Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А за гаврата с тази класика, не се учудвам, Снуп Дог прави песни с Кейти Пери и Дейвид Гета, Еминем и Дре сътвориха някаква поп боза наскоро, DMX направи песен със Шамара, в последните години музиката така се изроди, че няма да се учудя ако Тупак възкръсне и направи дует с Джъстин Бийбър.

 

Коя е тая песен на Еминем и Дре-то дето е боза?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

jobtigerzaplata.bghttp://www.ceevee.com/

 

 

И нито един от тях не върши работа. Пускахме обяви във всичките и само от jobs.bg се обадиха 2маВарианта е ягенция като bulwork - верно искат заплата и половина за всеки назначен човек, но пък успяха да намерят няколко що-годе прилични. Докато от jobs.bg и всички останали за 6 месеца само 3ма се обадиха при това с платени обяви и т.н.

 

мерси,ще разгледам.Пък дано изникне нещо . :)

 

в Jobs е почти невъзможно сякаш,дори и за студенти.

Link to comment
Share on other sites

в Jobs е почти невъзможно сякаш,дори и за студенти.

 

Честно казано нито той нито jobtiger ми харесват като подредба и т.н., но е факт, че само jobs.bg работи. Поне такова е моето впечатление

Link to comment
Share on other sites

Честно казано нито той, нито jobtiger ми харесват като подредба и т.н., но е факт, че само jobs.bg работи. Поне такова е моето впечатление.

+ 1.

Link to comment
Share on other sites

От кой ebay е най-добре да се пазарува? Колко излиза доставката до България и как точно се получава стоката?

 

От тоя от който ще ти доставят стоката. Зависи какво търсиш. Пробвай първо в COM, ако там няма с доставка до БГ, пробвай с .CO.UK. След това не знам какво да пробваш, защото не съм стигал до другите.

Link to comment
Share on other sites

От тоя от който ще ти доставят стоката. Зависи какво търсиш. Пробвай първо в COM, ако там няма с доставка до БГ, пробвай с .CO.UK. След това не знам какво да пробваш, защото не съм стигал до другите.

com не е ли американския и по този начин много да се оскъпи, докато дойде до България?

Link to comment
Share on other sites

Абе само аз ли си мисля така или продавачът може да бъде отвсякъде? confused.gif

 

Иначе инглезкият е по-добрия вариант за нас. Зависи какво и от кого се купува. Поправете ме ако греша.

Link to comment
Share on other sites

Най- добре от Амазон,там обаче е малко по сложно с доставката извън Северна Америка.Т'ва лято квaто и техника да съм си взел е била от амазон (com).В ebay може да се изгори и с парите (както стана с един от съквартирантите) ако не гледаш какво пазаруваш (и най важното от кого ).

 

Пък и от амазон с нормален шипинг пак-овете ми пристигаха доста по бързо ,в сравнение с ибей :tongue

Link to comment
Share on other sites

Това си е просто един сайт. Той няма отношение към доставката. Доставката ти е от продавача.

 

Така е, но защо в горния пост го накара първо да пробва единия, после другия - това просто няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

В ebay може да се изгори и с парите (както стана с един от съквартирантите) ако не гледаш какво пазаруваш (и най важното от кого ).

 

Ако си с Пейпал, това е почти невъзможно, освен ако сам не изпуснеш срока от 45 дена.

Link to comment
Share on other sites

Така е, но защо в горния пост го накара първо да пробва единия, после другия - това просто няма смисъл.

 

Защото в ebay.com има много повече пуснати обяви. Също така е възможно продукта да го няма с доставка до БГ в .com, но пък Англичаните изпращат до БГ в някои случаи, нищо, че е по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Аз първо търся в http://global.ebay.com - там ти излизат всички стоки, които имат shipping до България или Worldwide.

Пиша, че съм от BG и сортирам по Price + shipping.

Само ако търся нещо по-странно, което не мога да намеря в eBay Global, претърсвам всички регионални сайтове и ако намеря това, което търся - пиша на продавача да ми даде цена за доставка.

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

99% от обявите в ebay.com излизат и в ebay.uk (с леки изключения). Просто маркира worldwide, без значение, къде се намира и е готов. Локалните сайтове имат предимство най-вече за тези, които си живеят в съответната страна, тъй като някои продавачи продават само локално.

Link to comment
Share on other sites

другия фифъл е че ако продавача е юкеец то стоката се движи в рамките на ЕС и нема ни мито, ни гявол.

