Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

благодаря за информацията,но сега имам друго питане. Има ли нотариус в района на ВСИ -то ?

 

Най-близкия който знам аз е на Сточна гара.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако не си пипал и да е нещо хардуерно и го разпознава -

Пробвай тези 2 програми:

Active partition recovery - сканираш диска с него и според това колко е повреден логическия дял може да се възстанови 1:1 както е било.

 

В краен случай слагаш тежката артилерия - Getdataback for NTFS и спасяваш каквото и както можеш. Всъщност тя си работи дори и след формат ;)

 

 

Значи с никоя програмка от нета не успях да направя нещо и постъпих така - занесох диска от където го взех, още е в гаранция и момчетата казаха, че ще го възстановят до 1тб чрез фирмения софтуер (което включва и формат), след което ще опитат някакво възстановяване и каквото стане - това е :D

 

Мерси иначе на всички за помощта!!! :beer:

Link to comment
Share on other sites

къде по точно на сточна ?

 

Сградата на Автостопанството. Там където беше Bedroom и където сега е Chervilo. Пише "НОТАРИУС" горе на сградата на една табела. Брой етажите и се качвай :) Аз там заверих едни документи.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя дунапрен за да покрия ужасно твърдия матрак с кокосова вложка, който едно време купихме с идеята да е добре за кръста а сега постигам обратния ефект - болки в кръста... :(

 

Абсолютно погрешна стратегия

 

Дунапренът според мен не е добра идея. По-скоро топ матрак, латексов. Пусни един сърч за топ матрак, има доста български производители.

 

Правилното решение! Мартине, пожертвай няколко стотин лева за добър матрак - ще се родиш! Спейки непробудно... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз се излекувах по следния начин - два китеника, ама оригиналдъ от Родопско/ баба ги е тъкала/ и един чаршаф. Е, вярно, то сега истински родопски овчи китеник струва към хилядарка...

Link to comment
Share on other sites

Аз се излекувах по следния начин - два китеника, ама оригиналдъ от Родопско/ баба ги е тъкала/ и един чаршаф. Е, вярно, то сега истински родопски овчи китеник струва към хилядарка...

 

Ти си легни на такъв китеник лятно време да те почерпя ако преспиш tounge.gif

 

В момента поне 3 големи фирми предлагат отлични матраци, които просто променят спането... Аз бях много скептично настроен по тези въпроси, докато не пробвах лично 2-3 различни. Проектирам да сменя всички свои матраци с такива от този висок клас. Нарочно не споменавам имена и места да не става реклама - с Гугъл всичко се намира.

Link to comment
Share on other sites

Да ми препоръчате някаква програма за вграждане на субтитри? Става въпрос за avi формат, слагам субтитрите и после го компресирам до 3gp. В момента съм свалил някаква virtualdub, но нищо не вдявам.

Link to comment
Share on other sites

Ти си легни на такъв китеник лятно време да те почерпя ако преспиш tounge.gif

 

В момента поне 3 големи фирми предлагат отлични матраци, които просто променят спането... Аз бях много скептично настроен по тези въпроси, докато не пробвах лично 2-3 различни. Проектирам да сменя всички свои матраци с такива от този висок клас. Нарочно не споменавам имена и места да не става реклама - с Гугъл всичко се намира.

 

Каква реклама? Говорим за нещо което ти е харесало. Аз съм с латексов матрак не помня на коя фирма но се схващах и в един момент се усетих че подматрачната скара е крива мамка му и си поръчах една по-голяма подсилена която да стъпи направо на пода. Не съм кой знае колко възхитен но е доста по-добре отколкото беше.

