Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Айде и "Триумфалната Арка" изгълтах. Не вярвам много на случайностите, но точно такъв тип литература ми беше нужен точно в тоя етап от живота ми. За доста неща ми отвори очите...

 

Според мен доста хора е добре да попрочетат нещо на Ремарк. Поне "Черния Обелиск" и "На западния фронт - нищо ново"...

Link to comment
Share on other sites

Може би е по лични причини (и то със сигурност поне до някъде е), но на мен любима на Remarque ми е "Нощ в Лисабон". Ако не си стигнал дотам, Пешо, дерзай.

Link to comment
Share on other sites

Искам да се извиня предварително,но сметнах,че за това питане не си струва да отварям нова тема...Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя или поне намеря първата книгата от поредицата "Зона 51" на Робърт Дохърти -Началото ? :confused

 

В Замунда и някакви други сайтове я намерих в pdf формат,но на мен така не ми върши работа,а в няколко онлайн магазини пък е изчерпана.

 

Благодаря предварително !

Edited by Xeon
Link to comment
Share on other sites

Искам да се извиня предварително,но сметнах,че за това питане не си струва да отварям нова тема...Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя или поне намеря първата книгата от поредицата "Зона 51" на Робърт Дохърти -Началото ? :confused

 

В Замунда и някакви други сайтове я намерих в pdf формат,но на мен така не ми върши работа,а в няколко онлайн магазини пък е изчерпана.

 

Благодаря предварително !

 

 

Преди около два месеца я имаше в книжарница "Хеликон" на Райчо Даскалов. Пробвай там и дано имаш късмет :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да се извиня предварително,но сметнах,че за това питане не си струва да отварям нова тема...Някой може ли да ми каже откъде мога да си купя или поне намеря първата книгата от поредицата "Зона 51" на Робърт Дохърти -Началото ? :confused

 

В Замунда и някакви други сайтове я намерих в pdf формат,но на мен така не ми върши работа,а в няколко онлайн магазини пък е изчерпана.

 

Благодаря предварително !

На мене ми се дублираше и ако не съм я подарил на някого, мога да ти я дам.... Довечера ще се разровя и утре ще ти пусна Л.С. какъв е резултата.

Link to comment
Share on other sites

Слав Караславов - „Хроника за Хаджи Димитър"

 

Страхотна комбинация от история и въображение.

Прочетох я с невероятно настървение. :werewolf:

Някой чел ли я е? Препоръчвам я на всички!

10/10

:read:

 

...за съжаление обаче може да се намери само

по сергиите за стари книги...

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

Сам Савидж - "Фирмин"

Книгата е нещо средно между "Спасителят в ръжта" и "Рататауи".

Малко е депресираща, но се чете доста леко. На места си личи,

че това дебютна книга за автора, който всъщност е доктор по

философия от Йеил. Иначе историята е горе долу следната:

 

Роден в мазето на една книжарница, плъхът Фирмин започва да яде

това, което го заобикаля. Скоро разбира, че храната му го е дарила

със способността да чете, което го изпълва с неутолим глад за повече

книги. Постепенно той научава все повече за мястото където живее -

западащ бостънски квартал през 60-те години на ХХ век, и за хората

в него. Неминуемо обаче западналите театри, уникалните герои и

претрупаните книжарнички коленичат пред булдозерите...

 

ПП. ...има и картинки! :lol:

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Приключих с 'Въведение в пермакултурата' на Бил Молисън.

Издателството е много сектантско - именува се 'Новата цивилизация', но книгата категорично си заслужава десетте лева.

Авторът разработва система за дизайн, която осигурява устойчиво развитие на жизненото пространство, следвайки екологично целесъобразни модели.

Основната му идея е да се създаде самоподдържаща се екосистема, максимално доближаваща се до естествените такива.

