Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От времето, когато четох гръцката митология, митологичните книги не са ми особено интересни. Сигурно за това никога не съм прочел и надали някога ще прочета библията...

---------------

Edit:

В интерес на истината, Библията е доста научна книга..Предимно историческа, разбира се.
Сигурен съм, че е истирическа. От най-историческите... Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Edit:Сигурен съм, че е истирическа. От най-историческите...

Най-малкото след прочитането и е, че ще ти се светнат доста неща, защо са такива, а не други.

Иначе в момента дочитам за N-ти път сборникът "Белю Пушилката" от Дж. Лондон. Намислил съм след това да подкарам де що се сетя на Карл Май и Майн Рид. Явно ме е налегнала носталгията...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

Edit:Сигурен съм, че е истирическа. От най-историческите...

 

Любимият ми цитат - Христот се е родил през март. Тогава какво празнуваме на 25.12? М? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Щото малко глупости мислиш та още. Тези хора мислили социализма и комунизма са дълбали в много грешна посока.

"Капиталът" си е класика :bgrin: Казва някои верни неща..

Коя е правилната посока според теб? Аз чета, за да мога да погледна и през чужди гледни точки и да си извадя изводи...Искам да разбера някои неща, за това ми трябва по-цялостен поглед над нещата.. :)

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Ами явно не си живял достатъчно през "комунистическо" време, да се насладиш на глупостите и стила на работа. Няма как всичко да е общо и всички да са "шефове" (защото когато нещо е общо значи е и твое). Само, че който е отговорник значи е по-шеф от останалите.

 

Освен това няма как да ти пука за нещо което хем е твое хем не е ЕДИНСТВЕНО твое. И ако случайно нещо почне да се занемарява, то тогава отговорността е обща (т.е. не си само ти виновен).

 

Схващаш ли накъде бия? Ей така се забатачват нещата - когато отговорността и собствеността е обща. Няма как да стане. Ей затова и толкова са забатачени всички държавни организации.

 

А и не на последно място - все някой е по-началник от другите, но понеже не е собственик, нито му пука дали нещо ще стане или не - почва голямата корупция.

 

Това достатъчно ли ти е да спреш да четеш про-комунистическите тъпотии или да продължавам колко нереална и тъпа е въпросната идея?

 

Прекалено негативно съм настроен, защото съм си патил от тази система. Видял съм най-грозните й черти и знам накъде водят тези "добри идеи" и как се извращава всичко.

 

Имаше едно книжле на Тери Гудкайнд където беше хиперболизирал комунизма и честно казано бяхме точно на 1 крачка от това, което беше описал, включително с фанатизираното публично линчуване на "враговете на народа". Не си спомням името на книжлето, беше от някаква поредица но така добре да беше усетил духа на онова време, че няма накъде.

 

Много идеи не си заслужават борбата ЗА или ПРОТИВ тях. Но комунизма е нещо, срещу което съм готов да се боря колкото е необходимо. По-несъгласен с нещо никога не съм бил

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами явно не си живял достатъчно през "комунистическо" време, да се насладиш на глупостите и стила на работа. Няма как всичко да е общо и всички да са "шефове" (защото когато нещо е общо значи е и твое). Само, че който е отговорник значи е по-шеф от останалите.

...

 

Подкрепям +1

Ако не сте чели "Фермата на животните" на Оруел, задължително трябва да я прегледате.

Просто е разтърсваща - показва зараждането, утвърждаването, развитието и колапса на комунизма в една нормално общество ( в случая-> животните на една ферма).

Link to comment
Share on other sites

Ей сега започвам(пак) една мноооооооооого хубава книга.. Притежаването на такъв тип книги, според нашето законодателство, МАЙ все още не е престъпление. Но трябва да проверя biggrin1.gif

За момента са тествани около 30% от нещата в книгата.

 

 

 

Описание

-------------------------------------------------------------------------------------

Название : Русская Кухня. Азбука "Домашнего терроризма"

Тема : Идея русской национальной террористической кухни

Авторы : аЛЕКСей БЛАЖенный и БЛАЖенный АвДЕЙ

Руководитель : аЛЕКСей БЛАЖенный

Учреждение : © ООО Центр помощи "Домашним террористам", 2003

Примечание : При использовании

материалов книги ссылка на авторов обязательна.

