Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да знаете къде могат да ми изработят златно бижу по поръчка, като по-важното е в него да обработят и сложат камък? Но камъка трябва да се обработи, за да вземе определена форма. Че май обикновено взимат камъка и без много шлайфане и т.н го прикрепят към бижутата. А то това е май по-трудната част в работата.

Ще ти трябва бижутер за тази работа. Не просто някой който се занимава с продажбата. Ако не се лъжа близко до събота пазара имаше златарско ателие. Та са ми правели разни ремонти. Най - добре е да питаш на място. Намира се в началото на ул. Пере Тошев, близо до кръстовището с ул. Даме Груев. Другият ти вариант е да питаш в магазините по ул. Отец Паисий.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Преди 2-3 години питах в едни бижутерии, обаче не успяха да ми кажат за хора, който обработват камъните. Май или ги вземат от някъде готови или ги ползват във формата, в която са, без много допълнителна обработка. :(

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже от къде мога да си взема чадър ама не някой за 2 лева, ми има разни по дълги (на мен ми мясат на бастуни :) ) дето са по хубави и предполагам по скъпи но не искам нещо дето като го духне вятъра да го хвърля дето и от "Евроленд" ще си го намеря. Търся както подходящи за мъже така и за жени, че и на майката съм и обещал.

Link to comment
Share on other sites

Ами Жоро си взе хубав мъжки чадър (успешно може да се ползва и за самоотбрана). Струва скромните 6 лв. от магазина за левче на MC Donald's до ВСИ. Срещу "пазарчето" от 2 сергии. Надявам се да се сещаш. Супер здрав е (засега) чадърът.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да намеря някаква плоскост по възможност пластмасова 65х50 см някъде. +/- 10тина см във всяка посока ме устройват също. Идеята ми е да има къде да си слагам мишката докато седя на дивана...

 

 

 

___________________

 

 

 

И един философски въпрос. Защо като съм се излегнал на диванчето тип La-Z-Boy ми е по-удобно краката ми да са леко свити и да съм стъпил а не да съм ги проснал отпуснати?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да знаете къде могат да ми изработят златно бижу по поръчка, като по-важното е в него да обработят и сложат камък? Но камъка трябва да се обработи, за да вземе определена форма. Че май обикновено взимат камъка и без много шлайфане и т.н го прикрепят към бижутата. А то това е май по-трудната част в работата.

 

В днешно време е трудно да намериш такъв човек, просто защото вече се работи по стандарти и масово. Най-добре се пусни по Бижутерската улица/тая, успоредната на главната/ и питай във всеки един магазин, Че ще попаднеш на арменец, е ясно. Мога да те пратя и до Димитровград, ама не съм сигурен дали и там ще се навият. Проблемът е, че когато работят с клиентски камък, бижутерите не са сигурни за качеството му/обикновено лошо/ и много често се случват гафове - камъкът се пръска. И ако някъде ти предложат да ти заменят камъка с японски оникс - хич не се лъжи laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Някой да е получавал такова писмо:

 

"U.S. Department of State - United States Permanent Resident Card for име Фамилия"

 

.....

.....

Please note that you are allowed to take with you as many family members you want. However for each person you must pay an additional amount of U.S $879

For example if you decide to move in the United States with your wife and a kid the total fee is US$879(your fee) + US$879(your wife) + US$879(your kid) = US$2637.

 

и забавната част:

 

After you find a Western Union agency you need to go with cash money, an identity card(e.g passport or national identity card) and send the payment to the U.S. embassy agent address in United Kingdom:

 

Name : John Dyer

Address: 73 Queens Avenue

London, N20 0JB

United Kingdom

 

The payment must be sent to the above U.S. embassy agent address in United Kingdom because the U.S. Department of State decided this based on the diplomatic relations with your country.

 

Интересното в случая е, че ми имат телефонния номер.Явно спамарите се изръсват все повече за инфо, защото телефона си го давам само в уж сигурни сайтове, където плащам/купувам нещо ( има намесени пари ).

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Оня ден един познат му бяха пратили нещо подобно,че еди кой си му била платил някакви такси "та ако може да му пратите парите и да заминете"!!! :laughing:

От името на някакъв Британски съвет или нещо подобно.Обаче емайлите им не бяха да речем ххххх@british.gov или нещо подобно,ами обикновенни @yahoo.com, @msn.com :confused

Та сам можеш да си направиш извода...