Неговите методи са щадящи природата, далеч от интензивното земеделие, което залага на монокултурните насаждения. Идеята му е да не се налага да се внася допълнителна енергия под формата на физически труд и торове, а всички необходими вещества да се набавят от самата пермакултурна система.

Но се изисква много внимателно наблюдение, много внимателно боравене с наличните ресурси - използване на релефа по възможно най-добрия начин, създаване на специфични микроклиматични условия за различните растения, позиционирайки ги прецизно върху терена...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди половин час дочетох "Парламентьорът" (Ф.Форсайт).Много готина книга с много преплетини,но приятни за четени действия.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Приключих с 'Въведение в пермакултурата' на Бил Молисън.

Издателството е много сектантско - именува се 'Новата цивилизация', но книгата категорично си заслужава десетте лева.

Авторът разработва система за дизайн, която осигурява устойчиво развитие на жизненото пространство, следвайки екологично целесъобразни модели.

Основната му идея е да се създаде самоподдържаща се екосистема, максимално доближаваща се до естествените такива.

Неговите методи са щадящи природата, далеч от интензивното земеделие, което залага на монокултурните насаждения. Идеята му е да не се налага да се внася допълнителна енергия под формата на физически труд и торове, а всички необходими вещества да се набавят от самата пермакултурна система.

Но се изисква много внимателно наблюдение, много внимателно боравене с наличните ресурси - използване на релефа по възможно най-добрия начин, създаване на специфични микроклиматични условия за различните растения, позиционирайки ги прецизно върху терена...

 

Много ме радват хора с утопични идеи. Напомнят ми какъв идеалист бях едно време. По темата. Прочетох "Билет за Гробищата" от мистър Блок, Лорънс Блок. Забавна книга. Ако случите на кадърен превод, ще се попилеете от смях. Иначе е криминале.

 

П.С. Форсайт е готин, в смисъл готин като за комерсиален автор. И все пак се чете леко и преживяването е приятно.

Link to comment
Share on other sites

Абе не е крайно утопично - пермакултурата се използва широко в някои по-нормални страни, където изрази като 'устойчиво развитие' не са непознати. Подкрепят се местните производители, намалява се замърсяването на околната среда, а и поликултурните насаждения ти дават по-голяма сигурност.

 

Ако имаш време / желание, можеш да погледнеш едно филмче, именувано How Cuba survived peak oil :)

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш, че именно белите държави, дето я подкрепят тази култура, го правят за да замажат очичките на сляпо вярващите и в същото време докарват на планетата озонови дупки :) Не казвам, че идеята е лоша или че е лъжа или нещо от сорта. Идеята е добра. Просто сме много далече от тази идея. И под далече нямам предвид България, а целия свят.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

С огромно закъснение открих Goodreads, който застрашително може да съкрати и без това намалелите ми постове в тая тема.

Има възможност за оценяване на прочетените книги, както и да се съпоставят вкусовете на различните потребители. Имате ли си профил там?

Link to comment
Share on other sites

Аз все още се ориентирам в обстановката, намерих няколко приятелчета, въведох малко книги. Другите - когато имам повечко свободно време, 'щото си е трудоемка задача. Хареса ми идеята за кратки ревюта на книгите, списъкът с to-read расте главоломно...

Link to comment
Share on other sites

"Последната лекция" на Ранди Пауш, горещо я препоръчвам на всеки. За лектор, който има 10 рака на панкреаса и в оставащото му време, вместо да го прекара със семейството си, той решава да изнесе последната си лекция, която включва нещата от живота... Аудиторията е препълнена и всички са докоснати в душите си.

Който поназнайва английски, може да я изгледа и в сайта http://www.thelastlecture.com/ .

Link to comment
Share on other sites

" Шест гроба преди Мюнхен " - Марио Пузо . Намерих я случайно в една книжарница . Хубаво четиво но е само 160стр. . Книга за един ден , но хубава .

Кажете книга за живота през втората световна война или след приключване й . Тази книга силно запали любопитството ми .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...