Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Според мен "Детективи" и "Банкери" са страхотни книги, но "Летище" не струва. Аз ли нещо не можах да се настроя за тази книга, не знам, но не ми хареса и зарязах по средата.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Одеве довърши "Хотел" на Артър Хейли. Хареса ми, макар че си е типично четиво за хамериканци. Общо взето тоя човек някак си изплува над голямата помия, която се изсипва от другата страна на земното кълбо.

 

Не знам как хората в България продължават да си мислят, че знаят каквото и да било за Америка и най-безподобно плюят ей така. Като начало Arthur Hailey е англичанин. Друг въпрос вече е, че той самият е доста бозав, докато от тая страна на земното кълбо идват много големи автори. Истинската причина, заради която се дразня, е, че всички подобни изказвания са свързани с шир-потреба културата в Америка, която също толкова кофти, колкото е и навсякъде другаде. Хвани високо ниво литература и пак ще видиш същото - няма значение откъде идва.

 

И за да не съм извън темата - прочетох Емил на Русо. Както е казал Георги Данаилов, "само един велик човек като Русо може да натвори толкова много глупости". И като всичко друго на другаря Жан-Жак - спукваш се да се хилиш на дребните глупости и накрая си викаш "ей тоя човек знае какво приказва"...

Link to comment
Share on other sites

Не знам как хората в България продължават да си мислят, че знаят каквото и да било за Америка и най-безподобно плюят ей така. Като начало Arthur Hailey е англичанин. Друг въпрос вече е, че той самият е доста бозав, докато от тая страна на земното кълбо идват много големи автори. Истинската причина, заради която се дразня, е, че всички подобни изказвания са свързани с шир-потреба културата в Америка, която също толкова кофти, колкото е и навсякъде другаде. Хвани високо ниво литература и пак ще видиш същото - няма значение откъде идва.

 

 

няма как да не се съглася... в най-добрите си години Хейли беше това което е Куелю в момента.. любимец на всяка една средностатитстическа домакиня. Еднотипни и писани по една и съща схема романчета... Един за болница, един за летище, един за шофьори... и така нататък и така нататък... Целта сигурно е била по едно романче за всяка професия... пляс, пляс шаблоните, само сменяй имената и професионалната сфера на главните герои...

Link to comment
Share on other sites

Не знам как хората в България продължават да си мислят, че знаят каквото и да било за Америка и най-безподобно плюят ей така. Като начало Arthur Hailey е англичанин. Друг въпрос вече е, че той самият е доста бозав, докато от тая страна на земното кълбо идват много големи автори. Истинската причина, заради която се дразня, е, че всички подобни изказвания са свързани с шир-потреба културата в Америка, която също толкова кофти, колкото е и навсякъде другаде. Хвани високо ниво литература и пак ще видиш същото - няма значение откъде идва.

 

И за да не съм извън темата - прочетох Емил на Русо. Както е казал Георги Данаилов, "само един велик човек като Русо може да натвори толкова много глупости". И като всичко друго на другаря Жан-Жак - спукваш се да се хилиш на дребните глупости и накрая си викаш "ей тоя човек знае какво приказва"...

 

Какво значение има какъв е Хейли ? Въпроса е къде е най-популярен. Не в момента разбира се, преди години. Човека е писал за големия пазар. И го е уцелил. Или агента му го е уцелил. А дали ще плюя Америка или не, не мисля че е твоя работа :)

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има какъв е Хейли ? Въпроса е къде е най-популярен. Не в момента разбира се, преди години. Човека е писал за големия пазар. И го е уцелил. Или агента му го е уцелил.

 

Не съм коментирал, дали е успял, в това, което прави. Само казах, че е бозав...един вид напълно съм съгласен.

 

А дали ще плюя Америка или не, не мисля че е твоя работа :)

 

Браво бе, това се казва силен аргумент. Творим си ние по форумите, а това, което казваме, се оказва, че не е работа на читателите ни, които от своя страна са ни виновни, че ни четат и имат мнение. Е, добре...

Edited by GeorgiK
Link to comment
Share on other sites

Браво бе, това се казва силен аргумент. Творим си ние по форумите, а това, което казваме, се оказва, че не е работа на читателите ни, които от своя страна са ни виновни, че ни четат и имат мнение. Е, добре...
Сложил си едно излишно "в" в думичката ;)
Link to comment
Share on other sites

Мисля да започна една книжка на Херман Хесе -"Играта на стъклени перли" . Първата негова книга, която прочетох бе "Сидхaртa" , допадна ми.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля да си препрочета патрулите до 15 септември 4 книги добре ще ми дойдат :)

 

 

Аз си ги препрочитам непрекъснато - има много добри мисли вътре.И философия също. A иначе последното, което четох е една булевардна боза, на която дори името не запомних...Но за убиване на времето ставаше...

Link to comment
Share on other sites

Мда, прав си, но не му е тука мястото да коментирам Америка и т.н. Омръзнали са ми тия теми, та затова го написах така. Както и да е. Не важно чак толкова :)

 

ОК, става. И аз между другото не се паля чак толкова...просто си давам вид. Колкото до омръзването - не си единствен. Ама май няма да го докараме до консенсус...

Link to comment
Share on other sites

Ликът на Черната Палмира на Владимир Василиев. Мнооооооого добра книжка, особено за ценителите на патрулната поредица.

Link to comment
Share on other sites

Ааа сетих се че скоро четох пак от Лукяненко за Дайвърите но не се сещам как беше името на книгата.Много добра беше.Сега май правят и подобен филм.Просто :bowdown: много добре ги пише тия книги :)

Link to comment
Share on other sites

Которе пусни някъв скайп на лично, Килъре, теб те имам.

 

Ред. Преведени са ;) Ама аз предпочитам да ги чета в оригинал.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...