Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Още един интересен въпрос от мен. Как да сложа плот върху пералня, а върху плота - мивка. Плота всъщност е ясен. Задачата е каква да е мивката, която да се курдиса отгоре на плота защото под нея ще стои пералнята?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

По-скоро - какъв да е сифона на мивката, за да има място за пералнята. Иначе не е трудно.

Link to comment
Share on other sites

Още един интересен въпрос от мен. Как да сложа плот върху пералня, а върху плота - мивка. Плота всъщност е ясен. Задачата е каква да е мивката, която да се курдиса отгоре на плота защото под нея ще стои пералнята?

Според мен няма начин мивката да е точно над пералнята и да е функционална. Стандартната височина на пералните (а и другите уреди) е 85 см. Дори да забравим за сифона, мивките са поне 15 см, което прави 1 м общо от пода - изключително неудобно за ползване.

Като се замисля по-усърдно и ми хрумва, че за да стане, трябва да бъдат изпълнени няколко нестандартни условия едновременно - плитка мивка, отвор по периферията й и достатъчно място отстрани на пералнята, за да се разположи и обслужва сифона (или S-ката).

Как ще се изпълнят едновременно не ми е ясно, което не означава невъзможно. Със сигурност обаче колкото повече се придържаш към стандартите, толкова гъзобола е по-малък. И обратно.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча навигация за Симбиан? Като изключим Гармин Мобайл.

 

Ред. За Сони Ериксон Виваз търся.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча навигация за Симбиан? Като изключим Гармин Мобайл.

 

Ред. За Сони Ериксон Виваз търся.

Ползвай си Гарминчето с някоя OFRM на Геотрейд, Танасе, и заеби глупостите! Ако знаеш само как ги псувам тия от Гармин, че не правят нищо за Андроид...

До сега не съм се натъквал на по-френдли, интуитивна и готина навигация за телефон, що се касае за извънградски условия.

Link to comment
Share on other sites

Още един интересен въпрос от мен. Как да сложа плот върху пералня, а върху плота - мивка. Плота всъщност е ясен. Задачата е каква да е мивката, която да се курдиса отгоре на плота защото под нея ще стои пералнята?

 

Вчера коментирахме с твой колега уникално откачените ти идеи и ето виждам нова си заформил. Какъв плот въху пералня и каква мивка върху него бе, момче? Ти пералня в режим центрофуга виждал ли си как "танцува"? Да сложиш нещо НАД пералня добре (въпреки че пак е глупаво), но ВЪРХУ нея - няма как да стане, поне докато не се изобрети нова, евентуално неподвижна система за пране. Ако си "спънеш" пералнята рискуваш да си гониш барабана из къщата. Не знам дали си виждал/чувал какво става като се скъса тампон. Аз съм жив свидетел как едно АЕГ буквално тръгна да се разхожда из стаята.

 

Отделно както ти казаха, системата на самата мивка като такава ще ти докара уникалното упражнение "миене с вдигнати ръце" и тогава вече ще дойда да те снимам! Разбира се ти може и да отсвириш сифона с една гофрирана мека връзка, но пак ще дойде момента, в който мивката ще "цъфти" на около метър от земята. В тоя ред на мисли изобщо да не подхващам темата за евентуално обслужване на злощастната пералня и самата мивка... Ники, честно, откъде изобщо ти хрумват тия неща - главата ми не го побира.... laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма начин мивката да е точно над пералнята и да е функционална. Стандартната височина на пералните (а и другите уреди) е 85 см. Дори да забравим за сифона, мивките са поне 15 см, което прави 1 м общо от пода - изключително неудобно за ползване.

Като се замисля по-усърдно и ми хрумва, че за да стане, трябва да бъдат изпълнени няколко нестандартни условия едновременно - плитка мивка, отвор по периферията й и достатъчно място отстрани на пералнята, за да се разположи и обслужва сифона (или S-ката).

Как ще се изпълнят едновременно не ми е ясно, което не означава невъзможно. Със сигурност обаче колкото повече се придържаш към стандартите, толкова гъзобола е по-малък. И обратно.

 

С това съм съгласен ама някак не ми достига 1 метър

 

 

Вчера коментирахме с твой колега уникално откачените ти идеи и ето виждам нова си заформил.

 

Кой това?

 

За идеите - една част от тях съм ги претворил в реалност и да ти кажа - много добре са се получили :) Не съм единствен да ти кажа - имам да догонвам един мой клиент по подобни идеи...

 

 

Отделно както ти казаха, системата на самата мивка като такава ще ти докара уникалното упражнение "миене с вдигнати ръце" и тогава вече ще дойда да те снимам!

