Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има вируси, които анти-вирусните просто не ги засичат...

 

Все още!

 

 

 

Голяма част просто се чистят под сейф моуд, ако блокират анти-вирусните в нормален режим.

Много зависи какво си прихванал.

 

Сега има един вирус, който прави куп поразии и се чисти само на ръка. Няма автоматизиран процес. И няма идентично инфектирани машини. Все са някакви разновидности.

 

Малко са хората способни на това. Докато това което описах всеки средностатистически 8мокласник може да го направи и гарантирано работи. И не отнема 2 часа търсене, чудене и кокорене защо 'нам си какво не сработва.

 

Има и по-ефективни и правилни начини според ситуацията. Друг е въпроса кой може да се справи. А псевдо майсторите пък по-добре да не барат, че обикновено повече поразии правят.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Страшни са. Думи нямам.

Най-разпространен е, защото е безплатен. Другите са платени.

Има и безплатна, и платена версия. Безплатната е без realtime опции за сканиране, само ръчно сканиране. Не съм от потребителите, които ще карат с кракнат NOD и ще чакат да ги пази. Кракнат антивирус не е стабилен антивирус.

Да ядат пасти. С LiveCD е като да си инсталирал win на друг дял (почти) само че колкото пъти съм пробвал с Hiren-a и още някакво руско резултата е бил нулев - я нещо не разпознава по хардуера я нещо друго (аз съм с един raid контролер който си иска дискета при инсталация и естествено това тези не го отчитат ами като тръгне ми обясняват че компютъра няма хард диск).

 

Отделно че като е упорит вируса ако си boot-нал от заразена система няма антивирусна която да може да го прескочи. Единствената гаранция е ако стартираш от live cd или от друг дял чиста система. Щом ти блокира настоящата антивирусна и не позволява инсталирането на поне още една друга шанса да намериш такава, която да го почисти клони към нула.

 

Затова - 10 мин инсталация, 5 минти ъпрейт и 2 мин инсталиране на антивирусна - след това пускаш да сканира - толкова. Повече време губя докато намеря последна версия на въпросното изделие, докато го сваля, запиша и т.н. и после то вземе че не тръгне. Ай бегай. Що трябва да е сложно като може да е просто

10минути инсталация, ама на твоя комп с RAID от SSD дискове, 2 видео карти по 500лв и 4Ядрен процесор. При мен инсталацията на XP на 1 машинка с някое PentiumIV под 2GHZ и 512RAM отнема повече от 10минути, ГАРАНЦИЯ ти давам. А особено с келявият нет на някои места, с по 2-5Мbps толкова добре ще ъпдейтнеш service pack и 30ъпдейта ще изтеглиш за 5минути даже.

Има вируси, например bootkit вируси при което инсталация на друг дял е адски глупава и безполезна...Като инсталираш нов windows, а от другият вируса е написал ауторън файлове водещи към заразени обекти такъв к*р ще го яде потребителя, който е решил да инсталира още 1 Windows и в резултат има още 1 заразен Windows?

LiveCD не е като да инсталираш OS, защото не инсталираш нищо и се абстрахираш от всякакви boot sector гадини, както и LiveOS-овете са базирани на Linux най-често, а и да не са-не могат да се заразят.

А като си програмист, вземи си направи един custom диск с Linux, прекомпилирай си ядрото, добави си драйвера за RAID контролера и си свиркай ;)

Специализираните инструменти са правилният начин за борба с гадинките, а когато няма как да се преборят се ползват методи с LiveOS с антивирус, като например DRWebLiveCD, който е сравнително стабилна програма.

Има вируси, които анти-вирусните просто не ги засичат, ако ще и 3 нови инсталации на Уиндоус да направиш. :)

Голяма част просто се чистят под сейф моуд, ако блокират анти-вирусните в нормален режим.

Много зависи какво си прихванал.

Сега има един вирус, който прави куп поразии и се чисти само на ръка. Няма автоматизиран процес. И няма идентично инфектирани машини. Все са някакви разновидности.

Вируси много и най-различни. Потребителите понякога искат да запазят информацията си и преинстала не е опция. Тогава се чисти на ръка. Най-гадни в момента са Zero Access rootkit-тите според мен, работят в kernel mode, подобен ефективно може да манипулира цялата система да пренасочва сканиранията на антивирусната, към чисти файлове, като зловредните са ефективни скрити от нея. Много трудни за премахване и засичане понякога.За това пък излизат и специализирани инструменти, като TDSS Killer на KasperskyLAB, MaxLook/Max Handle и подобни.

Както всички знаем, днес всеки 2-ри вирус ти реже и SaveMode.

 

не е безплатен.Платен си е :)

при всеки ъпдейт ми иска ключ за активацията на пълната версия.... free се намира лесно(крак и пач) .

В последно време все на положителни коментари попадам.Хората са доволни :)

Можеш да си го ъпдейтваш безпроблемно и БЕЗПЛАТНО, но няма да можеш да ползваш опциите за REALTIME PROTECTION.

