Jump to content

Photo

Коя книга прочетохте последно?

• Please log in to reply
1036 replies to this topic

#1 Pechenata

Pechenata

Up in flames

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 890 posts

Posted 13 March 2006 - 16:23

Айде ся да видим кой чете, и какво..
Аз по принцип имам малко книги-на тема психология, и национализъм,расизъм и т.н. (Увила съм ги във вестници, да не гледат хората какво чета,щото нямам вид на човек, който се интересува от такива работи :D )
Последно прочетох една малка книжка на Наполеон Хил - 'Как да развием положителната умствена нагласа'.. Преди това четох една книга за самоубийците..честно казано много стресираща ми дойде.. Има някой книги, за които просто някои хора не са готови да четат..
И веднага се сещам за един детски пример - Малкия принц, чела съм я два пъти - преди 9 години и нищо не разбрах, и миналото лято я прочетох хареса ми :rolleyes:
А по разни романи честно казано не си падам, не съм чела много да са макСимум 8-9 и от тях са ми харесали само два - 'Атинянката Таис' на Иван Ефремов.., и 'Спартак' на Рафаело Джованьоли.
Разказите ги обичам.. Имам една зарибявчица в къщи, дето като пийна прилично много обичам да я чета - 'Криминални Разкази' се казва и е на Мартин Халачев.
Друго, което съм чела и ми е харесало е 'Хвъркатото корито' на Николай Хайтов, 'Хилендарския Монах' на Димитър Талев..
А по едно време много мои познати бяха луднали по Пауло Коелю- мен лично неговия стил не ми харесва..
Честно казано, много книги съм чела и като получа включване по темата пак ще пиша..
Сега сте Вие..

Edited by Pechenata, 31 August 2006 - 09:03.

I like CHASERS like YOU!

Do you believe me? Because I am head over ears in love!

#2 intense

intense

more than meets the eye

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 13 March 2006 - 16:27

Мисля че има подобна тема :) :unsure:

#3 DrEvil

DrEvil

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 649 posts

Posted 13 March 2006 - 16:38

Аз Азис :D

#4 Zingam

Zingam

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1237 posts

Posted 13 March 2006 - 17:06

God's Debris

сега ще чета The Religion War

Edited by Zingam, 13 March 2006 - 17:07.

- Дядо, к'во е т'ва? ------> Член съм на форума от Декемврий 2001-ва. Кой ми открадна близо две години? :)
- Сини сливи.
- Що са червени?
- Щот' са зелени.

#5 Бегемот

Бегемот

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 980 posts

Posted 13 March 2006 - 17:32

"Мъртвите сибирски полета"-тва съм чел последно и е единствената книга в живота ми :woot ,останалото е списания за животни(маймуни),техническа литература и учебници.
Posted Image

#6 ToRmEnToR

ToRmEnToR

Напреднал Член

• Members
  • PipPipPip
  • 200 posts

Posted 13 March 2006 - 17:49

Последно прочетох книгата "Тежестта на скафандъра" от Любен Дилов Баща...
Доволно фентъзи е!Препоръчвам го на всеки.Книгата не е голяма,даже е много малка като за фентъзи,ама все пак ми харесва! :)

Edited by ToRmEnToR, 15 March 2006 - 20:34.

#7 GeorgiK

GeorgiK

Стержен

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5241 posts

Posted 13 March 2006 - 17:59

В момента чета Сътворението на Гор Видал. Последната прочетена...май е Моите удоволствия на киноман на Мартин Скорсезе...или някоя друга след това...имам отвратителна памет понякога.
Коалиция анти-чалга - Основател wannabe...и между другото голям стержен...

#8 ov3rm4n

ov3rm4n

дрон

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6797 posts

Posted 13 March 2006 - 18:40

Ок... следващото тъпо и плоско от рода на тоалетната книга взима награда... Ако не четете книги - не пишете в темата. Тук не схващаме тъпи шеги, или по-точно - схващаме ги и отвръщаме с тъпи наказания - ей така майтап да става...

Надявам се ме разбрахте на къде бия...

#9 LPFC

LPFC

СМЪРФ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1426 posts

Posted 13 March 2006 - 19:00

зимата на нашето недоволство-Стайнбек
НИЕ СМЕ МОМЧЕТА СЪС ДОБРИ СЪРЦА, МРАЗИМ КОМУНИЗМА И ЧЕРНИТЕ ДЕЦА !

