Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какво е нужно за да сложа 2-3 колчета на тротоара пред кооперацията в която живея за да престане да се ползва и без това недостатъчното място между 2та входа на кооперацията като място за паркиране?

 

Единият вариант е да се разправяш в кметството с молби и прочее и да чакаш. Другият вариант е по-прост, но по-скъп - слагаш си ги сам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Друг вариант за самобръсначката е амазон,но няма да имаш гаранция.Приятеля на сестра ми я има от 2-3 години и за сега не му е създавала никакви проблеми.

 

Пълни глупости. Ако някъде имаш сигурност, че ще ти уважат гаранцията и ще ти го подменят при дефект или още по-добре ще ти върнат парите то това е амазон. Само че трябва да си го купил от амазон а не от техен партньор (при покупката пише кой е доставчика). Единствено се разправяш с пращане на неща по пощата и се овътряш 30тина лева за колета (зависи от обема и тежестта), но дотам. Проблем с гаранция с амазон няма да имаш ама ИЗОБЩО.

 

Единият вариант е да се разправяш в кметството с молби и прочее и да чакаш. Другият вариант е по-прост, но по-скъп - слагаш си ги сам.

 

Аз сам ще си платя, само не искам да дойдат и да ги извадят, защото са сложени незаконно.Пък и колко ли ще струват 2 колчета...

Link to comment
Share on other sites

Аз сам ще си платя, само не искам да дойдат и да ги извадят, защото са сложени незаконно.Пък и колко ли ще струват 2 колчета...

 

Ами зависи каква е обстановката. Аз с удоволствие бих ти дал много масивни парчета стоманена тръба за колчетата, но идеята е да се монтират стабилно. Не помня тротоара пред вас какъв е. По принцип се вади плоча, копва се и се циментира кола (отдолу се прави с "мустаци" за мераклии да го пипат). Ако си обаче с големи плочи (страна 50+см) е по-трудно. Но няма невъзможни неща! devil.gif

 

Може да се обзаложим, че няма никой да дойде да ги вади... ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи каква е обстановката. Аз с удоволствие бих ти дал много масивни парчета стоманена тръба за колчетата, но идеята е да се монтират стабилно. Не помня тротоара пред вас какъв е. По принцип се вади плоча, копва се и се циментира кола (отдолу се прави с "мустаци" за мераклии да го пипат). Ако си обаче с големи плочи (страна 50+см) е по-трудно. Но няма невъзможни неща! devil.gif

 

Може да се обзаложим, че няма никой да дойде да ги вади... ninja.gif

 

Е неее.. аз мислех да сложа някакви красиви от ковано желязо или нещо подобно, а не просто тръби. Плочите са 30х30см май - най-обикновени плочи са, наскоро слагани даже.

Link to comment
Share on other sites

Чудно - вадим по една и циментираме. Аз като казвам тръби, имам предвид перфектно оформени и боядисани. Ако ти се занимава - купи си ковани, но не си струва. На моите тръби им харесвам здравината. devil.gif

Link to comment
Share on other sites

А що не сложиш например циментови пънчета? По-яки са и са по-трудни за вадене(знам от личен опит biggrin1.gif ).

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости. Ако някъде имаш сигурност, че ще ти уважат гаранцията и ще ти го подменят при дефект или още по-добре ще ти върнат парите то това е амазон. Само че трябва да си го купил от амазон а не от техен партньор (при покупката пише кой е доставчика). Единствено се разправяш с пращане на неща по пощата и се овътряш 30тина лева за колета (зависи от обема и тежестта), но дотам. Проблем с гаранция с амазон няма да имаш ама ИЗОБЩО.

 

Еми има го и от амазон.Аз мисля другата седмица да поръчвам,че ми писна или да ми е задръстена самобръсначката ,или да се бръсна с тия от 30ст. дето почти нищо не правят.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

То не е нестандартен въпрос, а по-скоро е за помощ...От три дни се мъча да рипна един филм и все не става...С AGK го мъча, рипва само отделни части от DVD-то...Някой може ли да даде идея що така?