Стига кракове и пачове за софтуер, който може да се ползва безплатно и легално.

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Специализираните инструменти са правилният начин за борба с гадинките, а когато няма как да се преборят се ползват методи с LiveOS с антивирус, като например DRWebLiveCD, който е сравнително стабилна програма.

 

Не. Редовното архивиране му е майката. Но мисля че спора стана прекалено технически а средностатистическия потребител всичко за което му пука е да не си загуби 20те документа, музиката и пощата

Link to comment
Share on other sites

Ето наистина нестандартен въпрос и ми трябва отговор от хора, които вече са го яли тоз х*й:

 

Карам стар таралясник (Ауди 80). Имам едно гъделичкащо чувство, че нещо скоро ще се развали и ремонта ще струва повече, отколкото самата кола.

Въпроса е:

 

Кое е по-добрата практика - да го махам сега или да го карам докато се развали и после да го продавам на части?

И също така - как смятате, че ще му взема по-добри пари?

 

аз съм го ял тоя х*й, и мога да ти кажа, че направих набутвацията с частите и ремонта, после се появи друг проблем, после трети, и така нататък. Накрая се светнах да продам колата и да я сменя. Истината е, че идва един момент, в който просто започва всичко да се разваля, и ако уцелиш да я продадеш преди него - супер. При ВАГ групата обикновено около двайстата година плюс-минус малко, се започва това. Моя х*й го ядох на 18 годиншна кола, ама много си я обичах и не ми се даваше. Винаги ще има набутвация - дали за ремонти, дали за обслужване на следващата кола - въпроса е, че ако уцелиш читава да вземеш правиш ремонт и кара няколко години. Докато на старата като започнеш, и няма спиране.

 

Така че моя съвет е - продавай, докато е време, освен ако не си много привързан към количката. А тая ехубавка, аз бих я правил, ама аз съм болен на тая тема и не съм мерило :laughing1: :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Къде точно се намира бившия Камел в Кичука? Ако може да ми кажете точен адрес или кои линии на градския транспорт ходят до там?

Link to comment
Share on other sites

Грешно е всичко да се слага под шапката на "вируси".От много време насам се пишат основно черевей, за да се изкара някой $$$

Хората които се занимават с това, знаят къде/какво да пипнат/променят, така че по-голямата част от антивирусните да не го засекат.

 

Кажете къде може да се тренира тенис на корт с карти?Вчера питах на един от кортовете на гребната и ми казаха 35лв на час с треньор.Нямало карти, плащаш си на тренировка.Вижда ми се доста... пресолено :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Кажете къде може да се тренира тенис на корт с карти?Вчера питах на един от кортовете на гребната и ми казаха 35лв на час с треньор.Нямало карти, плащаш си на тренировка.Вижда ми се доста... пресолено :)

 

Защото плащаш и за треньора. Намери си партньор, наемай си корта и ще ти е по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Камелът се намира тук :

4575213g.png

 

Сега на ъгъла има кафе "Камео". Можеш да идеш със 134, 27, 7, 24, 116, 16. Мисля, че и маршрутка 4. За друг транспорт не се сещам сега. Можеш да им видиш маршрута тук.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Искам да взема за мен и за жената по една ракета за тенис на корд.Поразрових се в спортсдиректа и гледам, че има доста избор на перфектни цени.

Въпроса е: каква ракета е подходяща като за начинаещи?

Преди години съм играл малко и знам от коя страна се държи ракетата, но блъсках основно по стената.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Природонаучният музей; Халите още на входа; пред пощата, където преместиха сергиите от Джумаята.

Link to comment
Share on other sites

Какво е нужно за да сложа 2-3 колчета на тротоара пред кооперацията в която живея за да престане да се ползва и без това недостатъчното място между 2та входа на кооперацията като място за паркиране?

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде да си взема електрическа самобръсначка? В рамките на 50-на лева ще мога ли да взема нещо сносно?

Link to comment
Share on other sites

Уф, към тия магазини имам известна алергия. Най вече заради прекрасното им гаранционно обслужване...

 

Тя гаранцията на Браун се покрива от сервиза на Браун, а не от Технополис.

Link to comment
Share on other sites

Като реша да пускам настолния ,започват да се въртят перките и след 5 секунди всичко изгасва.От 2рото пускане не изгасва.

Захранването ли е за смяна ?

 

PS: Pc-то е на около 7-8 години.Преди 2 години го бях отварял и чистил (процесори,перки,видео)

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Изчисти го с прахосмукачка, така както казваш явно първия път перките разчистват малко праха за да не гасне втория път.

Link to comment
Share on other sites

Друг вариант за самобръсначката е амазон,но няма да имаш гаранция.Приятеля на сестра ми я има от 2-3 години и за сега не му е създавала никакви проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Изчисти го с прахосмукачка, така както казваш явно първия път перките разчистват малко праха за да не гасне втория път.

 

По вероятно надути кондензатори и трябва да се "припомпи" за да захапят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...