Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как се boot-ваше dvd-то na windows под DOS???(a.k.a имам празен лаптоп само с ДОС и не ми дава боот меню-то)

 

Какво значи празен лаптоп с ДОС? От биоса му дай първо да буутва от диска и ако е нормален стартов диск сам ще тръгне. Ако не - пишеш dir/p или dir/w и ще ти изкара съдържанието. Виж кой е стартовия файл и го пусни.

Link to comment
Share on other sites

Точно там имах проблеми и аз. При мен обаче телефона не е закупен от България. С международна гаранция директно от Епъл е. Най - интересното е, че имаше проблеми само в мрежата на ментел. На всеки друг оператор и в роуминг си работи без проблеми. Можеш да си представиш как тъпо гледаха когато им занесох телефон без никакви документи. Култов момент беше когато дойде шефа на сервиза да ми каже да са им покажел гаранционна книжка :bowdown:. Отне ми време да им обясня, че такова нещо само в Бг съществува. Накрая им разпечатох фактура на плащането и така смениха телефона. Цялата история е по - дълга, но ме мързи да я описвам в детайли. Иначе с голяма надежда бях, че ще ми откажат гаранционно обслужване. После не е истина какво обещетение щях да искам от Епъл.

Колегата смени 3 телефона - все му правеха парчета - разпада разговора, губи обхват. Мтелски абонат е. Единия път беше до Германия в някакъв тамошен магазин, с час и всичко и му смениха телефона. Сега с 4-я май работи.

Link to comment
Share on other sites

Колегата смени 3 телефона - все му правеха парчета - разпада разговора, губи обхват. Мтелски абонат е. Единия път беше до Германия в някакъв тамошен магазин, с час и всичко и му смениха телефона. Сега с 4-я май работи.

При мен проблема с обхвата го има само на моята карта.Решението беше да си мина на 2G от тогава не ми е затворило веднъж.

Link to comment
Share on other sites

При мен проблема с обхвата го има само на моята карта.Решението беше да си мина на 2G от тогава не ми е затворило веднъж.

Ти не беше ли с Андроидски? Защото говорим за iPhonе-те и мтел.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам относно един фиш, който ми писаха вчера. Нали сега вече има онлайн проверка на фиш, е като не ми излиза, че съществува такъв фиш аз как да го платя?? И ако не излезе в системата до 7 дневния срок преди да стане нак.постановление, как се смята, че трябва да си го платя?

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми някакви не много силни колони...да има какво да правя на работата през ноща.

Имаше един сайт ...(забравих му името ) еквивалент на ebay,но български.

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми някакви не много силни колони...да има какво да правя на работата през ноща.

Имаше един сайт ...(забравих му името ) еквивалент на ebay,но български.

Да не е акуро.

Link to comment
Share on other sites

Май размени буквите..."аукро". :))

 

не .Един друг е .Даже скоро гледах няк'ва реклама по телевизията.

Главно ме интересуват оферти за колонки :tongue

Link to comment
Share on other sites

www.aukro.bg, www.prodavalnik.com - един и същи е собственика, просто единия е за търговци основно а другия за "мамите" така че да си продават парцалките (и не само).

 

Мен ме интересува знея ли някъде къде продават подобни колелета:

 

AOS-2024S-7.jpg

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Мой приятел е на бригада в Англия и си наумил да докарва кола и да й обръща волана. Въпросът е кога трябва да се регистрира колата в КАТ? Преди обръщането или след него? И след обръщането, колата ще се заведе ли като такава с ляв волан, съответно и застраховки и каквито други разлики има, ще бъдат ли като на ляв волан?

Link to comment
Share on other sites

Мой приятел е на бригада в Англия и си наумил да докарва кола и да й обръща волана. Въпросът е кога трябва да се регистрира колата в КАТ? Преди обръщането или след него? И след обръщането, колата ще се заведе ли като такава с ляв волан, съответно и застраховки и каквито други разлики има, ще бъдат ли като на ляв волан?

 

 

Може да се регистрира в КАТ но работа е доста по обръщането. А сега искат да се сменят и фаровете и стоповете дори. Огледалата, кори на вратите , рейка, зависи и скоростната кутия каква е дори и шофьорската седалка. Работата, парите и разправията са много, незнам дали си струва това упражнение при толкова ниските цени в момента на коли с ляв волан.

Link to comment
Share on other sites

Баща ми обръщал волан на кола и ще ти кажа информация от кухнята...

Има случаи в които колата ти излиза с малка разлика от тази с нормален ляв волан, плюс съответните недъзи:

- Скърцане на таблото (ако то самото позволява да се сменят местата на датчиците) защото с годините и климатичните вариации то се е напаснало към колата и една такава промяна води към скърцане, защото то се е "изпекло" във стария си вид.

- Може да мине цената на кола с ляв волан и се замисли дали за 1-2000лв. си заслужават ядовете около шумът!

- Ако е Воксхол (Опел произведен специално за Англия) а е пък с ляв волан ще усъмни копувача ако е знаещ и ще затрудни бъдеща продажба.

- Ами цената на ново табло ако не позволява обръщане!?

- карета, носачи, кормилна кутия, седалки (както ти казаха по-горе) плюс цената на работата която варира от 1-3000лв в зависимост от модела от които варира и трудността!

 

Мисля, че единствения смисъл е ако колата е била блъсната ,защото цената ще е супер ниска и така или иначе ще изисква нови частите които така или иначе ще трябва да се купуват, както ще оправдае и купуването на нормално табло, тъй като часто то е повредено от атмосверните условия, понеже често предното стъкло е било чупено. Но тогава пък транспорта и се явява проблем.

Размисли повече метафизично върху икономическия и последствията които ти изписах по-горе.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Идея си нямам каква кола е решил да купува. Не вярвам да е Опел.

Ще му пратя тези неща, той да си преценява.

Благодаря на отзовалите се!

Link to comment
Share on other sites

Ще може ли да ме насочете към някой, който да хакне един Плей стейшън 2. Благодаря.

 

Значи до колкото си спомням хакването представлява поставяне на чип, който позволява ползването на пиратски дискове.

Ще ти струва около 120лв. и знам че поставят в един сервиз-магазин който се намира на чатала от страната на главния вход на джамията на центъра, поемаш по десния нагоре и имало сервиз, питах веднъж от любопитство, и ми казаха че били най добрите за тази работа, понеже работели със Сони. Но това което знам, че този чип скъсява живота на конзолата и има вероятност да не е сполучливо поставянето му, което не гарантира безприпятствена употреба на всеки пиратски диск.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...