#10 juji

juji

Дървен Философ

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 posts

Posted 13 March 2006 - 19:02

Остават ме двайсетина странички от "Непосилната лекота на битието"-Кундера. Тази вечер смятам да я довърша. :)
too big, over 100pix!
-----------------------------------

#11 noxious

noxious

the wheel of time

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1052 posts

Posted 13 March 2006 - 20:41

"Раждането на Трагедията от духа на Музиката " - Фридрих Ницше
а предпоследно - Румпцайс

Edited by noxious, 13 March 2006 - 21:15.

We had two bags of grass, 75 pellets of mescaline, five sheets of high-powered blotter acid, a salt shaker half-full of cocaine, a whole galaxy of multicolored uppers, downers, screamers, laughers. Also, a quart of tequila, a quart of rum, a case of beer, a pint of raw ether, two dozen Amyls. Not that we needed all that for the trip, but once you get locked into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can.
The only thing that really worried me was the ether. There is nothing in the world more helpless and irresponsible and depraved than a man in the depths of an ether binge. And I knew we'd get into that rotten stuff pretty soon.

#12 DaSlayer

DaSlayer

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 374 posts

Posted 14 March 2006 - 03:18

Чак ме е страх да кажа, че току що привърших с "Убежище" - книга трета от "Трилогия на мрачния елф" и смятам да започна първата книга от "Долината на мразовития вятър" :)
Posted Image

Posted Image

#13 Aqua-Spirit

Aqua-Spirit

Член

• Members
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 14 March 2006 - 09:39

През тая грипна ваканция прочетох половината от "Мъртвите сибирски полета", не знам имате ли си на представа колко е тлъста тая книжка... Ама имам време до петък да я довърша :laughing:

#14 BoFFo

BoFFo

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 520 posts

Posted 14 March 2006 - 11:48

Не че имам много време да чета,имам превдид за удоволствие защото имам много, много за учене.Но започнах "За кого бие камбаната" на Хемингуей.А последната пфф толкова отдаване беше, че вече не си спомням :unsure: майче "Гневът на мравките" на Джон Стейнбек.
Posted ImagePosted Image

#15 don_anton

don_anton

Te Amo I Hate You

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2648 posts

Posted 14 March 2006 - 12:38

brokerur ot john gri6um sega 4eta posledniqt don na mario puzo az otdavna e 4eta no e bqh posprql malko :)
www.ajaxdt.com

#16 Earthwalker

Earthwalker

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 14 March 2006 - 13:52

Последно прочетох "Маймунска работа" на Удхаус, сега чета "Алена жътва" на Дашиъл Хамет, а след това ще прочета нещо на Хейли!

#17 Curunir

Curunir

Nerevarine

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4588 posts

Posted 14 March 2006 - 23:34

Последната книга, която прочетох както трябва, открай докрай май беше "Везни" на Павел Вежонов, това стана някъде миналата ранна есен. Оттогава все чопкам някакви неща за час-два или препрочитам пасажи от неща, които съм чел.

Прескочих скучните глави от Тайния дневник на Лора Палмър (най-хубавата ужасна книга, която съм чел от много време), почти дочетох "Сьомгата на съмнението" на Дъглас Адамс, но от едно място нататък стана откровено скучничка, съвсем наскоро се порових тук-там в един сборник разкази на Вежинов, а поне два пъти седмично точно преди лягане си чета по две-три странички от Хавамал - Речите на бог Один, така, за поучение :)
Posted Image

#18 Fifo

Fifo

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 449 posts

Posted 15 March 2006 - 13:54

"В обкръжението на Хитлер" и "Хитлерови генерали от шпионажа говорят", абе луд съм на тема Хитлер и Втората световна война.
Всеки простак може да се напие. Истинският мъж го прави рано сутрин.
Не всичко, което има две бузи е лице....

#19 snejko

snejko

Й.Л.М.

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1886 posts

Posted 15 March 2006 - 14:20

Паолу Коелю - "Захир", иначе сега преди да заспя си чета по няколко странички от Станислав Лем - "Звездни дневници" и Howard Ferguson - "Keyboard Interpretation".

#20 Legop4o

Legop4o

gunner

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1393 posts

Posted 15 March 2006 - 14:22

Последно прочетох в оригинал Tom Clancy - Rainbow Six... Както винаги е по-добра от играта :) Иначе напоследък започвам да претърсвам безкрайната библиотека на майка ми, или по-точно кътчето, където трупа любимите си книги. Така попаднах на "Спасителят в ръжта", "Вино от глухарчета", "Улица Консервна" (тази е любима!), "Нагоре по стълбата, която води надолу", и т.н. Честно казано не знаех че майка ми е такъв готин човек :love

Edited by Legop4o, 15 March 2006 - 14:23.

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users