Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Благодаря за отговорите :)

Има "питанка" точно до размера, като щракнеш на нея има таблички с размерите. От моя опит, нещата си отговарят, но има разлики при марките.Например найк винаги са малко по-малки от останалите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има "питанка" точно до размера, като щракнеш на нея има таблички с размерите. От моя опит, нещата си отговарят, но има разлики при марките.Например найк винаги са малко по-малки от останалите.

 

Всяка марка за спортни обувки си има свои размери. Понякога съвпадат, понякога не се усеща разликата заради конструкцията на обувката.

Link to comment
Share on other sites

opt1333795838a.jpg

 

Т'ва значи ли ,че щом ползвам 50-55 % от Wireless-а ,мога да постигна и 90-100 % ,което в случая е равно на приблизително 6 MB. Онзи ден гледах нещо из менютата на рутера ми ,и в едното меню видях 150 MB да пише (не помня точно какво беше)

Link to comment
Share on other sites

Ако безжичната карта на лаптопа и рутера ти поддържат "n" стандарта, би трябвало да можеш да вдигнеш скоростта.

 

Въпрос и от мен.На страничното стъкло на колата ми, има едни гадни драскотини, които много ме дразнят.Има ли начин да се оттърва от тях без да сменям джама?

Link to comment
Share on other sites

Ако безжичната карта на лаптопа и рутера ти поддържат "n" стандарта, би трябвало да можеш да вдигнеш скоростта.

 

 

 

така казват ...

 

Flexible wireless connectivity options:
Integrated 802.11 a/b/g/n draft 2.0, a/b/g, or b/g wireless LAN module
Bluetooth® 2.0

 

но в Евереста ми го дава

 

[b]Network Adapter [/b]Broadcom адаптер за мрежи 802.11b/g

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

така казват ...

 

Flexible wireless connectivity options:
Integrated 802.11 a/b/g/n draft 2.0, a/b/g, or b/g wireless LAN module
Bluetooth® 2.0

 

но в Евереста ми го дава

 

[b]Network Adapter [/b]Broadcom адаптер за мрежи 802.11b/g

 

Просто провери в сайта на производителя за спецификацийте на картата.

Link to comment
Share on other sites

 

Въпрос и от мен.На страничното стъкло на колата ми, има едни гадни драскотини, които много ме дразнят.Има ли начин да се оттърва от тях без да сменям джама?

 

Значи правиш следното(аз по тоя начин си възстанових спукано предно стъкло, но беше малка пукнатината). Купуваш си епоксидна смола на "Естел продукти". Ако питаш защо точно нея - защото не пожълтява. Намазваш много внимателно драскотините с много малко количество смола, оставяш да засъхне, полираш и шлифоваш. Но вече зависи колко са големи драскотините и колко са дълбоки.

Link to comment
Share on other sites

Просто провери в сайта на производителя за спецификацийте на картата.

 

Вчера гледах,обаче в сайта ми дава 2 разновидности за лан картата.На видео картата същата работа : 256 или 520 ,моята е 520 Vram.Освен в евереста не се сещам къде другаде да сверя .

 

 

btw,какви пари излизат шофьорските курсове ? Конкретни оферти ме интересуват :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Дадоха ми една камера Самсунг, на която бяха записали тържеството на синът ми в у-ще. Проблема е, че камерата е от старите, дето записва на касета. Искам да попитам, знае ли някой нужната програма с която да сваля видеото на компютъра. Имам такъв кабел, но за да сваля видеото, трябва и програма.

Link to comment
Share on other sites

Дадоха ми една камера Самсунг, на която бяха записали тържеството на синът ми в у-ще. Проблема е, че камерата е от старите, дето записва на касета. Искам да попитам, знае ли някой нужната програма с която да сваля видеото на компютъра. Имам такъв кабел, но за да сваля видеото, трябва и програма.

 

Кажи ми модела. Навремето работих със самсунгска камера с касета.

Ред. Макар, че ако си имаш кабел, не ти е проблем да намериш драйверите за тая камера и просто да ти излиза като допълнително устройство,от което с Copy/Paste да си свършиш работата.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Дадоха ми една камера Самсунг, на която бяха записали тържеството на синът ми в у-ще. Проблема е, че камерата е от старите, дето записва на касета. Искам да попитам, знае ли някой нужната програма с която да сваля видеото на компютъра. Имам такъв кабел, но за да сваля видеото, трябва и програма.

 

Преди имаха такава услуга във ВидеоЗоните докато бяха собственост на Марио. В някои фотоателиета биха могли да го правят, но трябва да разпиташ.

Link to comment
Share on other sites

Ами някакъв специфичен на Самсунг. Даже ми дадоха и един друг лаптоп дето има такава букса. Не знам как да ти го обясня, ако трябва да ти го снимам.

Link to comment
Share on other sites

Ами някакъв специфичен на Самсунг. Даже ми дадоха и един друг лаптоп дето има такава букса. Не знам как да ти го обясня, ако трябва да ти го снимам.

Подозирам, че работата опира до кепчър (capture) в режим на възпроизвеждане на камерата. Такава работа може да се свърши с Windows Movie Maker, наличен в XP и някои от дистрибуциите на Vista и 7. Предполагам, че интерфейса е IEEE1394 (Firewire):

medscaleFW64.jpg

Link to comment
Share on other sites

Точно такъв е.

IEEE 1394 Data Transfer

Connecting to a DV Device

(DVD Recorder, Camcorder, etc.)

■ Connecting to other DV standard products.

- Astandard DV connection is quite simple.

- If a product has a DV jack, you can transfer data by connecting to

the DV jack using the correct cable. (not supplied)

!!! Please be careful as there are two types of DV jacks (4pin,

6pin). This Camcorder has a 4pin jack.

■ With a digital connection, video and audio signals are transmitted in

digital format, allowing high quality images to be transferred.

Connecting to a PC

■ If you want to transmit data to a PC, you must install an IEEE 1394

add-on card into the PC. (not supplied)

■ The frame rate for moving image is dependent on the capacity of the

PC.

System Requirements

■ CPU : faster Intel® Pentium III™ 450MHz compatible.

■ Operating system : Windows® 98SE, ME, XP, Mac OS (9.1~10.4)

■ Main memory : more than 64 MB RAM

■ IEEE1394 add-on card or built in IEEE1394 card

[ Note ]

■ Operation is not guaranteed for all the recommended computer

environments mentioned above.

 

 

Това е от пдф ръководството за камерата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...