А John Dyer,the U.S. embassy agent,живее ТУК

Edited by edeam
Link to comment
Share on other sites

Моля, препоръчайте ми сервиз за климатици. Или просто човек, който да ми погледне и оправи дъртото LG 18, което издава странни звуци и пръска водичка понякога... Че идва зима... Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Някой да е получавал такова писмо:

 

Интересното в случая е, че ми имат телефонния номер.Явно спамарите се изръсват все повече за инфо, защото телефона си го давам само в уж сигурни сайтове, където плащам/купувам нещо ( има намесени пари ).

 

Ами не съм получавал, но намесени ли са Western Union, значи работата не е чиста.

Link to comment
Share on other sites

Освен другото ами U.S. Department of State a после адреса на който пращаш кинтите е в UK. Въпреки че всеки здравомислещ човек преди да се раздели с $2k+ следва да се замисли защо Western Union a не банкова сметка на правителствена организация и също така защо го уведомяват по email а не с официално писмо. Поне у нас "клиенти" мисля че нямат, но човешката глупост е безгранична...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже от къде мога да си взема чадър ама не някой за 2 лева, ми има разни по дълги (на мен ми мясат на бастуни :) ) дето са по хубави и предполагам по скъпи но не искам нещо дето като го духне вятъра да го хвърля дето и от "Евроленд" ще си го намеря. Търся както подходящи за мъже така и за жени, че и на майката съм и обещал.

 

От магазина в началото на пешеходния мост в посока към новотела като тръгнеш. Също и в "Гранд" на първия етаж има два специализирани такива магазина.

 

п.с. А някой сеща ли се за магазин за автоаксесоари , в който има изобилие от предложения за автоманиаци в посока на автомобилни единични стелки за седалки,противоплъзгаща гумена постелка за автобагажник, разни стикери, и т.н дребни дждджи?

Edited by stanchobb
Link to comment
Share on other sites

В днешно време е трудно да намериш такъв човек, просто защото вече се работи по стандарти и масово. Най-добре се пусни по Бижутерската улица/тая, успоредната на главната/ и питай във всеки един магазин, Че ще попаднеш на арменец, е ясно. Мога да те пратя и до Димитровград, ама не съм сигурен дали и там ще се навият. Проблемът е, че когато работят с клиентски камък, бижутерите не са сигурни за качеството му/обикновено лошо/ и много често се случват гафове - камъкът се пръска. И ако някъде ти предложат да ти заменят камъка с японски оникс - хич не се лъжи laughing.gif

То камъка не е скъп, най обикновен розов кварц, даже те могат да си намерят най-подходящия за работа. Проблема е, че трябва да се обработи и да му се придаде определена форма за да се сложи в другото бижю.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

От магазина в началото на пешеходния мост в посока към новотела като тръгнеш. Също и в "Гранд" на първия етаж има два специализирани такива магазина.

 

Тези са 1 идея по-добри от тези в магазин за 1 леф и тези на руския пазар, но и те се чупят за норматив. Мъжките може и да са по-здрави от дамските обаче.

 

Жена ми последно поръчва от ebay май някакви чадъри и беше много доволна.

Link to comment
Share on other sites

То камъка не е скъп, най обикновен розов кварц, даже те могат да си намерят най-подходящия за работа. Проблема е, че трябва да се обработи и да му се придаде определена форма за да се сложи в другото бижю.

 

Хващай пилата, въоръжавай се с търпение, бързооборотна дрелка и диамантени борчета, много търпение и малко минерална смазка. Кварца е твърдичък, но и сам можеш да го обработиш. Иначе иди в Природонаучния и питай там. Аз си мислех, че ще искаш да се обработи нещо по-твърдо ph34r.gif

 

И е много вероятно никой да не се навие да го обработи.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2-3 години питах в едни бижутерии, обаче не успяха да ми кажат за хора, който обработват камъните. Май или ги вземат от някъде готови или ги ползват във формата, в която са, без много допълнителна обработка. :(

 

Щях да ти кажа, че не се сещам някой да шлифова скъпоценни камъни в България въобще, но виждам, че за друго говориш. Май ще е най-добре да послушаш Наско.

 

И един философски въпрос. Защо като съм се излегнал на диванчето тип La-Z-Boy ми е по-удобно краката ми да са леко свити и да съм стъпил а не да съм ги проснал отпуснати?

 

Диванчето ти не е Лейзибой, не се изхвърляй. И незнайно защо пак си наопаки - за толкова години един път не ми се е случило да е различно от точно обратното. laughing.gif

 

Моля, препоръчайте ми сервиз за климатици. Или просто човек, който да ми погледне и оправи дъртото LG 18, което издава странни звуци и пръска водичка понякога... Че идва зима... Мерси!

 

Имаме си човек тука - gado се нарича.

