Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, имам.Какво те интересува по-точно?

Ми дали става :) Т.е дали прави качествено видео, как се справя на тъмно/светло. Резолюция, време на запис, цена.

Link to comment
Share on other sites

Аааа, грешка.Ти говориш за onboard camera....Аз реших, че говориш за reverse camera....Не, за тези камери, които те интересуват нямам информация и наблюдения.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Умря ми наполовина sound картата :(( ...Ставам,слагам слушалките,пускам плейъра и чувам само десният канал.Няколко пъти вече рестартирах :confused

Link to comment
Share on other sites

Правят ли някъде в Пловдив индивидуални ортопедични стелки и къде ?

Не зная точно за индивидуални стелки, но мога да ти кажа, че в магазина на Scholl, който вече остана само един и се намира в Mall Галерия, поне един път на 2 месеца идват ортопеди от Горна Баня и правят безплатни прегледи и ти казват кои стелки са най-добри за теб. А в самия магазин има набор от много. Не съм ходила лично, всеки път се каня, но все забравям.

Link to comment
Share on other sites

Как да го fix-на.

Не е много приятно да слушаш нещо наполовина.

Ми то има няколко неща, които да направиш - аз ги степенувам така:

1. Пробвай с други слушалки.

2. Пусни няколко песни, за да видиш дали не е от самата песен.

3. Провери си плеъра дали не е пипнат плъзгача, да ти свири само от едната страна - на WinAmp има такова нещо.

4. Провери си настройките на самата звукова карта - повечето, да не кажа всички си вървят с техен контролен панел - може там да е пипнато нещо/ също и самите настройки на Win за звука.

5. Преинсталирай драйверите да видиш дали не е от тях.

6. Ако не е лаптоп и имаш възможност сложи друга карта да видиш от нея ли е?

7. Преинсталирай win-a

8. Купи си друга карта.

9. Купи си нов компютър

10. Иди на лекар да ти провери ухото

11. Спри да слушаш музика :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Умря ми наполовина sound картата :(( ...Ставам,слагам слушалките,пускам плейъра и чувам само десният канал.Няколко пъти вече рестартирах :confused

 

До край ли си бутнал жака на слушалките в изхода? Че ако не си, ще чуваш само единия канал.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали някой може да ми кажа начин и има ли такъв изобщо при сканиране на стари ( 90-те години) снимки да се вдигне някак качеството. Имам предвид освен вдигане на dpi има ли нещо друго, което мога да приложа при самота сканиране с цел да подобря ниското качество.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали някой може да ми кажа начин и има ли такъв изобщо при сканиране на стари ( 90-те години) снимки да се вдигне някак качеството. Имам предвид освен вдигане на dpi има ли нещо друго, което мога да приложа при самота сканиране с цел да подобря ниското качество.

 

Освен един хубав скенер, по настройките няма какво да направиш. Сканирай на 1200dpi и така.. После може да си играеш във Photoshop ако имаш умения, но колкото се отнася до скенера - само dpi можеш да пипаш.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам дали някой може да ми кажа начин и има ли такъв изобщо при сканиране на стари ( 90-те години) снимки да се вдигне някак качеството. Имам предвид освен вдигане на dpi има ли нещо друго, което мога да приложа при самота сканиране с цел да подобря ниското качество.

 

Хубав скенер. Но ако снимката е кофти нищо не помага. Може да си поиграеш да я обработиш с фотошоп ако толкова си заслужава 2-3 часа бъзикане...

Link to comment
Share on other sites

Освен един хубав скенер, по настройките няма какво да направиш. Сканирай на 1200dpi и така.. После може да си играеш във Photoshop ако имаш умения, но колкото се отнася до скенера - само dpi можеш да пипаш.

 

 

Хубав скенер. Но ако снимката е кофти нищо не помага. Може да си поиграеш да я обработиш с фотошоп ако толкова си заслужава 2-3 часа бъзикане...

 

Мерси и на двама ви. Моят скенер е сравнително добър, но качеството на снимките пада като ги сканирам, което е ужасно, защото те и без това не са перфектни и...Иначе сканирам даже на 2400dpi, но не става и не става. Добре, а има ли значение, ако дигна brightness и contrast при самото сканиране, защото има такава опция. Или е все едно дали ще го направя преди скан или след това на фотошоп или на която и да е др.програма.

Edited by blair.waldorf
Link to comment
Share on other sites

Ми то има няколко неща, които да направиш - аз ги степенувам така:

1. Пробвай с други слушалки.

2. Пусни няколко песни, за да видиш дали не е от самата песен.

3. Провери си плеъра дали не е пипнат плъзгача, да ти свири само от едната страна - на WinAmp има такова нещо.

4. Провери си настройките на самата звукова карта - повечето, да не кажа всички си вървят с техен контролен панел - може там да е пипнато нещо/ също и самите настройки на Win за звука.

5. Преинсталирай драйверите да видиш дали не е от тях.

6. Ако не е лаптоп и имаш възможност сложи друга карта да видиш от нея ли е?

7. Преинсталирай win-a

8. Купи си друга карта.

9. Купи си нов компютър

10. Иди на лекар да ти провери ухото

11. Спри да слушаш музика :)

 

 

До край ли си бутнал жака на слушалките в изхода? Че ако не си, ще чуваш само единия канал.

 

 

Почти 100% сигурност - прее*ан кабел.

 

Ми никой не позна :laughing1: .Да чукам на дърво първо,че всичко си е наред.

 

К'во да направя ,че станах с гъза нагоре,и даже не проверих Master Volume панела.Чак сега виждам как баланса е у дясно -----------[]- Просто ,бъг в Xp-to :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси и на двама ви. Моят скенер е сравнително добър, но качеството на снимките пада като ги сканирам, което е ужасно, защото те и без това не са перфектни и...Иначе сканирам даже на 2400dpi, но не става и не става. Добре, а има ли значение, ако дигна brightness и contrast при самото сканиране, защото има такава опция. Или е все едно дали ще го направя преди скан или след това на фотошоп или на която и да е др.програма.

 

Всичко това са софтуерни настройки, затова по-добре не ги пипай от софтуера на скенера, а ги нагласяй после от фотошоп. Не случайно един хубав скенер струва 1500 лв.

Link to comment
Share on other sites

Ми никой не позна :laughing1: .Да чукам на дърво първо,че всичко си е наред.

 

К'во да направя ,че станах с гъза нагоре,и даже не проверих Master Volume панела.Чак сега виждам как баланса е у дясно -----------[]- Просто ,бъг в Xp-to :)

Т.е стъпка 4 от тези дето ги описах?

Link to comment
Share on other sites

Т.е стъпка 4 от тези дето ги описах?

 

айде добре :) почти позна :)

 

мжд. ,незнам що така прави т'ва Xp,сигурно цяла тетрадка ще изпиша с различни бъгове.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

Къде е най-изгодно да се продадат златни бижута в много добро състояние?

Обикновено никой няма да ти гледа бижутата като изработка, модел и т.н Ще ги гледат като грамаж злато и карати. Не разчитай някой да каже за този хубав пръстен защото е добре направен ще ти дам еди колко си пари. Всички ще мерят грамажа. Може да минеш по "отец Паисий" да видиш какво ще ти предложат като цени, но не вярвам да има големи разлики в офертите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...