Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Какво не успя да видиш? Всички цени са там.

 

Той пита за закачените обяви, които наистина не присъстват там. За съжаление няма как да му кажем как стоят нещата, защото никога не сме имали тази информация и на периодично задаваните ми въпроси на ЛС от съфорумците, винаги съм ги препращал към Вено, който единствен се занимава с това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

здравейте интересува ме някой знае ли някаква информация за автовозите цени,телефони и тнт(че ще си купувам кола от Германия)

Link to comment
Share on other sites

Искам да купя декоративен заек за подарък, но не знам откъде. Търсих обяви в Интернет, намерих разни, но се чудя дали е добре да го купя от някой човек или директно от някой зоомагазин?

 

Ще се радвам, някой с повече опит да сподели и евентуално да даде някакви детайли какво му трябва в началото, как се гледа и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Иди в някой зоомагазин и там ще ти дадат всичката нужна информация. Добре е да го купиш и подариш с клетката и другите неща, които вървят с нея, защото ще е неудобно да принуждаваш подаръкополучателя да си купува тепърва клетка и всичките други неща. Не съм гледал заек, но предполагам, че е като хамстера, трябва да има талаш отдолу, който си се продава на пакети по магазините и е евтин, та този талаш се сменя на определено време. Има си сигурно и поилка и хранилка.

А сега азда попитам: С XP съм, 3 гхз процесор и 1 гб рам. Понеже напоследък ми се налага да поработвам от вкъщи и забелязвам, че след 40-50 мин. работа, през които всичко е нормално, изведнъж става страшно, процесора започва да се натоварва до 100%, компютъра адски се забавя, забива, запецва и дори и елементарни действия отнемат 5-6 секунди докато се извършат. Активно работят аваст, мозила и уърд. Като през мозилата основно са отворени фейсбук прозорци. Та проблема хардуерен ли, т.е. трябва да ъпгрейдна или е софтуерен и мозилата и фейсбука натоварват максимално след 40-50 мин. работа или може би имам някакви вирусчета, които са пропуснати от аваста?

Link to comment
Share on other sites

Иди в някой зоомагазин и там ще ти дадат всичката нужна информация. Добре е да го купиш и подариш с клетката и другите неща, които вървят с нея, защото ще е неудобно да принуждаваш подаръкополучателя да си купува тепърва клетка и всичките други неща. Не съм гледал заек, но предполагам, че е като хамстера, трябва да има талаш отдолу, който си се продава на пакети по магазините и е евтин, та този талаш се сменя на определено време. Има си сигурно и поилка и хранилка.

А сега азда попитам: С XP съм, 3 гхз процесор и 1 гб рам. Понеже напоследък ми се налага да поработвам от вкъщи и забелязвам, че след 40-50 мин. работа, през които всичко е нормално, изведнъж става страшно, процесора започва да се натоварва до 100%, компютъра адски се забавя, забива, запецва и дори и елементарни действия отнемат 5-6 секунди докато се извършат. Активно работят аваст, мозила и уърд. Като през мозилата основно са отворени фейсбук прозорци. Та проблема хардуерен ли, т.е. трябва да ъпгрейдна или е софтуерен и мозилата и фейсбука натоварват максимално след 40-50 мин. работа или може би имам някакви вирусчета, които са пропуснати от аваста?

качи един chrome и не ползвай мозилата - тогава пак пиши какво е станало.

 

здравейте интересува ме някой знае ли някаква информация за автовозите цени,телефони и тнт(че ще си купувам кола от Германия)

зависи от къде в Германия - там може да варира разстоянието с 800 км и нагоре.

иначе цените са от 800 до 1100 лв. НО внимавай кой ще вози, че някои крадат яко от колите - свалят джанти, сменят части, взимат музики и всякави такива.

А има и случаи на 'откраднаха ми парите ти в Румъния'

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Как си с руския? My link

Благодаря ти, ще се опитам да се справя, ако не успея, ще ползвам жокер: помощ от приятел (съфорумник). :rolleyes:

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Ако нещо, да ти преведа? Макар че е разбираемо, написано е на достъпен език.

 

 

 

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ако нещо, да ти преведа? Макар че е разбираемо, написано е на достъпен език.

Благодаря ти, но мисля, че с руския съм сравнително добре. :beer:

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни на сам ми се появява тази гадост и не знам как да я махна. Много ще черпя, ако някой успее да ми помогне.

 

Ти да не си с Вирус ХР бе, брат? Мисля е най-добре да си преинсталираш Microsoft.NET Framework. Тури си и по-нова версия даже...

Link to comment
Share on other sites

Как си с руския? My link

 

 

Ако нещо, да ти преведа? Макар че е разбираемо, написано е на достъпен език.

 

 

 

 

Ти да не си с Вирус ХР бе, брат? Мисля е най-добре да си преинсталираш Microsoft.NET Framework. Тури си и по-нова версия даже...

