли дори за момент. При Плекс имаше някакви забавания, но тъй като не ползвам Плекс, не мога да кажа дали е проблем с телевизора или със самата програма.

 

Амбилайтът е страхотен. След 30 минути гледане с него, при спирането му, чувството е сякаш изключваш половината картина на телевизора.

 

Цветовете също са уникални. Пуснах няколко демо клипчета, няколко филма. Артефактите от стрийминга на HBO Max веднага се видяха и това не е проблем с телевизора, а точно обратното. Заради качеството на картината и полу-тоновете, артефактите не могат да се скрият толкова лесно и направо ти избождат очите. Dolby Vision-ът не ме впечатли особено, но работеше без проблем.

 

Общо взето, телевизорът е супер и мога да го препоръчам на всеки, който го обмисля . Дори смятам да се оглеждам за 65" OLED706/806 за себе си. Или 707/807 ако скоро се появят. А за цена от 1680лв си е далавера отвсякъде, като се има предвид, че за тази цена има LCD-та.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Свекъра харесал QN85A и е сложил мишката на бутона "купи"

ама викам чакай да питам първо какви е общото мнение.

1. ALLGSM какви са? Там го има на много добра цена. 

2. BuyBest също го имат на добра цена.

 

на мен ми харесва, даже също се бях спрял на него. Знам, че тук обсъждахме QN90 и QN95, но на мен не ми харесва идеята за външна кутия. 

В ртингс общото мнение за QN85 е добро. Спрямо 90 (95 няма да го обсъждаме заради външната кутия) виждам, че разликата е в панела. По-тесен ъгъл на виждане не ме притеснява.

Разликата от 0.4 мисля, че не си заслужава разликата в парите. Те не играят, само гледат. Понякога повече слушат, отколкото гледат:D

 

Та какво ще кажете за QN85 и съответно за магазините. Аз не съм поръчвал от тях и за съжаление не можах да му дам мнение.

Link to comment
Share on other sites

Не съм гледал детайлни ревюта и не съм виждал телевизора, но ако цената е добра - аз бих предположил, че ще е добър избор.
Особено за непретенциозен зрител ще е нощ и ден.

Опит с магазините нямам. Със сигурност ще доставят продукта, но после как ще се процедира с гаранциите не е ясно.

Link to comment
Share on other sites

ALLGSM и BUY BEST са едно и също. В страницата на ALLGSM пише "ние от buybest" ....

QN85A е хубав телевизор. Ще им кажа да го поръчват от където сметнат за добре. В крайна сметка това със сервизите така или иначе е на късмет. 

 

Гледах сутринта 8ма серия на TCL.... има бая работи включително и DTS кодек :punk

@w00x виж колко обнадеждаващи екстри има: Телевизор TCL 55C821 55" (139 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Mini LED, Клас G - eMAG.bg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...