Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Първи том на "Български хроники" на Стефан Цанев, сега привършвам и втория. Не знам кога ще ми остане време за другите два, но определено са ми в read листата :)

Link to comment
Share on other sites

Действително ли? Защото арогантното и да не кажа просташки цинично държание на г-н Цанев преди 5 години, когато завършваше 1ви том ме отблъсна всячески от произведението му.

Link to comment
Share on other sites

Изчитане на 3 броя 1500+ (едната май към 2500 беше) страници техническа литература (ситен шрифт.... и пак недостатъчно... няма наваксване ей) за около месец брои (в книжен формат) брои ли се или само художествена литература трябва да е?

Link to comment
Share on other sites

Изчитане на 3 броя 1500+ (едната май към 2500 беше) страници техническа литература (ситен шрифт.... и пак недостатъчно... няма наваксване ей) за около месец брои (в книжен формат) брои ли се или само художествена литература трябва да е?

Мдам, с подобни темпове го карам и аз в момента, само дето литературата е малко по-специфична - математически модели в количествения финансов инженеринг. Както и разни странни софтуери, свързани с тази материя. Главата вече ми бръмчи от корелационни анализи и бактестинг алгоритми. :lol:

 

За почивка чета класиката на Реймънд Чандлър (в оригинал на Kindle) и в момента съм на "The Long Goodbye".

Link to comment
Share on other sites

Действително ли? Защото арогантното и да не кажа просташки цинично държание на г-н Цанев преди 5 години, когато завършваше 1ви том ме отблъсна всячески от произведението му.

Аз нямам никакви впечатления от личността на Стефан Цанев, започнах да ги чета напълно несериозно, просто защото ми бяха подръка, но още от първите страници разбрах, че ще стигна до края. Първия том върви малко трудно, признавам си, но втория буквално го изядох с кориците без да се усетя. Ако си предубеден към писателя може би по-трудно ще асимилираш съдържанието, но мисля, че все пак може да пробваш - човека има какво да каже и на какво да научи. Най-малкото, за лаици като мен, хвърля доста интересна свелина върху иначе толкова повтаряни до затъпяване теми.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Томас Фрийдман - Горещ, плосък и пренаселен

 

Манифест на "Зелената революция". За съжаление книгата е

писана преди всичко за американци и съдържа излишни обяснения

и повторения, вероятно в опит да им остане нещо в тъпите картуни.

Иначе определено има какво да научи човек...

Link to comment
Share on other sites

Сестра ми живее вече около 12 години в САЩ и в момента като и разкажа или и пратя някой виц по скайпа, след това ми се налага да и обяснявам поне 10 мин. къде точно да се смее.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"Жажда за живот" от Ървинг Стоун

Биографичен роман за живота на Ван Гог.

 

Тежко, тежко....

Edited by Deftur
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ъх-ъх...Напоследък рядко чета :( Последно четох цялата поредица Дюн/Дюна/ на руски, че да си припомням езика...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Том първи от "Фондация", съдържащ:

Прелюдия към Фондацията

Битка за Фондацията

Фондация

Фондация и империя

 

 

Азимов е велик! С нетърпение подхващам втория том!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се подмяташе някъде, ама не съм засядал от години да я чета...Последно сигурно в казармата съм я чел. Иначе съм на Хайтов.

Link to comment
Share on other sites

Не бях чела нищо на Лео Таксил и този си пропуск в момента запълвам.

След "Забавна Библия" дойде ред на "Свещеният вертеп". Харесват ми и двете. На първата книга съм се смяла от сърце, втората ми разказва за Ватикана и папите в детайли.

Link to comment
Share on other sites

Ахам. Имам я. Да, ако погледне критично човек на нещата, книгата предлага наистина нестандартен поглед към Светото писание.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Фондация", том втори. Айзък Азимов.

 

Знаех си, просто ми беше ясно, че Данил Оливо ще е част от кулминацията :) Много интересни идеи е развил Азимов, даде доста храна за гладното ми въображение :lol:

 

Някой да препоръча нещо от ранга? Че иначе ще пре-пре-препрочета Хиперионите :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Аз от четене на "Езика C" на руски/само за тренировка на руския/ озверях, кво остава за Килъра...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди малко си препрочетох "Човекът вълк" на Борис Виан. Няма такъв изрод! Мога да го сравня само и единствено с Д. Адамс.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...