 

Всъщност проблема се оказа шибаната Авира. След премахването и, проблема се оправи. Заложих отново на старата изпитана в боя AVG, която ми е служила вярно години наред. Нямам идея, кой дявол ме накара при последната преинсталация, да сложа гадната Авира.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има на идея къде в Пловдив може да се даде цяло агне ( или половин :) ) и да го изпекът?

 

За Пловдив незнам,но взехме агне от нашето село...то е към Сливен .

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малък mp3 плеър,който може да възпроизвежда ,минимум едно денонощие,и да е някакъв супер прост,и малко памет . Идеи къде да search-вам ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Преди около месец ме глобиха за неправилно паркиране в размер на 50 лева. Глобата е от община Пловдив. Там, където бях спрял не беше много за глоба, но няма значение това сега. Прочетох в интернет, че тези фишове са с 2 години давност и ако не ми трябват никакви документи от общината няма смисъл да плащам, но днес пристигна писмо, според което ако не внеса сумата до 1 седмица ще бъдат предприети мерки за принудително събиране на глобата от Национална агенция за приходите или от частни съдебни изпълнители. Та въпросът ми е, ако има някой по-запознат, да ходя ли да ги внасям тея пари или няма да предприемат нищо ако не ми трябват документи от общината? :)

Link to comment
Share on other sites

Давността е 3 години, но това също така го знае и общината. Затова ще те принудят да я платиш или ще се разправяш с със съдилища. Моя съвет е да си платиш 50-те лева и да не се занимаваш с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Аз мръвката я имам, изкам да се изпече ;)

 

Не те знам за какво агне говориш, но 10-11кг влиза в стандартна фурна в голяма тава и се пече отлично. Ако си взел някоя овца те съвтвам да търсиш магазини от типа на Тайгър Мес, където има големи конвектомати. Не знам дали останаха фурни да вършат тая услуга в града, но навремето имаше.

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези магазини Тайгър Мес? Аз ги чувам за първи път и ми стана любопитно.

 

Между другото голяма фурна (и пеща на дървени въглища) има в магазина на Главната. Там направо чеверме могат да ти врътнат даже.

Link to comment
Share on other sites

На ул.Данаил Николaев , срещу онова рокерското кафе има фурна за хляб и миналата година я имаше тази услуга. Пада се малко след Office 1 superstore

Edited by transporterpld
Link to comment
Share on other sites

Не те знам за какво агне говориш, но 10-11кг влиза в стандартна фурна в голяма тава и се пече отлично. Ако си взел някоя овца те съвтвам да търсиш магазини от типа на Тайгър Мес, където има големи конвектомати. Не знам дали останаха фурни да вършат тая услуга в града, но навремето имаше.

 

Дори и 10-11кг да е, няма как да се събере цяло агне в фурна (без да се реже).Освен, ако не е фурна, а както казваш конвектомат :)

 

На ул.Данаил Николaев , срещу онова рокерското кафе има фурна за хляб и миналата година я имаше тази услуга. Пада се малко след Office 1 superstore

 

Сетих се.Мерси много.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На ул.Данаил Николaев , срещу онова рокерското кафе има фурна за хляб и миналата година я имаше тази услуга. Пада се малко след Office 1 superstore

 

Тая фурна още ли е жива? Не съм вярвал, че ще оцелее от 90-те досега... Тя е добро място за случая - пекат добре агънца...

 

Дори и 10-11кг да е, няма как да се събере цяло агне в фурна (без да се реже).Освен, ако не е фурна, а както казваш конвектомат :)

 

След като ти казвам, значи се събира. 20 години и повече така печем великденското агне, тъй като на село пещи не останаха, а и в пещта често агнето се "стапя" ако се прекали с жарта. Прави се ето така:

 

228694_2016084039319_1160394616_32451410_7279927_n.jpg

 

Това е агнето от 2011-та - 10.5 кг. Да виждаш да е рязано някъде?

 

===================

 

Ники, Тайгър Мес е магазин близо до нас (на кръстовището Капитан Райчо и Петко Д. Петков), предполагам не е единствен. Има много хубаво месо, както и готови печени меса. Оттам си купувам прословутия марионван джолан, пекан на конвектомат...

 

ЕДИТ:

Фирма "Тайгър Мес" съществува от 10 години на пазара.Занимава се с производство на месо, месни заготовки от червени и бели меса(луканки, бабеци, суджуци, пържоли и др. продукти от прясно българско месо).Разполага със седем фирмени магазина в градовете:Пазарджик, Пловдив, Панагюрище и Септември.

При нас ще намерите винаги пресни продукти с доказано българско качество по БДС.

 

Фирма "Тайгър Мес" зарежда със своите вкусотии хотелските вериги в Пазарджик, Банско, София, Пловдив и други градове в страната.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...