Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Покрай работата ми това лято в Щатите, успях да отделя време за една доста интересна и спорна книга ,а именно : '12тата Планета' на Сичин.

 

Мисля да си взема и някоя от следващите книги в поредицата на Сичин.Автора е гений !

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Аз, Бойко" - от "Редколегията"

Забавна е, посмях се, но и малко в повече ми дойде тестостеронния дебелашки хумор в нея.

И все пак, ако ви харесват хумористичните книги, мисля, че и "Аз, Бойко" ще ви допадне, стига да не се вторачвате много в сравненията, псувните и злобните моменти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да не прочете в обратен ред нещата с фондацията? :) Че то историята се сглобява малко от позитронните роботи, трилогията за Илайджа Бейли, после цикъла за империята и се стига до Фондацията. Пък преди време се похвали, че четеш фондацията.

Link to comment
Share on other sites

"Седемте древни цивилизации в България"

"Българите първите европейци"

"12 мита в българската история - "Митът" за Батак"

"Истинската история за освобождението на България"

Всичките все от Божидар Димитров.

Link to comment
Share on other sites

Неща от фондацията бях чел от някакви избрани творби на Азимов. Така реших да я прочета. В нея се споменава Данийл, но като цяло - в страни от цялата фабула. В последствие попаднах на Стоманените Пещери и като прочетох Данийл и се ококорих. След това се зачетох в Уикито и разбрах, че всъщност съм прочел парче от пъзела. И то последното...

Link to comment
Share on other sites

Неща от фондацията бях чел от някакви избрани творби на Азимов. Така реших да я прочета. В нея се споменава Данийл, но като цяло - в страни от цялата фабула. В последствие попаднах на Стоманените Пещери и като прочетох Данийл и се ококорих. След това се зачетох в Уикито и разбрах, че всъщност съм прочел парче от пъзела. И то последното...

Ми те са Илайджа Бейли - 3 или 4 бяха, 3 за имерията и фондациите.

Link to comment
Share on other sites

Неща от фондацията бях чел от някакви избрани творби на Азимов. Така реших да я прочета. В нея се споменава Данийл, но като цяло - в страни от цялата фабула. В последствие попаднах на Стоманените Пещери и като прочетох Данийл и се ококорих. След това се зачетох в Уикито и разбрах, че всъщност съм прочел парче от пъзела. И то последното...

Antares, ако искаш един по различен Азимов ти препоръчвам " Краят на вечността", "Самите богове" и "Немезида". Поредиците за роботите, империята и фондацията са интересни но и доста комерсиални. За мен най добрата книга на Азимов е "Немезида"

 

А иначе по темата - в момента чета поредицата "Аззи" на Роджър Зелазни и Робърт Шекли и много се забавлявам :)) И да се похваля тук макар че има отделна тема за това - от 2 седмици чета на това електронно книжле и препоръчвам на всеки който обича четенето да си вземе нещо като него.

Link to comment
Share on other sites

Мъглороден на Брандън Сандърсън

 

Много е добра поредицата, особено трета книга. Препоръчвам я на всеки, който чете фентъзи. Все пак Сандърсън довършва Колелото.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Antares, ако искаш един по различен Азимов ти препоръчвам " Краят на вечността", "Самите богове" и "Немезида". Поредиците за роботите, империята и фондацията са интересни но и доста комерсиални. За мен най добрата книга на Азимов е "Немезида"

 

А иначе по темата - в момента чета поредицата "Аззи" на Роджър Зелазни и Робърт Шекли и много се забавлявам :)) И да се похваля тук макар че има отделна тема за това - от 2 седмици чета на това електронно книжле и препоръчвам на всеки който обича четенето да си вземе нещо като него.

