Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

ПС: Аз по подобна причина ползвам USB слушалки

 

За съжаление марката слушалки, които ползвам, нямат модел с USB или поне аз не съм виждал :)

edit: всъщност намерих един модел геймърски слушалки, ама те са с микрофон - изпълнение, което не ми харесва :)

 

 

едит: никчо, Raptor не пише на теб, а на djadomraz;)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Всъщност, мисля че може да си конфигурира няколко изхода на картата.И всеки един от тях, с отделен кабел да захранва нужните озвучителни у-ва.Не ти трябват преходници и т.н. глупости.

Ползваш ето такива кабели.Слушалките си имат стерео накрайник, колоните за PC също си имат такъв.С две думи, не ти трябва и кабел да купуваш, освен ако не свързваш ресивър или някаква друга стерео уредба.Просто от настройките на картата задаваш броя на изходите и типа на у-вата.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

На кратко: преди известно време фирма получава пари за да направи сайт.Подписва се договор.Фирмата прави сайта.След няколко месеца, става ясно, че въпросния сайт няма лиценз ( сайта е на базата на CMS ).Човека изготвил сайта се прави на чук и казва, че в сумата ( която не е малка ) не влизал лиценза.Предварително с него е говорено, че ако е CMS трябва задължително да има лиценз!Говорих с него няколко пъти, че продава нелегален софтуеър и ако трябва ще търся адвокати и т.н. , но ясно няма да стане по лесния начин.

Към кого мога да се обърна в случая?Някаква фирма, адвокат, организация?

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си поръчам да ми изработят пръстен от медицинска стомана и да има опцията да ми гравират символи по мое желание. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Ако му е изтекъл срока на договора, занеси го в някой от бизнес-центровете. Ще му въведат кода на мрежата и готово.

Да, ако е изтекъл договорът, са длъжни да ми го разкодират безплатно...само,че ми е двугодишен и още не е изтекъл :blink:

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да си поръчам да ми изработят пръстен от медицинска стомана и да има опцията да ми гравират символи по мое желание. Благодаря

 

Тази вечер ще питам един познат и ще ти кажа.

 

Ред.: Питах.Няма бижутер, който да се занимава точно с това. Излиза скъпо и не се търси. Най-добре опитай при някой зъботехник.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой по-наясно с ebay?

Днес реших да купя една стока и стана следното:

 

Member Id: m*82 ( 1 ) £2.74 16-Nov-11 22:06:20 GMT

Member Id: a***d ( £2.54 15-Nov-11 17:33:30 GMT

Member Id: m*82 ( 1 ) £2.39 16-Nov-11 22:05:32 GMT

 

Как подяволите тоя a***d ще наддаде след мен, а пише че залога е от вчера? :blink: Нещо...

 

едит:

 

Сега като се поразрових, видях че ако нещо има начална цена $1 и ти зададеш, че максимум би дал $3 за него, то първо ти слага залог $1 и ако някой сложе $1.50, то слага автоматично следващата по-голяма сума, примерно $1.70 и така до $3.

 

П.С. Личи си кой не играе в ebay :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На кратко: преди известно време фирма получава пари за да направи сайт.Подписва се договор.Фирмата прави сайта.След няколко месеца, става ясно, че въпросния сайт няма лиценз ( сайта е на базата на CMS ).Човека изготвил сайта се прави на чук и казва, че в сумата ( която не е малка ) не влизал лиценза.Предварително с него е говорено, че ако е CMS трябва задължително да има лиценз!Говорих с него няколко пъти, че продава нелегален софтуеър и ако трябва ще търся адвокати и т.н. , но ясно няма да стане по лесния начин.

Към кого мога да се обърна в случая?Някаква фирма, адвокат, организация?

 

Трябва да го има в договора това с лицензите и да е упоменато кое как да се направи. В противен случай разработката на сайта няма нищо обвързващо. Това което казваш е все едно да не сте се разбрали за хостинга и да се направи на asp.net след което да почнеш да мрънкаш, че нямаш лиценз за windows server и си бил искал да е на php за да се качи на линукс сървър.

 

Също така сайта може да се качи на хостинг който има лиценз за този CMS и го дава безплатно за клиентите си или срещу минимална месечна такса. Примерно за DotNetNuke ей тези го дават барабар с хостинга: http://www.3essentials.com/dnn-hosting.asp

Link to comment
Share on other sites

П.С. Личи си кой не играе в ebay :)

 

 

Като цъкнеш на Show automatic bids става съвсем ясно кой кога и колко е наддавал.

 

 

П.П. А тоя, дето е писал над мен ти гарантирам, че само си мисли, че знае как се играе в eBay. :bgrin:

 

Да питам и аз - някой сеща ли се къде може да се изработи метален механизъм с електромотор, който да не изглежда като заварени винкели? Целта е да се издига и завърта стойка с 3 монитора на нея и после обратно да се "събират" и прибират в шкаф отстрани на дивана. Затова ми трябва здрав и стабилен механизъм който освен това да не изглежда като 5 заварени винкела...

 

 

Ей, ама наистина си голям мързел...Тая работа става лесно ако е с ръчно сгъване (разбирай - да си го "събереш" сам в шкафа) и не толкова - ако трябва да се изчисли точното движение с електромотора, че и да има вид на изглед...:zzz

Link to comment
Share on other sites

Да питам и аз - някой сеща ли се къде може да се изработи метален механизъм с електромотор, който да не изглежда като заварени винкели? Целта е да се издига и завърта стойка с 3 монитора на нея и после обратно да се "събират" и прибират в шкаф отстрани на дивана. Затова ми трябва здрав и стабилен механизъм който освен това да не изглежда като 5 заварени винкела...

