Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Мерси за отговора. :) Само не разбрах това "Изгрев" какво е? Филиповци, Шекер махала или друго? Снимки нещо от там? Видео?

Сайт имат ли си?

 

Иди виж сама. Какво си заразпитвала не мога да разбера. На 2 часа път ти е

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мерси за отговора. :) Само не разбрах това "Изгрев" какво е? Филиповци, Шекер махала или друго? Снимки нещо от там? Видео?

Сайт имат ли си?

 

Аз Филиповци май за първи път чувам.

 

Махалите до колкото знам са Шекер махала, Столипиново и Изгрев.

 

Изгрев е един от кварталите на Пловдив със смесено ромско и българско население. На места е добре, но на други....

Link to comment
Share on other sites

Иди виж сама. На 2 часа път ти е

Аз Филиповци май за първи път чувам.

 

Някой от вас двамата май бърка Пловдив със София...

 

 

П.П. Май не е дедото, понеже София-Пловдив е таман 2 часа, пенсионерската. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Столипиново и Изгрев.

Това са едно и също място. Не забравяй и Аджисана в центъра на града. Шекера, Аджисана и Столипиново.

Link to comment
Share on other sites

Някой от вас двамата май бърка Пловдив със София...

 

 

П.П. Май не е дедото, понеже София-Пловдив е таман 2 часа, пенсионерската. :lol:

 

 

Е има ли Филиповци в Пловдив?

 

Това са едно и също място. Не забравяй и Аджисана в центъра на града. Шекера, Аджисана и Столипиново.

 

Може и да бъркам Аджисана със Столипиново, но все си мисля, че са едно и също място.

 

Под Столипиново имах на предвид това дето е успоредно на бул. Мария Луиза.

Link to comment
Share on other sites

Е има ли Филиповци в Пловдив?

 

А защо трябва да е в Пловдив, при положение, че човекът който пита е от София? Вероятно се заблуждаваш от това, че приятелката й е от Пловдив, а може и Triti да е допуснала неволна грешка в по-предишния си пост.

 

@Vetim, Тръгни от 60 и ако няма интерес...тогава сваляй.

Link to comment
Share on other sites

А защо трябва да е в Пловдив, при положение, че човекът който пита е от София? Вероятно се заблуждаваш от това, че приятелката й е от Пловдив, а може и Triti да е допуснала неволна грешка в по-предишния си пост.

 

@Vetim, Тръгни от 60 и ако няма интерес...тогава сваляй.

 

Трити пита за махалите в Пловдив до колкото разбрах аз.

Link to comment
Share on other sites

........

Разкажи ми нещо за Изгрев? Какво има там? Снимки къде да търся? Помогни малко...? :blush:

........

 

Ангеле, не се хващай за всяка случайно объркана дума - ясно си беше за какво пита момичето.

 

П.П. А от снимките на mordeath се подсетих, че наистина имаше и доста кал по вътрешните "магистрали" между блоковете.

Link to comment
Share on other sites

Объркала съм се много, изглежда. Защото от всички цигански махали, които съм искала да видя, само през Факултето и Виетнамските общежития съм минавала. Та реших, че Филиповци е в Пловдив! 'Щото съм зле. :unsure: Звучи ми малко така - Пловдивско наименованието. :laughing: Не съм софиянка, живея в София през по-голямата част от годината, вече доста време, ама не съм ходила по съмнителни квартали. Благодаря ви за отговорите и mordeath, мерси специално за снимките! g050.gif Объркването ми успяха да ми го разяснят. Оказа се, че бъркам Столипиново с Филиповци, а то било Изгрев.

Това, което виждам, обаче на снимките от Изгрев (Столипиново) ме порази - там има блокове! При това много. Във Факултето няма блокове, до колкото съм виждала. Минаваш по една улица - главната и виждаш само къщи - заградени, обикновено неизмазани, обаче със сателитни чинии задължително. По тази главна улица е пълно с цигани, които не може човек да познае, че са цигани, руси, бели... татуирани. Един познат казваше, че хвърляли циганките децата си по автомобилите, за да стане скандал и да плати шофьорът.

 

NK2-0098.jpg

 

Из другите улици не съм минавала, но съм чувала, че там само местни и специални части на реда са влизали. Има, обаче една къща, която няма как да я объркаш във Факултето - грамадна, с колони, прилича на Партенона, която в двора има постлани дебели килими, а на тези килими паркирани лъскави автомобили. Странен контраст е на околността.