 

Азимов ми е един от любимите автори и преди 2-3 години си купих от bard 2 тома, в които бяха събрани всички части от поредицата, но не знам защо "Фондация" не може да ме грабне и така и не съм прочел всички книги. За сега съм само до половината на първи том, т.е. прочел съм 2 книги и малко от цялата поредица :X

Link to comment
Share on other sites

Азимов ми е един от любимите автори и преди 2-3 години си купих от bard 2 тома, в които бяха събрани всички части от поредицата, но не знам защо "Фондация" не може да ме грабне и така и не съм прочел всички книги. За сега съм само до половината на първи том, т.е. прочел съм 2 книги и малко от цялата поредица :X

Хехе..., ти не си ли се усетил още, че всичките книги на Азимов са всъщност една поредица? Фондациите са просто едни от последните книги в тази сага.

Link to comment
Share on other sites

Хехе..., ти не си ли се усетил още, че всичките книги на Азимов са всъщност една поредица? Фондациите са просто едни от последните книги в тази сага.

 

Това ми е ясно, но не променя факта, че "Фондацията" не ми е интересна за разлика от предходните писани от него :) Всъщност първите книги за Фондациите са писани 50-те години, но ако се четат в "правилния" ред, то трябва да се започне с "Прелюдия за Фондацията" (1988г.) и "Битката за Фондацията" (1993г.), които наистина са едни от последните книги писани от Азимов. Та в този ред на мисли се надявам следващите (по-старите) книги за "Фондацията" да са една идея по-зарибяващи и отговарящи на това, което съм чел от него.

 

:пп Ей ся понах да чета пак "Robot Stories" :lol:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно, но не променя факта, че "Фондацията" не ми е интересна за разлика от предходните писани от него :) Всъщност първите книги за Фондациите са писани 50-те години, но ако се четат в "правилния" ред, то трябва да се започне с "Прелюдия за Фондацията" (1988г.) и "Битката за Фондацията" (1993г.), които наистина са едни от последните книги писани от Азимов. Та в този ред на мисли се надявам следващите (по-старите) книги за "Фондацията" да са една идея по-зарибяващи и отговарящи на това, което съм чел от него.

 

:пп Ей ся понах да чета пак "Robot Stories" :lol:

Бе преди фондацията са сборника за роботите, после 4-те книги с Бейли, после 3-те от поредицата за Трантор, и чааааак тогава идва ред на Фондацията. В този ред на мисли - съм в средата на 2-та от 3-те за Трантор. Това е след като прочетох 7-те от Сага за седемте слънца. След това викам да прочета последните 2 от Малазанска книга на мъртвите, че вече си купих последната, а съм в началото на предишната.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Първото правило на магьосника - Тери Гудкайнд.

 

Като цяло хубава книга, малко ме дразни името на главния герой. Ричард. През цялото време се ползва цялото име. Трябва да я намеря на английски и да видя дали това, което си мисля за роднините на преводача по майчина линия е вярно. Сигурно е вярно. Сега ще почна някоя друга негова книга да видим какво е натворил Бай Тери.

 

Нова пролет - Робърт Джордън.

 

Това е пролога към поредицата Колелото на времето. Тъй като съм фен на поредицата, няма да се отплесвам. Феновете знаят защо ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко години открих един много приличен фантаст, чиято националност и мене ме изненада - италианска! Добре че преди да се замисля какъв е по народност, прочетох разказите му от "Библиотека Галактика". Оттогава ми е емблематичен и го сравнявам с Азимов в много отношения. Ако не сте се сблъсквали с него, вижте разказчето му "Онирофилм". (За малко да забравя да спомена, че се казва Лино Алдани.)

Link to comment
Share on other sites

Онирофилма го бях гледал едно време в библиотеката на наш'те, точно "библиотека галактика". Не съм 100% сигурен дали съм го чел, но имам някаква негативни спомени.

 

Иначе аз препрепрепрочетох поредицата "Пътеводител на галактическия стопаджия" с най-голям кеф. Сега ще подпочвам подаръка си от Deftur :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...