Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте, имам въпрос.

Възможно ли е да се върне стока в "Техномаркет" без да е повредена, просто не ми е харесала и да я заменя с друга?

 

По закон в 7-дневен срок с касовата бележка и оригиналната опаковка.

Имаш право да я върнеш , с касовия бон.....дори и ако само не те кефи.....нямат право да ти отказват нито да те карат насила да купуваш нещо друго за същата стойност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да има схема за USB to RS232? Пробвах няколко кабела, но не сработват, а с кабел на мой приятел - работи.

Като чета из нета е много висяща работа дали ще сработи или не. Буксата на кабела, който става е капсулована и не искам да я пипам. Та някой ако има схема, която може да се направи, ще съм благодарен да даде.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има схема за USB to RS232? Пробвах няколко кабела, но не сработват, а с кабел на мой приятел - работи.

Като чета из нета е много висяща работа дали ще сработи или не. Буксата на кабела, който става е капсулована и не искам да я пипам. Та някой ако има схема, която може да се направи, ще съм благодарен да даде.

Ако кабела ти е с едни зеленикави прозрачни пластмаси - честито - китайските ментета, дето не работят. Пробвай в Конрад - но търси немски кабел. Помня, че той работеше както трябва. Едно време и драйвер даваха за него. Иначе тия китайските, зелени имаха проблем с разменени жици или нещо по маса-та. И работеха само в едната посока - т.е ако ти трябва и да получаваш някакви данни обратно - т.е вързал си нещо което си комуникира с компа и в двете посоки - забрави да стане с тях. Докато се усетим защо тоталната станция не разтоварва данните, много нерви похабихме.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Два пробвах от Конрад и не станаха, като и двата бяха черни. Пробвах и един от Викиват и той не стана. Мисля, че и той беше черен.

Точно за двупосочно ми трябва.

Мамицата му, няма ли откъде да се намери читав... Схема да си го направя поне...

Link to comment
Share on other sites

Сега говорих с брат ми - неговия го е взел от ВиК и Ват - от магазина им за кабели - най-левия като гледаш към магазина. Към 25 лв е бил, бял. Не сигурен на 100%, но май и диск с драйвери са му дали.

Link to comment
Share on other sites

Два пробвах от Конрад и не станаха, като и двата бяха черни. Пробвах и един от Викиват и той не стана. Мисля, че и той беше черен.

Точно за двупосочно ми трябва.

Мамицата му, няма ли откъде да се намери читав... Схема да си го направя поне...

USB-serial не ти предоставя пълна съвместимост със serial-serial. По спомен, май точно за двупосочна комуникация нямаш никакъв шанс.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Честно казано не съм 100% сигурен дали е двупосочна. Става дума за настройка на програма за управление/контролер. С кабелчето, което пробвах си работеше програмата. То и на лаптоп с RS работи, но проблемът е, че кабелчето е късо, а батерията на лаптопа е почти отишла. Та исках такова преходно кабелче, за да си работя с моя лаптоп. Както и да е, явно няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Би ми свършил за RS, но както казах лаптопчето, което е с RS е с почти загинала батерия и няма как да виси постоянно на зарядно и затова си търсих преходник. Другата причина е, че трябва да се запазват разни бекъпи, които обаче трябва да стигат до моя лаптопа и се почва една врътня с флашки и прехвърляне от този с RS към моя...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, защо точно по USB трябва да комуникира? Предполагам искаш да разцъкаш някой диагностичен софтуер. По-елегантно решение от USB кабел с преходник е RS232 контролер, вграден в Cardbus или Expresscard и го пъхаш в разширителното слотче на лаптопа. Виждал съм такива в Ерата.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не съм 100% сигурен дали е двупосочна. Става дума за настройка на програма за управление/контролер. С кабелчето, което пробвах си работеше програмата. То и на лаптоп с RS работи, но проблемът е, че кабелчето е късо, а батерията на лаптопа е почти отишла. Та исках такова преходно кабелче, за да си работя с моя лаптоп. Както и да е, явно няма да стане.

 

PCMCIA -> serial?

Link to comment
Share on other sites

Сега говорих с брат ми - неговия го е взел от ВиК и Ват - от магазина им за кабели

 

confused.gif

 

Изби всичката риба с това име на ВИКИВАТ! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

Как го измисли е моят въпрос????

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв слот. Има четири USB, един VGA за външен монитор, LAN, слушалки и микрофон.

 

Laptop без PCMCIA или express слот? Не бях виждал до момента, не че е невъзможно.

 

Нещо такова няма ли да свърши работа. С този чип изглежда "истинско"

Link to comment
Share on other sites

Laptop без PCMCIA или express слот? Не бях виждал до момента, не че е невъзможно.

 

Нещо такова няма ли да свърши работа. С този чип изглежда "истинско"

 

Дядо, откога не си оглеждал нов лаптоп? Масово от ниско-средния клас (до към 1500лв) вече няма PCMCIA/express slot, всичко е на USB вече.

 

A относно преходник USB<->RS232, повечето евтини изкарват само Rx/Tx сигналите на RS232 стандарта, ако комуникацията с устройството работи само с тези два сигнала няма проблем. Но ако ползва някой от другите - RTS,CTS.. ти трябва "пълен" адаптор с всичките 9пина на серийния порт. И пак няма гаранция че ще тръгне - USB протокола не е много в реално време, май няколко десетки пъти в секунда се сканира шината, и времената на управляващите сигнали на RS232 не се полуават много в час. Потърси кабел с FTDI FT232R(L), уж работел сносно, в Комет-а в капана има адаптори с него, но са скъпи - към 60лв са. Друг проблем на тия преходници е че СОМ порта получава висок номер (над 10 напр), и някои програми, писани с краката не искат да работят с такова име на порт.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, откога не си оглеждал нов лаптоп? Масово от ниско-средния клас (до към 1500лв) вече няма PCMCIA/express slot, всичко е на USB вече.

 

A относно преходник USB<->RS232, повечето евтини изкарват само Rx/Tx сигналите на RS232 стандарта, ако комуникацията с устройството работи само с тези два сигнала няма проблем. Но ако ползва някой от другите - RTS,CTS.. ти трябва "пълен" адаптор с всичките 9пина на серийния порт. И пак няма гаранция че ще тръгне - USB протокола не е много в реално време, май няколко десетки пъти в секунда се сканира шината, и времената на управляващите сигнали на RS232 не се полуават много в час. Потърси кабел с FTDI FT232R(L), уж работел сносно, в Комет-а в капана има адаптори с него, но са скъпи - към 60лв са. Друг проблем на тия преходници е че СОМ порта получава висок номер (над 10 напр), и някои програми, писани с краката не искат да работят с такова име на порт.

 

Това последното мисля че имаше настройки да се промени но беше навряно на майка си в *****.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно е питан този въпрос но нещо търсачката ми дава грешка когато опитах. Значи получих подарък от САЩ но ми искаха фактура от paypal и след като заявих че ми е подарък служителката измърмори, че имам 2 варианта. Първия май някаква декларация ли какво се пускало и плащам мито,ддс и такси в банката, вторият обаче не го разбрах но ми каза че ще платя само ддс-то. Питането ми е ако някой се е занимавал с тези бумащини и знае какъв може да е евентуално вторият вариант, за да мога да взема пратката, че имам определено време да го направя преди да е върнат обратно :(. Благодаря много предварително за всички отговори.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...