Link to comment
Share on other sites

Аз ли губя разсъдъка си, злочестите духове ли са навестили imageshack сайта или просто са махнали функцията за thumbnail или квото там беше...

Link to comment
Share on other sites

А защо всъщност го ползвате, освен в случаите, в които искате да дадете линк на някой извън BG? Да не говорим, че китайците напр. не могат да разглеждат картинки от там...още миналата година го установих.

Link to comment
Share on other sites

То не е нестандартен въпрос, а по-скоро е за помощ...От три дни се мъча да рипна един филм и все не става...С AGK го мъча, рипва само отделни части от DVD-то...Някой може ли да даде идея що така?

 

My link

Link to comment
Share on other sites

Новото 20 е, че требе да се регнеш, за да ползваш старите привилегии.... И аз псувах много в началото.

Не става. Регнах се и пак не иска...

Алтернативи?

Link to comment
Share on other sites

Не става. Регнах се и пак не иска...

Алтернативи?

 

Всяка една Cloud Storage система? Може да си ъплоудваш без проблем и да си постваш публични линкове/папки. Стига да нямаш повече от 10ГБ трафик на месец.

 

Пример

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Добре бе, за чий чеп ползвате тия imageshack? За мен винаги са били бавни, тромави и препълнени с реклами.

 

picvalley.net anyone?

Link to comment
Share on other sites

А защо всъщност го ползвате, освен в случаите, в които искате да дадете линк на някой извън BG? Да не говорим, че китайците напр. не могат да разглеждат картинки от там...още миналата година го установих.

 

 

Добре бе, за чий чеп ползвате тия imageshack? За мен винаги са били бавни, тромави и препълнени с реклами.

 

picvalley.net anyone?

Ползвам го откакто се помня и бях привикнал с него. Но ще го сменям, че го насраха...

Link to comment
Share on other sites

Питам,щото ми го бяха пратили.

 

Явно много са те харесали, щом са те издирили специално и искат непременно да те направят богат. :P

Такъв род оферти срещам постоянно, откак ползвам Интернет (по-точно - от 90-те години на миналия век :laughing1:), най-често са на пирамидален принцип (зарибяваш нови членове и получаваш бонус)...или пък ти пълнят пощата с рекламни съобщения, за които получаваш минимални суми...или пък трябва всеки ден да цъкаш по рекламни банери...и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Реших да си поръчам маратонки от sports direct и имам 2 въпроса, ако някой е поръчвал от там. Не ми става ясна номерацията на маратонките, ако някой може да изясни какво се крие зад размер 10, 11, 12...? Другото, което искам да питам е дали обувките отговарят на размера си, т.е. ако си поръчам номер 45 дали ще са същия разбер 45 какъвто е и тука? Та това е, ако някой може да разясни тези две неща ще съм благодаренbowdown.gif

Link to comment
Share on other sites

поръчвам редовно от там, размерите можеш да видиш по следната таблица:

Размери

Размери 2

 

размерите си отговарят, засега каквото съм поръчал, тоест поръчваш си да речем 8,5 и си е 8,5. Не отговарят винаги на българските размери, аз например моя размер си го хванах от едни оригинални пуми, които си бях взел преди време, и оттогава каквото съм поръчал винаги ми е ставало. В България има много ментета и понякога не си отговарят на номерата. Така че ако си хванеш по някоя истинска маратонка номера, няма да имаш грижи. Аз съм си поръчал няколко чифта за себе си, а и приятелите, на които поръчвам винаги са се уцелвали номерата, а досега съм поръчал към 40 чифта и само един не е ставал, и то защото момчето си обърка номера. Така че ако имаш някоя оригинална маратонка, гледаш етикета, там даже трябва да си има английската номерация, и няма и да имаш нужда от горната таблица :)

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...