Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Търся си устройство, което да е работи на принципа на видеосендер. Искам да се включва към машината ми, като външно устройство, което да позволява да му слагам филми, а то да препраща сигнал към ТВ-то в кухнята, ако може безжично да си общуват.

Знаете ли такова устройство?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има има ;) В TCM имат от най-евтиния вид. Ако разтоянието на надвишава 7-8 метра и макс 2 стени между сендъра и рисийвъра всичко е ок. Имам такова в нас от поне 2 години. Кофти е, че са 2.4гхц, не може да гледаш и да пускаш микровълнова едновременно примерно ;)

 

Има и по-скъпи модели на 5 и нещо работещи. Тия са под 50лв смотаните. И сигнала е задоволително добър при мен - без сенки, смущения и прочие.

 

http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/addord.php&get_vars=189872*grp&get_keys=myid*comefrom

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Имах такива видеосендери, които препращат сигнала от машината към ТВ-то, обаче наистина се влияят от друга техника, затова си мисля по-скоро за устройство, което по безжичен път да праща съдържание на някоя директория от машината, а ТВ-то да го разпознава като флашка примерно.

Нещо като това: http://hsti.com

Ако знаете за подобни джаджи тук, да не го поръчвам от там, че трудно изпълняват рекламации в моя случай.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си firefox 4,който автоматично ми промени езика на български. колкото и да се ровя в настройките,не мога да разбера как да го върна на англ.

Помощ?

Ще трябва да си изтеглиш английската версия на дистрибутива и да инсталираш отново. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли поглед върху работа в IBM в Чехия?Много отрицателни неща чета в интернет-а...

 

Един бивш колега замина да работи за тях преди година и изглежда доволен. Той е доста странен човек като цяло обаче и не може да е критерий за нищо.

Link to comment
Share on other sites

Имах такива видеосендери, които препращат сигнала от машината към ТВ-то, обаче наистина се влияят от друга техника, затова си мисля по-скоро за устройство, което по безжичен път да праща съдържание на някоя директория от машината, а ТВ-то да го разпознава като флашка примерно.

Нещо като това: http://hsti.com

Ако знаете за подобни джаджи тук, да не го поръчвам от там, че трудно изпълняват рекламации в моя случай.

 

За тези пари си вземи WD TV HD плеър и не се занимавай с глупости. Отделно ТВто като го разпознае като флашка е божа работа дали ще тръгне филма особено пък FullHD/blue ray филми. Така че заложи на външен плеър... дали този или подобен е друг въпрос, но поне можеш да пускаш и спираш филма без да ходиш до компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Силно се надявам, че моята тема не нарушава правилата на този форум, и те моля, ако съм се объркала в това си ведение, да ме поправиш? Това, че я смяташ за кошче ти лично, ми се изясни вече и по естествен път. Усещай се свободен да я затвориш, изтриеш и каквото прецениш, че е редно да сториш с нея, след като видно нещо лично те бърка. (А че нещо съм объркала, нямай съмнения, че не съм!)

 

Не ги нарушава засега, нито ме интересува особено, но се налага да я следя, което е крайно досадно. Това е мое лично мнение.

 

Разликата между "модератор" и "доктор" е колосална - имам предвид езиково. Обясних защо използвах "ю" окончание, но явно не е достатъчно.

 

Тази глупост колкото повече я повтаряш, толкова повече се излагаш. Слагай Щ отзад ако искаш, мен не ме касае.

 

От Психара :

 

Явно някой не е внимавал относно правилата в българския език за разлика от гръцкия.

 

 

Стига бе, инженерю! laughing.gif

 

----------------------------------------------------------------------

 

Значи под дърво и камък търся механизъм за котки, който се монтира на входна врата. Говоря за нещо от този род:

 

Pet-Doors01.jpg

 

 

Ако някой някъде е виждал или значе да се продават - нека сподели, ще съм много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм виновен, че лелята не прави разлика между титла и звание. Също нямам вина, че повечето езиковеди си мислят, че знаят езика, ама само си мислят... А и не нося никаква вина, че един инженер трябва да може да пише правилно, освен всичко останало, а един филолог не трябва да може нищо. (освен да подрежда дрехи и да се усмихва, защото повечето филолози стават продавачи)

Link to comment
Share on other sites

RaptoR, един линк щеше да е достатъчен да сложиш, ако не ти е много обидно, сложно, досадно или под достойнството ти. Просто съм забелязвала, че когато някои модератори решават да преместят нечие мнение, дават линк към преместеното. Такива работи...

Глупост е това, което вероятно са насадили с безсмислена грижа в разбиранията ти за даден език, а ти си го приел с толкова нелеп възторг.

Думата "доктор" в българския език е натурализирана чуждица, от достатъчно старо време. Правела е стари окончания на "у", нещо, с което думата "модератор" не може да се похвали. Тъй като последната е нова чуждица, тя дори не присъства в латинския и точно както всички нови чуждици прави окончание на "ю" в звателен падеж. Това, че някой си е решил да прави окончание на "е" и ти лично го смяташ за правилно, изобщо не е критерий, който обезателно е вездесъщ.

 

Psihara^^, "лелята" много добре прави разлика. А ти си злобен, освен, че си и много объркан... вероятно едното е следствие от другото.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде идея за програма с която да изкарам картини като JPG от уордски файл. Благодаря много.

