Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

djadomraz, май само ти не разбра, че ги бъркам няколкото цигански "щата". От опит знам, че е добре първо да питам, преди да направя някаква крачка към опознаването на нещо си. Е, разбира се, трябва първо да ми позволиш, щото без твоето позволение, къде съм се засилила да питам изобщо. :huh: А начинът, по който изрази, че ти пречи въпроса ми, ме накара да те определя като "диспутиращ Франкенщайн" - разбирай го като словосъчетание.

За другата тема - дружка ми е liquid, познавам го отдавна, мога да си позволя да се обадя, уверявам те, че той няма нищо против. Питай го ако щеш. А за това колко разбирам от SC, не бъди убеден. B)

 

Ми ела ги виж де. Нееднократно те поканих. Толкова като ти е любопитно - заповядай. А бъркането - то не че има значение - приличат си като 2 капки вода всичките махали точно както си приличат 2 помийни ями.

 

За SC - ако толкова ги разбираш айде 1v1 - ако ме биеш 1 от 10 пъти спирам да се заяждам

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ваньо, ти правеше типичен 4-gate както е описан по книгите, а аз тъпо и упорито се опитвах да правя едни други изчанчени простотии... Ако искаш може пак да ме пробваш по същия начин - напоследък я "лекувам" доста успешно тази тактика.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча книга от която мога да прочета и да се образовам за основите в музикалната теория? Тоналностите например.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ако тръгнеш директно от тоналностите, все едно впрягаш коня зад каруцата. Преди да усвоиш тоналностите и ладовете има много други неща, които трябва да знаеш...

Хвани която и да е "Елементарна теория на музиката" и започни отначало, за да имаш някаква последователност....това, че се използва думата "елементарна" далеч не значи, че обсъжданите неща вътре са елементарни, а по-скоро това ти е базата, върху която трябва да стъпиш, когато имаш намерение да се занимаваш на по-професионално равнище.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ако тръгнеш директно от тоналностите, все едно впрягаш коня зад каруцата. Преди да усвоиш тоналностите и ладовете има много други неща, които трябва да знаеш...

Хвани която и да е "Елементарна теория на музиката" и започни отначало, за да имаш някаква последователност....това, че се използва думата "елементарна" далеч не значи, че обсъжданите неща вътре са елементарни, а по-скоро това ти е базата, върху която трябва да стъпиш, когато имаш намерение да се занимаваш на по-професионално равнище.

 

Благодаря ти. Аз точно това искам, но само за тоналностите се сетих, защото друго освен тях и нотите не знам. :)

 

Ще погледна дали има нещо онлайн или в някоя книжарница. А може и в домашната библиотека?!

 

Ако някой има някакво конкретно заглавие на предвид, нека каже.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, мисля, че имам такава книга. Дано не забравя да видя при наш'те. По памет се казваше "елементарна теория на музиката", макар и никак да не беше елементарна ;]

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти. Аз точно това искам, но само за тоналностите се сетих, защото друго освен тях и нотите не знам. :)

 

Ще погледна дали има нещо онлайн или в някоя книжарница. А може и в домашната библиотека?!

 

Ако някой има някакво конкретно заглавие на предвид, нека каже.

 

Ако имаш силно желание да се научиш и държиш на бой може да те пратя при майка ми да ти дава уроци. Обаче като повечето музиканти е малко по-нервна от нормалното и поне мен едно време като се опитваше да ми обяснява разни неща за музиката а на мен не ми се слушаше чат-пат ми отвърташе по един зад врата :)

Link to comment
Share on other sites

Обаче като повечето музиканти е малко по-нервна от нормалното и поне мен едно време като се опитваше да ми обяснява разни неща за музиката а на мен не ми се слушаше чат-пат ми отвърташе по един зад врата :)

А уж музиката, особено класическата(каквато предполагам основно е изпълнявала) успокоявала :) :)

Link to comment
Share on other sites

наш'те

 

Защо бе, Пеше???

