Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От доста време се чудя, че когато търся нещо с гугъл, той често ме подсеща с "може би имахте предвид...", но реално ми изписва абсолютно същата фраза, която и аз съм написал - някой има ли обяснение защо?

 

Пример:

 

57ab485ca34e3437.jpg

Link to comment
Share on other sites

Виждам само наклон....а не точки върху Е-то...и е логично, че щом съм написал цялата фраза на английски (Гугъл прекрасно разпознава езиците от фрази), значи имам предвид английското "Е".

Link to comment
Share on other sites

ама ако немското Е има друг код по АСКИ или Уни-8 значи е различен символ, а гугъла само брои за кой от двата варианта му изскачат повече точни резултати.

може пък и да си се объркал и да си го оставил кирлско Е, а то със сигурност има друг код от английското.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Знам, че има друг код в аски-то, но пак напомням, че пиша на английски, за 'максел' се пише и споменава в мрежата основно на английски и самата фирма няма общо с немския език, тъй че ме съмнява повечето резултати да са на немски....виж ако ми беше препоръчал нещо на японски разбирам, ама...

 

П.П. Не мога да объркам латинското и кирилското "Е", защото като започна, пиша само на едното или само на другото (генерална смяна на регистъра) ; изключения правя в българските и руските форуми, където трябва да съчетая например нещо говоримо на локалния език + друго, което изисква да бъде написано на английски с латиница.

Link to comment
Share on other sites

Щот' си повърхностен. :P
 Я виж ние с дедото как постоянно търсим първопричината на нещата около нас....че даже се задълбаваме в подробности като бодливите етикети на дрехите например... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Maxell пък съм ги запомнил като марка на BASF за ЦД-та,  а те пък са немци изначално. Сега гледам че вече са Хитачи Максел.

не че това ти отговаря на въпроса, но от там сигурно идва залитането по немските Е-та.

в такъв случай относно първоначалния въпрос: вероятно е маркетингов трик на гугъла. седи им като темплейт за резултатите от търсачката "може би имахте предвид ........" и винаги се попълва с нещо, дори да е същото, щото така изглежда сякаш тя мисли и пише по-добре от обикновения потребител, който по презумпция винаги греши, и ако не е добрата търсачка да го насочи на правилното място е жив загубен.

Link to comment
Share on other sites

Maxell пък съм ги запомнил като марка на BASF за ЦД-та,  а те пък са немци изначално. Сега гледам че вече са Хитачи Максел.

не че това ти отговаря на въпроса, но от там сигурно идва залитането по немските Е-та.

 

Напротив, обяснението отговаря изцяло на въпроса ми, но откога BASF са под шапката на "H&M"...новината явно съм я пропуснал - някакъв линк имаш ли, че на горните два не пише нищо за това?

А иначе BASF навремето (ама мнооого 'навремето'...отпреди раждането на повечето от съфорумците :P ) ми бяха приоритетната марка за ленти и касети - тази марка най-често се внасяше в България. Все още имам на тавана сумати кашони с хром-диоксидни и метални касети, както и ленти, все от този производител - пълни с архивни записи...като се пенсионирам някой ден, ще седна да си ги прослушам отново (ако нещо изобщо е останало на тях дотогава или пък ако аз все още съм жив). :))

Link to comment
Share on other sites

Защо от скоро Актобата ми е на друг език когато иска да се ъпдейтва? Как да го сменя? Видях го същото на компютрите в библиотеката на ПУ и сега имам същия проблем... Пише ми на турски мисля  :notify:  :notify:  :notify:

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам, мин. година юни месец си зех колица и не съм ходил в даначното да я опраам данаците на мое име и такива глупости. mood%20%2817%29.gif Знам,че онова от нотариуса важи 1месец и един приятел като отиде на 1 месец и 1 ден го глобиха 20лв ,а мен дето цяло година почти не съм отишъл ,колко гущера да приготвя ?

Link to comment
Share on other sites

Някой с опит с iOS jailbreak? 6.1.3 b329... не търся някой да ме таксува по случая, търся помощ на доброволни начала.

 

_______________________

Оправих се... ебахти зора.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой с впечатления от club De Wal?  Мислим там да завършим едно ергенско :)

 

П.С. Излишен DVI кабел?Ще си го платя, стига да не е на цената като от магазина.

Link to comment
Share on other sites

Ааа нье..Само си питам...Ако нещо ми избият мерудиите да си знам.... :lol:

 

Всички без мен и Пламен, но като цяло най-добре Дриймър или Нетруут

Link to comment
Share on other sites

Който и да е от администраторите. А това как да разбереш кои са администратори... ще го оставя на теб :]

Благодаря.

 

Всички без мен и Пламен, но като цяло най-добре Дриймър или Нетруут

И благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Сега ако кажеш и на мен едно "Благодаря!", ще те уредя с Мерудийка например. :evil

Благодаря.

Давай я насам... :lol:

 

Или Кервиз :P (може и Петружел)

Аааа нье, най си обичам магданоз.. :laughing1:

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...