 

Това го мислехме - имаме едно детско столче за миене на ръце - прилича на стълбичка - 20тина см. Идеално за целта :D

 

Разбира се ти може и да отсвириш сифона с една гофрирана мека връзка, но пак ще дойде момента, в който мивката ще "цъфти" на около метър от земята. В тоя ред на мисли изобщо да не подхващам темата за евентуално обслужване на злощастната пералня и самата мивка... Ники, честно, откъде изобщо ти хрумват тия неща - главата ми не го побира.... laughing1.gif

 

Откъде, откъде... другия вариант е да прекарам вода на терасата, да я изолирам, да я остъкля, да прекарам и обратната вода кято трябва да мине през 2 стаи. Сещаш ли се за какъв гъзобол става дума.

 

ПС: Всъщност за сушилня го мислехме, пералната е до нея, но се опасявах, че ако напиша сушилня може да не ме разберат правилно, а те са с еднакви габарити.

Link to comment
Share on other sites

С течение на обстоятелствата в нас се събраха 2 комплекта 4 омови тонколони и различни пищялки. Тъй като нямам намерение да ги слагам на кола, се чудех дали не може да се направят кутии за тях и с подходящ усилвател да се ползват в домашни условия. Идеята ми е да се направи ТАКОВА нещо, разбира се, в малко по-малки размери.

Въпросите ми са:

1. Постижимо ли е тази идея ?

2. Как се изчисляват обемите на кутиите?

3. От какъв материал е най-добре да са направени кутиите?

Ще има вероятно и още въпроси, след като получа отговори на тези.

Link to comment
Share on other sites

Шукар тенкю. А за извън населени места дава ли данни? Щот за гармин бях намерил офроад карти, ама за това не знам да има...

Link to comment
Share on other sites

С течение на обстоятелствата в нас се събраха 2 комплекта 4 омови тонколони и различни пищялки. Тъй като нямам намерение да ги слагам на кола, се чудех дали не може да се направят кутии за тях и с подходящ усилвател да се ползват в домашни условия. Идеята ми е да се направи ТАКОВА нещо, разбира се, в малко по-малки размери.

Въпросите ми са:

1. Постижимо ли е тази идея ?

2. Как се изчисляват обемите на кутиите?

3. От какъв материал е най-добре да са направени кутиите?

Ще има вероятно и още въпроси, след като получа отговори на тези.

1.Да, постижима идея е.

2.Дай данни на говорителите и ще видим какво можем да предложим като възможности.

3.Най-добре е дърво, но може да минеш с MDF или с ПДЧ.

Link to comment
Share on other sites

Много странно...какво става из форума тези дни....?Топ спамъра е с цели 2-3 поста...а списъка е от общо пет човека.... :tongue

Нема никой наоколо...де избегахте уе?

Link to comment
Share on other sites

Имам тъп въпрос.

Това SSD не е точно хард диск, а кеш за харда, така ли? Ако да, ТОВА добре ли е? Ако не - какво е?

 

SSD-то е флаш памет. Не е кеш за харда. Хард е един вид, но не е с дискове/плочи, а с чипове като флашките. Само дето е по-бързо от флашките.

Link to comment
Share on other sites

Ама това от линка мога ли да си го сложа?

И ако го сложа, само WIN ли стига да е на него или трябва и игрите, примерно да са инсталирани на него?

Нещо не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че Руския пазар, но от другата страна на спирката, т.е. "битака" вече не съществува, бил забранен!

Link to comment
Share on other sites

Можеш да го ползваш за системен диск.Компа буквално ще ти лети..желателно е също да си инсталираш програми и игри пак там, за да получиш висока производителност на системата....така че, ще ти е нужен поне 80GB...

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва. Четенето е добро но скоростта на запис е трагично слаба. Виж OCZ Vertex 3 или 4. Гледам в амазон не са написали скоростта на запис но ако ровнеш има тестове на около 200мб/сек и повече. Само че имай предвид едно - контролера ти трябва да поддържа sata2 защото при sata1 ще постигнеш макс 150мб/сек скорост.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, дай някой конкретен линк. От английския амазон, моля, че оттам може да ми го донесат в началото на другия месец.

Link to comment
Share on other sites

Дядо, дай някой конкретен линк. От английския амазон, моля, че оттам може да ми го донесат в началото на другия месец.

 

http://www.amazon.co.uk/OCZ-OCZSSD2-2VTXE60G-Vertex-60GB-SATA/dp/B003NE5JCE/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1336305433&sr=8-3

http://www.amazon.co.uk/OCZ-VTX3-25SAT3-60G-60GB-Vertex-Internal/dp/B00566FETA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1336305454&sr=8-2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...