 

Ако имаш силно желание да се научиш и държиш на бой може да те пратя при майка ми да ти дава уроци. Обаче като повечето музиканти е малко по-нервна от нормалното и поне мен едно време като се опитваше да ми обяснява разни неща за музиката а на мен не ми се слушаше чат-пат ми отвърташе по един зад врата :)

 

Много те моля уреди го тя да го обучава. Ангеле, ти верно ли DJ си тръгнал да ми ставаш? ph34r.gif

 

В интернет може да намериш доста неща по тия въпроси. Иначе правилните напътствия може да получиш както ти казах от кака ти Снежа, чичо ти Пламен и разбира се чрез загряване на врата от майката на Ники. beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Много те моля уреди го тя да го обучава. Ангеле, ти верно ли DJ си тръгнал да ми ставаш? ph34r.gif

 

Ами замислям се, но няма ли да ме похвалиш от какви неща се интересувам, а не само да изравнявам bpm на песните и да ги пускам една след друга?

Link to comment
Share on other sites

Не бе, абсолютно похвално е. Ще следя с интерес докъде ще стигнеш.

 

Препоръчвам Иван за беквокал между другото laughing.gif

 

Пламене, би ли ми направил услуга да провериш колко струва ТОВА, докарано тук? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

... колко струва ТОВА, докарано тук? biggrin1.gif

Извинявай за любопитството, но за какво ти е този двустепенен активен въглен, че и 5 микронова шпула? По мое скромно мнение 45 микрона механичен филтър и един патрон с активен въглен ще ти свършат същата работа.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай за любопитството, но за какво ти е този двустепенен активен въглен, че и 5 микронова шпула? По мое скромно мнение 45 микрона механичен филтър и един патрон с активен въглен ще ти свършат същата работа.

За рибета и жабета... и постигане на нещо като качество на вода от тропическа гора....

Link to comment
Share on other sites

Ами тогава според мен е по-важно да регулира pH и солесъдържание, отколкото някакви въображаеми нефтопродукти или протозои в питейната вода. Да, трябва механична филтрация и премахване на свободния хлор, но това се покрива от 45 микронов филтър и патрон с активен въглен. Отделно вече за сваляне на солесъдържанието има малки инсталации за обратна осмоза.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ами тогава според мен е по-важно да регулира pH и солесъдържание, отколкото някакви въображаеми нефтопродукти или протозои в питейната вода. Да, трябва механична филтрация и премахване на свободния хлор, но това се покрива от 45 микронов филтър и патрон с активен въглен. Отделно вече за сваляне на солесъдържанието има малки инсталации за обратна осмоза.

 

 

То хубаво има, а видял ли си колко струват? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

То хубаво има, а видял ли си колко струват? biggrin1.gif

Специално за обратната осмоза, Видене,би трябвало да са към 180 - 200 BGN.

http://www.nicol-n.com/page.php?n=45136&SiteID=388

За тези става въпрос.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

То хубаво има, а видял ли си колко струват? biggrin1.gif

По принцип всяко нещо си има цена, включително отглеждането на екзотични рибки. Щом поставяш въпроса така, значи мерака ти не е особено голям ;).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Специално за обратната осмоза, Видене,би трябвало да са към 180 - 200 BGN.

http://www.nicol-n.c...5136&SiteID=388

За тези става въпрос.

 

 

Това е ли достатъчно за това, което сме решили и както винаги знаеш най-важното ми притеснение - да не стане така, че през седмица да давам по 50 лева за консумативи...

 

По принцип всяко нещо си има цена, включително отглеждането на екзотични рибки. Щом поставяш въпроса така, значи мерака ти не е особено голям ;).

 

Аз 1000 лева за обратна осмоза няма да дам. А относно другото - поизчакай малко и ще си говорим след време beer.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

...

Аз 1000 лева за обратна осмоза няма да дам. А относно другото - поизчакай малко и ще си говорим след време beer.gif

Що си мисля, че не става дума за 1000 лв... Според мен малки инсталацийки с мембранна помпа би трябвало да са ДОСТА по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

Защо си турил тоя апостроф там, това беше шега. Чак сега ли я видя? laughing.gif

 

Сашо, с тебе май някаква бирена консултация трябва да проведеме ми се струва... ph34r.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...