Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

ПС: Кажи как се смята колко кафета излизат от едно пакетче нормално кафе че се чудя каква кафе машина да взимам... знам че с капсулите са по-хубави въпроса е дали от пакетчета не е поне 3 пъти по-евтино от другите...

Смятай ги по 8-9-10 грама. Това обаче ако е за вкъщи, ако е за офиса, тогава твърдо 6-7. Иначе от машините, които са шир-потреба, най-добро кафе правят те зи дето работят с пакетчета, а не с капсули ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми колко да е за 1 пластмаса. Има една с магнити за 25 лири (демек с доставката сигурно над 65лв ще ти легне)... но трябва да се провери да не е за много тънки врати и как ще го монтираш това. Виж помисли си пък ако толкова не се справиш с амазон кажи аз ще ти го поръчам. На 5 клика разстояние е... и съответно зареждане на кредитната ми карта :)

 

Така и ще направим, защото при всички положения е най-изгодно. Има обаче разни допълнителни параметри. Тия магнитните изискват котките да носят едни неща на врата си. Има и модели с инфрачервен сензор и електронни с чип, като цените все хвърчат нагоре. При всички положения котките имат нещо на врата си, без което съответно не могат да минат. Което е хубаво, защото така чужди не могат да влизат.

 

Два фундаментални проблема - дори и да ги има в комплекта, съответните неща, които се слагат на враа са максимум две, а аз имам 4 котки. Освен това повечето врати са до 7кг, а Силвестър е около 9. Не ми се взима врата тип за куче, защото 30х30 дупка ми идва малко в повече... Ще го мисля по-нататък тоя казус...

 

Я не се излагай и хващай ножовката и лентовия трион (или там както се казва онова за вертикални срезове по плоскости). 100% след само 2-3 часа - в това число посещението и да Баумакс или там където ще да е - ще си имаш уникални "котешки врата" на помещенията :D

 

Като малък даже избих няколко тухли от една къща да направя на котарака вратичка, предвидливо на над 30 санта, та да е интересно и да скача през нея. И се научи гявола. Само една панти ти трябват, малки пирони, лепило за дърво и подбор на подходящ лек материал за вратичката - а касата предполагам дървенка ще я направиш.

 

 

И аз се бях амбицирал като Васил Найденов, споко. Отрязах вратата, но така и не намирам решение, което хем да стане естетически красиво, хем удобно за животните, хем да пази от вятър и студ. Ще се прави нова врата по поръчка, така че мисля да си сложа нещо свясно, защото за 50-60-70 лева, че може и по-малко, няма смисъл да се занимавам с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Харесваш си каквото ти допада, без да гледаш доставят ли до Бг или не. Прекарваш го както аз правя през емпреса и до 1-2 седмици е при теб. Аз при ония съм регнат, така, че ако не ти се занимава, може да го поръчаме на мое име, пък после ще ти го дам.

Link to comment
Share on other sites

Харесваш си каквото ти допада, без да гледаш доставят ли до Бг или не. Прекарваш го както аз правя през емпреса и до 1-2 седмици е при теб. Аз при ония съм регнат, така, че ако не ти се занимава, може да го поръчаме на мое име, пък после ще ти го дам.

 

Какво е това? Емпрес?

Link to comment
Share on other sites

Айде, ще го напиша с голяма буква, да не стават обърквания. Емпреса.

 

Какво е това?

 

Излиза само форум, който иска регистрация. Никакво обяснение за нищо.

 

Какви са им цените? Коректни ли са? Доставял ли си много неща с тях?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И Дедо ако още сме на тема кафе, не забравяй, че като избираш метод за домашно приготовление вземай предвид факта, че контакта на продукта с кислорода и влажността след като се отвори пакета ти дава винаги кофти резултат. Аз лично за това фаворизирам дозите - пакет или капсула.

Link to comment
Share on other sites

Излиза само форум, който иска регистрация. Никакво обяснение за нищо.

 

Какви са им цените? Коректни ли са? Доставял ли си много неща с тях?

Странно. На мен търсачката ми вади и линк към дир.бг с описание какво правят и цени. Но може би използваш някаква друга търсачка и да не е индексирала този сайт. Доставял съм няколко пъти с тях - основно неща от английския Амазон, винаги като отида има доста стока за раздаване, съдейки по списъците за всеки курс и то за различните градове, се използват от много хора и редовно. Та явно са коректни, щом хората ги използват масово и са доволни. Единия ми шеф също доста често пазарува през ebay, други online магазини и да ти кажа все през тях ги прекарва, не се е оплакал за нещо.

Само имай предвид, че ако е нещо дребно, чат пат го оставят за следващия курс. Но това си го пише мисля във форума, в една от темите.

Link to comment
Share on other sites

Странно. На мен търсачката ми вади и линк към дир.бг с описание какво правят и цени. Но може би използваш някаква друга търсачка и да не е индексирала този сайт. Доставял съм няколко пъти с тях - основно неща от английския Амазон, винаги като отида има доста стока за раздаване, съдейки по списъците за всеки курс и то за различните градове, се използват от много хора и редовно. Та явно са коректни, щом хората ги използват масово и са доволни. Единия ми шеф също доста често пазарува през ebay, други online магазини и да ти кажа все през тях ги прекарва, не се е оплакал за нещо.

Само имай предвид, че ако е нещо дребно, чат пат го оставят за следващия курс. Но това си го пише мисля във форума, в една от темите.