а за по-специфичните стоки или капризни продавачи вече има доста посреднически фирми предлагащи да си регистрираш собствен юкейски адрес на който да си получаваш покупките и до седмица или две да са в БГ.

Link to comment
Share on other sites

От кой ebay е най-добре да се пазарува? Колко излиза доставката до България и как точно се получава стоката?

 

От .co.uk и .de и гледаш да идва от Европа за да не се занимаваш с митници. Доставката е под 10тина лири обикновено. 2-3-5 (ако искаш препоръчана а аз винаги искам плащаш с 4 отгоре и ако няма му искаш преди да платиш щото иначе се губят чат пат.

 

И проверяваш има ли го в амазон и колко ще ти излезе от там. Ако там го има по-добре от тях.

 

А освен това както се оказа скоро може и netrootbg да ти свърши работа вместо ти да поръчваш и да търсиш откъде и за колко

Link to comment
Share on other sites

Ако си с Пейпал, това е почти невъзможно, освен ако сам не изпуснеш срока от 45 дена.

 

невъзможни неща ...няма.

 

Даже всъщност 2ма изгоряха.Единият си поръча спортни обувки ,които не му пристигнаха в срока ... след това се започна една дълга и широка в търсене и контакти със селъра, после минаха 10 дни,и от ebay поеха случая (на принципа купуване на случая,и връщане парите на ощетените ,след това направо могат да започнат дела срещу дилъра и понеже са по голяма институция могат доста солено да го ръш-нат).Връщането на сумите става чак след като и ebay не успеят да преговарят с дилъра.Това не успях да разбера дали стана ,понеже си тръгнах по рано от Щатите.

Вторият пич пък го запалиха отново със спортна стока.След като видя че има забавяне на доставката влезна в профила на продавача и видя че една камара хора са писали там и си искат парите :bgrin: .

 

И да с Paypal е ,в ebay се пазарува с paypal,което мен лично ме дразни.В амазон направо ти дърпат парите от картата и не чакаш 3-4 дни докато стане превода на парите към paypal.

Link to comment
Share on other sites

Да принципно е така, затова е добре да се гледа от кого пазаруваш за да не се сдобиеш я с менте я с едно голямо нищо и да трябва да се разправяш, което е неприятно

Link to comment
Share on other sites

невъзможни неща ...няма.

 

Точно затова бях добавил думата "почти". :))

От стотици покупки в ибей съм "изгорял" само с една, и за "късмет" точно тя беше поръчка за съфорумец. Бяха 2 мини камери, които се бавеха, след 20-я ден започнах една дълга кореспонденция с продавача, в която той все ме уверяваше, че са пратени...и така неусетно изминаха 45-те дена. Поисках да отворя case, но вече бях изпуснал срока. Впоследствие се оказа, че оня си е закрил ъкаунта и сумати народ още изгърмя (после поръчах 2 камери за моя сметка за съфорумеца от друго място). Ако бях се вместил обаче в срока, със 100% сигурност Пейпал щеше да възстанови парите, защото са ми възстановявали доста пъти при най-различни ситуации.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми имаше 2-3 пратки които не дойдоха. Едната всъщност магически дойде 2 месеца по-късно, но хората още предния месец ни бяха пратили въпросните обувки отново но по FedEx и дойдоха за 3 дни, другите бяха някакви не-препоръчани по пощата но бяха евтини и не ни се разправяше.

 

Но ако не е препоръчана пратката става твоята дума срещу неговата. Ако онзи изкара някакъв "receipt" че е изпратил нещо трудно може да докажеш че нищо не си получил.

 

А да и винаги гледам оценките и отрицателните за какво са. Има хора с хиляди оценки и доста отрицателни, защото има доста истерични "каки", които ако на 3тия ден не си получат стоката направо пишат отрицателна оценка въпреки че не са платили за експресна доставка. Общо взето е много забавно да се четат подобни оценки и отговорите на човека.

Link to comment
Share on other sites

99% от обявите в ebay.com излизат и в ebay.uk (с леки изключения). Просто маркира worldwide, без значение, къде се намира и е готов. Локалните сайтове имат предимство най-вече за тези, които си живеят в съответната страна, тъй като някои продавачи продават само локално.

 

Не съм съгласен.

 

Първо търсене:

 

http://www.ebay.co.u...-All-Categories

http://www.ebay.com/...=p3286.c0.m1538

 

Няма смисъл да правя второ, защото знам, че резултата ще е същия.Виж колко апарата има в Co.uk. Нито един.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...