Link to comment
Share on other sites

Трябва да го има в договора това с лицензите и да е упоменато кое как да се направи. В противен случай разработката на сайта няма нищо обвързващо. Това което казваш е все едно да не сте се разбрали за хостинга и да се направи на asp.net след което да почнеш да мрънкаш, че нямаш лиценз за windows server и си бил искал да е на php за да се качи на линукс сървър.

 

Също така сайта може да се качи на хостинг който има лиценз за този CMS и го дава безплатно за клиентите си или срещу минимална месечна такса. Примерно за DotNetNuke ей тези го дават барабар с хостинга: http://www.3essentials.com/dnn-hosting.asp

 

Не мога да се съглася с теб дядо :) , защото 3essentials също са платили някакви пари за да разпространяват този софтуеър.

Ти пишеш софтуеър.Този софтуеър си го лицензирал.Който иска да го ползва ти плаща за лиценз и ти му даваш копие.

Някой от някъде намира/копира софтуеъра ти.Решава, че може да промени нещо по него за да изглежда визуално малко по-разлино ( нов темплейт ) и да го продава, като прибира всичките пари за себе си, без да плаща на теб.

Поне аз така го разбирам.

 

Да питам и аз - някой сеща ли се къде може да се изработи метален механизъм с електромотор, който да не изглежда като заварени винкели? Целта е да се издига и завърта стойка с 3 монитора на нея и после обратно да се "събират" и прибират в шкаф отстрани на дивана. Затова ми трябва здрав и стабилен механизъм който освен това да не изглежда като 5 заварени винкела...

 

Познавам хора които могат да го реализират, но няма да е евтино като се има в предвид, че ще е... "прототипна" бройка :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На кратко: преди известно време фирма получава пари за да направи сайт.Подписва се договор.Фирмата прави сайта.След няколко месеца, става ясно, че въпросния сайт няма лиценз ( сайта е на базата на CMS ).Човека изготвил сайта се прави на чук и казва, че в сумата ( която не е малка ) не влизал лиценза.Предварително с него е говорено, че ако е CMS трябва задължително да има лиценз!Говорих с него няколко пъти, че продава нелегален софтуеър и ако трябва ще търся адвокати и т.н. , но ясно няма да стане по лесния начин.

Към кого мога да се обърна в случая?Някаква фирма, адвокат, организация?

 

Зависи как сте го написали в договора. Давам ти пример - продават се доста програми, които искат MS SQL или Oracle или Access база данни под тях -- дали клиентския лиценз е включен в цената си го пише изрично в договора. Ако не сте го написали, а само сте 'се разбрали устно' --> то сами сте си виновни -'не е луд, който яде баницата, а тоя дето му я дава'.

Link to comment
Share on other sites

Нито една програма не може да ти каже колко точно ти гори колата! Разходът зависи най вече от маниера ти на каране, околната температура и техническото състояние на автомобила. Върху харчлъка влияят дори фактори като това дали караш с отворени прозорци, колко са ти напомпени гумите, дали си на фарове, дали си с пусната музика, имаш ли багажник на покрива и п.р. "дребни подробности", които обаче като се сумират, дават над 15% по-голям разход спрямо този, от нормалното ти каране.

Link to comment
Share on other sites

Абе имаше една програма за изчисляване на разхода на гориво...или се бъркам...

 

Имаше някакъв сайт в който въвеждаш модел, години, двигател и де да знам какво още и после казваш кога и колко си заредил, по какъв път си карал и колко ти е километража в момента и тя после ти вадеше някакви справки. Но е много писането и мен ме мързи. Иначе ми хареса като го видях

 

INCINERATOR-a помня беше дал линк

Link to comment
Share on other sites

С какво мога да запълня малки драскотини или дупчици по ламиниран паркет ?

Някаква паста ли .Все нещо пада върху тоя паркет ,а той е блед такъв и се забелязва като има драскотини по него.

 

PS: няма резервни дъски,а и разкачането е почти невъзможно :huh:

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

С какво мога да запълня малки драскотини или дупчици по ламиниран паркет ?

Някаква паста ли .Все нещо пада върху тоя паркет ,а той е блед такъв и се забелязва като има драскотини по него.

 

Ако имаш от същия паркет не е голям проблем да се сменят 2-3 дъски само

Link to comment
Share on other sites

С какво мога да запълня малки драскотини или дупчици по ламиниран паркет ?

Някаква паста ли .Все нещо пада върху тоя паркет ,а той е блед такъв и се забелязва като има драскотини по него.

 

PS: няма резервни дъски,а и разкачането е почти невъзможно :huh:

 

С епоксидна смола. След това полираш отгоре с водна шкурка. При мен стана, бях скептичен по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

С какво мога да запълня малки драскотини или дупчици по ламиниран паркет ?

Някаква паста ли .Все нещо пада върху тоя паркет ,а той е блед такъв и се забелязва като има драскотини по него.

 

PS: няма резервни дъски,а и разкачането е почти невъзможно :huh:

 

В зависимост от това колко дълбоки са срезовете си има разни пасти... Полирай до откат и това е..

 

С епоксидна смола. След това полираш отгоре с водна шкурка. При мен стана, бях скептичен по въпроса.

 

Много интересна идея!!! С какво полира? В смисъл - на ръка ли го прави?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...