Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, netrootbg said:

Тука всички ли само фентъзи четат?

Аз си чета само хард. Изджедъреното фентъзи практически не го поглеждам. За съжаление класиците си отидоха един по един а тези дето остават да пишат твърда фантастика не са много.

 

charmock, благодаря за насочването......

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Quote

Целия следобед прекарах в книжарницата. Но в нея нямаше книги. Не ги печатаха вече от близо половин век. А толкова се бях затъжил за тях след микрофилмите от библиотеката на „Прометей“. Нямаше вече да мога да ровя из полиците, да вземам в ръцете си книгите, да усещам тежината им, обещаваща продължително четене. Книжарницата приличаше повече на електронна лаборатория. Книгите представляваха кристалчета с нанесена върху тях информация и можеха да се четат с помощта на оптон. Той приличаше на книга с една-единствена страница между кориците. При докосване върху нея се появяваха поредните страници на текста.

 

Станислав Лем, "Завръщане от звездите", 1961 г. 

 

bookeen-cybsb2f-bl.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Приключих за 4-5 дена с "Ритъма на Войната" книга четвърта от "Летописите на Светлината на Бурята". Доста брутална, чакам последната хаха 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Такаши Мацуока - "Облак врабчета".
Страхотна книга, представяща по доста интересен начин Япония от 19-ти век.

Първа книга, прочетена на киндъла, при това за норматив :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 6 months later...

Последните 3-4 седмици се ентусиазирах и прочетох 2те книги на Глуховски: Граничен Пост и Граничен Пост 2. 

Прочетох и първата книга от Фондацията и започнах втората. Като цяло Сериала сега разбирам защо го плюхте толкова, показва буквално 1/10000 от книгите. 

Link to comment
Share on other sites

И толкова не показва,само са взели идеята и имената на персонажите и са направили една голяма простотия. Колелото на времето е само с 1 идея по добре. Но и там е голям ташак. Тъкмо карам 11тата.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Antares said:

Има сериал за Фондацията?! Бях по-щастлив, преди да го знам...

https://www.imdb.com/title/tt0804484/

 

Сериалчето не е лошо. Идеята е взета от книгите. Няма как да ги следва плътно.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

Сериалчето не е лошо. Идеята е взета от книгите. Няма как да ги следва плътно.

Честно казано бих препрочел Фондацията, отколкото да гледам холивудска повърня по темата.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

И толкова не показва,само са взели идеята и имената на персонажите и са направили една голяма простотия. Колелото на времето е само с 1 идея по добре. Но и там е голям ташак. Тъкмо карам 11тата.

Там даже не помня какво ставаше... Ама на Брандън Сандарсън му признавам, може да пише. Летописите на Светлината на Бурята е брутална.

Препрочетох едната от книгите, просто защото екшъна беше брутален. 

 

Идеята на Сериала е да се разтягат страшни локуми и да се правят милиони от много-сезонен сериал ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Няма как да ги следва плътно

То ги следва на 2% сигурно. Това не е плътно, даже разредено не е.

 

1 hour ago, Antares said:

Има сериал за Фондацията?! Бях по-щастлив, преди да го знам...

Свалих първите серии, не успях да изгледам и 2-та докрай и го зарязах. Много е зле. Демерцел всеки го знае кой е, и е жена. Сина на Селдън тук го убива заради жена, ако помня добре. Въобще простотия до шия.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...