Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да е пазарувал за по-голяма сума ( над 5к ) от Технополис?Дали ще направят по-голяма отстъпка от 5% ( тази която дават за Online )?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te една печка не искаха да сменят (неотваряна, подарък) за нещо друго от магазина защото не зависело от човека с който говорех (накратко това каза) а управителя не можел да го безпокои за глупости... докато накрая се изнервих, вдигнах гюрултия, управителя изникна неясно откъде и работата стана. Но момчето преди това подробно ми обяснява как не може да стане това защото еди какво си и като го разпитах леко как така няма да стане се стигна до извода че той такова решение не може да вземе но се запъна че не можело да се говори с този от когото всъщност зависи...

 

pcworm, дано попаднеш на някой не дотам малоумен... въпреки че бих те посъветвал да отидеш в ДЕКОМ, каквото имат технополис го има и при тях а с тях можеш да се разбереш (аз поне познавам разни хора там - мога да те закарам при тях)

Link to comment
Share on other sites

Te една печка не искаха да сменят (неотваряна, подарък) за нещо друго от магазина защото не зависело от човека с който говорех (накратко това каза) а управителя не можел да го безпокои за глупости... докато накрая се изнервих, вдигнах гюрултия, управителя изникна неясно откъде и работата стана. Но момчето преди това подробно ми обяснява как не може да стане това защото еди какво си и като го разпитах леко как така няма да стане се стигна до извода че той такова решение не може да вземе но се запъна че не можело да се говори с този от когото всъщност зависи...

 

pcworm, дано попаднеш на някой не дотам малоумен... въпреки че бих те посъветвал да отидеш в ДЕКОМ, каквото имат технополис го има и при тях а с тях можеш да се разбереш (аз поне познавам разни хора там - мога да те закарам при тях)

 

Аз познавам и на двете места хора, просто единия лаптоп ( DELL ) не го виждам да го има в ДЕКОМ-а.Иначе там определено може да се получи по-добра отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление в тия магазини пазарлъци не вървят, тъй като цените са фиксирани и на местно ниво няма кой да преговаря. Глупаво е, защото някой сме дали хиляди левове за стоки от определения магазин и в крайна сметка ни третират като влизащи за пръв път. Но - такава им е политиката - ако щеш купувай....

Link to comment
Share on other sites

Аз познавам и на двете места хора, просто единия лаптоп ( DELL ) не го виждам да го има в ДЕКОМ-а.Иначе там определено може да се получи по-добра отстъпка.

 

Дистрибутори на DELL са PIC Computer, Стемо и не знам още кой. И вероятно ще ти дадат по-добра цена от Технополис. Вероятно щото големите вериги правят някой път нелогични неща и помня Метро продаваха преди време едни принтери купени от Прософт на цена с 30% по-ниска от тази на която ги бяха купили...

Link to comment
Share on other sites

Ами за големите вериги според мен нещата са свързани с това, че някой стоки са прекалено "застояли" и става проблем с гаранцията.

Всеки модел си има определен срок за който важи гаранцията от производителя.Пример:

 

Модел А: произведен 2009г и се произвежда до 2010, с гаранция 2г - 2012г от производителя.

 

Аз го взимам от Магазин Б през 2011г, с гаранция 2г - 2013г.Разликата от 1г е за сметка на Магазин Б и ако стане нещо в тази 1г, Магазин Б поема разходите по отстраняване на повредата.

 

Иначе спец. за ДЕКОМ, знам че колкото повече пазаруваш, толкова по-голяма отстъпка започваш да получаваш. ( говорим за по над няколко 1000 на месец ), но си има давност ( не пазаруваш 1г - процента ти спада ).

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Иначе спец. за ДЕКОМ, знам че колкото повече пазаруваш, толкова по-голяма отстъпка започваш да получаваш. ( говорим за по над няколко 1000 на месец ), но си има давност ( не пазаруваш 1г - процента ти спада ).

Деком не следят кой колко е купувал от тях. Но да ти кажа на място съм си уреждал отстъпка при тях. Когато съм купувал разни неща от тях.

Link to comment
Share on other sites

Гледам форума отново работи :)

 

Появи ми се един проблем на втория лаптоп докато прехварлях разни работи през SD карта ми изписа - the system was halted / на син екран.Лаптопа върви под виндовс 7

Link to comment
Share on other sites

Метнал съм си някъде книжката на машинката за хляб "ЕЛИТ" BM-002A пък ми трябва една от частите - самата метална бъркалка, че я изхвърлих с един хляб :ph34r: . ? Идеи къде имат сервиз, части... нещо в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

Има ли разлика според вас в преводите на Данте Алигиери "АД", дали има разлика от съвременен печат 2007 с такъв от 1972г. Ако някой разбира нека ме насочи към най правилния. Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Ако някой разбира нека ме насочи към най правилния. Благодаря

 

Аз съм го записвал (целия, на няколко CD-та), само дето нямам спомен от кого и от коя година беше превода. Ще питам актьора, който го чèте и ще ти кажа - гарантирано този превод ще е най-подходящия.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих заложил на оригинал + превод за справка.

Понеже знам френски колко от това което се казва по филми, песни и книги не може да се предаде не е истина.

 

И като кажа френски все се сещам за "Нарисувай ми овца.", който се сеща за какво говоря, браво, който не да седне да си прочете отново класиките.

Link to comment
Share on other sites

Le Petit Prince

Едно от онези произведения, в които ще намираш различен смисъл в различната възраст, на която четеш/гледаш/слушаш.

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Аз съм го записвал (целия, на няколко CD-та), само дето нямам спомен от кого и от коя година беше превода. Ще питам актьора, който го чèте и ще ти кажа - гарантирано този превод ще е най-подходящия.

 

Благодаря Мидекс. Аз забравих да подчертая, че става въпрос за книга. Понеже сам знаеш, че има сумати значения на една дума, що се отнася до превод, а ако има разлика в книжните преводи, от коя година печат да търся.

Благодаря отново!

Link to comment
Share on other sites

...що се отнася до превод, ...

 

Търси превода на Балабанов - щом и критикът Ив. Гранитски е съгласен, че това е най-доброто, значи може да му имаш доверие. :punk

Link to comment
Share on other sites

Търси превода на Балабанов - щом и критикът Ив. Гранитски е съгласен, че това е най-доброто, значи може да му имаш доверие. :punk

 

Мерси много, наистина, но няма как да разбера коя е книгата ако не ми кажеш издателството и годината :(

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв начин от нормален размер една снимка да се направи на wide screen ?

Crop отгоре и/или отдолу (в зависимост от детайлите, които искаш да останат). Предполагам, че искаш да си направиш тапет за десктопа, а Уиндоуса ти разтяга снимката, лицата/хората не са антропоморфни и изглеждат комично. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Имам няколко въпроса:

1. Времето с час назад или с час напред си сменяше.

2. Уиндоусът сменя ли часът на компютъра или става ръчно.

3. Мтел сменят ли часът на телефоните или става ръчно.

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко въпроса:

1. Времето с час назад или с час напред си сменяше.

2. Уиндоусът сменя ли часът на компютъра или става ръчно.

3. Мтел сменят ли часът на телефоните или става ръчно.

Благодаря

1. Виж Тук !

2. Ако си направил, правилни настройки - сам си го мести.

3. Най-добре си го направи ръчно.

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е оная глупост " Кой ми е гледал профила" във фейса дали работи?

 

Разбира се, че не работи.

 

Ще ти изкара 10 човека на произволен принцип и това е.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...