Link to comment
Share on other sites

Щях да ти кажа, че не се сещам някой да шлифова скъпоценни камъни в България въобще, но виждам, че за друго говориш. Май ще е най-добре да послушаш Наско.

За слушане ще го послушам, но

 

Хващай пилата, въоръжавай се с търпение, бързооборотна дрелка и диамантени борчета, много търпение и малко минерална смазка. Кварца е твърдичък, но и сам можеш да го обработиш.

Го казва на човек с около 7.5 леви ръце.

 

Иначе иди в Природонаучния и питай там. Аз си мислех, че ще искаш да се обработи нещо по-твърдо ph34r.gif

Ще пробвам, дано да имат хора там.

 

И е много вероятно никой да не се навие да го обработи.

:(
Link to comment
Share on other sites

От магазина в началото на пешеходния мост в посока към новотела като тръгнеш. Също и в "Гранд" на първия етаж има два специализирани такива магазина.

 

п.с. А някой сеща ли се за магазин за автоаксесоари , в който има изобилие от предложения за автоманиаци в посока на автомобилни единични стелки за седалки,противоплъзгаща гумена постелка за автобагажник, разни стикери, и т.н дребни дждджи?

Магазина се казва Автоспринт и мисля че ще намериш тези неща, които търсиш. Намира се...малко сложно може да го обеснявам ама не се сещам по прост начин:

Тръгваш от централна гара през коматевския възел към Коматево да ходиш. След коматевския възел първия светофар ти се пада бул.Никола Вапцаров ама ти ще продължиш на пред и на втория светофар дето се свива за Южен правиш обратен завой и след 20 метра магазина ти се пада от дясната страна. Намира се на самия булевард и няма как да не го видиш. даже ако напишеш в гугъл Автоспринт Пловдив излизат май карти. Надявам се да си ме разбрал :)

Link to comment
Share on other sites

Диванчето ти не е Лейзибой, не се изхвърляй. И незнайно защо пак си наопаки - за толкова години един път не ми се е случило да е различно от точно обратното. laughing.gif

 

Написах ТИП лейзибой Видене.. четеш по диагонал.

 

И не знам ти как си държиш краката ако изобщо си обърнал внимание, но аз след като се просна си ги свивам в коляното и стъпвам на джаджата дето е отпред... поседи малко повече и забележи ти какво правиш поне след първите 5 минути

Link to comment
Share on other sites

Бих ти го направил аз сам, но нямам време.

То и да можеше, няма как да ти кажа какви са размерите. Все пак трябва да си поръчам да ми направят първо медальончето и чак като е готово ще сезнае размера, който трябва да дойде.

Link to comment
Share on other sites

Преди време жена ми искаше едно пръстенче по-особено и дотогава си мислех че златарските магазини като има майстор а не са просто магазин, препродаващ готови неща от турция... та си мислех че са нещо по-така, а то излезе, че повечето просто имат готови заготовки и изливат златото в тях без много да се мъчат. Евентуално могат да ти го гравират или да пипнат нещо дребно, евентуално да ти закачат камъче но дотам. Да ти направят пръстен с желана от теб форма - забрави. А за камък пък съвсем. Евентуално ако им се примолиш но приготви ненормално висока сума - примерно за пръстен който би струвал около 150лв но нямат за него заготовка щяха да ми искат към 700-800 някъде (очаквах около 250 и бих ги дал, но 700+ айде няма нужда)

Link to comment
Share on other sites

Е то много ясно, че ако ми искат няква ненормална цена за изработката ще им кажа да го духат. Става въпрос за медальон, не за пръстен.

Link to comment
Share on other sites

Преди време жена ми искаше едно пръстенче по-особено и дотогава си мислех че златарските магазини като има майстор а не са просто магазин, препродаващ готови неща от турция... та си мислех че са нещо по-така, а то излезе, че повечето просто имат готови заготовки и изливат златото в тях без много да се мъчат. Евентуално могат да ти го гравират или да пипнат нещо дребно, евентуално да ти закачат камъче но дотам. Да ти направят пръстен с желана от теб форма - забрави. А за камък пък съвсем. Евентуално ако им се примолиш но приготви ненормално висока сума - примерно за пръстен който би струвал около 150лв но нямат за него заготовка щяха да ми искат към 700-800 някъде (очаквах около 250 и бих ги дал, но 700+ айде няма нужда)

До някъде е оправдано, защото ако нямат модел, някой трябва да си играе един - два, а понякога и повече дни, та да ти го направи. После трябва да се направи гумата, а тя хич не е евтина (както и моделажната заготовка). Както и да го погледнеш, все си е игра...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...