 

091bulgaria-IMG-0149.JPG

(Съжалявам, не можах да намеря снимка на въпросната богаташка къща. В "моята" си тема ще напиша за африканските гета, из тях повече съм минавала, а и има доста повече снимки.)

Link to comment
Share on other sites

Наистина до гара Филипово има голяма ромска махала, ама не знам дали се казва Филиповци.

Иначе Аджисан (Хаджи Хасан) махала е направо Европа, сравнено с Шекера и Столипиново.

Веднага пример - част от Аджисана:

3209921.jpg

Link to comment
Share on other sites

Объркала съм се много, изглежда. Защото от всички цигански махали, които съм искала да видя, само през Факултето и Виетнамските общежития съм минавала. Та реших, че Филиповци е в Пловдив! 'Щото съм зле. :unsure: Звучи ми малко така - Пловдивско наименованието. :laughing: Не съм софиянка, живея в София през по-голямата част от годината, вече доста време, ама не съм ходила по съмнителни квартали. Благодаря ви за отговорите и mordeath, мерси специално за снимките! g050.gif Объркването ми успяха да ми го разяснят. Оказа се, че бъркам Столипиново с Филиповци, а то било Изгрев.

Това, което виждам, обаче на снимките от Изгрев (Столипиново) ме порази - там има блокове! При това много. Във Факултето няма блокове, до колкото съм виждала. Минаваш по една улица - главната и виждаш само къщи - заградени, обикновено неизмазани, обаче със сателитни чинии задължително. По тази главна улица е пълно с цигани, които не може човек да познае, че са цигани, руси, бели... татуирани. Един познат казваше, че хвърляли циганките децата си по автомобилите, за да стане скандал и да плати шофьорът.

 

 

Из другите улици не съм минавала, но съм чувала, че там само местни и специални части на реда са влизали. Има, обаче една къща, която няма как да я объркаш във Факултето - грамадна, с колони, прилича на Партенона, която в двора има постлани дебели килими, а на тези килими паркирани лъскави автомобили. Странен контраст е на околността.

 

 

(Съжалявам, не можах да намеря снимка на въпросната богаташка къща. В "моята" си тема ще напиша за африканските гета, из тях повече съм минавала, а и има доста повече снимки.)

 

Тия снимки дето си ги показала са точно като от Шекера в Пловдив. От там може да минеш и самичка, защото 2 рейса от градския транспорт минават по улиците ограждащи махалата.

 

А в Изгрев има блокове, защото както ти споменах, населението е смесено, а и е реален квартал на Пловдив.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Върти ми се из тиквата да почна да ходя да бягам на гребната. Какво ще ми препоръчате за носене на портфейл, ключове и два телефона? Раници имам няколко, но нито една не е удобна за бягане.

Link to comment
Share on other sites

Тези дни поради вятъра пускат някакви кодове: "жълт", "оранжев".. Какво по-точно означават и само за вятър ли са валидни или и за други случаи?

 

Степен на опасност в зависимост от скоростта на вятъра. Червеният код е най-висока степен на опасност.

 

Ама ако не е хартия или друго органично, а е паднало пластмасовото ароматизаторче, може само да го набутам още по-навътре и да стане много грозна работа.

 

Купи си това, което познаваме като PLUNGER и запрятай ръкави:

 

plunger0.jpg

 

Ако не стане с него викни ВиК специалист за консултация.

 

Аз Филиповци май за първи път чувам.

 

Махалите до колкото знам са Шекер махала, Столипиново и Изгрев.

 

Изгрев е един от кварталите на Пловдив със смесено ромско и българско население. На места е добре, но на други....

 

Филиповци е софийската махала до Люлин. В Пловдив няма такава. И да - забравил си Аджисана.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Върти ми се из тиквата да почна да ходя да бягам на гребната. Какво ще ми препоръчате за носене на портфейл, ключове и два телефона? Раници имам няколко, но нито една не е удобна за бягане.

 

Никаква идея как се казва това на български :)

 

bumbag.jpg

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Вид борсета...?

 

Явно не.Въпреки че за 1ви път чувам тази дума,според гугл "борсета" е друг тип чантичка.Тази от снимката е като кондукторските,които се носят през кръста :)

Link to comment
Share on other sites

Погледни внимателно в гугъл. Разгледай снимките по-надолу и ще срещнеш точно тая пунгия laughing.gif

 

Иначе знам какво е класическата кожена борсета, затова казах ВИД борсета beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Е па се те тая работа на снимката laughing.gif

Бъркаш! Пунгия е кесия за пари или тютюн, най често изработена от конски или овчи мъди... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...