 

Ти я разясни какво му е по-доброто на тези другите матраци за които говориш? Питам сериозно ако искаш на ЛС ми отговори но много ме вълнува какво означава "висок клас" матрак и какво му е по-хубавото от тези от по-нисък (не говорим за дунапренени гадости които спарват и се смачкват след 6 месеца все пак но не съм особено наясно какви са предимствата на латекса или мемори пяната и т.н.) Ако имаш време пусни някой линк към добро обяснение или разкажи с твои думи :)

Link to comment
Share on other sites

тези дни ще си взимам iphone 4-ка обаче ще е заключен. искам да ви попитам дали могат да се получат някакви проблеми при разкодирване на телефона понеже ме е страх да не му стане нещо, а и няма гаранция. и ако може да ми препоръчате човек при който да го разкодирам и ориентировъчна цена :)

Edited by cafu'wE
Link to comment
Share on other sites

От къде да поръчам цветя с доставка до вкъщи/офис?Преди ползвах Тилията, но преди време им махнаха магазина на центъра и не знам къде другаде имат магазин.

Link to comment
Share on other sites

От къде да поръчам цветя с доставка до вкъщи/офис?Преди ползвах Тилията, но преди време им махнаха магазина на центъра и не знам къде другаде имат магазин.

Преместиха се точно след джамията вдясно. Иначе не ти препоръчвам от разни сайтове да поръчваш, защото цените хвърчат.

Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше тема за PayPal, сега не откривам такава, така че питам направо тук.

 

Вчера си направих регистрация в PayPal, и си въведох данните на дебитната карта. За валидация са ми взели $1.50, мисля, от сметката, които ще ми се възвърнат след като активирам профила си с четирицифрения код на транзакцията.

Работата е там, че онлайн банкирането си го активирах днес и в момента не ми изписва да имам транзакции за минали периоди. Ако е от значение, ползвам Първа Инвестиционна Банка.

 

Та, въпросът е - какво да правя от тук нататък? Не виждам да има опция PayPal да повторят процедурата с валидирането, а в транзакциите не ми се показва вчерашната...

Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше тема за PayPal, сега не откривам такава, така че питам направо тук.

 

Вчера си направих регистрация в PayPal, и си въведох данните на дебитната карта. За валидация са ми взели $1.50, мисля, от сметката, които ще ми се възвърнат след като активирам профила си с четирицифрения код на транзакцията.

Работата е там, че онлайн банкирането си го активирах днес и в момента не ми изписва да имам транзакции за минали периоди. Ако е от значение, ползвам Първа Инвестиционна Банка.

 

Та, въпросът е - какво да правя от тук нататък? Не виждам да има опция PayPal да повторят процедурата с валидирането, а в транзакциите не ми се показва вчерашната...

 

Това не е транзакция. Няма да ти излезе в онлайн банкирането. Обади се в банката и питай за кода.

Link to comment
Share on other sites

А какво е според теб дърпането на пари от сметката ти :confused

 

Трябва да му излезе, но не се знае дали ще види необходимия код. Също така и грещно си разбрал, че ти ги дърпат веднага. Става до 5 работни дни (поне толкова помня, че бяха). Така че чакай 1 седмица и отиди в банката да искаш справка за последните транзакции

Link to comment
Share on other sites

Потвърдиха ми - трябва пак да ходя до банката, защото няма как да видя авторизации за изминал период. :)

Link to comment
Share on other sites

А какво е според теб дърпането на пари от сметката ти :confused

 

Има разлика между запор и транзакция. Както и да е. Момчето се е оправило.

Link to comment
Share on other sites

Преместиха се точно след джамията вдясно. Иначе не ти препоръчвам от разни сайтове да поръчваш, защото цените хвърчат.

 

Мерси

 

Потвърдиха ми - трябва пак да ходя до банката, защото няма как да видя авторизации за изминал период. :)

 

Транзакция е, но както каза колегата тя се извършва от 2-5 работни дни.

В онлайн банкирането има въпросния код.Той се води нещо като "причина" на транзакцията. ( както когато отидите в банката да пращате пари на някой, най-долу има едно поле в което се упоменава, защо се пращат парите ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...