Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Halo сигурно съм ги чел по 3 пъти и мислех пак да ги чета,защото просто са уникално яки :) 

Бях започнал Малазанска книга за мъртвите,но след 2рата книга просто не беше същото.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Докато се разхождахме вчера, реших да хлътна в една от книжарниците на главната да си купя едно-две четива (по-скоро две ми се въртеше в главата като подходящо число). Въртях се и избирах, въртях се и избирах и най-сетне си харесах "Нацистът и фризьорът" на някакъв немски автор, чието име в момента ми убягва. (За книгата пишеше, че е издадена първо на английски и после на немски, защото на немците им се видяла политически неуместна.) Стиснах книгата в ръка и продължих да си търся четиво номер две. Докато кротко си четях резюмета по задните корици, някаква бдителна консултант-продавачка явно се е взирала и се е опитвала да различи отдалеч по корицата коя книга държа. И така в един момент се възправи до мен и каза: "Сигурно не знаете, че книгата, която сте взели, е втората част от трилогия, ето нося ви първата." Обръща донесената от нея, така че да й видя заглавието и се оказа, че девойката говори за някаква турска трилогия (тип любовна), чиито обложки отдалеч наподобяват на избраната от мен. Аз съответно обърнах моята книга, така че тя да й види заглавието и тогава стана неловко. :) Заизвинявахме се една на друга и така и не си купих второ четиво, защото от смущение платих това и си тръгнах. :) Тази сутрин наченах новата придобивка и определено мога да кажа, че ми харесва. Дано да продължи така добре.

Link to comment
Share on other sites

Бях забравил колко обичам да потъна в световете на Толкин.

 

"Хобит" беше изяден за тъжно кратко време...

И като приключиш хубава книга, наред с приятното чувство остава една такава странна празнота...

Link to comment
Share on other sites

И като приключиш хубава книга, наред с приятното чувство остава една такава странна празнота...

Чак не можеш да си намериш място и те е яд, че си изял толкова бързо книгата...Мда..познато чувство...

Link to comment
Share on other sites

"Зона 51"   Уникална книга. В момента съм до 7 част, интригата и мистерията е пълна. Горещо препоръчвам на почитателите на фантастиката.

Изчел съм ги всичките части още преди години и мога да потвърдя, че книгата си струва всяка една секунда от отделеното време. Даже си мисля, че доста лесно от нея би се получил доста сполучлив филм.

 

Аз пък дъвча в момента Сьомгата на съмнението  =>  http://chitanka.info/text/2280-sxomgata-na-symnenieto

Link to comment
Share on other sites

Нещо като уборка на тайните чекмеджета на Д. Адамс е.

А дали е хубава? Що за въпрос, когато става дума за този модел, Адамс!? :D

Ефектът да го четеш е като... как беше... - Като да ти пръснат черепа с лимоново резенче, привързано към голяма, златна тухла....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Наричаш Почти безобидна, посредствена!? :D :D

Верно, че то си е въпрос на вкус и разбиране, но за мен лошо от тази поредица - Няма!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Завърших Хейло..Мммм, завладяващо четиво, но...някак недовършена ми остана....с широко отворен край...Мисля че, би трябвало да има поне още една книга.

Сега се чудя какво да захвана....Може би Зона 51.

Link to comment
Share on other sites

Завърших Хейло..Мммм, завладяващо четиво, но...някак недовършена ми остана....с широко отворен край...Мисля че, би трябвало да има поне още една книга.

Сега се чудя какво да захвана....Може би Зона 51.

Прочети Зоната, една от най-завладяващите книги които съм чел в последните години.

Link to comment
Share on other sites

Завърших Хейло..Мммм, завладяващо четиво, но...някак недовършена ми остана....с широко отворен край...Мисля че, би трябвало да има поне още една книга.

Сега се чудя какво да захвана....Може би Зона 51.

Дам и аз ги изчетох през ваканцията.Ако не си чел Патрулите силно ги препоръчвам.Може би това са едни от най-любимите ми книги :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изкарах серията "Конан", сега захващам "Небесните господари"...Чел съм я още в основното училище и наскоро пак ми попадна случайно...

Link to comment
Share on other sites

Баш тази книга е, да.

--------------------------------------------------------------------------------

 

Аз пък търся "Господарят на светлината" на Зелазни, ама на хартиен носител.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...