А пробвал ли си: Маркиране > Save as > едиквоси.jpg ?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не, но и аз не съм много на вътре с уорда. Благодаря ти, ще го пробвам, дано стане.

Маркираш обаче само картинката, ей!

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде идея за програма с която да изкарам картини като JPG от уордски файл. Благодаря много.

 

Ха сега де. Много просто - Print Screen, пействаш в PAINT, записваш като .jpeg, после с ACDSee кропваш каквото ти е нужно от картината.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност най-добрия начин е комбинация от двата съвета, с малки корекции:

Селектираш картинката > Copy > отваряш Paint > Paste > Save As ...

Защото:

Не виждам в контекстното меню на Word опция за съхранение;

Използването на print screen орязва оригиналната разделителна способност, а използването на OLE по принцип запазва оригиналните параметри на изображението.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Paint прецаква палитрите и скапва доста качеството. Всяка друга програма е по-добра. Paint.NET примерно хем е лека хем достатъчно добра за целта. И е безплатна. Иначе и GIMP става (Photoshop няма да го споменавам не щото не става а щото от скоро вече мразя Adobe и всички техни продукти)

 

 

Видене, а това от амазон какъв е проблема да го поръчаш? Освен че едните не го доставят дотук... но ей това може да се поръча: https://www.amazon.co.uk/Staywell-Petsafe-Original-Small-Door/dp/B003HRFVSY/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1303158906&sr=8-5 Ако искаш аз да ти го поръчам?

 

 

------------------------------------

 

ВЪПРОС: от едно пакетче 250гр кафе колко кафета излизат принципно? Чудя се колко по-скъпо излизат капсулите...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Видене, а това от амазон какъв е проблема да го поръчаш? Освен че едните не го доставят дотук... но ей това може да се поръча: https://www.amazon.c...03158906&sr=8-5 Ако искаш аз да ти го поръчам?

 

Тва мноо пивко бре! И без пари. Хммм, трябва да измислим нещо, но ще купим нещо по-така tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ми колко да е за 1 пластмаса. Има една с магнити за 25 лири (демек с доставката сигурно над 65лв ще ти легне)... но трябва да се провери да не е за много тънки врати и как ще го монтираш това. Виж помисли си пък ако толкова не се справиш с амазон кажи аз ще ти го поръчам. На 5 клика разстояние е... и съответно зареждане на кредитната ми карта :)

 

 

ПС: Кажи как се смята колко кафета излизат от едно пакетче нормално кафе че се чудя каква кафе машина да взимам... знам че с капсулите са по-хубави въпроса е дали от пакетчета не е поне 3 пъти по-евтино от другите...

Link to comment
Share on other sites

...

ВЪПРОС: от едно пакетче 250гр кафе колко кафета излизат принципно? Чудя се колко по-скъпо излизат капсулите...

Не знам какъв стандарт ползват кафеджиите, но те слагат по 6 грама за еспресо. Аз си го правя с около 7 грама в зависимост колко ситно е смляно.

Link to comment
Share on other sites

Я не се излагай и хващай ножовката и лентовия трион (или там както се казва онова за вертикални срезове по плоскости). 100% след само 2-3 часа - в това число посещението и да Баумакс или там където ще да е - ще си имаш уникални "котешки врата" на помещенията :D

 

Като малък даже избих няколко тухли от една къща да направя на котарака вратичка, предвидливо на над 30 санта, та да е интересно и да скача през нея. И се научи гявола. Само една панти ти трябват, малки пирони, лепило за дърво и подбор на подходящ лек материал за вратичката - а касата предполагам дървенка ще я направиш.

 

Иначе на Сакъзов точно преди ВХВП (УХТ) има голям магазин за домашни любимци - т.е. аксесоари за тях. Виж там ако не ти се занимава.

_______________________________________

 

ПС: Кажи как се смята колко кафета излизат от едно пакетче нормално кафе че се чудя каква кафе машина да взимам... знам че с капсулите са по-хубави въпроса е дали от пакетчета не е поне 3 пъти по-евтино от другите...

 

Както по-горе е казано в зависимост от едрината на мелене между 6 и 10 грама. По принцип 7 стандартно. И изключително много зависи какво разбираш под късо, дълго и нормално кафе. Ако вземем БГ стандартите за дължина тия дози резултират в бозаво кафе. Ако по италиански ги правим с нормални дължини е ок. По принцип аз като си правяв кафе го правя с малко над 8 или 10гр и една идея по-дълго от късото.

 

Ако говорим за предварително стандартно мляно кафе... При пакет нова бразилия при 2 мерителни саеко лъжици се получава задоволително късо кафе.

При Лаваца пакет мляно при 1 и 1/2 лъжици става ок и за дълго.

 

Сега, правим уточнение, че аз боза не пия и имам рязки предпочитания към силно кафе.

От голямо значение е ако ще е с ръкохватка и пресоването на дозата.

 

За да се избегне цялата тая хава, на 2 пъти цената на мляното или кафето на зърна > капсули. Има вече доволно много марки, накои предлагат и цени равни с тези на кафето на зърна за 1бр кафе.

 

Избора на капсула машина обаче не мога да дам никакви насоки.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...