-------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

...

Знаеш ли, комунизмът си е чист утопизъм. И хората вярват, защото няма в друго какво-Религия ли, с нейните служители-мутри с лимозини, скъпи коли и телефони, а може би законът и правдата, която така и не възтържествуват над света?

Запитай се едно-комунистическите преврати са били чисто военни преврати за установяването на нова власт или народно недоволство, използвано от някого? Да, идеята се е израждала и е ставала уродлива в последствие, но помисли какво е било преди 1944година и не доведоха ли българските царе и князе България до няколко поредни национални катастрофи и т.н и т.н...Интересна черта е как се плюе комунизмът, но никога не се споменават зверствата и националните катастрофи преди него. Няма как да не го подчертая, защото преди 1944 година в България исторически нещата далеч не са били утопични. Но аз оставам неутрален наблюдател, който събира информация...

Но питам теб-Ти в какво точно вярваш? Закон и правосъдие-Къде са? Религия-Я поразгледай "Тартюф"

Аз съм неутрален и събирам информация относно много неща, но едно нещо ще ти кажа-Върл атеист съм. И отново ще дам пример-Поразгледай "Напаст божия".

А ако ще говорим за общото и частното-Въпрос на мислене и манталитет ;) Това, че човек е гадно жувотну май няма да се промени в скоро време...

Както съм чел и 1984.

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Прочетох следващите три книги от поредицата на Тери Гудкайнд.

 

Лошо няма, но човека не казва нищо ново като цяло, но прави прилични завръзки и съответно развръзки. Има усет, ама не трябваше да съм чел Колелото преди тея книги. Хората казват, че като си се хванал на хорото, трябва да играеш, та ще прочета цялата поредица, то се е видяло.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох следващите три книги от поредицата на Тери Гудкайнд.

 

Лошо няма, но човека не казва нищо ново като цяло, но прави прилични завръзки и съответно развръзки. Има усет, ама не трябваше да съм чел Колелото преди тея книги. Хората казват, че като си се хванал на хорото, трябва да играеш, та ще прочета цялата поредица, то се е видяло.

Няма да споилвам,но последните книги са много добри :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Биографията на Брус Дикинсън от Джо Шумън. Книгата разказва целия живот на Брус, от първите му стъпки в музиката, развитието му като вокалист в Самсън и кариерата му на певец в Iron Maiden, до настоящия момент. Написана е доста обширно, с голяма доза хумор, както и политическата обстановка в Англия, по време на зората на хеви метъла. Горещо препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Върнах се към чичко Стивън Кинг. Вчера приключих "Бягащият човек", сега чета "Гняв".

Link to comment
Share on other sites

Няма да споилвам,но последните книги са много добри :)

 

Е аз не съм казал, че първите са лоши, даже са на доста прилично ниво. Не съм чел следващите, щото на компютъра малко гадно се чете, но тия дни ще ги захващам пак.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

За една седмица бях извън града и изкарах без всяк'ви PC-та и интернет...и си бях взел : Стълба към Небето (на З. Сичин),от поредицата Хрониките на Земята.Много е интересна и има доста интересни неща за четене.На 40 % съм.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Аз сега се опитвам да прочета 3-тата част на "Песен за огън и лед", не искам да хейтвам или нещо подобно, но първите две книги бяха уникално скучни (така и не успях да прочета повече от 200 страници от всяка от тях). В третата има маалко повече действие, но пак като цяло е тегава с много бавно действиеunsure.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз сега се опитвам да прочета 3-тата част на "Песен за огън и лед", не искам да хейтвам или нещо подобно, но първите две книги бяха уникално скучни (така и не успях да прочета повече от 200 страници от всяка от тях). В третата има маалко повече действие, но пак като цяло е тегава с много бавно действиеunsure.gif

Въпреки че прочетох поредицата, на мен също ми беше скучна. Просто стилът на Мартин е такъв.

 

А последно прочетох "Космическия ловец" на Резник. Рядко съм чел фантастични творби, които действието да се развива толкова динамично, без излишни описания и т.н. Горещо препоръчвам всички книги на Майк Резник, четат се на един дъх и просто не ти се иска да свършват. :bowdown:

 

http://chitanka.info/person/mike-resnick

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...