 

Явно нямат нормална страница, а само форум. Ще трябва да се регистрирам да видя, че съм си харесал едно нещо дето му искат 60 лева до БГ.

Link to comment
Share on other sites

Явно нямат нормална страница, а само форум.

Нормална страница :laughing: :laughing: Ти само като видиш как е направено това в дир.бг, като влезеш и във форума, ще се радваш да нямат. Но то основно какички се занимават с тая работа, между другите си занимания. "Офис"-а е и склад. Работи само в дните и часовете за раздаване, през другото време е затворено. В това отношение(сайт, организиране на информацията) са много зле (явно пари за странични разходи не се отделят), но пък цените са хубави и са коректни. За мен това е важното.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Нормална страница :laughing: :laughing: Ти само като видиш как е направено това в дир.бг, като влезеш и във форума, ще се радваш да нямат. Но то основно какички се занимават с тая работа, между другите си занимания. "Офис"-а е и склад. Работи само в дните и часовете за раздаване, през другото време е затворено. В това отношение(сайт, организиране на информацията) са много зле (явно пари за странични разходи не се отделят), но пък цените са хубави и са коректни. За мен това е важното.

 

Изобщо не мога да им разбера ценовата политика. Ако еди кой си го докарал, ако еди кой си го закарал...

 

Колко ще ми струва да ми докарат до тук нещо поръчано от интернет и тежащо 3кг?

Link to comment
Share on other sites

И Дедо ако още сме на тема кафе, не забравяй, че като избираш метод за домашно приготовление вземай предвид факта, че контакта на продукта с кислорода и влажността след като се отвори пакета ти дава винаги кофти резултат. Аз лично за това фаворизирам дозите - пакет или капсула.

 

Това за пакетите за първи път го чувам.

 

Иначе се чудех за машина с мелачка за зърна и нормална ръкохватка. Аз бих предпочел да взимам капсули лаваца като за ей тази машина: http://genara.eu/index.php/home/view/63 ама към 70ст излиза кафето с нея... иначе съм пил такова - супер е.

 

Ако смятаме по 10гр/кафе (не съм сигурен моята машина по колко слага) но 1кило кафе/зърна (Lavazza Blue) e около 30-35лв... демек за 1 кафе ми излиза около 30ст и то ако слагам от това а не някое по-евтино.

 

А ако взема машина без мелачка и взимам нормално кафе примерно някое от кутиите за 10лв на 250гр по сметката излиза че 1 кафе ще ми излиза най-много 40ст.

 

Това с капсулите много ме блазни защото е съвсем чисто - слагаш капсула, правиш кафе, после изхвърляш капсулата, изплакваш ръкохватката и дотам. Никакви боклуци освен капсулата.

Link to comment
Share on other sites

Аха ;) и има и др. марки капсули не е само лавацата.

 

______________

 

Даже във форума има търговски на опр. марки. Мисля, че ще ти свършат работа. Иначе докато не пробва човек дадена марка ... на приказки всеки ги докарва нещата.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Да и обикновено капсули за една машина не стават на друга... знаем им номерата :)

За това с вземи "чиалда" - с пакетчета/филтърчета/кактотамтиеугодно... кафенцето става прекрасно и най-вече, че само с една малка приставка, всяка една машина с ръкохватка, може да бачка с тях!

Link to comment
Share on other sites

Ми да взема ама каката от лаваца ми предложи машината без пари пък по-хубаво кафе от тези капсули лаваца не съм пил... пък няма да сме много хора като се замисля та едва ли ще пием по 20 кафета на ден че да се усети разликата кой знае колко чувствително.

Link to comment
Share on other sites

Айде, айде... разлигави ги сега. Сложи им и мед, и кафява захар до машината. :D

 

Ако не бях скаран със РС-тата щях да се пробвам :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ми да взема ама каката от лаваца ми предложи машината без пари пък по-хубаво кафе от тези капсули лаваца не съм пил... пък няма да сме много хора като се замисля та едва ли ще пием по 20 кафета на ден че да се усети разликата кой знае колко чувствително.

А каката, така между другото, каза ли ти с покупката на колко дози месечно е обвързана машината "за без пари"? Щото да не се окаже, че ще трябва да лочите по 30-40 кафета на ден....!

Link to comment
Share on other sites

Мъча се да си спомня името и автора на една сатирична поема, съдържаща следната строфа (по памет):

"...

И написа доста книги,

дор' читателят му викна:

"Отпиши ги, отпиши ги!"

..."

Някой да се сеща?

Link to comment
Share on other sites

А каката, така между другото, каза ли ти с покупката на колко дози месечно е обвързана машината "за без пари"? Щото да не се окаже, че ще трябва да лочите по 30-40 кафета на ден....!

 

80 ;) (на месец)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А каката, така между другото, каза ли ти с покупката на колко дози месечно е обвързана машината "за без пари"? Щото да не се окаже, че ще трябва да лочите по 30-40 кафета на ден....!

 

Каза че под 100 кафета не мога да купя наведнъж. После ако ща да ги пия за половин година (което няма да стане щото само аз ще ги излоча за 2 месеца сигурно самичък без чужда помощ). Била ги ударила кризата и са навити на всичко... и не , забравих да питам за свирки :P

 

Айде, айде... разлигави ги сега. Сложи им и мед, и кафява захар до машината. :D

 

Естествено че ще има акациев мед, сметана 12%, мляко 1.5% и кафява захар от онази "for coffee lovers"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...